Zavrieť

Porady

Družstevný byt

Dobry den.
Chcem sa spytat,mame 3-izbovy druzstevny byt teda priatel ma minuly rok nemal cim platit najom tak tam vznikla neaka dlzoba bytove druzstvoi spravilo zmluvu s jednymi najomnikmi ktory su na byte zaplatili tu dlzobu ,nakolko chcu ten byt odkupit od nas vzniklo im prednostne pravo na prevod clenskych prav do jeho vylucneho vlastnicstva.Slubuje spravit ten prevod už 9mesiacov a stale nic raz nas pozval na bytove druzstvo tak sme sli ale on len aby mu to pratel podpisal a potom !!!!mu peniaze da...Vonku sme sa pohadali asli kazdy svojou cestou...Vraj preda auta apeniaze posle na splatky ..no to je vsetko len na oko ..ale o to nejde ..sluil priatelovi že mu bude platit za uzivanie bytu
cast penazi na ucet ale to neplati...Tak my sme sa rozhodli asli sme do realitnej kancelarie porozpravali sme co je vo veci aby spravili zmluvu sprednostnym pravom pre neho..prichystali to anapisali sme mu smsku že nech sa obrati na realitnu kancelariu tam atam ...A on sa zacal vyhrazat priatelovi a najnovsie nam prislo že oznamenie -zaloba od advokata...
Vedeli by ste my poradit ako postupovat? zmluvu s bytovym druzstvom ma do 31.12.2008.
Usporiadat
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

nikto nic na nas prispevok????na siestej strane?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ani ústne nesľubujete prevod, ani keby ste už mali peniaze na účte.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Bry den .Chcela by som tu napisat neake nove zaujimavosti co nas zase podkalo za par dni...
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Brý den.
Dnes sa mal priateľ dostaviť do kancelárie pána advokata,kde mali uzavrieť záväznú dohodu o prevode členských práv.Nakoľko je priateľ na PN-ke sa nemohol dostaviť do kancelárie ,tak mu pán advokát telefonoval a pytal sa kedy mu prevedie členské práva bytu,na jeho klienta vraj jeho klient peniaze už konečne má...Priateľ mu povedal ,ked budú peniaze na učte za prevod členských práv,potom sa možeme baviť o prepise a dalších veciach.
Pán advokát povedal perličku na priateľa ,nepochopím ked ste sem prišli spisovať zmluvu dňa 19.12.2007 ste boli kamoši a teraz sa neviete zniesť.
Záver p.advokáta bol že sa musí poradiť s klientom.
Poprosila by som Vaše názory,radi si ich prečitame.Ďakujem

Tento prispevok je z 20.11.2008
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

o tyzden priatel volal s panom advokatom ohladne tych slubenych penazi co uviedol že peniaze su...a pan advokat peniaze odtajil....tak sme si dali napisat List v tomto zneni.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Vec: Nahrada za užívanie bytu.

V zmysle ,,Dohody o prenechani druzstevneho bytu č....v dome s.č..... v .............. zo dna 19.12.2007,uživate tento byt spolu s ............ a jej dcerou v obdobi od1.1.2008 do 31.12.2008 za naklady spojene s byvanim a poskytovanim sluzieb VBD ...... a za dohodnutu čiastku 5000,-sk/mesiac na moj učet č....... vo Vub banke.Dohodnuté čiastky 5 000sk mesacne ,neboli do dnesneho dna prevedene na můj učet.
Pretože sa bliži termin ukončenia ,,prenechania bytu Vás tymto židam,aby ste byt v dohodnutom termine uvolnili.Žiadam ,aby som bol k preberaniu bytu zastupcom SBD trenčin prizvany,nakolko sa mienim do bytu nastahovat po novom roku.
Zároven Vám oznamujem ,že Vaše prednostne pravo prevodu členských práv a tym aj možnost odkupenia druzstevneho bytu ,,zostava tymto nedotknute.s pozdravom ................
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

V pondelok 22.12.2008 sme volali na bytove druzstvo ohladne platenia bytu na januar.Nakolko sme mali cestu do Tn sme sa tam zastavili apani na bytovom druzstve nam povedala že pan co byva na byte nezaplatil od novebra tu ciastku co ma platit bytovemu 3.500sk takže nastava dlzoba 7.000sk .Prisli sme domov volali sme do elektrarni tam je dlzoba 1600sk za dva mesiace.co by ste my poradili v tomto pripade ? mam to zaplatit alebo nechat tak ..myslim si že vyplatit.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

V utorok priatelovi prisla posta od advokata v tomto zneni....:

v Trencine dna 17.12.2008

Važeny pán ......
obraciam sa na Vás menom mojho klienta ..................s nasledovnou vecou:

dnes ma navštívil klient ............. a predložil mi Váš list ,ktorý ste písal ..............dna 11.12.2008
Klient ma požiadal o stanovisko k tomuto Vášmu listu.
Vliste požadujete uvolnenie bytu do konca kalendarneho roku z důvodu že sa mienite do bytu nastahovat.
V zavere listu oznamujete,že prednostné právo prevodu členských prav a tym aj možnosř odkupenia družstevneho bytu pre mojho klienta zostava nedotknute.
Nahrada za užívanie druzstevneho bytu vo Váš prospech nebola medzi Vami amojim klientom nikdy dohodnuta a preto Vasa poziadavka je bezpredmetna.
Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007
v zmysle uzavretej zmluvy ste tak mal davno urobit a ak tak bez zbytocneho odkladu neurobite ,moj klient sa bude domahat svojho prava sudnou cestou.

S uctou....Judr. advokat



Na vedomie: VBD Trencin
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Chcela by som vediet vaše názoryy zatial moc dakujem
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Advokát sa odvoláva iba na zmluvu (viď. prispevok č.37). Treba ho upozorniť, aj na zmluvu, prípadne mu aj zaslať kópiu tejto zmluvy (dohoda) o dočasnom prenechaní bytu (viď. prispevok č.38), kde sa dotyčný pán zaviazal, že byt uvolní do 31.12.2008.
Danica píšeš že ste sa dohodli na sume 5tis. mesačne. Aká to bola dohoda, ústna? Aj tá by však mala platiť. Ten váš pôvodný dlh (tých 100tis.) družstvu zaplatil? Ak vám dotyčný pán nezaplatil, to čo mal zaplatiť, povedzte mu že že si túto vašu pohľadávku započítaváte voči jeho pohľadávke voči vám (tých 100tisíc), a že zvyšnú sumu uhradíte dodatočne.

Ináč ten advokát je dosť vtipný.
Citujem: "Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007"
Ak som to správne pochopil, po tom čo prevediete na neho členské práva sa už konečne odsťahuje, že?
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Pekný večer prajem
Ten nas najomnik stale neni vystahovany tvari sa ako keby to bolo už jeho,nedal nic ziadne peniaze ale bola to dohoda ustna ktoru odtajil,azistila som že niesu zaplatene poplatky ako je plyn aelektrika..aeste on si dal na seba prepisat plynomer to som nechapala,ale vcera sme to vybavili na priatela spat.
Nakolko sme sa nedohodli povedal že nevystahuje sa tak sme si najali pravnika my auž sa na tom zacalo pracovat.Na bytovom druzstve snim už nemaju o com rozpravat tak su vsetci sprosty aon je najv)csi macher...Ato co pisal pravnik u neho je vsetko nepravda...Drzte palce nech to dobre dopadne ..dik
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Chmulo to pisal aeste vacsi chmulo diktoval...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať