Zavrieť

Porady

Nedelny obed- nejaké dobré mäsko

Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak takéto ja môžem. Na zajtra už mám stehná z moriaka, ale cez týždeň určite vyskúšam tú tvoju kombináciu, vyzerá veľmi lákavo
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Kazu Pozri príspevok
Tak takéto ja môžem. Na zajtra už mám stehná z moriaka, ale cez týždeň určite vyskúšam tú tvoju kombináciu, vyzerá veľmi lákavo
Určite si pochutnáte. Zatiaľ boli všetci spokojní.
Ak nemám hrušky, používam miesto nich sušené paradajky, ale to už je o inom.
0 0
miseles miseles

miseles je offline (nepripojený) miseles

Pripojím aj ja náš minulý nedeľný obed:-)
Zapekané bravčové kôpky

Nachystané bravčové rezne sme obalili v pripravenej zmesi (hladká múka,červená paprika, vegeta, soľ) a zprudka opražili na panvici. Mäsko sme poukladali vedľa seba na plech (pekáč), potreli horčicou, poukladali na každé plátky cibule, šampióny a každú kôpku mäska sme preložili plátkami syra, ktorý sa nádherne roztiekol po mäsku. Piekli sme asi pol až trištvrte hodky.
Ako prílohu k mäsku sme si predvarili surové zemiaky, ktoré sme po vychladnutí dali do fritézy aby sa zapiekli.
prajem dobrú chuť
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Ahojte poradaci..znova otvaram tuto temu
Aj ked mam recepty odtial uz nastudovane, prijala by som nejake recepty na slavnostny nedelny obed z kuracieho alebo morcacieho masa. Kludne to mozu byt aj nejake specialitky alebo zlozitejsie recepty. Dakujem
PS: Chcela by som si splhnut
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja pripájam recept podobný ako robí manndy64...
Obrátené rezne : Ja používam bravčové mäsko / pliecko /, ktoré naklepeme a osolíme. Poriadne tlačíme do strúhanky, obalíme v rozšľahanom vajci, prudko opražíme, vložíme do pekáča a zalejeme vývarom z bujónu, na veký plech dám aj 2 bujóny v cca 3/4 l vody,zapečieme a podávame so zemiakovou kašou, nemá to chybu
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

sysula Pozri príspevok
Ahojte poradaci..znova otvaram tuto temu
Aj ked mam recepty odtial uz nastudovane, prijala by som nejake recepty na slavnostny nedelny obed z kuracieho alebo morcacieho masa. Kludne to mozu byt aj nejake specialitky alebo zlozitejsie recepty. Dakujem
PS: Chcela by som si splhnut
Mäsko na červenom víne a škorici
olej, 1 kg mäsa (kuracie stehná vykostené), 0,5 kg cibule, 1 strúčik cesnak, 1,5 dcl červené víno, 1,5 dcl vývar (aj z kocky) 2 Pl paradaj pretlak, 3-4 bobkové listy, 1 tyčinka škorice, korenie a soľ
Pokrájané mäso orestovať na oleji, do výpeku cibuľku na drobno, posekaný cesnak,opražené mäso, zaliať vínom, vývarom,pridať pretlak,bobk.list, škoricu polámanú na kúsky, osoliľ, okoreniť a pomaličky dusiť. Kedže pôvodný recet bol z hovädziny a ja 12 rokov iné mäso ako hydiny nejem, pridávam 2 Pl ovsených vločiek, treba občas premiešať, aby sa nepripálilo + knedľa, alebo ryža.
Opité kura
0,5 kg mäsa bez kosti, 1 cibuľka, 1 vajce, 1 cl koňaku, 2 strúčiky cesnaku, 0,5 ČL ml. zázvor, 0,5 PL ml. rasce, 0,5 PL hnedý cukor, kukuričná múka, 1PL sój. omáčka, olej a soľ
V miske vymiešať 2 lyžice oleja, sójovú, korenie, koňak, cukor, zázvor, cibuľu a cesnek - mäso marinovať nakrájané na väčšie kúsky aspoň 3 hodiny. Potom kúsky mäsa obaliť vo vajci, kukuričnej múke a vypražiť + zemiaková kaša a zeleninka udusená na masle.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Teda, je mi jasné, že tento recept mám z internetu, len dúfam, že nie rovno z tejto témy

V miske zmiešam celé vajíčko, pol kelímka kyslej smotany, pol kelimka bieleho jogurtu a primerane okorením (grilovacie korenie alebo vegeta alebo cesnak a sol ) podľa rodinnej chuti.
Maso, ktoré mám po ruke (kuracie, morčacie, bravčové) nakrajam na plátky a premiešam so zmesou v miske. Dam do chladničky aspon na pár hodín, lepšie do druhého dňa a postupne podľa stravníkov odoberiem obalim s strúhanke a vysmážam.

Naposledy som dokonca zistila, že nemáme doma ani stúhanku ani žiadne suché pečivo ani chlieb. Ale objavila som pšeničné klíčky a rezne boli výborné.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Ďakujem a privítam aj ďalšie recepty.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dáša_ Pozri príspevok
Teda, je mi jasné, že tento recept mám z internetu, len dúfam, že nie rovno z tejto témy

V miske zmiešam celé vajíčko, pol kelímka kyslej smotany, pol kelimka bieleho jogurtu a primerane okorením (grilovacie korenie alebo vegeta alebo cesnak a sol ) podľa rodinnej chuti.
Maso, ktoré mám po ruke (kuracie, morčacie, bravčové) nakrajam na plátky a premiešam so zmesou v miske. Dam do chladničky aspon na pár hodín, lepšie do druhého dňa a postupne podľa stravníkov odoberiem obalim s strúhanke a vysmážam.

Naposledy som dokonca zistila, že nemáme doma ani stúhanku ani žiadne suché pečivo ani chlieb. Ale objavila som pšeničné klíčky a rezne boli výborné.
Ešte pridať trošku cesnačiku a nemá to chybu, dobré, šťavnaté, chrumkavučké, jednoducho jedna báseň. Mám to vyskúšané, mňam.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tweety Pozri príspevok
Ešte pridať trošku cesnačiku a nemá to chybu, dobré, šťavnaté, chrumkavučké, jednoducho jedna báseň. Mám to vyskúšané, mňam.
súhlasím s Majkou,
ešte doplním, že niekedy vyprážam aj bez strúhanky, je to super aj napr. do žemle.
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
No,dievčatá-klobúk dolu!!!
Výborné špecialitky tu (varíte,pečiete).Vela z nich poznám a robievam.
Sú to naozaj také rýchlovky,ale vynikajúce!!!Len sa mi slinky zbiehajú.....


Pridám aj ja:Kováčske rezne

Ingrediencie sú rozpísané na velký plech.
Bravčové rezne(ja dávam tak 12)
8 až 10 cibula
30 dkg syr (ementál.eidam,niva-podla vašich chutových buniek)
1/4 l šlahačky (na šlahanie)
Sol,mleté čierne korenie

Do suchého plecha, pokryt na hrubo nakrájanú cibulu.Na cibulu dat naklepané,osolené,okorenené rezne.Na rezne navrstvit nahrubo nastrúhaný syr,na syr znova cibulu a poliat šlahačkou.Pečie sa približne hodinku.
Príloha zemiaky,ale môže byt aj ryža.Prizdobit zeleninovou oblohou a papat!
Je to výborné-skúste...Dobrú chut
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
súhlasím s Majkou,
ešte doplním, že niekedy vyprážam aj bez strúhanky, je to super aj napr. do žemle.
Tweety Pozri príspevok
Ešte pridať trošku cesnačiku a nemá to chybu, dobré, šťavnaté, chrumkavučké, jednoducho jedna báseň. Mám to vyskúšané, mňam.
vraj je na tom recepte dôležité to, že jak smotana, tak jogurt sú kyslé a v´daka tomu je potom maso mimoriadne šťavnaté a jemné. Nič vysušené.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dáša_ Pozri príspevok
vraj je na tom recepte dôležité to, že jak smotana, tak jogurt sú kyslé a v´daka tomu je potom maso mimoriadne šťavnaté a jemné. Nič vysušené.
ja nedávam smotanu, dávam len jogurt.
Rezníky sú fakt krásne šťavnaté a veľmi chutné.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
ja nedávam smotanu, dávam len jogurt.
Rezníky sú fakt krásne šťavnaté a veľmi chutné.
po pravde, ja dava to, čo je zrovna v chladničke
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Aby som prispela aj ja, pridám svoj obľúbený recept:

Budapeštianke rezne
-Bravčové rezne
-Cibuľa, cesnak
-Vajíčka
-Strúhanka
-Korenie, soľ
-Väščí paradajkový pretlak

Rezne narežeme, osolíme, okoreníme a naklepeme v strúhanke. Obalíme vo vajíčku a vypražíme. Ukladáme do zapekacej misy vedľa seba. Vo výpeku opražíme 2 väčšie cibule (podľa počtu mäska), 2-3 strúčiky cesnaku, neskôr pridáme pretlak, asi 2-3 dcl vody a rovnomerne rozlejeme po mäse. Zapekáme kým nie sú mäkké, podľa potreby podlievame vodou alebo vývarom. Vynikajúce je to s tarhoňou alebo slovenskou ryžou a zel. oblohou.
Dobrú chuť!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hydinové prsia
Všetky recepty odskúšané

Hydinové prsia nakrájame na rezance, orestujeme na oleji, osolíme, pridáme rezance papriky, fazuľové bôby(tmavé fazule z konzervy alebo uvaríme suchú fazuľu), kukuricu, sojovú omáčku, kečup, chilli, cesnak. Všetko orestujeme asi 5 minút. Podávame s chlebom alebo s ryžou.
Jedlo má príjemne pestrú farbu.

Hydinové prsia nakrájame na rezance, orestujeme na oleji, pridáme cibuľu, uhorky, feferóny, kapiu, soľ, kečup, korenie, mletú papriku a restujeme asi 5 minút. Podávame s hranolkami, opečenými zemiakmi a pod. a oblohou.

Naklepané hydinové prsia osolíme, poprášime múkou a orestujeme. Na masle podusíme šunku a šampiňóny. Zmesou posypeme prsia, ozdobíme citrónom a kápiou. Podávame s hranolkami, opečenými zemiakmi a pod. a oblohou.

Hydinové prsia nakrájame na rezance, orestujeme spolu s cibuľou na oleji, pridáme horčicu, kečup, soľ, korenie, hrášok a na koniec šľahačkovú smotanu. Podávame s hranolkami, opečenými zemiakmi a pod.

Hydinové prsia naklepeme, osolíme, naplníme plátkom šunky a syra, obalíme v trojobale a vypražíme. Pred podávaním šikmo prerežeme. Podávame s hranolkami, opečenými zemiakmi a pod. a oblohou.

Hydinové prsia naklepeme, osolíme, osmažíme na oleji asi 4 minúty. Do výpeku pridáme maslo, cibuľu a šampiňo´ny. Všetko urestujeme. Nakoniec pridáme smotanu a zľahka zaprášime múkou. Horúce prsia prelejeme touto zmesou. Podávame s ryžou.

Hydinové prsia naklepeme, opečieme na oleji, osolíme. V mikrovlnke zapečieme rolku šunky naplnenú kukuricou a so syrom na vrchu. Rolku dáme na prsia a prelejeme omáčkou.
Omáčka - pretlak+horčica+curry+soľ+cukor.
Podávame s hranolkami, opečenými zemiakmi a pod. a oblohou.

Hydinové prsia naklepeme, osolíme, zaprášime múkou a porestujeme na oleji. Mäkké vyberieme. Do výpeku dáme plátok citóna, soľ, korenie, kečup, biele víno, hrášok, šunku a všetko porestujeme. Touto zmesou zalejeme mäso. Podávame s hranolkami, opečenými zemiakmi a pod. a oblohou.
Naposledy upravil Marína : 11.04.09 at 22:52
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

sysula Pozri príspevok
Ďakujem a privítam aj ďalšie recepty.
Kuracie mäso pokrájať na kúsky, posoliť, pridať worčester a sójovú omáčku, opiecť na oleji. V polovici opekania pridať šampiňóny a pór, spolu krátko podusiť. Medzitým uvariť cestoviny (najlepšie duté).V miske zmiešať mäso s cestovinami, pridať smotanu na varenie + 2 hrste strúhaného syra, dať do zapekacej misky, posypať syrom a zapiecť.
Kuracie prsia potrieme ostrou horčicou (používam feferónovú - ak nemám do obyčajnej pokrájam feferónku), a posypať vegetou. Na panvicu trochu oleja, trochu masla a mäsko opražiť cca 7 mi. z každej strany. Do výpeku opäť trochu masla, postrúhanú kôru a šťavu z jedného pomaranča, asi 2 lyžičky cukru, troška vody a variť cca 3-4 minúty. Priliať maizénu rozmiešanú v troche vody, pridať 1 pomaranč nakrájaný na plátky, trošku prehriať+ arašídová ryža.Na oleji opražiť cibuľku, arašídy (používajmaj solené), ryžu, zaliať vodou a udusiť obvyklým spôsobom. Na každý kúsok mäsa, plátok pomaranča a preliať omáčkou.
1 dcl oleja, šťava z jedného citróna, 1 ČL majoránky, 1-2 strúčiky cesnaku, trošku muškátového orieška, soľ, kôra z pol citróna - posekaná, zmiešať na marinádu a vložiť kúsky kuracieho mäsa.
Zemiaky predvariť v šupke, nakrájať na 1/4 a dopiecť v rúre v alobale.
Mäsko opiecť na panvici.
Tanier vystlať hlávkovým šalátom, zľahka pokoreniť, dať zemiaky, na vrch opečené mäsko, obložiť paradajkami.
0 0
ingah ingah

ingah je offline (nepripojený) ingah

Pridám recepty, na ktorých si najviac v nedeľu pochutnáme.
Belanské tajomstvo: brav. mäso nakrájame na rezne, osolíme okoreníme, opečieme, medzitým urobíme omeletu z 2 vajec. Na tanier dáme hranolky, mäso, ktoré sme potreli kečupom a pikantom/papriková pomazánka/ vložíme do omelety. Príloha podľa chuti, veľmi dobrá je cvikla.


Mäso s fazuľkami: Brav. mäso nakrájame na rezne, opečieme z jednej strany, po obrátení dáme naň sterilizovanú strukovú fazuľkuaj 2PL, podľa toho aký veľký je rezeň, prikryjeme plátkom šunky a syra, panvicu zakryjeme a dopečieme. Podávame s varenými zemiakmi.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Dáša_ Pozri príspevok
Teda, je mi jasné, že tento recept mám z internetu, len dúfam, že nie rovno z tejto témy

V miske zmiešam celé vajíčko, pol kelímka kyslej smotany, pol kelimka bieleho jogurtu a primerane okorením (grilovacie korenie alebo vegeta alebo cesnak a sol ) podľa rodinnej chuti.
Maso, ktoré mám po ruke (kuracie, morčacie, bravčové) nakrajam na plátky a premiešam so zmesou v miske. Dam do chladničky aspon na pár hodín, lepšie do druhého dňa a postupne podľa stravníkov odoberiem obalim s strúhanke a vysmážam.

Naposledy som dokonca zistila, že nemáme doma ani stúhanku ani žiadne suché pečivo ani chlieb. Ale objavila som pšeničné klíčky a rezne boli výborné.
Na asi akú hmotnosť mäsa je toto množstvo marinády?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Olice Pozri príspevok
Na asi akú hmotnosť mäsa je toto množstvo marinády?
ja viem, že to bude divná odpoveď, ale na ľubovoľnú Niekde od pol kila (alebo jedneho balicka), može byť aj viac - to je proste taký voľný domáci recept.

A ešte som zabudla povedať, ked davam kuracie prsia, tak každy jeden diel delim na viac kuskov - osobitne take to tenke plandave, z tensej strany odrezem 2 kusky a zvysok - ten hruby- rozriezam v strede. Raz som to videla v telke, volali to "kuracie prsty" a celkom to malo doma uspech. Zda sa mi, ze takto sa rezne prepecu rovnomernejsie.
Naposledy upravil Dáša_ : 03.04.09 at 14:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať