Zavrieť

Porady

Ročný prevod

Ako ste prosím Vás za rok 2004 robili ročný prevod v MRP pod Win.-dali ste si funkciu Ročný prevod -doplnenie uzáv.zápis. alebo len Ročný prevod.Treba si dať obe tieto položky alebo stačí len ročný prevod???Vypísalo Vám v účt.denníku aj účet 702-Ročný prevod ako arch?
Ďaľšia otázka:Ak mi v účtovnom denníku zostali zápisy-teda po ročnom prevode tam zostávajú neuhrad.faktúry ako zápis ARCH.Ale mne tam z roku 2003 zostal ako zápis ARCH aj preúčtovanie účtov-teda keď bolo treba preúč.niektoré účty na zákl.nového zákona.Môžem tento zápis zmazať a potom prečíslovať zápisy?Aby sa mi dali tie staré účty dostať z účtovej osnovy.Ďakujem za rady od MRP-ákov, lebo tento program je niekedy problémový.
Usporiadat
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť a rady. Idem sa na to vyspať a zajtra sa do toho musím pustiť. Ešte raz vďaka. Dobrú noc
To nastavenie zálohovania skúsim zajtra, potom napíšem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
OK a prajem pevné nervy.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Prosím o radu.
Urobila som ročný prevod - doplnenie uzávierkových zápisov
- ročný prevod
teraz keď pozriem na začiatok roka 2008 objavuje sa mi na 353 suma 200.000,-- Sk a na 411 nemám nič.

Sme novo založená s.r.o. a začiatok som účtovala takto:
upísanie ZI 200.000,-- 353/701
základné imanie 200.000,-- 701/411
splatenie ZI 200.000,-- 211001/353

Poradí mi niekto, kde mám chybu ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
predpokladám, kvôli účtovaniu 211/353. Toto prebralo z denníka, a 701 účtovanie mohlo byť v rámci uzáv. operácii preúčt. ešte raz. Pozri zostavu 353.
Ak si nemala iné pohyby resp. účtovania v starom roku, jednoducho prepíš počiatočné stavy.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

lenkak Pozri príspevok
predpokladám, kvôli účtovaniu 211/353. Toto prebralo z denníka, a 701 účtovanie mohlo byť v rámci uzáv. operácii preúčt. ešte raz. Pozri zostavu 353.
Ak si nemala iné pohyby resp. účtovania v starom roku, jednoducho prepíš počiatočné stavy.
Ďakujem za radu.
Iné pohyby som v roku 2007 nemala, takže to skúsim prepísať. Dúfam, že to bude OK.
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

PÚ-WIN- urobila som ho presne podľa návodu, všetko by bolo v poriadku, až na to, že v skopírovanej firme, kde som ho robila som mala aj vyšlé fakt. 2008 a tie tam teraz nie sú. Poradíte? Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš akože len neuhradené faktúry za predchádzajúce roky?
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

Áno, v účtovn. denníku mi zostali len záväzky a pohľadávky minulého obdobia. Pritom dátum uzávierky som dala 31.12.07 a v nastavení programu mám dátum v novej firme účtov. obdobie r. 2008.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keď si pozrieš firmu za predch. rok tam máš tie vystavené fa z roku 2008? Ak áno máš možnosť: Vymazať novo vytvorenú (skopírovanú) firmu 2008, ešte raz prekopíruj starú firmu 2007 a sprav odznova uzávierku roka.
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

Práve že tam ich nemám. Faktúry za r. 2008 som dala len do skopírovanej firmy /2008/. Myslela som, že keď v tejto firme urobím prevod roka, zostanú tam. V podstate o nič nejde, nie je ich veľa a aj tak dotyčnému za r. 2008 už nebudem robiť účtov. Len ma zaujíma, prečo sa to stalo. Dala som otázku do MRP, tiež netušia. Mám im poslať údaje, pozrú sa na to. Urobím to, potom sa ozvem, možno má ešte niekto podobný problém. Ale až po 25.2. Ďakujem za ochotu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať