Zavrieť

Porady

Zvlastny druh chrobakov v domacnosti

Dobry den,

v domacnosti sa nam postupne vo vsetkych miestnostiach zacali objavovat male chrobaky. Su svetle, maju tmavsiu hlavu a rychlo sa pohybuju. Ich oblubenym miestom vyskytu su vypinace na svetlo a podoblocnice. Nema niekto skusenosti s ich nicenim? Dakujem.

Update: najnovsie ich nachadzame v skrinkach, kde su kuchynske utierky, servitky, co potvrdzuje nazor jedneho poradaka, ze ide o chrobaky, ktore maju radi papier. Neviete niekto, ako sa tieto chrobaky volaju a co na nich plati? Fotku pridam neskor - na bielom podklade vyzeraju svetlo sive, velkost cca 1 mm. Tak neviem, ci mame viac druhov, alebo rozne sfarbenie suvisi s vyvojovymi stadiami...
Naposledy upravil Laura023 : 20.10.08 at 15:14 Dôvod: update
Usporiadat
Téma je uzavretá.
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Ja som úplne tých istých ako tinasab chrobáčikov našla teraz v podkroví na chate a presne len na parapetoch okien, nikde inde, žiadna ryža a potraviny sa tam nenachádzjäú, nemôže to byť aj z dreva:
0 0
dasena dasena

dasena je offline (nepripojený) dasena

Laura023 Pozri príspevok
Dakujem, dakujem, dakujem.. Skutocne je to ten druh "chrobakov" - staublaus - ktory mame. Som Vam velmi vdacna, konecne mozeme proti tomu nieco ucinne podniknut.
ahojte, vie mi niekto poradiť ako sa zbaviť chrobákov - Staublaus?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dasena Pozri príspevok
ahojte, vie mi niekto poradiť ako sa zbaviť chrobákov - Staublaus?
http://www.google.sk/url?sa=t&source...Gjzn8-a4uagORA
0 0
dapale dapale

dapale je offline (nepripojený) dapale

...zdravim....aj ja mam problem....coraz viacX nachadzam male chrobaky v tvare slzicky /no male...asi tak 3-5mm/...mam pocit, ze su najma v kupelni, ale nachadzam ich uz aj na podlahe v kuchyni /kupelna je hned vedla/...cez den ich nie je moc vidiet, ale v noci, ked idem zohrievat mamemu mliecko, vtedy ich puciiiiiiiiiim (((
-prosim vas, poradte mi, ako ich znicit! - DAKUJEM
0 0
wwlilly wwlilly

wwlilly je offline (nepripojený) wwlilly

Ahoj,
u nás doma sú dva druhy chrobákov- jeden sa strašne podobá na chrobáka z obrázku, ale je VSADE! V kúpeľni, v izbách, na chodbe, všade, jedlo som prezrela, rovnako ako sladkosti- nič. Okrem toho máme aj iného- čierneho chrobáka, veľmi nechutného, rovnako veľkého, resp. malého- asi 2-3 mm s tykadlami a malými nožkami, dosť nepravidelným telom a s dostatočne oddelenou hlavičkou od tela, neviem, čo s nimi. Rodičia mňa obvinili, že sú zo sena môjho izbového králika, ale sú všade a v hociktorých izbách vo väčšom množstve než u mňa v izbe, v sene nie sú. Objavím ich v blízkosti len občas, aj to mrtve. Je to nepríjemné a začínam z nich šalieť, neviem sa ich zbaviť ani nájsť ich príčinu. Diky za rady
0 0
87janulik 87janulik

87janulik je offline (nepripojený) 87janulik

Dobrý deň.
V kuchyni hlavne v kuchynskej linke mám malé chrobáčiky. Sú hnedé, skôr také baculaté a lozia. Keď ich pritlačím, pukajú. Kto mi vie poradiť, čo je to zač a ako ich zlikvidovať?
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

mám tiež otázku, asi trikrát sa mesiac som videla na podlahe chrobáka, je dosť veľký, prvýkrát som ho videla ked bol zapnutý iba televízor a bola tma a myslela som, že to je malá myš.
videla som ho raz v kuchyni, dvakrát v spálni, vždy iba v noci, ked som už mala všetko zhasnuté a pre niečo som zapálila a on bol na podlahe.
je čierny, dosť veľký, na dlžky odhad nemám, ale tak zhruba 2 centimetre dlhý a niečo cez centimeter široký. na objem nie je nejaký objemný, skôr ploskejší, preto som si prvýkrát myslela že je to myš.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

misstka Pozri príspevok
mám tiež otázku, asi trikrát sa mesiac som videla na podlahe chrobáka, je dosť veľký, prvýkrát som ho videla ked bol zapnutý iba televízor a bola tma a myslela som, že to je malá myš.
videla som ho raz v kuchyni, dvakrát v spálni, vždy iba v noci, ked som už mala všetko zhasnuté a pre niečo som zapálila a on bol na podlahe.
je čierny, dosť veľký, na dlžky odhad nemám, ale tak zhruba 2 centimetre dlhý a niečo cez centimeter široký. na objem nie je nejaký objemný, skôr ploskejší, preto som si prvýkrát myslela že je to myš.
keď vylieza len potme,tak to môže byť šváb....
0 0
Janula Janula

Janula je offline (nepripojený) Janula

Podarilo sa ti zničiť tie chrobáky? Ja mám taký istý problém v novostavbe. Poraď čo treba robiť...
0 0
Janula Janula

Janula je offline (nepripojený) Janula

Laura023 Pozri príspevok
Dobry den,

v domacnosti sa nam postupne vo vsetkych miestnostiach zacali objavovat male chrobaky. Su svetle, maju tmavsiu hlavu a rychlo sa pohybuju. Ich oblubenym miestom vyskytu su vypinace na svetlo a podoblocnice. Nema niekto skusenosti s ich nicenim? Dakujem.

Update: najnovsie ich nachadzame v skrinkach, kde su kuchynske utierky, servitky, co potvrdzuje nazor jedneho poradaka, ze ide o chrobaky, ktore maju radi papier. Neviete niekto, ako sa tieto chrobaky volaju a co na nich plati? Fotku pridam neskor - na bielom podklade vyzeraju svetlo sive, velkost cca 1 mm. Tak neviem, ci mame viac druhov, alebo rozne sfarbenie suvisi s vyvojovymi stadiami...
Podarilo sa ti zničiť tie chrobáky? Ja mám taký istý problém v novostavbe. Poraď čo treba robiť...
0 0
Katuska85 Katuska85

Katuska85 je offline (nepripojený) Katuska85

Ahojte,

nema niekto skusesnosti s takymi ako keby ,,rybkami,, v kupelni (pohybuju sa hlavne po podlahe, maju "chvostik" a su cierne). Viackrat som si vsimla bud na chodbe alebo v kupelni, ked po tme si zaznem. Zacina mi to dost vadit...a nechcem aby sa rozsirili...Ked mate nejaky tip please )) dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katuska85 Pozri príspevok
Ahojte,

nema niekto skusesnosti s takymi ako keby ,,rybkami,, v kupelni (pohybuju sa hlavne po podlahe, maju "chvostik" a su cierne). Viackrat som si vsimla bud na chodbe alebo v kupelni, ked po tme si zaznem. Zacina mi to dost vadit...a nechcem aby sa rozsirili...Ked mate nejaky tip please )) dakujem
http://www.porada.sk/t88851-vodne-chrobaciky.html
0 0
Fero Mrozik Fero Mrozik

Fero Mrozik je offline (nepripojený) Fero Mrozik

nieco podobne...
coze je to za chrobaka co sa mi tula po kuchyni.
Dokonca lieta.
Odfotene na stvorcekovom papieri

http://sisi1.szm.com/chrobak1.jpg
Naposledy upravil Fero Mrozik : 18.11.12 at 21:36
0 0
Fero Mrozik Fero Mrozik

Fero Mrozik je offline (nepripojený) Fero Mrozik

nieco podobne...
coze je to za chrobaka co sa mi tula po kuchyni.
Dokonca lieta.
Odfotene na stvorcekovom papieri

http://sisi1.szm.com/chrobak1.jpg
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fero Mrozik Pozri príspevok
nieco podobne...
coze je to za chrobaka co sa mi tula po kuchyni.
Dokonca lieta.
Odfotene na stvorcekovom papieri

http://sisi1.szm.com/chrobak1.jpg
nemáš to v nejakom čaji, korení, múke a pod. ja som ich raz mala v čily paprike mletej
Naposledy upravil lujza.j : 18.11.12 at 21:45
0 0
Fero Mrozik Fero Mrozik

Fero Mrozik je offline (nepripojený) Fero Mrozik

zistil som to iba pred hodinou, liezli po stene a uz je tma na badanie.
zajtra budem vsetko preverovat.
Dik za odpoved...
0 0
kiko2807 kiko2807

kiko2807 je offline (nepripojený) kiko2807

Kupila som byt a k bytu ako darcek som dostala malych votrelcov . Objavuju sa len v izbe kde spime , popri balkonovych dverach , sem tam ich par najdem na stene a prechadzaju sa po dlazke . Su taky maly hnedy a larvy maju take oranzovo zlto priesvitne take trosku stocene do mierneho C. Otvorilo som balkonove dvere , ze idem vyvetrat a o 10 minut som ich tam nasla na dlazke asi 5 + 2 larvy. Hladala som na nete a zistila som , ze ide o Kozojeda. Mam z toho hruznicu . Ako vystahovat tychto votrelcov ?? Ma niekto skusenost ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kiko2807 Pozri príspevok
Kupila som byt a k bytu ako darcek som dostala malych votrelcov . Objavuju sa len v izbe kde spime , popri balkonovych dverach , sem tam ich par najdem na stene a prechadzaju sa po dlazke . Su taky maly hnedy a larvy maju take oranzovo zlto priesvitne take trosku stocene do mierneho C. Otvorilo som balkonove dvere , ze idem vyvetrat a o 10 minut som ich tam nasla na dlazke asi 5 + 2 larvy. Hladala som na nete a zistila som , ze ide o Kozojeda. Mam z toho hruznicu . Ako vystahovat tychto votrelcov ?? Ma niekto skusenost ?

důsledné vysávání a úklid např. psích a kočičích pelechů. Brouci se vyskytují hojně např. v hnízdech holubů, kteří mohou obývat půdy, takže je dobré zabránit ptákům zde hnízdit a hnízda zlikvidovat.
Chemicky - plynování Fumigator
viac : http://www.skudci.com/kozojed
0 0
kiko2807 kiko2807

kiko2807 je offline (nepripojený) kiko2807

arizona Pozri príspevok

důsledné vysávání a úklid např. psích a kočičích pelechů. Brouci se vyskytují hojně např. v hnízdech holubů, kteří mohou obývat půdy, takže je dobré zabránit ptákům zde hnízdit a hnízda zlikvidovat.
Chemicky - plynování Fumigator
viac : http://www.skudci.com/kozojed
nemame ani macku ani psa..ziadne zvierata..dokonca nai holuby Nasla som daky fumigator tak objednam a vyskusam. Uz som fakt na pokraji zrutenia
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kiko2807 Pozri príspevok
nemame ani macku ani psa..ziadne zvierata..dokonca nai holuby Nasla som daky fumigator tak objednam a vyskusam. Uz som fakt na pokraji zrutenia
Mozno mali predosli majitelia,alebo maju susedia nad vami. Staci, ze prasia koberceky po zvieratach na balkone a pada to k vam...
Ako napoveda nazov tych chrobakov,asi spalna je pre nich idealna,zivia sa zbytkami koze.Asi nepohrdnu ani ludskymi zbytkami
Asi treba casto vysavat a umyvat,pokym sa ich nezbavite. Skus do vody na umyvanie dlazky pridavat napr. Savo,mozno im tie miesta zneprijemnis. Kup Savo s obrazkom domceka, to dobre dezinfikuje aj po zvieratach.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať