Zavrieť

Porady

LCD alebo plazmu?

Ideme kupovať televízor, neviete poradiť LCD alebo plazmu? Ja som počula že plazma má vyššiu spotrebu energie a že sa viac kazí a predavač nám zase odporúčal práve plazmu, tak teraz neviem. Inak som pokukovala po LCD zn. SONY. Ak mi vie niekto poradiť aj v značke, napríklad neviem či je dobrá značka SAMSUNG -televízor v tejto značke majú za príliš výhodné ceny, tak sa mi to nejako nezdalo.
Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

a preto je pioneer tak drahý
a preto, ked na niečo nemám, tak si nekupujem nejaký balast, ale radšej došetrím, alebo nekúpim
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

no neviem, pretoze novu telku potrebujem a kupit este crt nepovazujem za rozumne riesenie a zase nekradnem aby som mohol vyhodit za telku 50 tis a viac...a tak sa snazim najst najlepsie mozne riesenie do tych 25 tis. aj ked viem, ze za tie peniaze zazraky cakat nemozem, ale na uplne bezne pozeranie by to mohlo stacit...ludia co som s nimi pisal sa nestazovali ani ta plazmu ci lcd ktoru kupovali pred rokom a dali za nu 20 tis., cize teraz by mali byt uz tie telky aspon o nieco kvalitnejsie
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

30 tis po vianociach kúpiš dobrú plazmu
len treba dávať pozor či to nie je nejaký starý model.
Lebo teraz frčí 11G plaziem, a ja som videl predávať ešte 9 generáciu plaziem.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

tak to je pekné
tak nabudúce si prečítaj všetky príspevky
a prečo LCD?

LCD samsung je OK, ale tak deťom do izby , alebo keď nemám na PDP
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

samozrejme ze iba 11 generaciu...a uvidim ako to bude s cenami po Vianociach...myslis ze pojdu dole?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

či pôjdu to je ťažká otázka teraz v kríze
vždy to bolo tak, že šli, ale teraz pre silnejúci japonský jen, by mohli ísť ceny hore, ale to predpokladám, že bude u nových výrobkov.
Ale ak budú nové výrobky drahšie ako staré, tak staré s cenou nepôjdu dole, ale ak sa budú chcieť zbaviť starých a spraviť miesto v skladoch pre nové, tak staré pôjdu dole.

pred rokom by som ti určite povedal, že pôjdu dole, teraz je to 50:50

ja kupujem skoro všetku elektroniku cez net, teraz som kupoval kameru a na 1 deň dali akciu z 27 tis na 18 tis , hned som ku objednal a teraz ju tam majú za 25 tis.

takže sledovať to a uvidíš
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

ved to aj sledujem...tak uvidim...este budem musiet vymysliet co so signalom...chcem kupit digitalny satelit, len neviem ani aky a ani ako by sa dalo co najvyhodnejsie sledovat co najviac programov
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

tak fór zameraných na to je dosť
treba hľadať
0 0
benet1 benet1

benet1 je offline (nepripojený) benet1

kup si Panasonic TH-42px80ea a budes spokojny. len sa potom rychlo zbav DIGI TV a vyskusaj nieco normalne.
0 0
elienka1 elienka1

elienka1 je offline (nepripojený) elienka1

Tak nedá mi nereagovať. My máme plazmu Panasonic Viera TH-42px80e od augusta a sme super spokojní. Keď sme mali dilemu, či plazma alebo LCD, rozhodovali sme sa najmä podľa schopnosti zobrazovať obyčajný signál z DIGI. Predavač nám jednoznačne doporučil plazmu. No čo sa spotreby týka tak som manželíkovi zakázala 127 cm uhlopriečku, lebo takáto telka od samsungu "žrala" nejakých 580 W . To je viac než dosť. Po postupnom prehrabávaní produktov sme náš výber (bola to otázka ceny, kontrastu, rýchlosť odozvy, 100Hz, spotreby energie) obmedzili na Samsung a Panasonic. Vyhral Panasonic, lebo v rovnakej cene bol vtedy k nemu aj HDMI kábel v hodnote cca 1000 Sk v cene. Nakoniec som rada, lebo dodatočne som zistila, že Samsung mal max. spotrebu 380 W a Panasonic len 255 W. Telku sme objednali z internetu a ušetrili sme cca 5 tis. oproti kamennému obchodu. Všetci čo našu telku videli, tak sa im strašne páči a hovoria že lepšie zobrazuje ako LCD. Brat má LCD 102cm uhlopričku Samsung 6. radu, a ja konštatujem, že farby na tomto Tv sú oproti plazme akoby viac vyprašivelé, neviem čím to je. Ale brat má na LCD dôvod, lebo TV používa ako monitor k počítaču a takto sa mu panel nevypaluje pri statickom obraze ako u plazmy. Takže ja teraz vrelo doporučujem túto plazmu.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

nastav si kontrast, farby,... a budeš mať potom lepšie ako na LCD
To čo uvádzajú je max. spotreba, ktorú dosiahneš iba vtedy, ak by celé pozadie boli max. biele a mala by si max. kontrast,...
Pri bežnom obraze a používaní sú hodnoty polovičné, až niečo pod polovicu max. spotreby
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

ja som si kupil LCD. Ale az ked som ho dotrepal domov, tak som si vsimal jeho nevyhody. V obchode boli vedla seba rovnaky typ lcd a aj plazma (ta ista rada od toho isteho vyrobcu) a na obrazovkach premietali rovnake reklamne shoty vo full hd. Subjektivne sa mi pacil viac obraz na LCD (paradoxne). Preto, rozhodne nevyberajte obraz podla reklamnych shotov v obchodoch, kde su iba jasne farby a pomale zabery. Ak chcete vyberat, tak si dajte prehrat tmave filmy, horrory a podobne. A cim tmavsie prostredie tym lepsie. Ked som si doniesol svoje LCd domov a zapol, tak si hned vsimam ze sa mi tmave farby zlievaju do jednej. To je dan za kontrast (aj ked ma dynamicky 15000:1), dan za to, ze technologia LCd nevie zobrazit ciernu farbu. Zacal som sa viac zaujimat o plazma vs LCD, a uz to rozhodne nieje v prospech LCD ako predtym. Plazma ma ovela lepsie zobrazovanie ciernej farby (opakujem, v obchode je vela svetla, tam na plazme nedokaze zakaznik rozoznat kontrast) a celkove farby su jasnejsie a zivsie. Spotreba plaziem uz nie je argument preco byt proti plazme. Na buduci rok budem do domu vyberat nejaky 50" TV, takze sa este budem rozhodovat, ci lcd alebo plazma, ale vyzera to pre plazmu. Vypalovanie je tiez v domacich podmienkach velmi potlacene v novych generaciach plaziem. Jedina vec mi ale na plazmach vadi a divim sa, ze to nikto nikde nespomina (co som jediny co si to vsima?) a to je blikanie plaziem. Blikaju asi tak, ako stare CRT televizory, alebo ked si na CRT monitore nastavim frekvenciu 60Hz. To mne osobne dost vadi, kedze to robia aj TV za 200 000Sk.

Na margo prepravy, plazmy (ale aj lcd vacsich uhlopriecok) sa musia prenasat iba v stojatej polohe, ani nie koli tomu, ze je tam zla technika, ale koli tomu, ze obraz je zo skla a sklo sa nemoze prenasat vo vodorovnej polohe koli jeho samotnej vahe.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

hipi Pozri príspevok
ja som si kupil LCD. Ale az ked som ho dotrepal domov, tak som si vsimal jeho nevyhody. V obchode boli vedla seba rovnaky typ lcd a aj plazma (ta ista rada od toho isteho vyrobcu) a na obrazovkach premietali rovnake reklamne shoty vo full hd. Subjektivne sa mi pacil viac obraz na LCD (paradoxne). Preto, rozhodne nevyberajte obraz podla reklamnych shotov v obchodoch, kde su iba jasne farby a pomale zabery. Ak chcete vyberat, tak si dajte prehrat tmave filmy, horrory a podobne. A cim tmavsie prostredie tym lepsie. Ked som si doniesol svoje LCd domov a zapol, tak si hned vsimam ze sa mi tmave farby zlievaju do jednej. To je dan za kontrast (aj ked ma dynamicky 15000:1), dan za to, ze technologia LCd nevie zobrazit ciernu farbu. Zacal som sa viac zaujimat o plazma vs LCD, a uz to rozhodne nieje v prospech LCD ako predtym. Plazma ma ovela lepsie zobrazovanie ciernej farby (opakujem, v obchode je vela svetla, tam na plazme nedokaze zakaznik rozoznat kontrast) a celkove farby su jasnejsie a zivsie. Spotreba plaziem uz nie je argument preco byt proti plazme. Na buduci rok budem do domu vyberat nejaky 50" TV, takze sa este budem rozhodovat, ci lcd alebo plazma, ale vyzera to pre plazmu. Vypalovanie je tiez v domacich podmienkach velmi potlacene v novych generaciach plaziem. Jedina vec mi ale na plazmach vadi a divim sa, ze to nikto nikde nespomina (co som jediny co si to vsima?) a to je blikanie plaziem. Blikaju asi tak, ako stare CRT televizory, alebo ked si na CRT monitore nastavim frekvenciu 60Hz. To mne osobne dost vadi, kedze to robia aj TV za 200 000Sk.
Na margo prepravy, plazmy (ale aj lcd vacsich uhlopriecok) sa musia prenasat iba v stojatej polohe, ani nie koli tomu, ze je tam zla technika, ale koli tomu, ze obraz je zo skla a sklo sa nemoze prenasat vo vodorovnej polohe koli jeho samotnej vahe.


No ja neviem ako ty vnímaš to blikanie ale ja žiadne blikanie na mojej plazme nevidím,ide o to, že či máš prepnuté na 100Hz, ak máš na plazme nastavených 50Hz tak to blikanie veru vidím aj ja.
0 0
1andu1 1andu1

1andu1 je offline (nepripojený) 1andu1

Na TA3 davali, ze Europska unia ide znizit vyrobu plazmovych televizorov kvoli vysokej spotrebe energie. Tak asi musia byt energeticky narocnejsie.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

vieš politici sa nerozumejú technickým veciam, oni vidia max. výkon a už si myslia, že to tak stále žere, vedia prd o technologií LCD a PDP, ale to je jedno, nové panely PDP energy-star budú mať max. výkon do 200W, čiže priemer bude cca. 125-150W
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať