Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

Ďakujem
Naposledy upravil petraTT : 16.03.08 at 21:55
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Peťka, veď zákon hovorí "rovnomerne pomernou časťou na kalendárne mesiace"....istinu máš predsa každý mesiac v inej výške, tak by to nebolo rovnomerne

Takže obstarávacia cena /istina/ + spracovateľský poplatok delene počet mesiac na ako dlho máš leasing a x počet mesiacov - v tom roku odkedy účtuješ o leasingu, / ďalší rok x 12 mesiacov/ = odpis daného roku
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Peťkaaaaaaaaaaaaaa,
nemaž si druhý krát svoj príspevok - lebo potom ja vyzerám, že sa tu rozprávam sama so sebou
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

Prepáč, keď som to napísala potom som si uvedomila, že je to hlúposť čo som napísala. Prepáč mi to, ďakujem Ti veeeeeľmi pekne za všetky odpovede.A ešte raz prepač.
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

A ešte mám 1 otázočku, ale neviem, či nie je mimo témy. Podnikateľ si kúpil auto na leasing, ale za rok 2007 nezaplatil cestnú daň. Môže si dať do nákladov splátky+odpisy? Ale nedá si ostatné náklady ako je benzín, opravy atď.?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ingridpa Pozri príspevok
Ďakujem, vzorce som si upravila, avšak teraz som na pochybách. Auto bolo obstarané v 11/2007, pričom v novembri bola zaplatená len prvá zvýšená splátka. Splátkový kalendár na "normálne" splátky je až od 12/2007. Istinu teda v r. 2007 odpíšem za dva mesiace, alebo len za jeden???? Teda splátky začínajú v 12/2007 a posledná je v 11/2012
Pozri http://www.porada.sk/402988-post3.html
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Muška Pozri príspevok
....a ešte dodám, že v tabuľke od Marínky, keď sa posunieš viac doprava je tabuľka odpisov, len tam možno musíš zmeniť mesiace v roku obstarania leasingu a v roku ukončenia......
...a je tam rozpísaná aj tabuľka ako to účtuješ do peňažného denníka

...len sa v tej excel. tabuľke posuň doprava
Petra, vzorce v tabuľke odpisový plán si uprav podľa tohto návodu http://www.porada.sk/494584-post110.html
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

petraTT Pozri príspevok
A ešte mám 1 otázočku, ale neviem, či nie je mimo témy. Podnikateľ si kúpil auto na leasing, ale za rok 2007 nezaplatil cestnú daň. Môže si dať do nákladov splátky+odpisy? Ale nedá si ostatné náklady ako je benzín, opravy atď.?
Nezaplatená daň z MV nie je dôvod na neuplatnenie si výdavkov za používanie auta.

Časť nákladov si dať do VOZD a časť do VNZD nič nerieši.

Máš možnosti:
1. Ak nezaplatil daň z MV a zaplatí bude mu vyrúbený sankčný úrok
2. Ak nepodal ani daňové priznanie k dani z MV a podá ho teraz , tak mu bude vyrúbená pokuta za nepodanie včas, t.j. 2000,- Sk
3. Hrať sa na "mrtvého chrobáka" a pri daňového kontrole bude musieť absolvovať bod 1. a 2., ale VOZD mu daňová kontrola nevyradí z účtovníctva.
0 0
deryl deryl

deryl je offline (nepripojený) deryl

Ta tabuľka je super, ďakujem, že si to tu dala, moc mi to pomohlo
0 0
ingridpa ingridpa

ingridpa je offline (nepripojený) ingridpa

ingridpa Pozri príspevok
Ďakujem, vzorce som si upravila, avšak teraz som na pochybách. Auto bolo obstarané v 11/2007, pričom v novembri bola zaplatená len prvá zvýšená splátka. Splátkový kalendár na "normálne" splátky je až od 12/2007. Istinu teda v r. 2007 odpíšem za dva mesiace, alebo len za jeden???? Teda splátky začínajú v 12/2007 a posledná je v 11/2012

Pozrela som si to ale zrejme si stojím na vedení a potrebujem to polopate. TýcH 60 mesiacov je od 12/2007 do 11/2012, ale auto bolo prevzaté už v 11/2007 a aj používané od novembra.
Naposledy upravil ingridpa : 17.03.08 at 16:28
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ingridpa Pozri príspevok
Pozrela som si to ale zrejme si stojím na vedení a potrebujem to polopate. TýcH 60 mesiacov je od 12/2007 do 11/2012, ale auto bolo prevzaté už v 11/2007 a aj používané od novembra.
Ingrid
klikni http://www.porada.sk/680318-post158.html

Leasing v 11/2007 zapíšeš do záväzkov.
Odpis vypočítaš podľa pripojeného linku, čiže na mesiace /aj začaté/, takže odpis v r. 2007 za 2 mesiace.

Do VOZD
v 11/2007 - DPH z "akontácie"
v 12/2007 - úrok z istiny, DPH /keďže ako hovoríš je to prvá splátka/

Ešte pozri či náhodou tá posledná platba nie je náhodou "odkupná cena"
0 0
ingridpa ingridpa

ingridpa je offline (nepripojený) ingridpa

Muška Pozri príspevok
Ingrid
klikni http://www.porada.sk/680318-post158.html

Leasing v 11/2007 zapíšeš do záväzkov.
Odpis vypočítaš podľa pripojeného linku, čiže na mesiace /aj začaté/, takže odpis v r. 2007 za 2 mesiace.

Do VOZD
v 11/2007 - DPH z "akontácie"
v 12/2007 - úrok z istiny, DPH /keďže ako hovoríš je to prvá splátka/

Ešte pozri či náhodou tá posledná platba nie je náhodou "odkupná cena"

No super, takto som to potrebovala vysvetliť. Posledná splátka nie je odkupná cena, ale riadna 36 splátka. Odkupná cena je 1,- Sk a tá v splátkovom kalendári ani nie je uvedená. S prvou zvýšenou splátkou je to teda 37 splátok v 37 mesiacoch - 1. - 150000,- a 36 x 10000,-
Všetkým Vám veľmi ďakujem, bez bezkonkurenčnej tabuľky od Maríny by som sa s tým trápila a tiež bez polopatistickej odpovede od Mušky. Dííííík.
Naposledy upravil ingridpa : 17.03.08 at 18:17
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, som nakukla na poradu, že možno nájdem niečo o leasingu, ale toto som nečakala. Ta tabuľka je úžasná. A super bude ak mi to aj sadne. Chcem sa len spýtať, dátumy si musím ručne prepísať? A DPH a havarijné poistenie môžem skopírovať? Je to rovnaká suma, tak si chcem urýchliť prácu, len dúfam, že nie zbytočne.

Ďakujem.

Tak som si to vyplnila a nesedí mi kontrola 609690,70 a 612173,60 o 2482,9. Neviete mi poradiť prečo?
Nesedí mi ani súčet splátok /612173,60/ a súčet záväzkov /610717,60/ o 1456,-.
Naposledy upravil Tinika : 17.03.08 at 20:09
0 0
ingridpa ingridpa

ingridpa je offline (nepripojený) ingridpa

ingridpa Pozri príspevok
No super, takto som to potrebovala vysvetliť. Posledná splátka nie je odkupná cena, ale riadna 36 splátka. Odkupná cena je 1,- Sk a tá v splátkovom kalendári ani nie je uvedená. S prvou zvýšenou splátkou je to teda 37 splátok v 37 mesiacoch - 1. - 150000,- a 36 x 10000,-
Všetkým Vám veľmi ďakujem, bez bezkonkurenčnej tabuľky od Maríny by som sa s tým trápila a tiež bez polopatistickej odpovede od Mušky. Dííííík.

Prepáčte, ale ešte jedna "múdra otázka" - istinu podelím na 37 alebo 36 mesiacov??? V zmluve je uvedené trvanie leasingu 36 mesiacov.
Dala som to takto: 1. rok 2 mesiace odpis
2. rok 12 mesiacov
3. rok 12 mesiacov
4. rok 10 mesiacov /aj keď splátok je 11/
Vúplne prvej otázke som spomínala 60 mesačný leasing a tu už hovorím o 36 mesiacoch, ale to len preto, že mám 2 autá na rôzny leasing, pričom podstata splátok je úplne rovnaká /to len pre vysvetlenie/
A toto je už ozaj posledná moja otázka k tejto téme.
Naposledy upravil ingridpa : 17.03.08 at 20:15
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Štvorkolka na lízing bola obstaraná V auguste, kedy bola zaplatená aj prvá akontácia a spracovateľský poplatok. Samotný lízing však začína v septembri. Koľko mesiacov môžem dať do odpisov? 5 mesiacov/od augusta/ alebo 4 mesiace /od septembra/? Poraďte prosím neviem čo je správne, náory sa rôznia. Díky!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

rena79 Pozri príspevok
Štvorkolka na lízing bola obstaraná V auguste, kedy bola zaplatená aj prvá akontácia a spracovateľský poplatok. Samotný lízing však začína v septembri. Koľko mesiacov môžem dať do odpisov? 5 mesiacov/od augusta/ alebo 4 mesiace /od septembra/? Poraďte prosím neviem čo je správne, náory sa rôznia. Díky!
to je presne to isté čo má Ingrid.....čítaj príspevok 172
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Aj OC+ spracovateľský poplatok zaokrúhľujem smerom na hor? Alebo len odpisy?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

...zaokrúhľujem odpisy......a posledný rok - odpis - dorovnám do 100 % výšky vstupnej ceny
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Díky!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tinika Pozri príspevok
Dobrý večer, som nakukla na poradu, že možno nájdem niečo o leasingu, ale toto som nečakala. Ta tabuľka je úžasná. A super bude ak mi to aj sadne. Chcem sa len spýtať, dátumy si musím ručne prepísať? A DPH a havarijné poistenie môžem skopírovať? Je to rovnaká suma, tak si chcem urýchliť prácu, len dúfam, že nie zbytočne.

Ďakujem.

Tak som si to vyplnila a nesedí mi kontrola 609690,70 a 612173,60 o 2482,9. Neviete mi poradiť prečo?
Nesedí mi ani súčet splátok /612173,60/ a súčet záväzkov /610717,60/ o 1456,-.
Tinika, prekontroluj si to ešte raz, keď sadla iným, určite sadne aj tebe.
A ktorú tabuľku si si stiahla? Máš tabuľku s odomknutými vzorcami alebo zamknutými? Napíš, z ktorého príspevku si si stiahla tabuľku.
0 0
Načítať ďalšie