Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nejako nemôžem prísť na chybu:hádže mi tam hal.vyrovnanie 2663,18. Celk.cena vo vrchnej úvodnej tabuľke je o 2663,18 vyššia ako ostatné z tabuliek, ktoré mi sedia, ale neviem, čo by som tam ešte zadala, mám tam všetko nahodené.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pru Pozri príspevok
Aha, spracovateľský poplatok nemám, ale je tam zostatková hodnota bez dph, tú mám dať kam? A do r. 18 dám zaplatenú sumu aj s dph? dík
Nesedí mi kontrola o 2600,-, kde mám chybu?
Odhadujem, či ten rozdiel Ti nerobí zostatková hodnota(dohodnutá kúpna cena). Daj ju ako posledný riadok pod splátky.
Do r. 18 zadávaš sumy bez DPH. Je to vidieť zo samotnej tabuľky. DPH ide do stĺpca F.

Pru Pozri príspevok
Nejako nemôžem prísť na chybu:hádže mi tam hal.vyrovnanie 2663,18. Celk.cena vo vrchnej úvodnej tabuľke je o 2663,18 vyššia ako ostatné z tabuliek, ktoré mi sedia, ale neviem, čo by som tam ešte zadala, mám tam všetko nahodené.
Ten rozdiel nie je suma dohodnutej kúpnej ceny)?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Zadala som pod splátky kúpnu cenu bez dph, vyrátala dphčku, no už mi to nesedí len o 90,26 Sk.
Pozerám ten odpisový plán: obst.cena,sprac.popl. je 0/36*počet mesiacov, ale v prvom roku je 8 mesiacov, ale ráta to na jeden, je to dobre?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pru, stiahni si tabuľku z prísp. č. 110. V nej sú vzorce pre výpočet odpisov odomknuté. Je v ňom aj návod ako si opravíš vzorce v tabuľke odpisov.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem ti veľmi pekne, skúsim to stiahnuť a prerobiť, zajtra sa ozvem, či sa mi to podarilo.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Urobila som to v tej tabuľke zo 110, už mi to celkom sedí, ale keby som ručne rátala, tak OC=307.505,50-bez dph/36*12(napr./, tak mi výde ročný odpis, ktorý zaúčtujem v rámci uzáv.operácii do réžie=102502. Štvrťročné splátky dávam ako VNZD, tak? ď
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pru, veď aj v tabuľke Ti vyjde odpis za 12 mesiacov 102502.
Prečo chceš celé splátky dávať ako VNZD?
1. V tabuľke máš presné účtovanie v peňažnom denníku, čiže čo je VOZD a VNZD.
2. Pozri prísp.42 od Zita5 v tejto téme. Zitka v ňom presne uviedla príslušné §§, ktoré sa týkajú finančného prenájmu. Pozri si ich.
Naposledy upravil Marína : 02.08.07 at 05:27
0 0
Fucta Fucta

Fucta je offline (nepripojený) Fucta

Marína Pozri príspevok
Pru, veď aj v tabuľke Ti vyjde odpis za 12 mesiacov 102502.
Prečo chceš celé splátky dávať ako VNZD?
1. V tabuľke máš presné účtovanie v peňažnom denníku, čiže čo je VOZD a VNZD.
2. Pozri prísp.42 od Zita5 v tejto téme. Zitka v ňom presne uviedla príslušné §§, ktoré sa týkajú finančného prenájmu. Pozri si ich.
Neviem, ako sa posiela nový príspevok, ale o tom nechcem. Srdečná vďaka za tabuľku Marína, len nesadol mi nejako ten rozdiel presne o sumu sprac. poplatku. Ty ho máš zaplatený pri 1. splátke ale ja ho tam nemám nikde pri 1. platbe uvedený len v Rekapitulácii na splát. kalendári. Neviete mi poradiť čo s ním aby mi to sadlo. Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Fucta : 07.09.07 at 07:12
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poraďáci mám pred sebou lízing auta z OTP leasing a istina podľa splátkového kalendára mi nesedí s cenou uvedenou na faktúre od výrobcu auta. Je tam síce rozdiel len Sk 0,30, je to podstatné?
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ahoj, je to velmi dobra tabulka ale my uctujeme trosku vo vecsich cislach a preto by som ju potrebovala odomknut aby som si vedela natiahnut bunky, a este sa chcem spytat ze kde najdem ten príspevok 110??
Dakujem Miska
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

na strane 11
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Tá tabuľka je fakt výborná. Super. Veľmi mi pomohla.

Ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Marína, nemáš prosím aj na podvojné??

alebo šupni link..., jednu som stiahla, nech mám na výber...

vďaka

iva - sway
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ivka, nerobila som na PU. Tu niekde na Porade je moja upravená, doplnená o účtovanie v PU. Už som ju našla. Túto máš? http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=200

0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Marína Pozri príspevok
Ivka, nerobila som na PU. Tu niekde na Porade je moja upravená, doplnená o účtovanie v PU. Už som ju našla. Túto máš? http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=200

dík moc túto som hľadala...., našla som inú, ale táto je lepšia
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Misicka21 Pozri príspevok
Ahoj, je to velmi dobra tabulka ale my uctujeme trosku vo vecsich cislach a preto by som ju potrebovala odomknut aby som si vedela natiahnut bunky, a este sa chcem spytat ze kde najdem ten príspevok 110??
Dakujem Miska
Tabuľku nájdeš v tomto príspevku http://www.porada.sk/494584-post110.html

0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Študujem tu študujem, až sa mi z kečky parí... ale sa mi nedarí.
Mám pred sebou leasingovú zmluvu i tabuľku a veľkú snahu dosadiť do nej čo treba, ale potrebujem vašu pomoc.
Na zmluve mám:
vstupná cena (istina) 308781,50 dph 58668,5 spolu 367450,-
v tom 1.zv.splátka 30878,2 5866,9 36745,1
riadna splátka 6901,8 1311,3 8213,1
hodnota poistného 582,- 582,-
poplatok za prevod vl. 1000,- 190,- 1190,-

Na splátkovom kalendári je:
Leasingový nájomca zaplatí spolu 460099,9
z toho:
istina bez DPH 308781,5
v tom:
1.zv.splátka bez DPH 30878,2
leasing.úrok bez DPH 53383,1
havarij.poistné bez DPH 27936,-
poplatok za prevod vl. 1000,-
DPH 68999,3
48 splátok mesačne od 18.5.2007
Poraďte mi prosím, čo kde mám do tabuľky dosadiť. Leasing v JÚ robím 1.x
Už pár dní mám hlavu strčenú v rôznych knihách a zákonoch a som z toho jeleň. Už mi pomôže snáď len tabuľka.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Prosím, prosím...Poraďte!!!!!!!!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ťažko je radiť, ako vyplniť tabuľku, keď v nej sa ti samo ponúka, čo a kde napísať. Napr. do obstarávacej ceny napíšeš obstarávaciu cenu, poistné do poistného, atd. Do tabuľky Splátkový kalendár napíš všetky splátky zo spl. kalendára. Inak poradiť neviem. Rozšírila som ti tabuľku na 48 mesiacov. Vzorce na výpočet odpisov si uprav podľa návodu uvedeného v prísp. 110.
Naposledy upravil Marína : 05.03.08 at 16:13
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Ja som si ponahadzovala údaje do tabuľky na 48 splátok, ale dolu v tabuľke mám súčty len za 36 mesiacov. Čo s tým?
0 0
Načítať ďalšie