Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Stefan2005 Pozri príspevok
Musím súhlasiť, že nie je zakázaný takýto postup. Poznám dokonca zamestnávateľov (konateľov-vlastníkov), ktorý si dávajú pre seba stravné lístky v dvojnásobnej hodnote ako pre svojich zamestnancov.
Osobne by som nechcel byť takýto zamestnávateľ, a našiel by som iný spôsob ako dočerpať zostatok.
No a aky zposob, keby si nechcel prispevok zdanit????????...a vedeni je nejpracovitejsi a vsem zamestnancom sa to zvysit neda lobo by se to po nekolika mesiacoch minulo a pak by to islo zo zisku a to vedeni nechce lebo potrebuje zisk na rozvoj podnikania.
0 0
Simonečka Simonečka

Simonečka je offline (nepripojený) Simonečka

Chcem sa spýtať či občerstvenie vo forme orieškov, zákuskov, kávy a nealko
na koncoročnom posedení, ktoré zamestnávateľ poskytol zamestnancom
u iného podnikateľského subjektu sa dá brať ako príspevok na stravu a teda
ako nezdaniteľný príjem, alebo ho je treba rozrátať na zúčastnených zamesntnancov a zdaniť ho vo výplate.

Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tomu nerozumiem: .......poskytol svojim zamestnancom, alebo iným u iného subjektu ?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
A prečo to nezaúčtujete na 513 ?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Simonečka Pozri príspevok
Chcem sa spýtať či občerstvenie vo forme orieškov, zákuskov, kávy a nealko
na koncoročnom posedení, ktoré zamestnávateľ poskytol zamestnancom
u iného podnikateľského subjektu sa dá brať ako príspevok na stravu a teda
ako nezdaniteľný príjem, alebo ho je treba rozrátať na zúčastnených zamesntnancov a zdaniť ho vo výplate.

Ďakujem

Podľa mňa ide o jednoznačne repre 513
nič nezdaňuj zamestnancom,
ale u zamestnávateľa ide o nedaň.náklad /nie príspevok na stravu:-))
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či šekové poukážky do Aquaparku sú alebo nie sú zdaniteľným nepeňažným príjmom zamestnancov. Prečítala som si tu rôzne názory. Tak ako je to správne. Ide o poukážky do konkrétneho maďarského strediska v hodnote 20 Sk, vďaka ktorým zamestnanec zaplatí jeden vstup a druhý ma zdarma. Vďaka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marti.ka Pozri príspevok
Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či šekové poukážky do Aquaparku sú alebo nie sú zdaniteľným nepeňažným príjmom zamestnancov. Prečítala som si tu rôzne názory. Tak ako je to správne. Ide o poukážky do konkrétneho maďarského strediska v hodnote 20 Sk, vďaka ktorým zamestnanec zaplatí jeden vstup a druhý ma zdarma. Vďaka.
Nezdanené by bolo vtedy, ak by si firma prenajala Aquapark pre zamestnancov. Vstupenky sú nepeňažným príjmom.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Zmenilo by sa niečo v účtovaní a zdaňovaní, ak je na faktúre uvedená Informačná brožúra v počte 2 ks, á 1000 Sk?
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte,
aj ja mam otazocku ohladom cerpania zo soc. fondu.
Zamestnavatel usporiadal pre svojich zamestnancov akciu v zahranici (faktura). Podavalo sa obcerstvenie: 3 hlavne jedla + alko a nealko.

Musi to byt zamestnancom zdanene v mzde? Alebo to moze ist zo socialneho fondu bez dodanovania zamestnancom.

Na fakture je vsak dvojaka DPH. Vyssia za alko a nizsia za jedlo + nealko.
Na zaklade tej DPH zrejme raz kontrolorov napadne, ze vyssia je za alkohol.

Ako to zauctovat?
Poradte prosim..
Dakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monikad Pozri príspevok
Ahojte,
aj ja mam otazocku ohladom cerpania zo soc. fondu.
Zamestnavatel usporiadal pre svojich zamestnancov akciu v zahranici (faktura). Podavalo sa obcerstvenie: 3 hlavne jedla + alko a nealko.

Musi to byt zamestnancom zdanene v mzde? Alebo to moze ist zo socialneho fondu bez dodanovania zamestnancom.

Na fakture je vsak dvojaka DPH. Vyssia za alko a nizsia za jedlo + nealko.
Na zaklade tej DPH zrejme raz kontrolorov napadne, ze vyssia je za alkohol.

Ako to zauctovat?
Poradte prosim..
Dakujem.
Treba rozpočítať na prítomných zamestnancov (vypracovať prezenčnú listinu) a každému zdaniť.
Ten alkohol by možno bolo lepšie dať na repre = nedaň. výdavky firmy (alebo ho zaplatí šéf zo svojho, t.j. vloží sumu Sk do pokladne ).
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte..
Pracujem v s.r.o. s 22 zam-cami a konatelia spoločnosti sa rozhodli zvýšiť cenu stravného lístka na 100 Sk.Doteraz bola cena SL 89 Sk.Nakoľko do výdavkov si môžu uplatniť len 55% z 89 Sk,zvyšné peniaze musí doplatiť zam-ec.Ale konatelia chcú prisievať aj zo SF.Doteraz zam-ec platil 40,05 Sk.Otázka znie: Viete mi prosím niekto poradiť v akej max. výške sa môže prisievať mesačne na SL zo SF.?V zákone o SF sa píše že najmenej 30% na stravné a regener. prac. sily.Ale 30 % vypočítam z akého prídelu, ročného, mesačného?
Doteraz sa na SL neprisievalo, SF sa čerpal naposledy v r. 2006.

Príklad:Hodnota:100 Sk SL
Príspevok zam-ľa: 48,95 Sk
Príspevok zam-ca: 40,05 Sk /doteraz z 89 Sk SL/
Príspevok zo SF: ?
Príspevok zam-ca po novom: ?

Veľmi Vám dakujem za všetky odpovede...
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Platí nový zákon o sociálnom fonde od 1.1.08, tam už nie je obmedzená dolná hranica, ani horná, takže podľa možností prostriedkov na účete SF, rozhodnutia zamestnávateľa a hlavne zapracovanie do internej smernice.
A pozor, povinný prídel do SF sa tvorí z hrubých miezd /nie bez náhrad/ do 5 dní po zúčt.miezd
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Petra29 Pozri príspevok
Platí nový zákon o sociálnom fonde od 1.1.08, tam už nie je obmedzená dolná hranica, ani horná, takže podľa možností prostriedkov na účete SF, rozhodnutia zamestnávateľa a hlavne zapracovanie do internej smernice.
A pozor, povinný prídel do SF sa tvorí z hrubých miezd /nie bez náhrad/ do 5 dní po zúčt.miezd
Dakujem za odpoved,hned sa na zakon pozriem...pekný večer
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte..
Pracujem v s.r.o. s 22 zam-cami a konatelia spoločnosti sa rozhodli zvýšiť cenu stravného lístka na 100 Sk.Doteraz bola cena SL 89 Sk.Nakoľko do výdavkov si môžu uplatniť len 55% z 89 Sk,zvyšné peniaze musí doplatiť zam-ec.Ale konatelia chcú prisievať aj zo SF.Doteraz zam-ec platil 40,05 Sk.Otázka znie: Viete mi prosím niekto poradiť v akej max. výške sa môže prisievať mesačne na SL zo SF.?V zákone o SF sa píše že najmenej 30% na stravné a regener. prac. sily.Ale 30 % vypočítam z akého prídelu, ročného, mesačného?
Doteraz sa na SL neprisievalo, SF sa čerpal naposledy v r. 2006.

Príklad:Hodnota:100 Sk SL
Príspevok zam-ľa: 48,95 Sk
Príspevok zam-ca: 40,05 Sk /doteraz z 89 Sk SL/
Príspevok zo SF: ?
Príspevok zam-ca po novom: ?

Veľmi Vám dakujem za všetky odpovede...
odporúčam príspevok zam-ca zaokrúhliť na celé Sk, aby bola bezproblémová a bezhalierová možnosť úhrady napr. aj zrážkou zo mzdy .
Naopak, to zaokrúhlenie je možné presunúť do príspevku zo SF, napr. 5,05 Sk/SL .
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

ahojte, ja mam tiež jednu otázočku zo SF.
Do fondu pravidelne odvádzam každý mesiac, je to VOZD hneď pri odvode aj keď nieje čerpaný, aspoň tak to predpokladám:-))
Na konci roka som dal zamestnancovi jednorazový príspevok zo sociálneho fondu ku mzde. To, to že treba zdaniť ten prispevok, je v poriadku, ale zaujíma ma, že či spravne členim výplatu na:
1. mesačná odmena za prácu - VOZD
2. prispevok zo SF - VNZD, nakoľko by som si tú sumu dal dvakrát do nákladov.
Je tento postup správny?
Dakujem za odpovede
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Áno, je to správne. Príspevok zo SF je VOZD len pri tvorbe fondu, inak VNZD.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Prave som prelistoval uplne cely zakon o dani z prijmov...a jedinu vec, ktoru som nasiel o prispevku zo SF je, ze su vsetky zdanovane... To aj chapem, ale neviem najst vetu o oslobodeni od dani z prijmu prispevku na stravovanie (prispevok na stravny listok zo SF). Neviete mi poradit, kde je?
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Pekný deň vám prajem, dnes som si prečítala takmer všetky prispevky ohľadne strav.lístkov, soc.fondu, zaúčtovania, nového zákona o soc.fonde a chcem si len potvrdiť toho: - ako má spoločnosť s.r.o. v PU zúčtovať prostriedky v Soc.fonde, vedenom na AÚ 211/400.
Fond tvorím z hrubých miezd 0,6% 527/472 za rok 2007 som naakumulovala na účte 2859,-Sk. Poskytujem príspevok zo SF zamestnancom na úhradu časti str.lístkov 472/213,
prispevok na stravovanie do 55% 527/213.
A 45% prijem do hlavnej pokl.od zamestnancov AÚ 211,100 /213.
Teraz mi ide o to, ako dostanem peniaze zo SF do pokladne SF-vedenej na AÚ 211,400. Predpokladám, ze cez 261.Peniaze prevediem z hlavnej pokladne do pokladne SF a ako ich miniem z tade?
Dúfam že som to napisala zrozumiteľne a pomožete mi. Ďakujem.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

ja som sa tiež potila nad týmto problémom a vyriešlia som to takto (dúfam, že správne):
Nákup: 213/211
Príspevok org.:527/213
Príspevok zam.:211/213
Príspevok SF :472/213
výber z banky - do pokladne (doplatok za SL):211/261
Dohodla som sa s konateľom, že každý mesiac vyberie presne takú sumu z BU-soc.fondu, aký je príspevok zo SF na stravné.
pa
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Erika 1982 Pozri príspevok
ja som sa tiež potila nad týmto problémom a vyriešlia som to takto (dúfam, že správne):
Nákup: 213/211 dobre
ďalej účtuješ výdaj SL zamestnancom cez interný doklad:
Príspevok org.:527/213 o.k.
Príspevok zam.: 211/213 pohľadávka voči z-com: 335/213
Príspevok SF :472/213 o.k.
ďalej účtuješ príjem od z-cov: 211/335
výber z banky: 261/221 celá suma nákupu SL

príjem do pokladne (doplatok za SL): 211/261 o.k.
Dohodla som sa s konateľom, že každý mesiac vyberie presne takú sumu z BU-soc.fondu, aký je príspevok zo SF na stravné.
pa
. .
opravujem: nie celú sumu, ale len sumu príspevku zo SF.
Naposledy upravil liba2 : 07.02.08 at 09:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať