Zavrieť

Porady

vyššia skutočná spotreba ako v TP

Čaute poraďáci.

Nevie mi niekto poradiť ako to je, (PÚ) ak skutočná spotreba na aute je vyššia, ako je uvedená spotreba v meste v techn. preukaze vozidla. Lebo účtovníčky sa hádajú, že oni nemôžu vydať viac peňazí ako môžu zúčtovať. Na jednej strane majú pravdu, ale ak skutočná spotreba je fakt vyššia, čo s tým?
Podľa mňa vydať internú smernicu, čo vy nato?
Diky
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
áno manual, ďakujem, tá tabuľka v Exceli je dobrá, už som ju pozerala pred pár dňami a stiahla som si ju do PC....tak to budem praktizovať.

pekný večer !
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jess
áno manual, ďakujem, tá tabuľka v Exceli je dobrá, už som ju pozerala pred pár dňami a stiahla som si ju do PC....tak to budem praktizovať.

pekný večer !
Myslím, že to je jediné riešenie ako to urobiť tak ako to má byť a nevyrábať si problémy s odúčtovávaním a podobne ... nie ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Manual
Myslím, že to je jediné riešenie ako to urobiť tak ako to má byť a nevyrábať si problémy s odúčtovávaním a podobne ... nie ?
áno
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte. K 01.04.2008 sme zaradili do majetku firmy auto. Jeho skutočná spotreba v súčasnej dobe je cca. 12 litrov / 100 km. Spotreba uvádzaná v TP je 9,4 litra / 100 km.
Môžem doklady o úhrade účtovať na účet 501? Môžem uplatňovať odpočet DPH. A čo s tou nadspotrebou. Stačí ak si to na konci roka prepočítam a nadspotrebu dám do nedaňových výdavkov? Alebo je iný postup?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať