Zavrieť

Porady

Družstevný byt

Dobry den.
Chcem sa spytat,mame 3-izbovy druzstevny byt teda priatel ma minuly rok nemal cim platit najom tak tam vznikla neaka dlzoba bytove druzstvoi spravilo zmluvu s jednymi najomnikmi ktory su na byte zaplatili tu dlzobu ,nakolko chcu ten byt odkupit od nas vzniklo im prednostne pravo na prevod clenskych prav do jeho vylucneho vlastnicstva.Slubuje spravit ten prevod už 9mesiacov a stale nic raz nas pozval na bytove druzstvo tak sme sli ale on len aby mu to pratel podpisal a potom !!!!mu peniaze da...Vonku sme sa pohadali asli kazdy svojou cestou...Vraj preda auta apeniaze posle na splatky ..no to je vsetko len na oko ..ale o to nejde ..sluil priatelovi že mu bude platit za uzivanie bytu
cast penazi na ucet ale to neplati...Tak my sme sa rozhodli asli sme do realitnej kancelarie porozpravali sme co je vo veci aby spravili zmluvu sprednostnym pravom pre neho..prichystali to anapisali sme mu smsku že nech sa obrati na realitnu kancelariu tam atam ...A on sa zacal vyhrazat priatelovi a najnovsie nam prislo že oznamenie -zaloba od advokata...
Vedeli by ste my poradit ako postupovat? zmluvu s bytovym druzstvom ma do 31.12.2008.
Usporiadat
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Juni tohto roku chcel prepisat clenske prava na seba a vraj potom zoberie na byt hyposku a vyplati peniaze len my sme stym nesuhlasili,lebo nemal ziadnu zmluvu o tom že to dodrzi.Zdalo sa nam že je to spekulacia ,radilim sme sa v realitnej kancelarii .Chceme vediet aj druhy nazor nie len z realitnej kancelarie.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Ak by ste na toto pristúpili, peniaze by ste vy za prevod členských práv možno ani nijaké nevideli. Za prevod členských práv a povinností si prevádzajúci necháva zväčša zaplatiť toľko, koľko je trhová cena bytu. Potom požiada o družstvo o odkúpenie - prevod bytu do osobného vlastníctva. Družstvo byty odpredáva za zostatkovú hodnotu - nesplatenú výšku anuity, čo je niekedy veľmi nízka suma. Ak priateľ podpíše dohodu o prevode členských práv, nový nadobúdateľ ak je neseriózny mu nemusí nič vyplatiť!
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

V tej realitnej kancelárii vám zrejme radia dobre, tak si nechajte poradiť, alebo si nájdite právnika. Jedným neuváženým podpisom môžete prísť definitívne o byt.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Ja mam na vas este jednu vec nieco tu napisem co nam posiela jedno bolo v septembri adruhe vcera .Idem opisovat pozrite sa na to potom a odpíste .Dakujem moc
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

V ........,dna 22.9.2008

Vážený pán,
Obratil sa na mna ........,Ktory s Vami v mojej kancelarií dna 19.12.2007uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod členskych prav na jeho osobu a tym aj možnost odkupenia bytu do jeho vylučneho vlastnicstva.Zaplatil za Vas VBD sumu 100 000Skako dlh na najomnom.
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
Zároven ma požiadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a poziadal Vas aby ste mi oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu v .......................,cast.........č: na ..............
Vprilohe Vam zasielam rovnopis listu ,ktory som zaslal na VBD v......


S uctou....podpisany advokat
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

My sme mu volali aby prisiel do realitky aon sa neozval ani tam neprisiel napisat dal toto...
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

V.........22.9.2008
Oznamenie
V mene mojho klienta .............. dovolujem si Vam oznamit,že dna 19.12.2007 som uzavrel s Vasim clenom-uživatelom druzstevneho bytu v ...................... časť...........č:...zmluvu, na zaklade ktorej moj klient za ...........zaplatil Vasmu druzstvu sumu 100000Sk ako dlh na najomnom .
V zmysle uzavretej zmluvy vzniklo pre mojho klienta .............prednostne pravo na prevod clenskych pravod..............najeho osobu atym aj moznost odkupenia druž.bytudo vlastnicstva............,.
Moj klient sa dozvedel,že .........prostrednicstvom realitnej kancelariehodla s bytom nakladat srozporom suzavretou zmluvou zo dna 19.12.2007.
Žiadam Vystavbove bytove druzstvo,aby bez mojho vedomia nedovolilo prevod členskych prav na inu osobu a nedovolilo ani
moznost odkupenia druzstevneho bytu do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
V pripade že s ................. sa nepodar uzavriet dohodu o prevode clenskych prav druzstevneho bytu na ................potom sa moj klientbude domahat svojho prava na okresnom sudev........

s uctou apodpisany advokat
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

2x volal priatelovi anadaval mu aked mu priatel povedal nech pridu k nam že sa dohodneme on povedal že sa chce snim stretnut bez zomna .To povedal že nie adal si napisat toto..


V............,dna 10.11.2008



Vyzva.
Vmene mojho klienta ........bytom....Vas vyzyvam,aby ste bez zbytocneho odkladu previedol členske prava druzstevneho bytu č....najeho osobuvzmysle uzavretej zmluvy za dna 19.12.2007.Je pravdou že v uzavretej zmluve ste neuviedli terminuzavretia zmluvy o prevode clenskych prav ,avsak podla dohody o prenechani druzstevneho bytu na docasne uzivanie medzi Vami ste sa dohodli že docasne uzivanie je na obdobie od1.1.2008 do 31.12.2008.
Vyzyvam Vas ,aby ste sa dna 20.11.2008o11hod.dostavili do mojej kancelarie ,kde uzavrieme zaväznu dohodu.
V opacnom pripade budeme nuteni obratit sa na sud s navrhom na predbezne opatrenie.


s uctou podpisany pravny zastupca
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Danica, v žiadnom prípade nech váš priateľ zatiaľ nič nepodpisuje, žiadne prehlásenie a hlavne keď si nie je istý čo podpisuje. V žiadnom prípade by zatiaľ nemal podpísať prevod členských práv na tohto pána. Vy ste sa v zmluve zaviazali, že ich prednostne prevediete na neho, teda ich nemôžete previesť na nikoho iného, ale nemusíte ich prevádzať vôbec. Zmluva o dočasnom podnájme s prvou zmluvou vôbec nesúvisí. Nikto Vás nemôže nútiť tieto členské pravá previesť. Je tu však ešte jeden problém, či náhodou neexistuje nejaký spôsob, aby vas mohlo družstvo teoreticky nejakým spôsobom zbaviť členských práv, napr. preto že dlhujete družstvu a tie by sa potom mohli previesť na neho.
Ja na vašom mieste vidím dve východiská: Alebo mu tie práva prevediete za trhovú cenu, ktorá sa môže pohybovať v miliónoch korún a byt takto tento pán získa. Na to si však zoberte dobrého právnika, lebo môže s vami celkom dobre vybabrať. Druhá možnosť je že dlhy voči družstvu si vyrovnáte a za zvyškovú cenu ho potom odkúpite do vlastníctva a potom si môžete robiť s bytom to čo uznáte za vhodné.
Keď ste tvrdili, že vám za podnájom neplatil, môžete požiadať družstvo, aby zálohu 100.000, použilo na vyrovnanie nájomného za obdobie počas ktorého mal tento pán váš byt v podnájme.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Danica2210 Pozri príspevok
Je pravdou že v uzavretej zmluve ste neuviedli terminuzavretia zmluvy o prevode clenskych prav ,avsak podla dohody o prenechani druzstevneho bytu na docasne uzivanie medzi Vami ste sa dohodli že docasne uzivanie je na obdobie od1.1.2008 do 31.12.2008.
Vyzyvam Vas ,aby ste sa dna 20.11.2008o11hod.dostavili do mojej kancelarie ,kde uzavrieme zaväznu dohodu.
V opacnom pripade budeme nuteni obratit sa na sud s navrhom na predbezne opatrenie.
Aj podľa toho čo tu právnik píše, si sám uvedomil, že táto zmluva vás k samotnému aktu prevodu vôbec nezaväzuje, resp. neurčuje termín prevodu, preto skúša na vás použiť dohodu o dočasnom užívaní. Tá však vôbec nič o prevode práv nehovorí. Dajte si pozor, vyzerá to že právnik blafuje.
0 0
jonatanmika jonatanmika

jonatanmika je offline (nepripojený) jonatanmika

Danica.

Nepodpisujte.
Nereagujte.

V tých výzvach vám iba hovorí, že ste na tento rok podpísali zmluvu o prednostnom práve na odkúpenie členských práv. Táto zmluva končí 31.12.2008.
Zosumarizuj si financie :
- priateľova pôvodná dlžoba
- záloha známeho
- bolo družstvu priebežne platené nájomné
- (čo sľúbil platiť a neplatil priateľovi ).
Naposledy upravil Richard : 11.12.08 at 09:38
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

V zmluve sa hovorí o prednostnom práve prevodu členských práv, ak sa váš priateľ rozhodne členské práva neprevádzať na nikoho, potom je táto dohoda bezpredmetná. Každopádne - ako sme vám tu už viacerí opakovane radili - NIČ nepodpisujte. Poznám z praxe prípad, keď si pani myslela, že podpisuje dohodu o podnájme a podpísala dohodu o prevode členských práv! Poriadne si to nevšimla. Nový člen požiadal hneď družstvo o prevod do osobného vlastníctva.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Danica2210 Pozri príspevok
V ........,dna 22.9.2008

Vážený pán,
Obratil sa na mna ........,Ktory s Vami v mojej kancelarií dna 19.12.2007uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod členskych prav na jeho osobu a tym aj možnost odkupenia bytu do jeho vylučneho vlastnicstva.Zaplatil za Vas VBD sumu 100 000Skako dlh na najomnom.
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
Zároven ma požiadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a poziadal Vas aby ste mi oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu v .......................,cast.........č: na ..............
Vprilohe Vam zasielam rovnopis listu ,ktory som zaslal na VBD v......


S uctou....podpisany advokat
Neviem, ale tento výrok advokáta asi nesvedčí o jeho odbornej kvalifikácii. Ako si predstavuje odpredaj družstevného bytu inej osobe? Je to vôbec možné?

Danica, ak budete s nim jednať, povedzte mu iba to, že zmluvu nespochybňujete, ale zatiaľ neuvažujete s prevodom členských práv. Ak sa tak niekedy v budúcnosti rozhodnete, budete ho o tom informovať.
0 0
jonatanmika jonatanmika

jonatanmika je offline (nepripojený) jonatanmika

anonym222 Pozri príspevok
Neviem, ale tento výrok advokáta asi nesvedčí o jeho odbornej kvalifikácii.
----------
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe

----------

Ako si predstavuje odpredaj družstevného bytu inej osobe? Je to vôbec možné?

Danica, ak budete s nim jednať, povedzte mu iba to, že zmluvu nespochybňujete, ale zatiaľ neuvažujete s prevodom členských práv. Ak sa tak niekedy v budúcnosti rozhodnete, budete ho o tom informovať.
-----
Do 31.12.2008 to na základe podpísanej zmluvy môže žiadať = nekonať ani prípadnú prípravu (prevodu / predaja ) do Silvestra.
------
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Ahojte.
Chcem sa spytat ci možem aj ja byt pri tom ked by chcel snim jednat.Ked mu telefonoval tak mu povedal že ja aby som tam nebola len oni dvaja sami ,toto ma urazilo po spikovu kost.Jeho priatelka može aja nie asi citi že mu chcem pravdu povedat aky je sneho špinavec!!!!!!§
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Určite si myslí, že ak bude s ním jednať sám, skôr ho ukecá alebo prekabáti. Z teba má možno obavy. Nech priateľ povie, že s ním sám jednať nebude. Nik ho k ničomu predsa nemôže nútiť. Najlepšie by bolo vôbec sa s nimi nestretnúť a nereagovať. Do 31. 12. vás budú určite ešte mnohokrát atakovať.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

keby v juni alebo zaciatkom jula nebola som snim isla tak by bol prisiel o byt,boli sme na bytovom druzstve a chcel aby mu to prepisal že potom mu da peniaze ked zoberie na byt hypoteku...
už by bol par mesiacov pod mostom.Viete coho sabojim že bude musiet ist na sud stoho mam najvedsiu obavu...
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Danica2210 Pozri príspevok
Viete coho sabojim že bude musiet ist na sud stoho mam najvedsiu obavu...
Súdy sú tu na to aby rozhodovali prípadné spory. Netreba sa ich báť, ak ste v práve. Dotyčný pán už rátal s tým, že príde ľahko k bytu. Musíte rátať, s tým že bude skúšať všetko, aj vyhrážky súdom. Ak si nie ste istá, obráťte sa na právnika.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Brý den.
Dnes sa mal priateľ dostaviť do kancelárie pána advokata,kde mali uzavrieť záväznú dohodu o prevode členských práv.Nakoľko je priateľ na PN-ke sa nemohol dostaviť do kancelárie ,tak mu pán advokát telefonoval a pytal sa kedy mu prevedie členské práva bytu,na jeho klienta vraj jeho klient peniaze už konečne má...Priateľ mu povedal ,ked budú peniaze na učte za prevod členských práv,potom sa možeme baviť o prepise a dalších veciach.
Pán advokát povedal perličku na priateľa ,nepochopím ked ste sem prišli spisovať zmluvu dňa 19.12.2007 ste boli kamoši a teraz sa neviete zniesť.
Záver p.advokáta bol že sa musí poradiť s klientom.
Poprosila by som Vaše názory,radi si ich prečitame.Ďakujem
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

tak co ti vadi že tu ppiseme chlapce ved necitaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať