Zavrieť

Porady

Príjem popri poberaní rodičovského príspevku

Ahojte, mám ponuku na prácu cez internet, kde by som mohla zarobiť mesačne cca 500Sk a chcú so mnou uzavieť dohodu o vykonaní práce. Momentálne poberám rodičovský príspevok. Zaujíma ma, či mám nejakú oznamovaciu povinnosť voči sociálke alebo iným inštitúciám, či musím tento príjem zdaňovať a či to budem musieť dokladovať pri ročnom zúčtovaní dane, kde si manžel na mňa uplatňuje odpočítaľnú položku, teda či mi tento príjem neprinesie viac starostí s vybavovačkami ako osohu. Predom ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

beldine Pozri príspevok
aj mne na úrade povedali že ak by som nastúpila do práce tak mi ho znížia....tak som zatial na brigáde a nato sa to nevztahuje a ani na dohodu...a ako to je s tým novým príspevkom? dáva sa aj na jasle??
Áno, ten nový príspevok sa volá "Príspevok na starostlivosť o dieťa", takže platí to pre škôlky, pre jasle aj pre súkromné opatrovateľky alebo opatrovateľské centrá.
0 0
Anka z KE Anka z KE

Anka z KE je offline (nepripojený) Anka z KE

Dobrý večer,
Chcela by som Vás poprosiť o radu: Moja dcéra nastúpila 3.1.2009 na rodičovskú dovolenku a viem, že jedinou možnosťou, ako pracovať a neprísť o príspevok je na Dohody. Ona má však možnosť pracovať na Autorskú zmluvu - konkrétne je predmetom "autorská účasť na vytvorení audiovizuálnych diel". Novela zákona o rodičovskom príspevku takúto možnosť nespomína, ale ani nevylučuje. Vedel by mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
prosim vas ako je to teraz v r. 2013 s príjmom popri poberaní rodičovského, oplati sa ist na dohodu je to len nejaka malá sumička(jedná sa o príjem za "starostlivosť o chatu" nie našu") manžel je živnostník či nie je lepšie aby to bolo na neho dakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Adaka Pozri príspevok
prosim vas ako je to teraz v r. 2013 s príjmom popri poberaní rodičovského, oplati sa ist na dohodu je to len nejaka malá sumička(jedná sa o príjem za "starostlivosť o chatu" nie našu") manžel je živnostník či nie je lepšie aby to bolo na neho dakujem
http://www.porada.sk/t206322-info-pr...ml#post2210742

aj toto http://www.porada.sk/t204951-dohody-...-1-2013-a.html
Naposledy upravil Katy a R : 03.01.13 at 16:34
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
tak výhodnejšie to bude na manžela, že?????
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

Neviete niekto ako je to so zdravotním poistením počas poberania rp a príjmu zo závislej činnosti, kto ho má platiť?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Aj štát a aj zamestnávatel+zamestnanec. To, že si poistený zdravotne duplicitne je možné, v súlade so zákonom. A niečo sa mi zdá, že ak prekročíš určitú hranicu príjmu, môže sa stať, že v ročnom zúčtovaní doplatíš poistné aj za obdobie bez zdr.poistenia zo závislej činnosti, ale v tom sa velmi nevyznám konkrétne.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať