Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Liba, len sa chcem opýtať, či je povinnosť účtovať povinnosť zamestnanca platiť za SL cez 335?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Erika 1982 Pozri príspevok
Liba, len sa chcem opýtať, či je povinnosť účtovať povinnosť zamestnanca platiť za SL cez 335?
Určite áno. Veď v okamihu ako mu vydáš SL do okamihu keď ti zaplatí - je to pohľadávka firmy voči zamestnancovi. A čo ak nezaplatí ? ostane ti to "v lufte", ani nezbadáš, že ti je niekto dlžný.

P.S. urobila som opravu v predchádzajúcom príspevku - všimni si prosím.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

ale naša firma má systém "predaja" SL tak, že zamestnancovi povieme, že nech si prinesie nap.530,-Sk, ak keď ich donesie, tak sa mu vydajú SL, takže tam mne nevzniká žiadna pohľadávka (možno tak 5 minúť, kým si pokladníčka prepočíta peniaze čo jej dal) :-)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mikumi Pozri príspevok
Pekný deň vám prajem, dnes som si prečítala takmer všetky prispevky ohľadne strav.lístkov, soc.fondu, zaúčtovania, nového zákona o soc.fonde a chcem si len potvrdiť toho: - ako má spoločnosť s.r.o. v PU zúčtovať prostriedky v Soc.fonde, vedenom na AÚ 211/400.
Fond tvorím z hrubých miezd 0,6% 527/472 za rok 2007 som naakumulovala na účte 2859,-Sk. Poskytujem príspevok zo SF zamestnancom na úhradu časti str.lístkov 472/213,
prispevok na stravovanie do 55% 527/213.
A 45% prijem do hlavnej pokl.od zamestnancov AÚ 211,100 /213.
Teraz mi ide o to, ako dostanem peniaze zo SF do pokladne SF-vedenej na AÚ 211,400. Predpokladám, ze cez 261.Peniaze prevediem z hlavnej pokladne do pokladne SF a ako ich miniem z tade?
Dúfam že som to napisala zrozumiteľne a pomožete mi. Ďakujem.
527/472 tvorba SF
261/211-100 výdaj sumy tvorby SF do pokladne SF.
211-400/261 príjem tvorby SF do pokladne SF
213/211-100 nákup SL
527+472+335/213 výdaj SL z-com
211-100/335 úhrada od z-cov
211-100/261 príjem do pokladne SF suma príspevkov zo SF
261/211-400 výdaj z pokladne SF suma príspevkov zo SF.

Prostriedky SF z pokladne budeš postupne premiestňovať do hlavnej pokladne a to vo výške príspevkov na stravovanie (prípadne aj iných keď sa budú realizovať). Prípadne budeš priamo z tejto pokladne vyplácať z-com.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Erika 1982 Pozri príspevok
ale naša firma má systém "predaja" SL tak, že zamestnancovi povieme, že nech si prinesie nap.530,-Sk, ak keď ich donesie, tak sa mu vydajú SL, takže tam mne nevzniká žiadna pohľadávka (možno tak 5 minúť, kým si pokladníčka prepočíta peniaze čo jej dal) :-)
Podľa môjho názoru, je možné účtovať priamo cez pokladňu, bez účtu 335, nakoľko skutočne môže vzniknúť situácia, že zamestnanci hneď za SL zaplatia.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

ďakujem za názor
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
účtujem s.r.o. a zistila som, že prečerpali SF o 395 Sk. Ešte sa mi to nestalo aby bol SF prečerpaný. Ako postupovať?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cactus Pozri príspevok
účtujem s.r.o. a zistila som, že prečerpali SF o 395 Sk. Ešte sa mi to nestalo aby bol SF prečerpaný. Ako postupovať?
Môže sa zaúčtovať ako nedaňový náklad 528/472.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
liba2 Pozri príspevok
Môže sa zaúčtovať ako nedaňový náklad 528/472.
vďaka
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Chcela by som sa opýtať, v decembri 2007 sme zamestnancom zakúpili vianočné kolekcie v sume 71,- Sk za kus. Dalo by sa dať čerpanie zo sociálneh fondu za tieto kolekcie ešte teraz vo febrárových mzdách, alebo sa to musí urobiť v mesiaci kedy im boli kolekcie poskytnuté, v našom prípade v decembri 2007?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, v decembri 2007 sme zamestnancom zakúpili vianočné kolekcie v sume 71,- Sk za kus. Dalo by sa dať čerpanie zo sociálneh fondu za tieto kolekcie ešte teraz vo febrárových mzdách, alebo sa to musí urobiť v mesiaci kedy im boli kolekcie poskytnuté, v našom prípade v decembri 2007?
Ák boli poskytnuté v decembri, vtedy mali byť aj zdanené.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Volala som na daňový úrad, tam mi bolo povedané, že by z toho nemala byť žiadna sankcia, ale že mali byť poskytnuté v decembri, tak neviem, či to mám risknúť ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza Pozri príspevok
Volala som na daňový úrad, tam mi bolo povedané, že by z toho nemala byť žiadna sankcia, ale že mali byť poskytnuté v decembri, tak neviem, či to mám risknúť ?
No, zrejme , kedže už mám 10.3., už výplaty za dec. dávno boli, tak to zdaň teraz vo február. výplate.
Naposledy upravil Tweety : 10.03.08 at 13:25 Dôvod: gram
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Veď tak to už mám urobené v mzdách, každému zamestnancovi som dala nepeňažný príjem zo sociálneho fondu tých 71,-Sk ako stáli tie kolekcie, tak si to myslela či ako to môžem ináč zdaniť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza Pozri príspevok
Veď tak to už mám urobené v mzdách, každému zamestnancovi som dala nepeňažný príjem zo sociálneho fondu tých 71,-Sk ako stáli tie kolekcie, tak si to myslela či ako to môžem ináč zdaniť?
Tak, tak. A ako to chceš urobiť ináč?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja práveže neviem, tak sa radím, ale ak to môžem urobiť tak ako som písala, tak som spokojná.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

liba2 Pozri príspevok
527/472 tvorba SF
261/211-100 výdaj sumy tvorby SF do pokladne SF.
211-400/261 príjem tvorby SF do pokladne SF
213/211-100 nákup SL
527+472+335/213 výdaj SL z-com
211-100/335 úhrada od z-cov
211-100/261 príjem do pokladne SF suma príspevkov zo SF
261/211-400 výdaj z pokladne SF suma príspevkov zo SF.

Prostriedky SF z pokladne budeš postupne premiestňovať do hlavnej pokladne a to vo výške príspevkov na stravovanie (prípadne aj iných keď sa budú realizovať). Prípadne budeš priamo z tejto pokladne vyplácať z-com.
Celkom nechápem ten súvis medzi tvorbou SF 527/472 a potom tou pokladňou.. to z normálnej pokladne sa budú vždy presúvať prostriedky do pokladne SF na základe zostatku účtu 472? a čo s tým zostatkom?
prosím dovysvetliť ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Aisha Pozri príspevok
Celkom nechápem ten súvis medzi tvorbou SF 527/472 a potom tou pokladňou.. to z normálnej pokladne sa budú vždy presúvať prostriedky do pokladne SF na základe zostatku účtu 472? a čo s tým zostatkom?
prosím dovysvetliť ďakujem
Aisha, moja odpoveď bola zadávateľovi, ktorý vedie pre SF pokladňu. Osobne odporúčam neviesť podkladňu pre SF ani nemať účet v banke.
Stačí viesť pre sledovanie pohybov o SF účet 472-záväzky zo SF v analytickom členení tak, aby sa bezproblémovo dalo zistiť výška tvorby a suma čerpania a účely čerpania. Účet 472 sú záväzky voči zamestnancom. Podľa zákona o SF, zostatok SF sa prenáša do nasledujúceho roka, teda aj zostatok na účte 472 sa prenesie do nasledujúceho roka a pokračuje sa v tvorbe aj čerpaní fondu.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

liba2 Pozri príspevok
Aisha, moja odpoveď bola zadávateľovi, ktorý vedie pre SF pokladňu. Osobne odporúčam neviesť podkladňu pre SF ani nemať účet v banke.
Stačí viesť pre sledovanie pohybov o SF účet 472-záväzky zo SF v analytickom členení tak, aby sa bezproblémovo dalo zistiť výška tvorby a suma čerpania a účely čerpania. Účet 472 sú záväzky voči zamestnancom. Podľa zákona o SF, zostatok SF sa prenáša do nasledujúceho roka, teda aj zostatok na účte 472 sa prenesie do nasledujúceho roka a pokračuje sa v tvorbe aj čerpaní fondu.
Dakujem liba2 za vysvetlenie, a este sa opytam ked chceme kupit zam-com darcek.poukazky v hodnote 100Sk/ks tak ako sa to bude zuctovavat so SF?nakup poukazok: 213/221,
cerpanie zo SF 472/213?
a zam-com zdanim 100Sk/ks vo vyplate?teda zam-nec zaplati za 1ks pridelenej poukazky 19Sk,tak?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Mohli by sme zamestnancom prispievať na stravný lístok zo sociálneho fondu aj viac ako 1,- Sk. Celý rok z neho nečerpeme len na tie stravné lístky a na konci roka salónky v hodnote cca 2500,- Sk. Mesačne do neho prispievame sumou cca 2000,- Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať