Zavrieť

Porady

Slovenský plynárenský priemysel - Ako na nich?

Helou!

Verím, že sa tu už niekto stretol s podobnym problemom. Zaplatili sme zálohovú platbu /daňový doklad/ za plyn. Medzičasom sme prehlásili odber na inú osobu /toto je nepodstatné/. SPP nám peniaze vrátilo, ale nechce nám na túto sumu vystaviť daňový doklad.

Problém je v tom, že zálohová platba bola daňovým dokladom zúčtovaná a DPH bola uplatnená. Teraz nám vrátili peniaze na účet, a ja ich neviem prinútiť, aby mi k tomu vystavili storno faktúry, alebo dobropis.

Nechápem to, a rovnako nechápem, ako predmetnú platbu stornujú vo vlastnej evidencii. Žeby tam robili účtovné a daňové zápisy bez dokladov, len tak ?

Stretol sa už niekto z Vás s niečim podobným? Je to boj s veternými mlynmi...

Vďaka za podnety

Marek
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Kardinal Pozri príspevok
veronika: co sa tyka sumy, nieje to nic zavazne, ide o 7000 korun a z toho DPH.

Ide mi o ten princip, pretoze toto opakuju zas a znova. Ale ako pises, je to monopol a hotovo.

Ja mam teraz danovy doklad na nejaku sumu, a tu sumu co mi poslali na ucet, si mozem teoreticky vybrat, a mozem ist zajtra na jarmok do Pezinka.

Vdaka za pomoc, uvidime, ci sa niekto dalsi stretol s niecim podobnym.

ahojte

Marek
Dajte potom vedieť pôjdem s Vami do toho Pezinka
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Viem, ze toto je téma DPH, ale mam otázku k SPP a nechcem zakladať novú tému.

Problém je takýto: Ide o môj rodny dom, býva tam sestra s bratom a otec. V apríli sa nam pokazil plynový kotol, tak sme nekúrili, este stále nie je opravený, draha oprava. V máji zomrela mama, tak sa tam ani 2 mesiace nevarilo, teda nesiel ziadny plyn. Zálohová platba sa platí mesacne 2 400 sk.
Včera mi sestra takmer s plačom volala, že prisla fa za plyn, nedoplatok 6 900 sk. Volala na plynárne, povedala ze kotol pokazený, zima tuhá nebola. Kazdy rok sme normálne kurili aj varili a este nam chodili preplatky. Pani na plynárnach povedala, ze za poplatok 5 000 sk skontroluju trubky, hodiny, teda celu plynofikáciu. Ak nájdu chybu tak poplatok zaplatia oni, ked nenájdu, tak ho zaplatíme my aj s fa, teda skoro 12 000 sk.....

Teraz neviem, mame sancu, ze s nimi nieco vybojujeme. Ja si osobne myslím, ze s nimi nevyhadame nic... akurát tých 12 tis
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
evka-janekova Pozri príspevok
Viem, ze toto je téma DPH, ale mam otázku k SPP a nechcem zakladať novú tému.

Problém je takýto: Ide o môj rodny dom, býva tam sestra s bratom a otec. V apríli sa nam pokazil plynový kotol, tak sme nekúrili, este stále nie je opravený, draha oprava. V máji zomrela mama, tak sa tam ani 2 mesiace nevarilo, teda nesiel ziadny plyn. Zálohová platba sa platí mesacne 2 400 sk.
Včera mi sestra takmer s plačom volala, že prisla fa za plyn, nedoplatok 6 900 sk. Volala na plynárne, povedala ze kotol pokazený, zima tuhá nebola. Kazdy rok sme normálne kurili aj varili a este nam chodili preplatky. Pani na plynárnach povedala, ze za poplatok 5 000 sk skontroluju trubky, hodiny, teda celu plynofikáciu. Ak nájdu chybu tak poplatok zaplatia oni, ked nenájdu, tak ho zaplatíme my aj s fa, teda skoro 12 000 sk.....

Teraz neviem, mame sancu, ze s nimi nieco vybojujeme. Ja si osobne myslím, ze s nimi nevyhadame nic... akurát tých 12 tis
noo neviem ako by sa dalo s nimi boxovať ale je vidieť čo robí monopol všetko si spoplatnia a bez váhania si to nechajú neberú absolútne do úvahy že chyba mohla nastať aj na ich strane to sú h....líci...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať