Zavrieť

Porady

splácanie úveru

Zdravím všetkých na "porade", chcem sa opýtať ako je to so splácaním úveru v čase rozvodového konania, som v takej situácii, že je tomu dnes presne rok čo podala manželka o rozvod, rozsudok dodnes nie je právoplatný, t.z.,že k rozdeleniu BSM ešte nemohlo dôjsť, a tu je problém... pred podaním žiadosti o rozvod manželka zrušila trvalé príkazy na našom spoločnom účte, ako je moja poistka, internet, úver..,zriadil som si nový účet a pokračoval som s splácaní, pýtam sa,.. môžem teraz, alebo neskôr požadovať od manželky polovicu splatenej čiastky spoločne zobratého úveru za tú dobu?? akou formou?? všetko viem preukázať. Pýtam sa len preto lebo viem,že mi nebude chcieť nič platiť, dosť ma to zaťažuje... ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miko731 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých na "porade", chcem sa opýtať ako je to so splácaním úveru v čase rozvodového konania, som v takej situácii, že je tomu dnes presne rok čo podala manželka o rozvod, rozsudok dodnes nie je právoplatný, t.z.,že k rozdeleniu BSM ešte nemohlo dôjsť, a tu je problém... pred podaním žiadosti o rozvod manželka zrušila trvalé príkazy na našom spoločnom účte, ako je moja poistka, internet, úver..,zriadil som si nový účet a pokračoval som s splácaní, pýtam sa,.. môžem teraz, alebo neskôr požadovať od manželky polovicu splatenej čiastky spoločne zobratého úveru za tú dobu?? akou formou?? všetko viem preukázať. Pýtam sa len preto lebo viem,že mi nebude chcieť nič platiť, dosť ma to zaťažuje... ďakujem.
    Osobne si myslím, že budeš mať nárok na úhradu podielu zo splátok. Ak nedôjde k dohode o vyrovaní zo strany manželky, tak by sa to mohlo započítať pri delení BSM. Nie som právnik, ale logika mi to diktuje.

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    To, že splácaš spoločný úver sám a výlučne z vlastných prostriedkov sa zohľadní pri vyporiadavaní BSM.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miko731 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých na "porade", chcem sa opýtať ako je to so splácaním úveru v čase rozvodového konania, som v takej situácii, že je tomu dnes presne rok čo podala manželka o rozvod, rozsudok dodnes nie je právoplatný, t.z.,že k rozdeleniu BSM ešte nemohlo dôjsť, a tu je problém... pred podaním žiadosti o rozvod manželka zrušila trvalé príkazy na našom spoločnom účte, ako je moja poistka, internet, úver..,zriadil som si nový účet a pokračoval som s splácaní, pýtam sa,.. môžem teraz, alebo neskôr požadovať od manželky polovicu splatenej čiastky spoločne zobratého úveru za tú dobu?? akou formou?? všetko viem preukázať. Pýtam sa len preto lebo viem,že mi nebude chcieť nič platiť, dosť ma to zaťažuje... ďakujem.
    zrušenie BSM nie je podmienené rozvodom. Ak sa dohodnete, môžete si majetkové veci vysporiadať aj skôr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.