Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej nudzi

Dobrý deň, chcel by som vedieť či mám nárok na dávku hmotnej nudze, keď celkový príjem dosahujeme 10635 Sk. Sme manželia, žijeme v spoločnej domacnosti s dvoma nezaopatrovanymi deťmi. Dakujem.
Usporiadat
simonela simonela

simonela je offline (nepripojený) simonela

Nie, nemyslim danovy bonus. Mam na mysli priplatok to je okolo 10e. k detskym pridavkom. Este raz za vsetko dakujem
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Poprosila by som vas o radu, nas ex-zamestnanec sa obratil na mna s takouto otazkou....od 1.3.2010 je nezamestnany, zije v jednej domacnosti s priatelkou (nie su manzelia). Maju spolocny byt a na liste vlastnictva pripada kazdemu 1/2. Tento nas ex-zamestnanec, nema narok na davku v nezamestanosti, pretoze pracoval cca 2roky. Ma 23 rokov. Posudzuju sa aj prijmi priatelky a prihliada sa na to ze je vlastnikom bytu? Mal by narok na davku v hmotnej nudzi? Dakujem za akukolvek pomoc, pretoze v tychto otazkach som stratena a rada by som mu pomohla..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zena Pozri príspevok
Poprosila by som vas o radu, nas ex-zamestnanec sa obratil na mna s takouto otazkou....od 1.3.2010 je nezamestnany, zije v jednej domacnosti s priatelkou (nie su manzelia). Maju spolocny byt a na liste vlastnictva pripada kazdemu 1/2. Tento nas ex-zamestnanec, nema narok na davku v nezamestanosti, pretoze pracoval cca 2roky. Ma 23 rokov. Posudzuju sa aj prijmi priatelky a prihliada sa na to ze je vlastnikom bytu? Mal by narok na davku v hmotnej nudzi? Dakujem za akukolvek pomoc, pretoze v tychto otazkach som stratena a rada by som mu pomohla..
Zamestnanec nedosiahol ešte vek 25 rokov. Ak chce požiadať o dávku v hmotnej núdzi, musí mať stanovené výživné od svojich rodičov.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

veronikasad Pozri príspevok
Zamestnanec nedosiahol ešte vek 25 rokov. Ak che požiadať o dávku v hmotnej núdzi, musí mať stanovené výživné od svojich rodičov.
Aj ked neziju v jednej domacnosti? A ako treba postupovat v takomto pripade?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zena Pozri príspevok
Aj ked neziju v jednej domacnosti? A ako treba postupovat v takomto pripade?
tak ako som napísala, žiadať súd o stanovenie výživného, inak mu dávku v hmotnej núdzi nepriznajú.
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

veronikasad Pozri príspevok
Zamestnanec nedosiahol ešte vek 25 rokov. Ak chce požiadať o dávku v hmotnej núdzi, musí mať stanovené výživné od svojich rodičov.
To vážne? Je to nejaká novinka? Nemôžeš sem prilepiť odkaz, kde je to stanovené?

PS: Nevychádzam z údivu nad týmto štátom.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Tak to ani ja, skoda ze namam pre neho lepsiu spravu....Pochybujem ze sa bude tahat po sudoch so svojimi rodicmi a z coho ma zit, to naozaj netusim. Este aj hypoteku musia splacat na byt...
0 0
skuter skuter

skuter je offline (nepripojený) skuter

Dobrý deň,
rodičia prišli o prácu a po dávke v nezamestnanosti budú nútený požiadať o dávku v hmotnej núdzi.Chcel som sa opýtať či budú posudzovať aj môj príjem keď už nebývam pri rodičoch ale stále tam mám trvalý pobyt-ak áno,či musím zmeniť trvalý pobyt alebo stačí prechodný
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

skuter Pozri príspevok
Dobrý deň,
rodičia prišli o prácu a po dávke v nezamestnanosti budú nútený požiadať o dávku v hmotnej núdzi.Chcel som sa opýtať či budú posudzovať aj môj príjem keď už nebývam pri rodičoch ale stále tam mám trvalý pobyt-ak áno,či musím zmeniť trvalý pobyt alebo stačí prechodný
Kolko mas rokov?
0 0
skuter skuter

skuter je offline (nepripojený) skuter

31
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

skuter Pozri príspevok
31
V tom pripade nebudes posudzovany spolu s rodicmi.
Posudzuju sa len nezaopatrene deti a deti do 25 rokov.

Nemusis nic menit na trvalom pobyte.
1 0
skuter skuter

skuter je offline (nepripojený) skuter

ďakujem pekne za rýchlu odpoveď.pekný deň
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Bude sa posudzovať príjem družky pri nároku na dávku v hmotnej núdzi, keď druh s ňou žije v spoločnej domácnosti? Spolu v spoločnej domácnosti žijú aj s matkou družky. Bude mať nárok na dávku v hmotnej núdzi, keď bol nezamestnaný a už mu prestali vyplácať dávku v nezamestnanosti. Ďakujem.
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

Dobrý den, vie mi niekto poskytnúť bližšie info?-známy ma informoval, že mestský úrad poskytuje nejaký jednorazovy nenavratný prispevok pre slobodné matky do 100€ tuším...informovala som sa na urade, tam ma zrušili, že nič take neposkytuju...iba socialka...ale známy stále tvrdí..že určite poskytuju--vraj treba podať žiadosť..-vie mi niekto tuto informáciu potvrdiť, prípadne poprieť?dakujem
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, chcela by som spýtať ako sa posudzuje v potvrdení o dávku v hmotnej núdzi tých posledných 12 kalendárnych mesiacov? Ked napr. zamestnanec skončil PP 31.03.2010 tak už mám brať príjem za marec 2010, február 2010 atd. alebo len rok 2009 celý? Ďakujem
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Moja známa 3 roky poberá dávku v hmotnej núdzi. Dostáva aj príspevok na bezlepkovú diétu. Na UPSVaR jej tvrdili, že musí podať daňové priznanie. Keďže však nemala v roku 2009 pracovný pomer, mala iba 2 brigády, žiadne priznanie nepodala. No teraz po nej chcú potvrdenie o podaní DP.
Viete mi povedať, prečo vlastne mala podať DP?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

AMM Pozri príspevok
Moja známa 3 roky poberá dávku v hmotnej núdzi. Dostáva aj príspevok na bezlepkovú diétu. Na UPSVaR jej tvrdili, že musí podať daňové priznanie. Keďže však nemala v roku 2009 pracovný pomer, mala iba 2 brigády, žiadne priznanie nepodala. No teraz po nej chcú potvrdenie o podaní DP.
Viete mi povedať, prečo vlastne mala podať DP?
Pôjde na DU, a požiada vyplniť tlačivo čo jej prišlo poštou domov. Musí dokladovať príjem aby mala nárok na kompenzáciu.

Na DU jej dajú potvrdenie, že nepodala DP. Ved aj na svojej stránke majú také tlačivo

Potvrdenie o podaní daňového priznania
[doc,28.0 kB]

A čo sa týka tých brigád, ak jej príjem z brigád bol vyšší ako 2012,85 eur tak mala podať DP.

Ak zdokladuje príjem, tak jej nadalej bude chodiť kompenzácia z UP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AMM Pozri príspevok
Moja známa 3 roky poberá dávku v hmotnej núdzi. Dostáva aj príspevok na bezlepkovú diétu. Na UPSVaR jej tvrdili, že musí podať daňové priznanie. Keďže však nemala v roku 2009 pracovný pomer, mala iba 2 brigády, žiadne priznanie nepodala. No teraz po nej chcú potvrdenie o podaní DP.
Viete mi povedať, prečo vlastne mala podať DP?
Dohody mala nahlásené na úrade práce ?
Nech si vyžiada od zamestnávatelov potvrdenie o zdanitelnej mzde (ak jej ho v marci neposlali sami) a odovzdá ich namiesto výpisu z daň.priznania.

Ak mala zrazenú daň, pri podaní DP by jej DU daň vrátil.
0 0
vestar vestar

vestar je offline (nepripojený) vestar

Dobry den.

Som studentom dennej formy studia, nastupujem na inzinierske studium s tym, ze som tento rok na jar presiahol hranicu 25 rokov. Nie som zamestnany, mam len brigadu, preto vas chcem poprosit, ci mozem poziadat o davku v hmotnej nudzi, alebo nie. Zijem s rodicmi. Na akekolvek otazky odpoviem. Dik
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

Ahojte, ja mám trochu inú otázku.

Práve dnes mi ponúkli prácu, a keď sme sa začali baviť na tému môjho registrovania na UPSVR, dostali sme sa na to, že beriem hmotnú núdzu tých smiešnych 62,50. Na to potenciálny zamestnávateľ povedal, že by sme to mohli aspoň na začiatku spraviť tak, že by mi dal dohodu a papierovo nejakých 20 eur zárobok, aby som hmotnú núdzu stále mohla poberať...

Právne to samozrejme určite nie je košér, ale inak - je to normálne, alebo blbosť?

O hodinu sa s ním mám stretnúť, neznášam, keď odo mňa v takejto veci požadujú rozhodnutie "už včera", párkrát sa mi to škaredo vypomstilo, že som na také rozhodovanie pristala, poviem im, že potrebujem čas. Okrem tejto mám už "rozbehnutú" inú ponuku, kde ale sú horšie podmienky čo sa týka prac. náplne a času, a aj platu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať