Zavrieť

Porady

Preddavky na ZP-zaokruhl.

Prosim Vas, surne si potrebujem overit, ci suma preddavku na ZP, ktoru hradi zamestnavatel sa zaokruhluje na 1,- Sk nahor na kazdeho zamestnanca zvlast. Program mi to zacal vyhadzovat raz tak, raz zase v desatinnych cislach a zaokruhlil len celkovu sumu preddavku zamestnavatela za vsetkych zamestnancov.

Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Aj mne to program robil tak, že každého zamestnanca zaokrúhlil zvlášť.

    Pred pár dňami som si dala novú verziu môjho programu a tam už to robí tak, že nechá každého zamestnanca nezaokruhleného, teda v halieroch a až celkovú sumu mi zaokrúhli.
    Takže dúfam, že je to tak správne.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja tiež zakrúhľujem na desaťhalierniky (aj Money, kým to nerobilo - tak som výkaz vypísala s desaťhaliernikmi) a celú sumu zaokrúhlene. Ešte podotýkam, že keď som sa niekedy vo februári pýtala na to v poisťovniach - tak nevedeli ...

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Katarína STR
    Cenu práce mám zaokrúhlenú na celé koruny. Teda aspoň na výplatnej páske.
    Katka, to máš v Money ?

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Ja robim v MRP, doteraz mi zaokruhloval preddavok zamestnavatela na kazdeho zamestnanca na koruny nahor a ked som si pred 2 tyzdnami upgradovala system, zacal mi to zaokruhlovat na desathalierniky a len celkovu sumu preddavku zamestnavatela na koruny nahor. Cenu prace zaokruhluje na cele koruny.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    silvia

    Asi to bude rovnaký postup. Aj mne to presne takto robí, a dúfam, že správne.

    Ahoj

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    no baby mna ste dobre doplietli. ja robim mzdy ručne a všetko zaokruhlujem kazdemu zamestnancovi na cele koruny hore. teraz neviem či je to zle. to vam tie programy robia preto aby sedel vykaz s prilohou? mne sa to zda divne. ved zakon hovori ze preddavok sa zaokruhluje hore a nehovori ze sa ma zaokruhlit až suma preddavkov.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Zákon hovorí (v § 16), že zamestnávateľ počíta preddavok za zamestnávateľa ako 10% (5%) z úhrnu vymeriavacích základov svojich zamestnancov.

    Takže spočítam VZ všetkých zamestnancov dokopy, vypočítam z toho 10%, výsledok zaokrúhlim na celé Sk nahor.

    Avšak na prílohu mesačného výkazu sa uvádza preddavok zamestnávateľa za jednotlivých zamestnancov, pričom sa jednotlivé sumy zaokrúhľujú na celé Sk nahor. Prvá strana výkazu, na ktorú sa uvedie preddavok zamestnávateľa vypočítaný podľa zákona, potom samozrejme nesedí so súčtom jednotlivých preddavkov zamestnávateľa z prílohy - čo je v poriadku. Viď vestník č.2 Úradu pre dohľad, www.udzs.sk

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    zase som čitala ten paragraf povrchne. z toho mi vychádza, že je to jedno či su desaťhaliere alebo cele koruny. lebo platim to čo je vo vykaze a to je ako hovorite 10% z úhrnu vymeriavacich zakladov. prilohu mam tiez ako hovorite. uf

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    lenže teraz ma zas mota preddavok za zamestnanca.
    rata sa z vymeriavacieho zakladu kazdeho zamestnanca zaokruhleneho na cele koruny hore?
    preddavok je zaokruhlený na cele koruny hore?
    za zamestnanca ho odvadza zamestnavatel spôsobom vypočitaným podľa výkazu, čiže z úhrnu, čo nesedí so sumou preddavkou spolu, ale to nevadí, to upravuje usmernenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.