Zavrieť

Porady

Pripojenie k interentu

Chcem sa "poraďáckej" komunity opýtať, aké je najvhodnejší typ pripojenia k internetu (nie je možnosť ADSL ani Wi-Fi) na domáce použitie. Najlepšie by bolo neobmedzené (dial up rodinný internet) alebo Internet maxi od orange. Chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s týmito produktami.
Usporiadat
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Nemas na nich kontakt? Myslim na toto: V Martine je najvyhodnejší poskytovateľ Gaya. Ma najlepšie ceny a čo je hlavné kvalita ich spojov je na jedničku.

Diky
0 0
sedlo sedlo

sedlo je offline (nepripojený) sedlo

ja mam skusenosť s rodinnym internetom. Vyhody sú tie, že pripojenie je v čase od 16,00 do 06,00 + víkendy a sviatky neobmedzené, a ďalšia výhoda je, že objem prenášaných dát je tiež neobmedzený. Platí sa za to 300 sk + provider (asi 100 sk/mesiac) čiže dokopy je to za 400 Sk/mesiac. Nevýhoda je rýchlosť. Tá dosahuje max 56 kb/s čo znamená v dnešnej dobe internet na prezeranie stránok a na posielanie e-mailov (nie na žiadny downloading) Na toto pripojenie musíte vlastnik modem 56 kb a musíte mať pevnú linku. Čo sa týka edge pripojenia od orange, čas pripojenia je od 17,00 do 07,00 ale objem prenesených dát je obmedzený limitom 2 GB. Rýchlosť pripojenia je okolo 230 kb/s a podľa vlastných skúseností viem, že občas to pripojenie "spadne" (v porovnaní s rodinným internetom padá edge pripojenie viac) Musíte sa rozhodnúť, ak Vám nevadí trochu pomalšie pripojenie (načítavanie stránok) a nechcete internet využívať na sťahovanie iba na prezeranie a e-mail, tak je to v podstate jedno, či sa rozhodnete pre 1 z 2 riešení. Cena egde pripojenia je tuším 600 Sk mesačne (a musíte mať 2 ročnú viazanosť + je potrebné zakúpiť si zariadenie na sim kartu, cca 2000 sk). Pri rodinnom internete sa nemusíte nijak viazať (dá za zrušiť z mesiaca na mesiac) a to by som Vám doporučil vyskúšať aspoň na začiatok.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Chcem sa pripojiť cez internet k FUNrádiu. Píše Klikni a otvor pop up, mušíš mať vypnutý pop up block. Neviem kde to mám mať vypnuté. Chvíľu mi to načítava a potom prehrá a stále dokola to isté. Neviem mi niekto poradiť?
Ďakujem
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Pop-up block je zapnutý vo firewall-e,ak ho vôbec nemáš tak ho ani nemôžeš vypnúť.Ak ti to chvíľu hrá a potom načítava tak najskôr máš pomalé pripojenie.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

U nás táto firma má tiež "mikrovlnku" poskytuje luďom pripojenie za 5600,-Sk ročne s DPH a všetci sú veľmi spokojní,aj čo sa týka rýchlosti,môžu si sťahovať koľko chcú údajov-nikto ich neobmedzuje,nepadá sieť.Je to super.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Prosím ľudkovia, niekedy sem bol hodený link na meranie rýchlosti netového pripojenia, neviem ho nájsť, ak ho náhodou máte posuniete ho sem prosím.... díííík
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

sway- http://www.dsl.sk/speedmeter.php
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem aj ja za ten link, skusila som, funguje. Doteraz som nemala ani ponatia, aku ma moje pripojenie rychlost.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Mám edge pripojenie vyhovuje pre bežnú prácu na doma. Verný zákazník ORANGE - bez obmedzenia pripojenie celý deň 713,- Sk mesačne na 2 roky. Vstupný modem stojí 600,- Sk. Výhoda prenosu modemu kdekoľvek - so sebou. Obmedzení sťahovanie.
Čo sa týka rýchlosti-podľa dostuplnej litertúry- ani jeden operátor nepostkytuje takú rýchlosť ako uvádza: všety tak maximálne 80 až 100.
Aj tento Orange modem má schopnosť prenosu 230,5 ale......
No vybrať si musí každý sám.
Mne vyhohuje Orange-edge nonstop pre verných.
Naposledy upravil Daniela : 07.11.05 at 06:30
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Mobilný operátori už začínajú ponúkať rýchly internet s rýchlosťou do 1Mbit/s,zatiaľ len vo veľkých mestách.
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Nenašiel by sa prosím niekto ochotný, kto by mi poradil ako nainštalovať a rozbehnúť Orange Edge Internet?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ebeš
Nenašiel by sa prosím niekto ochotný, kto by mi poradil ako nainštalovať a rozbehnúť Orange Edge Internet?
Na tejto stránke Orange-u

http://www.orange.sk/images/static/edge/nastavenie.html

nájdeš podrobný návod na inštaláciu EDGE modemu, či už cez PCMCIA kartu alebo USB port. Stačí len kliknúť na typ karty a platformu Windows.

Neviem, či máš laptop alebo stolné PC, ale ak Ti to ani s tým návodom nepôjde, daj vedieť.
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Ďakujem Chobot za ochotu pomôcť mi.
Na pripojenej stránke je návod na pripojenie pomocou modemu. Ja ale budem používať mobil ( Nokia 6020) ako modem. To asi nemôžem použiť - či áno?
Zatiaľ jedinou mojou akciou bola snaha o inšatáciu PC suite zo stránky Nokie, aj to mi nešlo, lebo mi to stále hlásilo chybu prenosu.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A s telefónom sa chceš k čomu pripájať?Ja mám 6230i a vreckový počítač,nič netreba sťahovať,cez bluetooth šlape v pohode
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

A ako chceš prepojiť mobil s laptopom. Veď tá Nokia nemá bluetooth. Neviem, či Ti internet bude fungovať cez dátový kábel.

Ak sa nemýlim, tak PC suite je iba na miestnu synchronizáciu kontaktov, kalendára, úloh a poznámok s PC, neviem, či je možné cez neho pripjiť PC na Internet.
Naposledy upravil Chobot : 01.12.05 at 09:09
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Predovšetkým chcem povedať, že sa tomu veľmi málo rozumiem a aj zásluhou " kompletných a odborných služieb ", ktoré mi boli poskytnuté v predajni ORANGE. Takže opíšem, čo sa mi podarilo zistiť.
Nokia 6020 nemá možnosť bezkáblového pripojenia. T.j. musela som si kúpiť kábel ( aj to už druhý, lebo prvý tam nepasoval ). Sim kartu pridelenú na internet som si vložila do mobilu ( teraz by mal ísť ako modem ) a pozapájala všetko medzi sebou . No a počítač si pýtal nejaké drivere.
Tak som išla na internetovú stránku NOKIE a tam som si stiahla PC SUITE na daný typ NOKIE ( písali, že by tam mali byť aj všetky drivere) a snažila som sa to nainštalovať. A zahlásilo mi to nejakú chybu prenosu. Určite to skúsim ešte aspoň raz ( predtým ako rozzúrene nabehnem do predajne Orange), len som sa chcela opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tak potom Ti nebude sačiť iba PC suite, vyzerá to tak, že to je len na spojazdnenie kábla.

Choď na stránku:

http://europe.nokia.com/nokia/0,,69659,00.html

a tam si stiahni a nainštaluj Cable Modem driver for Windows.

Predtým však skontroluj, či máš jeden ztých káblov, ktoré sú na tej stránke uvedené. PC suite by mal obsahovať drivery pre tieto káble.

Ak to ani potom nepôjde, tak budeme pátrať ďalej.
Naposledy upravil Chobot : 01.12.05 at 09:29
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Ja som to už skúšala, ale v tom downloade su vôbec neni exe subory ale len nejake inf.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ebeš
Ja som to už skúšala, ale v tom downloade su vôbec neni exe subory ale len nejake inf.
Sorry, to som si nevšimol, že ten súbor nie je samoinštalačný, treba to ručne nainštalovať nasledovným spôsobom:

Ešte pre samotným stiahnutím si otrvor Windows Explorer (Prieskumník) a v záložke Nástroje - Možnosti Zložky - Zobrazení, si zaklikni "Zobrazovat skryté soubory a složky"

1. potom dáš download, zobrazí sa Ti dialógové okno
2. v tomto okne klikneš na "Uložiť" alebo "Save", v dialógovom okne urči adresár c:Windows\inf (adresár bude taký priesvitný, lebo je to skrytý adresár) a uložíš ho (zapamätaj si názov súboru)
3. V Prieskumníkovi si nájdi ten uložený súbor, klikni na neho pravým talčítkom myši a daj "Nainstalovat".

Mala by prebehnúť inštalácia a uloženie do registrov.
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Chobot, zatiaľ ti veľmi pekne ďakujem. Dúfam, že mi to už bude fungovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať