Zavrieť

Porady

Orechy - pleseň

Podarilo sa mi nesprávne uskladniť nelúpané vlašské orechy a objavila sa na nich pleseň bielej farby.
Dajú sa orechy ešte nejako zachrániť a môžu sa konzumovať?
Vďaka sa radu.
Usporiadat
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

mahony1 Pozri príspevok
Inak viete, co je orieskova voda?
tak to by ma celkom zaujímalo
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

mahony1 Pozri príspevok
Inak viete, co je orieskova voda?
Vodu nepoznám ale robim orechove mlieko
2lyzice orechov (ake mame, moze byt aj slnecnica)
hrst mandli
1 lyzica sezamu
rozmixovat s 1/2 l vody
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
airin.nice Pozri príspevok
No mozno uverite/neuverite-ale bola som na trhovisku v Martine a tam predavaju za 1kg/9,50€.
Normalne sa mi oci pretacali, ked som sa predavaca spytala ze co to ma za otrasnu cenu-odpovedal-orechov niet a ked sa mi nepaci-mam si dat cviklu do kolaca.)a este samozrejme nezabudol pridat-ze v Tescu budu mat aj drahsie...takze aj takito predavaci su a ryzuju z toho ze sa blizia sviatky.
Inac minuly rok som kupila u nas za 4,50|€.
Fíha, tak to je dobrá paleta 9,50€/kg! moja mama má obrovský orech na záhrade a tento rok už nemala komu dať orechy lúpané, tak to predala jednej pani-cukrárke tuším po 4€/kg.inak ako skladujete olúpane orechy? ja som ich mávala v skrini (špajzičke v bytovke) v papierovom sáčku, ale stále sa mi tam robili chrobáčiky a potom som orechy vyhodila. teraz ich mám v mrazničke podelené v miskách, tak hádam to nevadí a nestratia sa vitamíny zmrazením...či???
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

dolfort Pozri príspevok
tak to by ma celkom zaujímalo
tak, dobre... Orieskova voda je taka studena voda, ze pri sprchovani sa ti .... scvrknu na oriesky... (plati to len pre chlapov).
Ale to len tak na uvolnenie :-)
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Katarina, ja skladujem nalupane orechy v mraznicke v sackoch urcenych do mraznicky. Vsetky orechy vylupem, pretoze tak ako plesniveju ludom domy a byty, aj orechy maju takuto tendenciu, zvlast ak sa nedaju zbierat pravidelne a v suchom pocasi. Staci, aby boli pol dna na zemi vo vlhku a uz su napadnute. Pri lupani hned napadnute vyhodim a dobre preskladujem. Mame este nieco aj z vlanajska a nic im nechyba.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať