Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ako to je ak je čerpanie sociálneho fondu v sume 1000 a spolu s hrubou mzdou nedosahuje základ dane vyšší ako 7568. Zdaniť tých tisíc korún osobitne, alebo jednoducho to potom nezdaňovať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikolajova
Ako to je ak je čerpanie sociálneho fondu v sume 1000 a spolu s hrubou mzdou nedosahuje základ dane vyšší ako 7568. Zdaniť tých tisíc korún osobitne, alebo jednoducho to potom nezdaňovať?
Kedže OP je vyššia ako základ dane, tak nevyjde žiadna daň.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Takže zatiaľ to mám zaúčtované:
Faktúra za masáže: 472/321 1000,- Sk
A teraz sa neviem pohnúť cez aký účet to preúčtovať na zamestnancov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikolajova
Takže zatiaľ to mám zaúčtované:
Faktúra za masáže: 472/321 1000,- Sk
A teraz sa neviem pohnúť cez aký účet to preúčtovať na zamestnancov?
Nepotrebuješ už o tom účtovať na zamestnancov.Čerpanie už máš naúčtované. Len si môžeš viesť operatívnu evidenciu poskytovania masáži, aby si to mohla pododaňovať.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ak to čerpanie som dala v jednom mesiaci, že som porozdávala lístky na masáže na jedného zamestnanca som to dala vyjde to na 250 sk na zdanenie a tu mi vyšlo na zdanenie 0 kedže nepresahuje mzda 7568. Takže to už nemusím nikde účtovať. Čo s tými 250,- Sk, ktoré má zamestnanec v mzde akú predkontáciu tam použiť?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Odpoveď na zdanenie v tomto linku:http://www.porada.sk/t19447-zrazena-...light=zdanenie
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dobre, tým pádom daň nebude žiadna, ale ako zaúčtujem, že som mu tých 250 Sk zdanila aj keď vyšla 0 v mzde zamestnanca. Alebo to neúčtujem?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Najlepším riešením je nahodiť do výplaty ako nepeňažný príjem zamestnanca a tým máte poriešenú aj otázku zdanenia aj otázku účtovania.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA
ja by som len doplnila...nejdem to teraz hľadať, ale aj vstupenky atd...sa od 1.1.2006 nezdaňujú. Túto tému som si len prebehla, narazila som aj na príspevky o zdaňovaní..to ale naozaj bolo v roku 2005.
aby to niekoho nezmiatlo.
:ppardon:p za meškanie, myslela som si že to nájdete...
ZDP v § 5 má úpravu

(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
a) suma vynaložená zamestnávateľom na doškoľovanie zamestnanca, ktoré súvisí s činnosťou alebo s podnikaním zamestnávateľa; toto oslobodenie sa nevzťahuje na sumy vyplácané zamestnancovi ako náhrada za ušlý zdaniteľný príjem,

b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov,

c) hodnota nealkoholických nápojov poskytovaných zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku,

d) použitie rekreačného, zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom zamestnancom; rovnako sa posudzuje aj takéto plnenie poskytnuté manželovi (manželke) zamestnanca a deťom, ktoré sa na účely tohto zákona považujú za vyživované osoby (§ 33) tohto zamestnanca alebo jeho manželky (manžela),
===============
čo je oslobodene podľa ZDP, je oslobodené aj ako príspevok zo SF.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Takže mi to hodilo ako 521/331 - nepeňažný príjem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mikolajova
Takže mi to hodilo ako 521/331 - nepeňažný príjem
kedže ide o nepeňažný príjem, tak tento účtovný zápis zruš. Lebo Ty mu to predsa nebudeš preplácať, ide to zo SF.
Nepeňažný príjem len zvyšuje základ dane pri výpočte miezd, ale nezvyšuje čistú mzdu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Konateľ sa prihlási ako zamestnanec len raz ročne do SP, zoberie mzdu, inak funguje ako štatutár bez príjmu.
Zo mzdy sa vytvorí SF - povinná tvorba. Teraz priniesol doklad, ktorý chce zaúčtovať ako čerpanie SF (vstupenka). Doklad je z mája, on bol "zamestnaný" len v decembri 2005 a bude zasa v decembri 2006.
Ako to najlepšie vysporiadať? Dá sa to vôbec?
vďaka vopred za radu, ako na to....... ..
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

kedže ide o nepeňažný príjem, tak tento účtovný zápis zruš. Lebo Ty mu to predsa nebudeš preplácať, ide to zo SF.
Nepeňažný príjem len zvyšuje základ dane pri výpočte miezd, ale nezvyšuje čistú mzdu.

Súhlasím, ale akýmsi spôsobom to v mzde zaúčtovať musím a môj mzdový program - OLymp to zaúčtoval takto. V čistej mzde tento príjem nepeňažný nefiguruje. Keďže potrebujem tento príjem dostať do mzdy na zdanenie dalo by sa to aj inak urobiť?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Mikolajova
kedže ide o nepeňažný príjem, tak tento účtovný zápis zruš. Lebo Ty mu to predsa nebudeš preplácať, ide to zo SF.
Nepeňažný príjem len zvyšuje základ dane pri výpočte miezd, ale nezvyšuje čistú mzdu.

Súhlasím, ale akýmsi spôsobom to v mzde zaúčtovať musím a môj mzdový program - OLymp to zaúčtoval takto. V čistej mzde tento príjem nepeňažný nefiguruje. Keďže potrebujem tento príjem dostať do mzdy na zdanenie dalo by sa to aj inak urobiť?
Prečítajte si príspevok 90. Tento typ Vášho príspevku je od dane oslobodený.
Čo sa týka nahodenia ostatných plnení zo sociálneho fondu do mzdového programu, ktoré nie sú od dane oslobodené je lepšie keď zadáte túto otázku do témy mzdového programu Olymp.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam..................
KEJKA
Konateľ sa prihlási ako zamestnanec len raz ročne do SP, zoberie mzdu, inak funguje ako štatutár bez príjmu.
Zo mzdy sa vytvorí SF - povinná tvorba. Teraz priniesol doklad, ktorý chce zaúčtovať ako čerpanie SF (vstupenka). Doklad je z mája, on bol "zamestnaný" len v decembri 2005 a bude zasa v decembri 2006.
Ako to najlepšie vysporiadať? Dá sa to vôbec?
vďaka vopred za radu, ako na to....... ..
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

KEJKA
Konateľ sa prihlási ako zamestnanec len raz ročne do SP, zoberie mzdu, inak funguje ako štatutár bez príjmu.
Zo mzdy sa vytvorí SF - povinná tvorba. Teraz priniesol doklad, ktorý chce zaúčtovať ako čerpanie SF (vstupenka). Doklad je z mája, on bol "zamestnaný" len v decembri 2005 a bude zasa v decembri 2006.
Ako to najlepšie vysporiadať? Dá sa to vôbec?
vďaka vopred za radu, ako na to....... ..
Ako príspevok zo sociálneho fondu podľa môjho názoru nie, pretože nie je pri čerpaní zamestnancom firmy.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
KEJKA
Konateľ sa prihlási ako zamestnanec len raz ročne do SP, zoberie mzdu, inak funguje ako štatutár bez príjmu.
Zo mzdy sa vytvorí SF - povinná tvorba. Teraz priniesol doklad, ktorý chce zaúčtovať ako čerpanie SF (vstupenka). Doklad je z mája, on bol "zamestnaný" len v decembri 2005 a bude zasa v decembri 2006.
Ako to najlepšie vysporiadať? Dá sa to vôbec?
vďaka vopred za radu, ako na to....... ..
Keď s zamyslíme nad princípmi čerpania SF, tak by prostriedky mali slúžiť stanovenému účelu a pre zamestnancov. Ak štatutár v čase, keď sa regeneruje nie je zamestnancom, o ktorého sa treba starať, tak mám za to, že by predmetné čerpanie SF nebolo úplne v poriadku. Aj keď je to pritiahnuté za vlasy, pozerala by som sa na to tak, že ak je riadnym zamestnancom v decembri, môže sa mu za toto obdobie poskytnúť aj plnenie zo SF. V máji sa nejedná o regeneráciu, nakoľko nefiguruje ako "pracovná sila". Odchylne by bolo možná úprava po kolektívnom vyjednávaní.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dala som súhlas, aj ked to bola otázka z mojej strany. Ale sa s tými odpoveďami stotožňujem. Takže veľká vďaka.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Potrebujem zdokladovať nákup napr. na guľáš, ak chcem čerpať SF na športový deň pre zamestnancov?

Ako to robíte ak SF použijete na guľáš? Treba aj zápis ako prebiehal športový deň?
Naposledy upravil kira : 31.08.06 at 09:32
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira
Potrebujem zdokladovať nákup napr. na guľáš, ak chcem čerpať SF na športový deň pre zamestnancov?

Ako to robíte ak SF použijete na guľáš? Treba aj zápis ako prebiehal športový deň?
poradíte prosím?
Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať