Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
mirsafe mirsafe

mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

Chokma
Ano to je ta farma........
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

mirsafe Pozri príspevok
Peter
prosim vas ktore z tychto plemien je stredne tazke/cervene-Moravia,Isa-brown,Tetra/;/modre,jarabate-Dominant/?
A este na margo toho vybehu co ste mi pisal ,ak by som im spravil cca 1m vysoku oplotku okolo vinice..../to by nemali preletiet..../podla vas moze byt? hroznu by nemali ublizit.......
nie ? este ku krmeniu...ja momentalne krmim len kukuricou a psenicou.....ale niekde som cital ze aj jacmen moze byt?/ neposobi negativne na znasku...? dakujem

Ani jedno, čo z toho tu uvadzaš nie je čistokrvné plemeno, ale sú to užitkové hybridy, tak ako som už písal vyššie.
1m vysoky oplotok sliepka aj preskoci, takze to velky zmysel nemá. S tou pšenicou je to OK, ale s kukuriou opatrne, lebo Ti stučnejú a nebude znáška. Jačmeň nie je moc vhodný.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Teraz som si spomenula na jednu epizodu z "farmy", kde sliepky preletovali a slecny taktne upozornili farmara, ze ma zvysit plot. On im na to, ze im staci ostrihat kridla a ony mysleli, ze normalne cele kridla od hrudnika.

Takze okrem zvysenia plotu, odporucam aj ostrihat jedno kridlo, aby pri pripadnom preletovani stratili rovnovahu. Ale len brka, nie cele kridla.

Mne jacmen sliepky ani nechcu, ani hrach... ani kacice. Ked sa ho pokusaju zrat, tak to vypada ako keby ich pichal a skrtil v hrdle... neviem. Kukuricku zvykneme davat trochu len cez zimu.

Sliepky su inac prakticky vsezravci - takze spapaju aj odpad z kuchyne, puknute rajciny, tekvicu, uhorky... a ked ti preskocia, tak sa obavam, ze aj to hrozno.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Teraz som si spomenula na jednu epizodu z "farmy", kde sliepky preletovali a slecny taktne upozornili farmara, ze ma zvysit plot. On im na to, ze im staci ostrihat kridla a ony mysleli, ze normalne cele kridla od hrudnika.

Takze okrem zvysenia plotu, odporucam aj ostrihat jedno kridlo, aby pri pripadnom preletovani stratili rovnovahu. Ale len brka, nie cele kridla.

Mne jacmen sliepky ani nechcu, ani hrach... ani kacice. Ked sa ho pokusaju zrat, tak to vypada ako keby ich pichal a skrtil v hrdle... neviem. Kukuricku zvykneme davat trochu len cez zimu.

Sliepky su inac prakticky vsezravci - takze spapaju aj odpad z kuchyne, puknute rajciny, tekvicu, uhorky... a ked ti preskocia, tak sa obavam, ze aj to hrozno.
Kadial sliepka prejde ani tráva nerastie.
0 0
mirsafe mirsafe

mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Ani jedno, čo z toho tu uvadzaš nie je čistokrvné plemeno, ale sú to užitkové hybridy, tak ako som už písal vyššie.
1m vysoky oplotok sliepka aj preskoci, takze to velky zmysel nemá. S tou pšenicou je to OK, ale s kukuriou opatrne, lebo Ti stučnejú a nebude znáška. Jačmeň nie je moc vhodný.

a prosim vas neviete nahodou,kde by som mohol kupit tie stredna tazke plemena....../ Hempšírky, Oravky, Sasexsky, Plymutky, Amroksky/
lebo co som videl na farmach....vsetko su hybridy.......este k tomu oploteniu.....1,5m vyska+/ostrihane letky/ to uz postaci?
dakujem
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Teraz od augusta začnú výstavy zvierat, kde sa dá kúpiť čistokrvná hydina, resp. podľa katalogu z výstavy najsť jej chovateľa.
Prípadne na inzerat na:
http://www.ifauna.cz/drubez/inzerce/r/
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

Oliwa Pozri príspevok
No tak presne s takýmto nápadom prišiel včera môj muž ... Aj iní to tu už spomínali, napr. 220870 ...: A tak mi to vŕta v hlave, že čo keby...
Neviem si predstaviť ale tieto veci:
a/ chovať sliepky v "centre" mesta
b/ čo na to sused, pri plote ktorého by sa ocitli
c/ čo na to sliepky
d/ čo spraviť, keď príde ich čas - ísť do polievky...
e/ koľko ks hydiny treba na minimálny základný chov, aby znáška vajec stačila pokryť spotrebu 4-člennej domácnosti
Oliwa, nejako si sa odmlčala, budú sliepočky?

....čítam túto diskusiu, lebo naberám skúsenosti (zatial len teoretické).....na jar sa na to dáme aj my s manželom.....mama skoro spadla zo stoličky.......35-rokov som žila v meste a teraz pestujem zeleninu, plejem burinu a idem chovať sliepky

....tak len píšte, nech sa niečo podučím....
0 0
Vladimir Blaha Vladimir Blaha

Vladimir Blaha je offline (nepripojený) Vladimir Blaha

potreboval by som vediet ktore sliepky znasaju najviac vajec.
0 0
Vladimir Blaha Vladimir Blaha

Vladimir Blaha je offline (nepripojený) Vladimir Blaha

potreboval by som poradit. Doteraz som mal vajicka zo zltimy zltkami a teraz mam vela bielych zltkov.Sliepky maju vsetko co potrebuju aj vybeh do zahrady dakujem za dobru radu.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Z čistokrvných plemien hydiny majú najvyššiu znášku Leghornky, ktoré sú pôvodné plemeno, ktoré stálo pri tvorbe nosných hybridov. Aj ďalšie však dosahujú slušnú znášku (Vlašky, Rýnske, Laflešky, Sasexsky, Hempšírky, ...) okolo 200 vajec. Všetko však závisí od křmenia a chovateľských podmienok.

Pokiaľ majú dostatok zeleného krmiva, aj vajcia by mali mať do oranžova sfarbený žltok. Vo veľkochovoch sa to dosahuje pridávaním farbiva karotén do krmnej dávky.



3 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Iiiiha, biele zltky? Tak to som este nevidela.

Este ohladom toho vybehu, co spominal mirsafe, tak mi napadlo ako to mala spravene moja mamastara - mala kurnik a klasicky dvor pre sliepky, kde po dlhsom pobyte sliepok samozrejme nic nerastlo. A potom za tym dvorom mala dalsi dvor, tam mala travu a ovocne stromy. A tak z casu na cas pustala tam popast sliepky, cize jej spapali travu akurat tak ako kosacka. A celkom sa mi to vidi dobry napad.
My to sice tak teraz nemame - sliepocky travu dostanu len, ked kosime. Dostavaju vsak odpad z kuchyne a zo zahrady, takze farebnost zltkov tiez neriesime. Ale keby som si mala vybrat alebo vysnivat nanovo ten vybeh pre sliepky, tak by som to urcite spravila tak ako to bolo u mojej mamastarej - "dvojdvor".
0 0
mirsafe mirsafe

mirsafe je offline (nepripojený) mirsafe

dobry den peter.
mam zas na vas jednu prosbu....dostal som ponuku na take plemeno....sussex D104....../ma aj ine plemena ak zajtra zistim ake tak napisem co by ste odporucil....ak nieco take bude.... :-) stretol ste sa uz s takym? a aky hmostnostny ramec maju slipka a kohut.......? a je to pravda co som sa docital na nete ze toto plemeno je dost agresivne,trhanie peria a kanibalizmus.....?
vopred dakujem za odpoved
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

mirsafe Pozri príspevok
a prosim vas neviete nahodou,kde by som mohol kupit tie stredna tazke plemena....../ Hempšírky, Oravky, Sasexsky, Plymutky, Amroksky/
lebo co som videl na farmach....vsetko su hybridy.......este k tomu oploteniu.....1,5m vyska+/ostrihane letky/ to uz postaci?
dakujem
Skús si pozrieť gyron.sk. Tam predávajú rôzne druhy. Ja som tento rok odtiaľ kúpila kalimero - mäsový typ. Majú tam aj Hempšírky.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

dobry den peter.
mam zas na vas jednu prosbu....dostal som ponuku na take plemeno....sussex D104....../ma aj ine plemena ak zajtra zistim ake tak napisem co by ste odporucil....ak nieco take bude.... :-) stretol ste sa uz s takym? a aky hmostnostny ramec maju slipka a kohut.......? a je to pravda co som sa docital na nete ze toto plemeno je dost agresivne,trhanie peria a kanibalizmus.....?
vopred dakujem za odpoved

Nejde nahodou o nosivý hybrid vo farebnom raze biela kolumbia (taky ako maju sasexsky?). To cislo D104 tomu ansvedcuje. V takom priapde nejde o plemeno, ale o uzitkový hybrid. o ktorom ja nič neviem, keďže chovám len čistokrvné plemená.
sasexsky sú stredne ťažké plemeno na znášku, ale kohúty dorastajú do slušných rozmerov, takže aj v hrnci je užitok.
Peter
0 0
maviem maviem

maviem je offline (nepripojený) maviem

obnovujem tému.
Chcela by som sa opýtať,ako to vlastne je s kvočkou.nasadila som kvočku,mama mi dala vajíčka(tento rok mala asi 7 kvočiek,každa vysedela od 12-16kurčiat.)moja kvočka sedela na vajičkach a ani jedno nevyšlo.ked už vajička pod nou začali strielať,povyhadzovala som ich.ona z hniezda nezišla,sedela dalej.dala som jej tam 5 vajičok a včera sa vyliahli 2 kuriataka.prečo na 1x nič nevyšlo?kvočka sadela poctivo
0 0
patrik409 patrik409

patrik409 je offline (nepripojený) patrik409

To isté sa stalo aj nam ale neviem prečo .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
za 1.)máte impotentného kohúta
2.)kohútovi sa nechce
3.)kohút je starý nevládze
4.)na kohúta je moc sliepok , nestíha chudáčisko
5.)kohúti si veberú vždy len zopár sliepok ktoré obšívajú,len od týchto sliepok sú vajcia plodné
5.)vajcia nesmú nachladnúť
6.)vajec nesmie byť moc tak akurát je 6-7.inak ich sliepka nadokáže všetky naraz dať pod seba a ohrievať,niektoré začnú vytrčať a nachladnú pokazia sa.
7.)hniezdo by malo mať tvar asi ako tanier ,tak aby sa vajcia nevykotúľavali spod sliepky
8.)keď sliepka sadne je dobre ju zatvoriť ,odstaviť od ostatných tak aby sa jej nepchali do hniezda ,nevyrušovali ju.
9.)mladé sliepky nevedia dobre sedieť na vajciach ,aj to sa treba naučiť.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Pre tých, čo si chcú zaobstarť čistokrvné plemená sliepok, alebo nepríbuzného kohúta do chocu:
15. Senecká výstava zvierat sa koná v dňoch 8.-9.10.2011 na parkovisku vedľa amfiteátra v Senci. Otvorené pre verejnosť je v sobotu od 8.-18.hod. a v nedeľu od 8-13. hod. V nedeľu od rána je súčasne aj tradičná burza. Je prihlásených 300 holubov, 210 kusov hydiny a 150 králikov. Veľa vystavemných a čistokrvných zvierat je predajných. Bližšie informácie u p. Lévaia na tel: 0903323499
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ak chcete vidieť aké všeliaké plmená hydiny v Senci boli vystavené, fotoreportáž nájdete na webe:
http://www.ifauna.cz/drubez/forum/r/...vierat-v-senci
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Keďže sú dnes vajíčka nenormálne drahé, odporúčam si teraz obsatarť kuriatka nosivých plemien, aby ste boli sebestační v zásovovaní vajíčkami.
Práve sa liahnu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať