Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej nudzi

Dobrý deň, chcel by som vedieť či mám nárok na dávku hmotnej nudze, keď celkový príjem dosahujeme 10635 Sk. Sme manželia, žijeme v spoločnej domacnosti s dvoma nezaopatrovanymi deťmi. Dakujem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Počas práce na dohodu nie si nemocensky, dlôchodkovo ani poistená v nezamestnanosti, nemáš nárok na nemocenské, dovolenku, ani stravné lístky.

Zamestnávatel ti chce vyplácať mzdu načierno, čím porušíš zákon ty aj zamestnávatel, ak budeš žiadať doplatok dávky v hmotnej núdzi. A nemusí sa ti to vyplatiť, ak ti odmietne vyplatiť mzdu.

Rozhodnúť sa musíš sama ...
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

veď práve... no každopádne mu poviem, že si najprv musím doriešiť tamto a nie takto narýchlo riešiť, to nie je rozhodovanie typu "kúpim si Horalku alebo radšej Tatranku?", toto sa podľa mňa nedá narýchlo, fakt sa mi to už párkrát vypomstilo... A čert ber hmotnú núdzu, keď budem mať robotu, tak mi na nej záležať nebude, samozrejme...
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

ďakujem za radu a trochu morálnu podporu v mojich myšlienkach ;-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

LadyK Pozri príspevok
veď práve... no každopádne mu poviem, že si najprv musím doriešiť tamto a nie takto narýchlo riešiť, to nie je rozhodovanie typu "kúpim si Horalku alebo radšej Tatranku?", toto sa podľa mňa nedá narýchlo, fakt sa mi to už párkrát vypomstilo... A čert ber hmotnú núdzu, keď budem mať robotu, tak mi na nej záležať nebude, samozrejme...
Ak sa ti podarí nájsť zamestnanie na pracovnú zmluvu s nižšou mzdou, informuj sa na UP, či ti nevznikol nárok na tento typ príspevku

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12939
1 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

prepáčte že furt otravujem ;-), ale rozmýšľam nad tým
ak aj vezmem prac. zmluvu a v skúšobnej dobe to z akéhokoľvek dôvodu nedajbože ukončíme, ja sa znova môžem bez akýchkoľvek lehôt (teda samozrejme mimo 7-dňovej ;-P) zaregistrovať na UP a naďalej by som mala nárok na hmotnú núdzu (okrem mesiacov, kedy by som ešte dostala vyplatenú mzdu...), však?
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

veronikasad Pozri príspevok
Ak sa ti podarí nájsť zamestnanie na pracovnú zmluvu s nižšou mzdou, informuj sa na UP, či ti nevznikol nárok na tento typ príspevku

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12939
dík za radu, uložené v záložkách, zapísané, zájdem sa potom opýtať na UP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

LadyK Pozri príspevok
prepáčte že furt otravujem ;-), ale rozmýšľam nad tým
ak aj vezmem prac. zmluvu a v skúšobnej dobe to z akéhokoľvek dôvodu nedajbože ukončíme, ja sa znova môžem bez akýchkoľvek lehôt (teda samozrejme mimo 7-dňovej ;-P) zaregistrovať na UP a naďalej by som mala nárok na hmotnú núdzu (okrem mesiacov, kedy by som ešte dostala vyplatenú mzdu...), však?
Ak budeš zamestnaný na prac. zmluvu, UP neskúma dôvod skončenia prac. pomeru.

Ak by ťa však vyradili z evidencie z dôvodu prekročenia príjmu pri práci na dohodu, zaradia ťa do evidencie tuším až po 3 mesiacoch a musíš si za tú dobu platiť zdr. poistenie ako samoplatitel.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

LadyK Pozri príspevok
prepáčte že furt otravujem ;-), ale rozmýšľam nad tým
ak aj vezmem prac. zmluvu a v skúšobnej dobe to z akéhokoľvek dôvodu nedajbože ukončíme, ja sa znova môžem bez akýchkoľvek lehôt (teda samozrejme mimo 7-dňovej ;-P) zaregistrovať na UP a naďalej by som mala nárok na hmotnú núdzu (okrem mesiacov, kedy by som ešte dostala vyplatenú mzdu...), však?
.... upresním si ... teda nepoberáš dávku v nezamestnanosti zo SP ... ale dávku v hmotnej núdzi od UPSVaR. správne

Ak by si skončila PP a znovu sa zaradila do evidencie UoZ... a chcela by si poberať dávku v hmotnej núdzi - znovu by si musela požiadať o ňu ... a absolvovať celý kolotoč (nové potvrdenia o príjme za posledný rok ......a všetko)
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

presne tak, na dávku v nezamestnanosti od Soc. poisťovne nemám nárok.
0 0
susana159 susana159

susana159 je offline (nepripojený) susana159

dobrý deň,
chcela by som sa spýtať o dávku v hmotnej núdzi, či mám na ňu nárok.Som rozvedená mama s jedným zaopatreným dieťaťom(študentka vysokej školy a poberá čiastočný invalidný dôchodok o výške 221€ čo je náš jediný príjem.)Ja som teraz nezamestnaná
za odpoveď ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

susana159 Pozri príspevok
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať o dávku v hmotnej núdzi, či mám na ňu nárok.Som rozvedená mama s jedným zaopatreným dieťaťom(študentka vysokej školy a poberá čiastočný invalidný dôchodok o výške 221€ čo je náš jediný príjem.)Ja som teraz nezamestnaná
za odpoveď ďakujem
prečo nepoberáš rodičovský príspevok alebo príspevok na starostlivosť o dieťa a rodinné prídavky ?
Ak otec dieťaťa neplatí výživné, požiadaj o náhradné výživné.
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

Zdravím Vás, snáď mi niekto poradí. Chcela by som pomôcť kamarátke. Skončila jej materská dovolenka a nakoľko nie je zamestnaná, išla na ÚP. Jej manžel je tiež na ÚP. Ani jeden z nich nepoberajú ani korunu. Chcela by som sa opýtať či okrem na dávku v hmotnej núdzi majú nárok aj na niečo iné. Bývajú u jej rodičov.

Ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

radusnicek Pozri príspevok
Zdravím Vás, snáď mi niekto poradí. Chcela by som pomôcť kamarátke. Skončila jej materská dovolenka a nakoľko nie je zamestnaná, išla na ÚP. Jej manžel je tiež na ÚP. Ani jeden z nich nepoberajú ani korunu. Chcela by som sa opýtať či okrem na dávku v hmotnej núdzi majú nárok aj na niečo iné. Bývajú u jej rodičov.

Ďakujem za odpoveď
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
1 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

ďakujem
0 0
Iwor Iwor

Iwor je offline (nepripojený) Iwor

Mam nárok na dávku v hmotnej núdzi ak bývam u priateľa, mám 19 rokov a nepracujem ani neštudujem?
A ak áno v akej výške? V tej 185€?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Iwor Pozri príspevok
Mam nárok na dávku v hmotnej núdzi ak bývam u priateľa, mám 19 rokov a nepracujem ani neštudujem?
A ak áno v akej výške? V tej 185€?
Neviem ako si prišla na tú sumu ... wau. Prečítaj si túto stránku http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226 nájdeš tam podmienky na poskytnutie dávky v hmotnej núdzi a určite nie je vo výške 185 eur. To je životné minimum a to je úplne niečo iné.
0 0
Iwor Iwor

Iwor je offline (nepripojený) Iwor

tam je len 60,50.. to ako komu už pomôže tak málo peňazí?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Iwor Pozri príspevok
tam je len 60,50.. to ako komu už pomôže tak málo peňazí?
No dávka v hmotnej núdzi má stačiť na jedno teplé jedlo na deň. Na to aby človek si dovolil oblečenie, a slušne žiť potrebuje prácu, nie dávky v hmotnej núdzi.
A nemáš 25 rokov, predpokladám že by Ti ani toľko nedali.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwor Pozri príspevok
Mam nárok na dávku v hmotnej núdzi ak bývam u priateľa, mám 19 rokov a nepracujem ani neštudujem?
A ak áno v akej výške? V tej 185€?
Ak by si chcela požiadať o dávku v hmotnej núdzi, musíš mať najskôr stanovené výživné od obidvoch rodičov.
0 0
Iwor Iwor

Iwor je offline (nepripojený) Iwor

Aha.. no ani nepatrím od určitej skupiny ľudí, ktorým kľudne dajú aj 400€ a ešte aj to im vykrikujú, že je málo.
Rada by som pracovala lenže bez praxe sa tu zamestnať nedá..a prax bez práce nenadobudnem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať