Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, začiatkom decembra sme uzatvorili zmluvy pre zamestnancov na úrazové poistenie, aj sme odviedli poistné za každého zamestnanca. Teraz im to chcem zdaniť vo výplate za 12/07. Ako to zaúčtovať v PÚ?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Posúvam...
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

prosím vás, je povinné čerpať sociálny fond na stravné??? Máme len 5 zamestnancov a do teraz sme SF nečerpali, lebo suma bola malá na čerpanie. Teraz by to chcel konateľ vyčerpať jednorázovo na koncoročnú akciu v športcentre, kde sa zúčastnili všetci zamestnanci. Môžme to tak vyčerpať, alebo musíme nejakú časť povinne minúť na stravné? Ak je to možné celé minúť na túto akciu, ako to zaúčtujem? Akciu zaplatil celú zamestnávateľ. Môžem len preúčtovať ten výdavok na SF, alebo to musím "prehnať" nejak cez mzdy?

ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Calinka Pozri príspevok
prosím vás, je povinné čerpať sociálny fond na stravné??? Máme len 5 zamestnancov a do teraz sme SF nečerpali, lebo suma bola malá na čerpanie. Teraz by to chcel konateľ vyčerpať jednorázovo na koncoročnú akciu v športcentre, kde sa zúčastnili všetci zamestnanci. Môžme to tak vyčerpať, alebo musíme nejakú časť povinne minúť na stravné? Ak je to možné celé minúť na túto akciu, ako to zaúčtujem? Akciu zaplatil celú zamestnávateľ. Môžem len preúčtovať ten výdavok na SF, alebo to musím "prehnať" nejak cez mzdy?

ďakujem
Áno, je povinnosťou prispievať na stravné zo SF.
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

ďakujem za rýchlu odpoveď :-). A v akej výške? Je to určené nejakým percentom? V ktorom zákone to mám hľadať? (budem to musieť šéfovi ukázať na papieri :-) )
Naposledy upravil Calinka : 14.01.08 at 08:59
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Calinka Pozri príspevok
ďakujem za rýchlu odpoveď :-). A v akej výške? Je to určené nejakým percentom? V ktorom zákone to mám hľadať? (budem to musieť šéfovi ukázať na papieri :-) )
Hľadaj v Zákone o SF.
http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-...nom-fonde.html
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

veď práve, že v ňom čítam, a nikde to tam nevidím :-(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Calinka Pozri príspevok
veď práve, že v ňom čítam, a nikde to tam nevidím :-(
A čo taký §7 ? Ten si nečítala? Hneď prvá veta hovorí o povinnosti.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Calinka Pozri príspevok
ďakujem za rýchlu odpoveď :-). A v akej výške? Je to určené nejakým percentom? V ktorom zákone to mám hľadať? (budem to musieť šéfovi ukázať na papieri :-) )
Od 1.1.2008 sú zmeny, tu je nové znenie zákona
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Tweety Pozri príspevok
A čo taký §7 ? Ten si nečítala? Hneď prvá veta hovorí o povinnosti.
ale nie je tam napísané v akej výške je povinné prispievať na stravné. Alebo to už zákon neuvádza? Je tam len "nad rozsah ustanovený osobitnýnmi predpismi" - čo chápem, ako nad tých 55%.
0 0
Marta404 Marta404

Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

Ja mám podobný problém máme cez 70 ľudí a prispievame na str. l. zo SF od. 1.1.2008 2,- Sk na pokyn účtovníčky sa vraj viac nemôže a ešte by som chcela vedieť keď sme kúpili vstupenky na podujatie športové či mám k tomu urobiť zoznam alebo nejakú prezenčnú listinu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Marta404 Pozri príspevok
Ja mám podobný problém máme cez 70 ľudí a prispievame na str. l. zo SF od. 1.1.2008 2,- Sk na pokyn účtovníčky sa vraj viac nemôže
Zákonné obmedzenie príspevku nie je, ale asi nemáte dostatok prostriedkov vo fonde (resp. tvorbu) aby to pokrylo vyšší príspevok než 2 SKK.


Marta404 Pozri príspevok
a ešte by som chcela vedieť keď sme kúpili vstupenky na podujatie športové či mám k tomu urobiť zoznam alebo nejakú prezenčnú listinu.
Jasné, treba podklad na zúčtovanie, veď tým ľuďom to budete zdaňovať ako nepeňažný prijem.
0 0
Marta404 Marta404

Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

Ďakujem za odpoveď.
Ešte k tým str. lístkom tvorba mesačne je cca 4000 a mesačný výdaj do 1300 str. lístkov ale zostatok soc. fondu je cca 40.000 z predcchádzajúcich rokov nakolko nebolo čerpanie. a k tým vstupenkám je mi jasné,že niečo musí byť ale ide o to čo prezenčná listina alebo iba zoznam zamestnancov čo je správnejšie resp. zaužívané u tých čo to doteraz rrobili ja som sa s tým zatiaľ nestretla.
0 0
Marta404 Marta404

Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

A ešte raz v novele k 1.1.2008 v paragrafe 7 odst. 2 je možnosť príspevku čerpanie aj pre rod. prísluš. je možné jednému pracov. zúčtovať napr. 2 vstupenky v plnej výške na rod. prísl. v prípade že nemáme kol. zmluvu ak áno je potrebné uznesenie konateľa alebo nie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marta404 Pozri príspevok
A ešte raz v novele k 1.1.2008 v paragrafe 7 odst. 2 je možnosť príspevku čerpanie aj pre rod. prísluš. je možné jednému pracov. zúčtovať napr. 2 vstupenky v plnej výške na rod. prísl. v prípade že nemáme kol. zmluvu ak áno je potrebné uznesenie konateľa alebo nie.
Na čerpanie SF si vypracujte smernicu a potom podľa nej postupujte. Riaďte sa pri tom zákonom o SF.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marta404 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.
Ešte k tým str. lístkom tvorba mesačne je cca 4000 a mesačný výdaj do 1300 str. lístkov ale zostatok soc. fondu je cca 40.000 z predcchádzajúcich rokov nakolko nebolo čerpanie. a k tým vstupenkám je mi jasné,že niečo musí byť ale ide o to čo prezenčná listina alebo iba zoznam zamestnancov čo je správnejšie resp. zaužívané u tých čo to doteraz rrobili ja som sa s tým zatiaľ nestretla.
Podľa zvýrazneného môžete prispieť na 1 SL 3 Sk; vzhľadom na vysoký zostatok min.r. môžete prispieť aj viac. V smernici si zohľadnite aj čerpanie na iné účely a podľa toho sa rozhodnite. Rešpektujte zákon o SF.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

liba2 Pozri príspevok
Podľa zvýrazneného môžete prispieť na 1 SL 3 Sk; vzhľadom na vysoký zostatok min.r. môžete prispieť aj viac. V smernici si zohľadnite aj čerpanie na iné účely a podľa toho sa rozhodnite. Rešpektujte zákon o SF.
mohli by ste sem niekto prilepiť vzor tej smernice na čerpanie SF? veľmi by ste mi tým pomohli. ďakujem krásne
0 0
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Ahojte,

mame SF ve kterem je zustatek z predchazejucich obdobi 100.000 sk. Mam 23 zamestnancov a davame 70 korunove listky (1,50 zo soc.fondu na strav., 30 sk/ks plati zamestnanci co sa jim zraza z vyplaty) Jako zamestnanci jsou i tri spolocnici firmy, je mozne aby spolocnici na stravenky neprispievali vobec a tim se cerpal soc.fond z predchozich obdobi?????

Dakujem za odpoved!

Martina
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Marttys Pozri príspevok
Ahojte,

mame SF ve kterem je zustatek z predchazejucich obdobi 100.000 sk. Mam 23 zamestnancov a davame 70 korunove listky (1,50 zo soc.fondu na strav., 30 sk/ks plati zamestnanci co sa jim zraza z vyplaty) Jako zamestnanci jsou i tri spolocnici firmy, je mozne aby spolocnici na stravenky neprispievali vobec a tim se cerpal soc.fond z predchozich obdobi?????

Dakujem za odpoved!

Martina
AK sa to tak určí v internej smernici, tak áno.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Chobot Pozri príspevok
AK sa to tak určí v internej smernici, tak áno.
Musím súhlasiť, že nie je zakázaný takýto postup. Poznám dokonca zamestnávateľov (konateľov-vlastníkov), ktorý si dávajú pre seba stravné lístky v dvojnásobnej hodnote ako pre svojich zamestnancov.
Osobne by som nechcel byť takýto zamestnávateľ, a našiel by som iný spôsob ako dočerpať zostatok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať