Zavrieť

Porady

teplovzdusne rozvody od krbu - ako na to?

Poprosim o radu ....
Rad by som urobyl teplovzdusne rozvody od krbovej vlozky po celom dome.
Je to mozne realizovat svojpomocne ,alebo to radsej neodporucate??
Robil to niekto sam? Je neako dane,ze kde musi byt ulozena ventilacna jednotka + filter? Nasiel som vcelku dobre miesto na to ale je vzdialene asi 12 m od krbu./asi v strede domu na povale/..je to vela??.Ake hadice odporucate- hlavna od krbu?? a nasledne od ventilacnej jednotky do izieb??
Kde je najlepsie vyustit privod vzduchu do miestnosti?
Dakujem za akykolvek nazor......
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ahojte, neskúšal niekto použiť existujúce teplovzdušné rozvody na chladenie v lete? Celé noci vetrám cez okná, ale aj tak mám teraz v dome cca 25°C, maximum bolo 28°C (okolo 21. júna). Ak by som urobil nejaký externý prívod (nie z povaly, tam sa drží teplo) cez filter, a nejakú ručnú "výhybku" krb = zima / vonkajší prívod = leto, plus k tomu termostat... Ak by bolo vnútri povedzme nad 24°C a vonku pod 17°C, tak by sa zapol krbový ventilátor (ten je na povale, nad krbom) a hnal by chladný vzduch z vonku do domu. Samozrejme, museli by byť otvorené vetračky na oknách, nech ide teplo z domu preč Nemyslím že to by bolo technicky príliš zložité, ani drahé. Len či to už niekoho nenapadlo. Má to zatiaľ jednu maličkú chybu, že v oobývačko-kuchyni kde je krb, nemám výduch, ale ak by to malo fungovať, rád ho dorobím.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Ahoj,
nieco podobne teraz bezi u mna. Mam rozvody VTZ a rekuperaciu, ale teraz je zapnuty bypass vymennika a v momente ako system zisti ze vonku je chladnejsie ako vnutri, tak hned spusti ventilator a tlaci ten vzduch dnu. Ja mam aj odvodne potrubia na odpadovy vzduch, takze okna otvarat nemusim, ale v Tvojom pripade otvorene okno splni ten isty ucel.
0 0
jakubc jakubc

jakubc je offline (nepripojený) jakubc

Montaz teplovzdusnych rozvodov nie je az taka zlozita, ale aby to spravne fungovalo, treba dodrzat urcite pravidla. Na nete je x clankov o teplovzdusnych rozvodoch z krbu. Ja som si robil teplovzdusne rozvody sam, ale predtym som cital niekolko zaujimavych clankov. Ked dodrzis pevne stanovene zasady (vzdialenost ventilatora od vlozky, dlzka teplovzdusnych rozvodov, pocet a umiestnenie vyduchov a pod.) tak by s tym nemal byt problem. Ak ale nemas cas (alebo chut) na citanie diskusii a clankov, tak by som to skor nechal na specializovanu firmu, ktora s tym ma skusenosti.
Naposledy upravil arizona : 22.11.14 at 19:35 Dôvod: reklama
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať