Zavrieť

Porady

Výpoveď v skúšobnej dobe

Pri výpovedi v skúšobnej dobe v Zákonníku práce je napísané, že má byť písomná výpoveď doručená zamestnávateľovi a niečo takéto: "...aspoň tri dni pred ukončením pracovného pomeru". Som zmätená práve z definície "aspoň tri dni". Čo to znamená "aspoň" ? To znamená že keď dám výpoveď (v skúšobnej dobe) dňa 11.5.2005, tak môžem odísť až po troch dňoch, tj. 14.5.2005 ? Ďakujem.
Usporiadat
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

§ 45 , ods. 1 Zákonníka práce: " V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiaca....."


Z toho vyplýva, že ak ju v pracovnej zmluve písomne nedohodli, tak ju nemá a nemôže teda skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe.

Musí využiť buď dohodu, alebo výpoveď s výpovednou dobou dva mesiace.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
§ 45 ZP pise:

odsek 1) "Skusobnu dobu mozno dohodnut....."
odsek 3) " Skusobna doba sa musi dohodnut pisomne, inak je neplatna"

Takze ak ju nema pisomne, bohuzial ju nema vobec.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

No, tak mi to tiež vyšlo, ale teda ho to zaskočilo riadne. Takéto niečo ho fakt ani nenapadlo a taký bežný človek si to fakt nevšimne. Za mnou prišiel až teraz a keď som si to dala dokopy a povedala mu, že má teda smolu....Píšu mu absencie. neviem, ako to dopadne.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
No ja ako zamestnavatel davam skusobnu dobu do vsetkych PZ automaticky, uz aj kvoli sebe, co potom s takym, ktoremu sa robit nechce..., je to vlastne doba aby sa aj jedna aj druha strana presvedcila o tom ze chcu spolupracovat....
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

ja tiež, ale toto vraj chceli odborári, lebo niektorí zamestnávatelia( poznám aj ja takých) si vždy zobrali pracovníka za nízky plat, v SD ho vykopli, zas ďalšieho........Ale tentokrát sa táto aktivita odborárov vypomstila .....
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Sany
....Píšu mu absencie. neviem, ako to dopadne.
No tak už mu asi nič iné nezostane, len čakať na okamžité skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa. Ale pozor, nech mu nenaparia náhradu škody, z ktorej sa mu podlomia kolená.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Luba2
No tak už mu asi nič iné nezostane, len čakať na okamžité skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa. Ale pozor, nech mu nenaparia náhradu škody, z ktorej sa mu podlomia kolená.
Na to som ho upozornila, len neviem aká škoda by im mohla vzniknúť. Ešte som sa s tým nestretla.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Mám pracovníka, ktorému mala skončiť trojmesačná skúšobná doba 31.8.2005.
Od 23.8. bol DPN. Skúšobná doba sa predlžuje o dni DPN. Dnes mi doručil ukončenie DPN dňom 9.9.2005. Dobre počítam dni predĺženia skúšobnej doby, t.j. o 18 dní alebo má byť iba 9 dní v auguste.
Viera
Naposledy upravil AGROSTAV HSV spol. s r.o. : 13.09.05 at 12:06
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AGROSTAV HSV spol. s r.o.
Mám pracovníka, ktorému mala skončiť trojmesačná skúšobná doba 31.8.2005.
Od 23.8. bol DPN. Skúšobná doba sa predlžuje o dni DPN. Dnes mi doručil ukončenie DPN dňom 9.9.2005. Dobre počítam dni predĺženia skúšobnej doby, t.j. o 18 dní alebo má byť iba 9 dní v auguste.
Podľa mňa o celý čas prekážky v práci na strane zamestnanca.
Mária M
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ďakujem Mária, aj podľa mňa, ale nie som si 100 % istá.
Viera
0 0
valika3 valika3

valika3 je offline (nepripojený) valika3

ja si myslím, že skúšobná doba mu končí 18.9.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Podľa mňa len o obdobie do skončenia skúšobnej doby t.j. o tých 8 dní., jemu predsa chýbalo do 31.8 . t.j. skončenia skúšobnej doby 8 dní a o tých sa mu predĺžila skúšobná. Takže od 9.9 začalo plynúť zvyšných 8 dní (apropó od 9. bol schopný práce?) , mne potom tiež vychádza , že ak bol schpný práce od 10.9. skúšobná doba mu skončí 17.9., od 18.9.2005 už nie je v skúšobnej dobe.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Schopný práce bol od 10.9., čiže podľa mňa mu skúšobná doba končí 18.9., tak ako uviedla aj Valika3. Ďakujem Vám všetkým za rady. Viera
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať