Zavrieť

Porady

Cesťák

Akurát som dorobila cesťák jednému z konateľov a dospela som k sume 59.212,- SK mávate aj vy takéto vysoké sumy na cesťákoch.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mal som aj na 120, ale tam bola business letenka do Tokia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Až také nie, ale mávam vysoké a to nepočítame stravné. Nevieme ako dlho a kde bol ten cestovateľ, ale ak si si skontrolovala všetky prepočty tak a nemáš chybu, tak MUSÍŠ toľko vyplatiť.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

To som si vydýchla.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja mám obchodných zástupcov, ktorí jazdia na súkromných autách - a bežne sa prepracujem k takej sume. Ak si robila všetko podľa zákona - asi to máš OK.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Otazne je kde a ako dlho bol. Nie konkretne, ved nemusis hned obchodne tajomstvo prezradit, len priblizne a priblizny pocet dni. A nie je tam cast v cudzej mene?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
U konatelov, ktori robia velke obchody to nie je nijako zavratna suma. Tak, ako poradila BLCHA, treba vsetko skontrolovat a ak je to OK, spokojne vyplatit.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Pretoze ak je to len Slovensko, je to obdivuhodna suma, porad ako ju dostat. Ja mam kazdy mesiac problem navyrabat cestaky za konatela tak, aby ich suma bola aspon 30.000,-. Takouto formou dostava cast mzdy, ktoru, samozrejme nezdanuje. Odporucam vsetkym (nevymyslela som to sama je to odkukane z istej zahranicnej megafirmy). Pre firmu je to danovy naklad, len usetri na odvodoch za cast vyplatenu vo forme cestakov.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
Prosííím,prosím,o vyjadrenie, akoby ste to Vy riešili na mojom mieste.
Už som to na inom mieste spomínala, že som tu zamestnaná od októbra, na stole hrba papierov od januara a snažím sa to nejako dať dohromady, ale narazila som na problem.
Sme personálna agentúra a zamestnávame ľudí do Čiech-chodí nám mesačne fa za ubytovanie pre zamestnancov, ktorí tam sú ubytovaní a my im to ubytko platíme. A pracovné cesty vždy robím na šefa, ktorý cestuje a náklady mu dávam do cesťáku. Lenže čo s týmto ubytovaním, keď to nieje šéfove ubytovanie ale hromadne uvedená suma za ubytovanie pre zamestnancov, chcela by som sa spytat, ci tu faktúru "jednoducho" môžem zaúčtovať na 518???nemôžem na 512, lebo to nieje ich pracovná cesta-to je ich práca a majú výhodu v tom, že mi im to ubytko hradíme....ďakujem za každú odpoveď
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Aj ja som už mala taký vysoký cesťák, ale s letenkami do zahraničia. takže ak je to obhájiteľné, je to aj zúčtovateľné.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
...poradte mi, prosím. Kto môže kontrolovať cesťaky?
Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

majernikova Pozri príspevok
...poradte mi, prosím. Kto môže kontrolovať cesťaky?
Ďakujem
Máš na mysli niekoho vo firme? Vedenie firmy môže poveriť kohokoľvek, ale s podmienkou že poverená osoba musí ovládať zákon o cestovných náhradách.

Mimo firmy je to daňová kontrola.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Daňová kontrola kontroluje formu cesťaku a zaúčtovanie alebo len zaúčtovanie. Mám na mysli ked firma vystavuje hromadné cestovné príkazy tak tam je to násobené počtom pracovníkov. Je možnosť robiť cestovné píkazy aj paušalom. U nás vo firme vznikol problém , že doposiaľ sa vystavovali len hromadné cestovné príkazy a to sa vraj už nemôže. Bola aj danová kontrola a nemala žiadné výhrady voči tejto forme. Môžete mi niekto k tomu niečo povedať? Potrebujem vystaviť mesačne cca 500cesťakov.
Poraďte mi ako postupovať. Bola som sa informovať aj na danovom úrade a oni sa mi nevedeli vyjadriť k správnosti.
Ďakujem a prajem krásny slenečný jesenný deň.
S pozdravom Monika
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
posuvam
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

majernikova Pozri príspevok
Daňová kontrola kontroluje formu cesťaku a zaúčtovanie alebo len zaúčtovanie. Mám na mysli ked firma vystavuje hromadné cestovné príkazy tak tam je to násobené počtom pracovníkov. Je možnosť robiť cestovné píkazy aj paušalom. U nás vo firme vznikol problém , že doposiaľ sa vystavovali len hromadné cestovné príkazy a to sa vraj už nemôže. Bola aj danová kontrola a nemala žiadné výhrady voči tejto forme. Môžete mi niekto k tomu niečo povedať? Potrebujem vystaviť mesačne cca 500cesťakov.
Poraďte mi ako postupovať. Bola som sa informovať aj na danovom úrade a oni sa mi nevedeli vyjadriť k správnosti.
Ďakujem a prajem krásny slenečný jesenný deň.
S pozdravom Monika
Vysvetlite prosím pojem hromadný cestovný príkaz násobený počtom pracovníkov na príklade, aby nedošlo k mylným informáciám.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Keď sme pri týchto cesťákoch. Mám jeden problém, no ani nie môj ale prosím o Váš názor. Prebrala som teraz jednu sročku - takže od 1.1. do 31.10. účtovala jedna účtovníčka a teraz už budem účtovať ja. Prechádzala som si jej veci v zaučtovaní tejto sro a nenašla som tam, nič čo by som ja robila nejakým spôsobom inak, až na pár drobností ktoré su zanedbateľné, ale.... V sro je auto, ktoré využíva konateľ- Auto je majetko sro a konateľ denne na ňom chodí po klienoch, do nákladov si normálne dávajú PHM - teda bločky z tankovania, ale ... do toho 31.10.2007 tam nie je urobený žiaden cesťák. čo teraz s tým??? mám dorobiť tie cesťáky a dať ich k 31.10.2007 alebo k 1.11.2007 do účtovníctva??? Konateľovi nebolo nič vyplácané, ani diety. Ja som mu teraz ponúkla stravné lístky a hneď sa toho chytil a pýtal sa, že ako to, že doteraz na ne nemal nárok ???
Ale poradte čo by ste vy robili s tými cesťákmi? Mám ich teraz všetky nahodiť a zaúčtovať k nejakému dátumu?

Ďakujem za každú radu prípadne skúsenosť ako tento problém riešite.
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Podľa mňa stačí, ak za uplynulé obdobie preukáže knihou jázd, že auto využíval na služobné účely. Daňová kontrola potom nespochybní náklady na prevádzku auta (príp. súkromné použitie auta).
Ak chce str. lístky, nemá nárok na diety. Knihu jázd musí viesť.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

To je jasné, on tú knihu jazd naozaj má, len teraz by chcel vedieť, či si môže za to predchádzajúce obdobie od 1.1. do 31.10 vyplatiť aspoň diety, a to nehovorím, že minimálne 3 x do mesiaca bol na služobke v ČR kde bol pre tovar. On vlastne má len knihu jázd a neuplatňovali mu diety na SR a ani v ČR - a to sú celkom pekné peniažky

Mám mu to nejako dorobiť za to minulé obdobie?? Nebude to blbé, že PHM si dáva, robí knihu jázd, ale nie sú žiadne cesťáky a ani ich vyučtovanie???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vyúčtovanie si má robiť zamestnanec, teda aj konateľ. ak mu to chceš robiť sama, tvoja vec, v konečnom dôsledku to podpíše a teda aj zodpovednosť za vyúčtovanie. Ak si nekto formou cesťáku nevyúčtuje diéty, jeho problém. Podľa mňa máš síce pravdu, správne, že na to niekoho aj upozorníš, ale robiť to za niekoho je práca naviac.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

áno to máš právdu, súhlasím s tebou. Ale aj keby som sa rozhodla urobiť tie cesťáky ako to urobiť??? Stačí keď to dám k 1.11.2007 - tam by som urobila mesačné vyučtovanie cesťákov, alebo to mám robiť za každý deň... neviem ako to správne dať do účtovníctva, teda ak sa rozhodnem, že to idem robiť. No a ak áno, samozrejme, že to neurobím zadarmo :-)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aby si ty nemala zle, treba urobiť vyúčtovanie napr. k tomu 1.11.2007. Skús to vyriešiť čo najjednoduchšie, napr. prehľad ciest v excel tabuľke - začiatok, ukončenie, cieľ, stravné. a klasický cesťák napíšeš akurát vyúčtovanie od 2.1.-31.10.2007, dôvod ciest - obchodné rokovania podľa rozpisu, doprava AUS-služobné auto a momentálne neviem, čo tam ešte je.
Nebude toľko papierov, bude to preukazné.
Jednotlivo odporúčam asi len tie zahraničné cesty - tam predsa len treba aj prechod hranicami kvôli diétam, možno tam bolo aj ubytovanie.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať