Zavrieť

Porady

Rozdelenie parcely

Za môj pozemok o veľkosti 1047 m2 platilo daň družstvo(v užívaní).V novom geometrickom pláne vypracovanom NDS na výstavbu diaľnice bol rozdelený na jednu parcelu 1040 m2 a zvyšok 7 m2.Ak dôjde k odkúpeniu alebo vyvlastneniu 1040 m2, za ten zvyšok zostane povinnosť platiť daň vlastníkovi tohto nepoužiteľného a nepredajného pozemku až do konca sveta alebo existuje zákonná možnosť na zabránenie takéhoto rozdelenia?
Pozn.zatiaľ nedošlo k uzavretiu kúpnopredajnej zmluvy, táto bola odmietnutá práve pre tento dôvod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    evula0 Pozri príspevok
    Za môj pozemok o veľkosti 1047 m2 platilo daň družstvo(v užívaní).V novom geometrickom pláne vypracovanom NDS na výstavbu diaľnice bol rozdelený na jednu parcelu 1040 m2 a zvyšok 7 m2.Ak dôjde k odkúpeniu alebo vyvlastneniu 1040 m2, za ten zvyšok zostane povinnosť platiť daň vlastníkovi tohto nepoužiteľného a nepredajného pozemku až do konca sveta alebo existuje zákonná možnosť na zabránenie takéhoto rozdelenia?
    Pozn.zatiaľ nedošlo k uzavretiu kúpnopredajnej zmluvy, táto bola odmietnutá práve pre tento dôvod.
    Prečo zadávaš duplicitne a aj triplicitne rovnakú otázku???

    Myslíš, že tým rýchlejšie vyriešiš svoj problém?

    http://www.porada.sk/t91786-dialnica-a-pozemok.html

    http://www.porada.sk/t91900-dan-za-pozemok.html

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    Pretože nemám ani jednu niečo riešiacu odpoveď a pripisujem to nesprávnemu zaradeniu podľa témy z mojej strany.Preto hľadám, kde sa k tomu vyjadrí taký,čo o tom niečo vie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    evula0 Pozri príspevok
    Pretože nemám ani jednu niečo riešiacu odpoveď a pripisujem to nesprávnemu zaradeniu podľa témy z mojej strany.Preto hľadám, kde sa k tomu vyjadrí taký,čo o tom niečo vie.
    Témy sa radia za sebou podľa zadania, takže každý vidí aktuálne témy. AK si ešte nedostala odpoveď, netreba zadávať otázku znovu, stačí ju len posunúť. Robí sa to tak, že do tebou vytvorenej témy pridáš príspevok s textom "Posúvam". Takto sa ti zaradí do aktuálnych tém na vrch a netreba ho zadávať znovu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.