Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ahojte ja som tiež použila vynikajúcu tabulku,je v prílohe.

Ide o osobný automobil,kat.M1.Pri tom nie je nárok na odpočet DPH.Ako mám
zaúčtovať DPH?Istina je hodnota bez DPH aj v tomto prípade.SZCO je platca DPH.Pri nákupe benzínu má nárok na odpočet DPH?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

prosím DPH je VOZD??
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

DPH je VOZD. Veď to máš aj v tabuľke účtovanie v peňažnom denníku(prev.réžia-DPH). Pri PHL má nárok na odpočet DPH.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Mám v tabulke ale niekedy - pocit istoty zlyhá,ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri si aj tento príspevok http://www.porada.sk/404034-post7.html
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Keď som si prečítala všetko o lízingu prišla som na to, že ja mesačnú splátku 2441,- účtujem takto:
2051,3 VNZD a 389,7 si upltňujem DPH. a úrok naščítam a dám cez uzávierkové operácie ako prev. réžiu!
V splátkovom kalendári mám splátku rozčlenenú na istinu, úrok a DPH. Tu som sa dočítala, že každý mesiac treba účtovať istinu, úrok a DPH. Môžem účtovať úroky cez uzávierkové operácie alebo je to zle? Veď v konečnom dôsledku sú náklady rovnaké!
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím skúsenejších o pomoc: Na kúpnej lizingovej zmluve mám

obstarávaciu cenu bez DPH: 346218,50
obstarávaciu cenu s DPH: 412000.-
zvýšená splátka s DPH: 51932,80 + 9867,20 = 61800
odpredajný poplatok 1000 +190 = 1190.-
sprcovateľký poplatok 6180 + 1174,20 = 7354,20

a teraz neviem v akej výške zaradím auto do majetku a z akej sumy budem robiť odpisy. Za radu a pomoc vopred ďakujem.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Marína Pozri príspevok
Tinika, prekontroluj si to ešte raz, keď sadla iným, určite sadne aj tebe.
A ktorú tabuľku si si stiahla? Máš tabuľku s odomknutými vzorcami alebo zamknutými? Napíš, z ktorého príspevku si si stiahla tabuľku.
Myslím že z príspevku 110. Ja som to robila na dvakrát. Dnes sa na to ešte pozriem, ale tak zbežne keď som pozrela tak výška mesačných splátok mi sedela, tak neviem kde v súčte je chyba. Zatiaľ sa majte.
0 0
ingridpa ingridpa

ingridpa je offline (nepripojený) ingridpa

[
Dala som to takto: 1. rok 2 mesiace odpis
2. rok 12 mesiacov
3. rok 12 mesiacov
4. rok 10 mesiacov /aj keď splátok je 11/

Muška tvoj súhlas znamená, že je to ok? - ten 4 rok?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, tak som si skúsila nahodiť ten splátkový ešte raz. Zistila som, že keďže nemám nikde v splátkovom vyčíslené DPH z fin. činnosti, tak mi vznikol rozdiel. Keď som to tam dopísala mám rozdiel 100,4 čo je odkupná hodnota auta. A ako mám pod splátky doplniť odkupnú hodnotu auta, keď mi tam stále hodí, že sa pokúšam zmeniť zabezpečenú bunku?
Naposledy upravil Tinika : 18.03.08 at 18:39
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Aby si nemusela znova nahadzovať dáta, pošli mi súbor a odomknem ti ho. Ďalej cez ss.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Marína Pozri príspevok
Aby si nemusela znova nahadzovať dáta, pošli mi súbor a odomknem ti ho. Ďalej cez ss.
Ďakujem veľmi pekne. Som to tam dopísala a rozdiel je už len 0,30. Som myslela, že nebudem vedieť čo s tým, lebo keď som dopísala tie čísla, tak kontrola sa nezmenila, ale som upravila vzorce v súčtových riadkoch a už to sedí.
0 0
džana džana

džana je offline (nepripojený) džana

úžitk. auto kúpené v X.07 - celk. cena s DPH 1100191, -SK
preddavok zaplatený 500500,-SK + 95095 DPh
4 x štvrťroč. splátky:
istina úrok DPH
1. X.07 98798,83 7208,75 20141,4
2. I.08 101145,57 4862,01 20141,4
3. IV.08 103548,04 2459,54 20141,4
4. VII.08 106007,56 20141,4
leasing trvá 36 mesiacov, auto zaplatené do 10 mesiacov, aj v tomto prípade bude ZDN 3/36 tiny ? čiže za r. 2007 len 75.833,33- Sk + úrok ?
k tomu autu sa ešte prikúpili nejakú nadstavbu za 95.000,- v hotovosti /zvýšenie ceny majetku?/ tiež v X.07 - to budem odpisovať zvlášť 4 roky ?
Naposledy upravil džana : 19.03.08 at 04:41
0 0
tina106 tina106

tina106 je offline (nepripojený) tina106

Dakujem za tabulku, len neviem, ako si ratala odpisy, ak hocijako zmenim počet mesiacov, hodnoty ostavaju tie iste, mali by sa menit v prvom a poslednom roku lizingu, nie? Vdaka za odpoved.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Oprav si vzorce podľa návodu v príspevku 110. Nájdeš tu http://www.porada.sk/494584-post110.html
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Poradíte mi prosím,ako je to s leasingom a knihou záväzkov..
Do záväzkov si zaúčtujem istinu bez DPH podľa splátkového kalendára?
a mesačne dávam uhrádzať iba istinu?
a zvyšok-tzn. DPH (neplatca DPH)a fin.úrok tiež účtujete do knihy záväzkov a potom cez peň.denník do prevádzkovej réžie?

Bola by veľká chyba,keby som v r.2007 neúčtovala cez knihu záväzkov leasing?
ja som ho iba nahodila do karty majetku,ďalej do peň.denníka -splátky-VNZD,na konci roka si cez ID zaúčtujem odpis,DPH a úrok do prevádzk.réžie,a nezaplatenú časť za 12/2007 zaúčtujem do záväzkov..

Môže byť?Pozrie sa mi na pro PROSÍIM niekto?
Ďakujem veľmi
0 0
tina106 tina106

tina106 je offline (nepripojený) tina106

Dakujem Marine za otvorenie vzorcov, vsetok funguje OK!
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Môj znamy prišiel teraz s DP a má leasing na 1/2. t.z. 1rok zaplatí polovičku a 2 rok zaplatí 2 polovičku. Otázka: ako sa počíta takýto leasing,,,, Prosím. Poznamka: doteraz som používala pri klasických leasingoch tab. od Maríny, ale čo s takýmto leasingom.........???
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

natkov Pozri príspevok
Môj znamy prišiel teraz s DP a má leasing na 1/2. t.z. 1rok zaplatí polovičku a 2 rok zaplatí 2 polovičku. Otázka: ako sa počíta takýto leasing,,,, Prosím. Poznamka: doteraz som používala pri klasických leasingoch tab. od Maríny, ale čo s takýmto leasingom???
Prosím pomôžte.....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

určite ide o leasing? Nie je to úver? alebo nejaká iná forma splácania? Pozri zmluvu.
0 0
Načítať ďalšie