Zavrieť

Porady

Nedelny obed- nejaké dobré mäsko

Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
Usporiadat
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Rezne s jablkom
4 bravčové rezne
hladká múka
olej na opekanie
4 plátky anglickej slaniny
2 jablká
4 plátky tvrdého syra
mleté čierne korenie, soľ
voda na podliatie

Mäso umyť, naklepať, osoliť, okoreniť a nechať chvíľu odležať. Potom rezne obaliť v hladkej múke a prudko opiecť na oleji z oboch strán. Poukladať na pekáč a zaliať výpekom. Na každý rezeň položiť plátok slaniny a jablka. Mäso podliať vodou tak aby bolo ponorené v šťave, ale slanina s jablkami už nie. Dať piecť do vyhriatej rúry (180°C asi 25 minút) Pred koncom pečenia na každý rezeň položím plátok tvrdého syra a dám zapiecť na 5 minút podávam zo zemiakovou kašou alebo s ryžou.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Bravčové rezne s olivami
4 bravčové rezne
2-3 strúčiky cesnaku
1 sáčok olív(zelené, čierne bez kôstky)
6 paradajok
hrnček hovädzieho vývaru
olej na opekanie
rasca, mleté čierne korenie,soľ
Cesnak ošúpať, nakrájať na tenké plátky, olivy nechať odkvapkať na sitku. Paradajky ošúpať a nakrájať na štvrtky. Mäso osoliť, okoreniť a na oleji prudko opiecť z oboch strán. Odložiť na tanier a do výpeku dáme cesnak a paradajky.Krátko opražiť, podliať vývarom pridať olivy, rascu a chvíľu povariť. Rezne opäť vložiť do panvice a všetko spolu dusíme do mäkka 8 až 10 minút. Podla potreby dolievame vývarom. Podávame s ryžou.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

"Kurohus"
1 kurča
soľ
rasca
fľaša tmavého piva
rastlinný tuk
Kurča posolíme a posypeme rascou výraznejšie ako zvyčajne, potrieme olejom, vložíme do pekáča, podlejeme 1 dl vody a prikryté dáme piecť do rozohriatej rúry. Asi po 25 minútach kurča odkryjeme a podlejeme 4 dl tmavého piva. Ďalej kurča pečieme odkryté a často podlievame výpekom. Keď kurča dopečieme, do výpeku dáme roztopiť zarovnanú lyžicu rastlinného tuku. Podávame s dusenou kapustou /červenou, alebo bielou/ a knedlou, či lokšami.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

tiny77 Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t28219-budapestianske-rezne.html
priloha: zemiakova kasa, kysla uhorka.
Tej cibule tam moze byt viac, lebo je fajn a vzdy sa o nu bijeme. Rezne ukladam vedla seba. Za cca hodinu je to upecene, voda sa odpari, zostane len cervena stavicka. Ak su rezne na sebe, tak su take "varene" a nie pecene.
bonapetit.
Idem práve vyskúšať tento recept, len teraz som si nie istá koľko tej vody,
0,7 dcl sa mi zdá málo (tak je písané v recepte) alebo to má byť 0,7 l ?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

určite 0,7 dcl, vo väčšom množstve by sa kúpali
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Takze ja sa tiez pripajam.

Bravcove plnene masona 2 porcie)
280 g bravcoveho masa (alebo aj kuracie)
sol, olivovy olej, mleta sladka paprika, mlete cierne korenie, majoran, 2 vajcia, hladka muka, vegeta.

Plnka: 50 g nakrajaneho tvrdeho syra, 50 g makkej salamy.

Postup: umyte a osusene maso nakrajame na rezne, posolime, okorenime z obidvoch stran. Potom ich ponorime do nalevu z roslahanych 2 vajec, 1 PL lyzice oleja, mletej sladkej papriky, majoranu, vegety, hladkej muky a mleteho cierneho korenia.Vytvorime polotuhy nalev (dohustenie hladkou mukou). V naleve nechame odlezat asi 30 minut.Potom vyberieme a medzi 2 platky masa dame nakrajany tvrdy syr so salamou.Naplnene maso potom opekame na rozohriatom oleji z obidvoch stran.

Maso podavam s uvarenymi zemiakmi (osupat) poliat rozpustenym maslom a susenym petrzlenom. Zemiaky naaranzovat na zeleny salat+ poliat masko cesnakovou omackou.Znami co to jedli, si to chvalili.Dobru chut.

Poznamka: Ak nemate olivovy olej, nahradte ho rastlinnym olejom
V pripade cesnakovej omacky- je mozne si ju urobit aj doma
Postup na cesnakovu omacku:
1 sklo majonezy
1 PL kremzskej horcice
1 PL suseneho cesnaku (alebo 5 strukov cesnaku prelisovat)
3 PL studenej vody
suseny petrzlen
Vsetko vymiesat vidlickou.

PL- polievkova lyzica
Naposledy upravil tixi : 11.10.08 at 19:46
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Chystám si na zajtra varenie pre osem ľudí u mamy na nedeľný hodový obed. Okrem klasiky rezne a šaláty chcem urobiť zapekané rezne.

750 g bravčového stehna, 3 vajcia, soľ, strúhanka, olej na vyprážanie
Šťava: 200 ml vody, po 1 lyžicy horčice, kečupu, masla, oleja, po 1 lyžičke vegety a mletého korenia/ ja dávam menej kvôli mame/

Mäso nakrájame na rezne, naklepeme, osolíme, obalíme v strúhanke a ešte raz vyklepeme. Vajíčka rozšľaháme, mierne osolíme. Rezne postupne namáčame vo vajíčkach a z oboch strán opečieme. Pripravíme šťavu: do prevarenej vody pridáme všetky suroviny a príchute a zamiešame. Opečené rezne naukladáme do pekáča, zalejeme pripravenou šťavou a pekáč zakryjeme alobalom. Pečieme asi pol hodiny.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Celkom by ma zaujímalo, v koľkých rodinách sa za posledné týždne (od zadania temy) varilo podľa týchto receptov

Ja som veru varila a tuším ešte aj budem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Okrem toho , že všetky mäská vyzerajú byť mňamkové , tak pokiaľ my varíme , zadávateľka je ešte len pri rozmýšľaní , čo také v nedeľu pripraviť .....ešte sa tu totižto od založenia témy neobjavila
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Veru Zitka tiež ma hnevá že niekto nenapíše aspoň jedno čarovné slovko
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zita5 Pozri príspevok
Okrem toho , že všetky mäská vyzerajú byť mňamkové , tak pokiaľ my varíme , zadávateľka je ešte len pri rozmýšľaní , čo také v nedeľu pripraviť .....ešte sa tu totižto od založenia témy neobjavila
A ani nam neprezradila, co varieva ona na nedelu. Je pravda, ze za to mnozstvo vybornych receptov mohla aspon podakovat. No, ale vsetko zle je na nieco dobre - my ostatne sme sa dozvedeli, co dobreho mame zajtra uvarit.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Chystám si na zajtra varenie pre osem ľudí u mamy na nedeľný hodový obed. Okrem klasiky rezne a šaláty chcem urobiť zapekané rezne.

750 g bravčového stehna, 3 vajcia, soľ, strúhanka, olej na vyprážanie
Šťava: 200 ml vody, po 1 lyžicy horčice, kečupu, masla, oleja, po 1 lyžičke vegety a mletého korenia/ ja dávam menej kvôli mame/

Mäso nakrájame na rezne, naklepeme, osolíme, obalíme v strúhanke a ešte raz vyklepeme. Vajíčka rozšľaháme, mierne osolíme. Rezne postupne namáčame vo vajíčkach a z oboch strán opečieme. Pripravíme šťavu: do prevarenej vody pridáme všetky suroviny a príchute a zamiešame. Opečené rezne naukladáme do pekáča, zalejeme pripravenou šťavou a pekáč zakryjeme alobalom. Pečieme asi pol hodiny.
Maruška recept som dneska vyskúšala , ja som šťavu ešte dochutila pretlačeným cesnakom .
Rezne chutili výborne ........boli mňam pre celú rodinu ........ aj svokru /som si spravila očko /
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

aj mojim hodovníkom chutili
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Maruška recept som dneska vyskúšala , ja som šťavu ešte dochutila pretlačeným cesnakom .
Rezne chutili výborne ........boli mňam pre celú rodinu ........ aj svokru /som si spravila očko /
Ja som to tiež robila, bolo to výborné a všetkým to chutilo. Robila som aj pezinské mäsko , aj belianske tajomstvo. Všetko bolo výborné.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

bianka117 Pozri príspevok
Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
Prikladám niekoľko receptíkov, keď som ich dostala, nevedela som, čo hneď variť, toľko chutí sa objavilo.......
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zita5 Pozri príspevok
Okrem toho , že všetky mäská vyzerajú byť mňamkové , tak pokiaľ my varíme , zadávateľka je ešte len pri rozmýšľaní , čo také v nedeľu pripraviť .....ešte sa tu totižto od založenia témy neobjavila
A viete , že aj mňe to v nedeľu prišlo na rozum?Premýšľala som, ktorú mňamku si vybrala...
Čakala som, že nám dá vedieť
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Pôvodca textu príspevku: Zita5
Okrem toho , že všetky mäská vyzerajú byť mňamkové , tak pokiaľ my varíme , zadávateľka je ešte len pri rozmýšľaní , čo také v nedeľu pripraviť .....ešte sa tu totižto od založenia témy neobjavila
arizona Pozri príspevok
A viete , že aj mňe to v nedeľu prišlo na rozum?Premýšľala som, ktorú mňamku si vybrala...
Čakala som, že nám dá vedieť
Možno nestíha, keď v jednom kole varí priložené dobrôtky
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

jaja99 Pozri príspevok
Pripájam úplne jednoduchý recept - SMOTANA NA KURATI.
Vyskúšala som ho cca dva týždne dozadu.
Je fakt perfektný!!!!
Mäsko sa len rozplývalo na jazyku.
Okrem smotany som dala pár hrudiek syra niva.
Mňam, mňam.
Tiež mám podobný recept, len rozdiel je v tom, že miesto šľahačky sa rezne pečú na komplet zaliate mliekom a asi 10-15 minút pred dopečením sa ešte každý rezeň natiera kyslou smotanou, v ktorej rozmiešam červ. ml. papriku, 3-4 strúčky rozotretého cesnaku a strúhaný syr, príp. trochu mlieka (ak by to bolo veľmi husté). Ak to robím z bravč. mäsa, tak celk. čas pečenia je cca 50 min. na 180°C, pri kuracom cca 30-35 min.
Sú výborné.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak má niekto chuť na rezne, ponúkam variáciu s kyslou smotanou. Našim veľmi chutia.
Vyklepané karé osolím, kávovou lyžičkou naberám rozmiešanú kyslú smotanu a mäso potriem z jednej strany. Tou potretou stranou položím na strúhanku, potriem druhú stranu a otočím na strúhanku. Z cca 4 bielkov vyšľahám sneh, pridám 4 žĺtka a došľahám, pridám cca 3 lyžice polohr. múky a zamiešam. Vznkne mi cesto, ktoré vyzerá ako piškótové. Rezne napichujem na vidličku, obalím cestíčkom, trochu nechám stiecť, pretože tým, že je to taká pena, naberie sa jej dosť veľa a vyprážam. Na obrúsku nechám stiecť od prebytočného oleja. Sú nadýchané a veľké.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Je obdobie hrušiek. Tu je náš obľúbený hruškovo-masový obedík:
Kuracie stehná - najlepšie vykostené - okorením grilovacím korením, naplním 1/4 olúpanej hrušky a nivou.
Na plech si pripravím zmes neošúpaných dobre umytých zemiakov, pokrájaných na štvrtiny s ošúpanými hruškami, tiež pokrájaných na štvrtiny. celú zmes pokropím olivovým olejom, posolím a pridám vetvičky rozmarínu. Na túto zemiakovo-hruškovú zmes poukladám plnené stehná a šup do rúry. Vynikajúce so šalátom lolo roso. Samozrejme nezabudnutite na pohár suchého vínka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať