Zavrieť

Porady

elektronicka faktura

Prosim, neviete mi poradit? Chcel by som zaviest elektronicku fakturu. Co potrebujem na to po účtovnej stránke.

Dakujem
Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
šak si zober jednu z faktúr čo dostávaš - napríklad od ST či niektorého z operátorov a podľa nej to urob.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Na to, aby fungovalo zasielanie elektronických faktúr po internete, je potrebný súhlas druhej strany, že ju akceptuje. Potom je možné posielať aj nepodpísané faktúry cez internet svojim klientom a sú to plnohodnotné účtovné doklady. Pre vlastnú potrebu a pre kontrolu je ale potrebné urobiť jeden odtlačok spolu s pokladmi pre vznik faktúry.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

tullamore
Prosim, neviete mi poradit? Chcel by som zaviest elektronicku fakturu. Co potrebujem na to po účtovnej stránke.

Dakujem
Ja posielam faktury priamo z Omegy. Vo firemných iniciáloch mám nakopírované svoje logo aj svoju elek. pečiatku s podpisom a faktúru potom nedávam tlačiť ale vyberám si priamo voľbu poslať emialom. A nemám problém zatial. Sem tam sa niekto nájde kto žiada originál pečiatku a podpis čo ale nemusi už byť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
čiže, ak mi prišla faktúra z Nemecka bez pečiatky a bez podpisu je to OK ? (je tam aj naše IČ DPH aj ich) A keď mi príde faktúra tuzemská bez pečiatky, tiež je to OK podľa Vás.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

UCET
Ja posielam faktury priamo z Omegy. Vo firemných iniciáloch mám nakopírované svoje logo aj svoju elek. pečiatku s podpisom a faktúru potom nedávam tlačiť ale vyberám si priamo voľbu poslať emialom. A nemám problém zatial. Sem tam sa niekto nájde kto žiada originál pečiatku a podpis čo ale nemusi už byť.
Je pravda, že sa tu všade píše, že netreba mať podpísanú faktúru, ale ako si potom, prosím, vysvetľujete §10 ods.1, písm.f v zákone o účtovníctve? Je tam uvedené:
Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať:
....f) podpisový záznam osoby (§32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,...
ďakujem za odpoveď
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som sa uz stretla pri danovej kontrole s tym, ze ak na fakture nebol podpis a peciatka osoby, ktora fakturu vystavila, vyhodili ju. Povolili mi dodatocne opatrit si doklad s originalnym podpisom a peciatkou. Na stastie to bola firma z nasho mesta. Keby to bolo napriklad zo zahranicia, neviem, co by cakali na obrat posty. Ja teda doporucujem mat kazdy doklad s podpisom a pripadne aj peciatkou.
0 0
dandy666 dandy666

dandy666 je offline (nepripojený) dandy666

Suhlasim s antom, podla 222/2004 § 75 ods6 6. FA moze byt vystavena aj v elektronickej forme a nemusi obsahovat zaruceny elektronicky podpis.

Co sa tyka zakona o uctovnictve je podpisovy zaznam aj zaznam nahradzajuci vlastnorucny podpis v technickej forme (§32 ods. 3), co neznamena, ze musi obsahovat ZARUCENY elektronicky podpis. Je vsak dolezite aby bolo zrejme, ktora osoba je zodpovedna za uctovny zaznam a za uctovanie. To vsetko sa da zabezpecit jednoducho pomocou hesiel a loginov v SW.

Pekny den
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Mickya
Je pravda, že sa tu všade píše, že netreba mať podpísanú faktúru, ale ako si potom, prosím, vysvetľujete §10 ods.1, písm.f v zákone o účtovníctve? Je tam uvedené:
Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať:
....f) podpisový záznam osoby (§32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,...
ďakujem za odpoveď
ja súhlasim, že je potrebný podpis prípadne pečiatka ale písal som, že stačí elektrocnicky, ktorý si zadám do SW a faktúra sa mi tlačí respektíve posiela emailom aj s elektronickym podpisom a pečiatkou
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

UCET
ja súhlasim, že je potrebný podpis prípadne pečiatka ale písal som, že stačí elektrocnicky, ktorý si zadám do SW a faktúra sa mi tlačí respektíve posiela emailom aj s elektronickym podpisom a pečiatkou
Presne tak, poniektorí "podpisovači" už nebudú musieť dobrovoľne nasilu posilovať
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Mne chodia elektronický fa.z Orange,sama si ich musím vytlačiť.Je to opačný prípad,účtujem ich ako orginál.Je to v poriadku,však!
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Luna
Mne chodia elektronický fa.z Orange,sama si ich musím vytlačiť.Je to opačný prípad,účtujem ich ako orginál.Je to v poriadku,však!
podľa mňa áno. Určite obsahujú pečiatku aj podpis
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Prepojím linky z dôvodu legislatívnej zmeny od 1.1.2006:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=153122&postcount=25
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

durisovad
Ja som sa uz stretla pri danovej kontrole s tym, ze ak na fakture nebol podpis a peciatka osoby, ktora fakturu vystavila, vyhodili ju. Povolili mi dodatocne opatrit si doklad s originalnym podpisom a peciatkou. Na stastie to bola firma z nasho mesta. Keby to bolo napriklad zo zahranicia, neviem, co by cakali na obrat posty. Ja teda doporucujem mat kazdy doklad s podpisom a pripadne aj peciatkou.
... si na nespravnom danovom urade, daj im vypoved a vymen danovy urad ...
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

AVO
Prepojím linky z dôvodu legislatívnej zmeny od 1.1.2006:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=153122&postcount=25
Zakon o elektronickom podpise je zial v sirokej praxi stale nepouzitelny...funguje zatial tak v elektornickom bankovnictve, ale aj tak sa jedna o uzavrety okruh platnosti elektronickeho podpisu.
Podobnu snahu ma aj danovy urad, tiez tam plati daky elektornicky podpis na online podavanie priznani.
V praxi sa vsak spravidla neakceptuje jeden podpis na vsetky institucie, hlavne nie banky.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

tullamore
Prosim, neviete mi poradit? Chcel by som zaviest elektronicku fakturu. Co potrebujem na to po účtovnej stránke.

Dakujem
Ak tvoj uctovny SW nepodporuje priamo export do elektronickej podoby, hlbo doporucujem PDF "tlaciaren", ktora ti vyrobi PDF verziu, ktoru mozes poslat elektronicky. Download na www.primopdf.com
Freeware verzia, umoznuje doklady aj zaheslovat proti pozmenovaniu, dokonca ochranit aj proti vytlaceniu
0 0
Ina22 Ina22

Ina22 je offline (nepripojený) Ina22

Práve pozerám aj zákon o DPH platný od 1.1.06 - §75 - tiez sa odvoláva
na Zákon 215/2002 o el. podpise - suhlasim s AVOM
0 0
immi immi

immi je offline (nepripojený) immi

dandy666
Suhlasim s antom, podla 222/2004 § 75 ods6 6. FA moze byt vystavena aj v elektronickej forme a nemusi obsahovat zaruceny elektronicky podpis.

Co sa tyka zakona o uctovnictve je podpisovy zaznam aj zaznam nahradzajuci vlastnorucny podpis v technickej forme (§32 ods. 3), co neznamena, ze musi obsahovat ZARUCENY elektronicky podpis. Je vsak dolezite aby bolo zrejme, ktora osoba je zodpovedna za uctovny zaznam a za uctovanie. To vsetko sa da zabezpecit jednoducho pomocou hesiel a loginov v SW.

Pekny den
Nemyslím si, že je to pravda. Takéto zabepečenie nie je dokonalé. Ak chceme mať elektronickú faktúru uznateľnú "daniarmi", musíme ju mať podpísanú zaručeným elektronickým podpisom. ZEP má podľa zákona rovnakú právnu účinnosť ako vlastnoručný podpis a naviac má podľa §40 občianskeho zákonníka zachovanú písomnú formu.
0 0
immi immi

immi je offline (nepripojený) immi

bryan
Zakon o elektronickom podpise je zial v sirokej praxi stale nepouzitelny...funguje zatial tak v elektornickom bankovnictve, ale aj tak sa jedna o uzavrety okruh platnosti elektronickeho podpisu.
Podobnu snahu ma aj danovy urad, tiez tam plati daky elektornicky podpis na online podavanie priznani.
V praxi sa vsak spravidla neakceptuje jeden podpis na vsetky institucie, hlavne nie banky.
Podavanie danovych priznani cez internet uz funguje. Potrebuješ na to však zeručený elektronický podpis. To musíš mať kvalifikovaný certifikát od akreditovanej certifikačnej autority. ja mám od www.caevpu.sk a k papierovým daňovým priznaniam by som sa nerád vrátil.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

V Omege sa to dá jednoducho - už je to tu spomenuté - do Firemných iniciálov nadefinuješ elektronickú pečiatku a podpis a pri tlači faktúry použiješ výstupnú zostavu FA s pečiatkou. Ak ju chceš poslať e-mailom dá sa priamo z Omegy, ak máš v počítači Outlook Expres. Ak máš Microsoft Outlook, vtedy to funguje tak, že v Režime účtovania je treba nastaviť Microsoft Outlook a potom sa to tiež dá priamo z Omegy posielať e-mailom.
Naposledy upravil LubenaK : 31.08.07 at 21:25
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
pripájam stanovisko k elek.faktúram:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=310989&postcount=1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať