Zavrieť

Porady

Usporiadat
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

aima2 Pozri príspevok
Prvý krát sa chystáme vlastným autom do Bulharska, chceme ísť cez Rumunsko, lebo nemáme platné pasy. Primorsko sa mi zdá z tejto debaty celkom v pohode, no chcem sa spýtať na cestu. Koľko to trvá zo Žiliny a akou trasou najlepšie ísť, prípadne kde to zistím, aké sú poplatky?
Keďže som zo Žiliny, nedá mi nereagovať. Boli sme v Bulharsku v júli a cestovali sme po trase Žilina - Komárno - budapeštiansky obchvat - Szeged - Novi Sad - Belehrad - Niš - Kalotina - sofijský obchvat - Burgas - Lozenec. K jednotlivým poplatkom - maďarská matrica - tú sme mali mesačnú, keďže sme boli tri týždne v BG, srbské dialnice to sú zhruba tri platené úseky - dva kratšie po Belehrad - tie nás stáli po 410 dinárov a tretí dlhší po Niš bol za 1150 dinárov (treba rátať aj s cestou späť). Menili sme hneď na hranici eurá - asi 150 za dináre - kurz bol približne 82 dinárov za euro (aj kvôli tankovaniu) a odpočinky sme si vyberali na veľkých čerpacích staniciach - aj kvôli hygiene a čistote. Na BG hranici si treba pripraviť 2 EUR za "očistu", tento poplatok ešte stále nezrušili aj keď neviem, na čo im slúži... Bulharskú vinetu sme kupovali tiež na hranici za 13 EUR - mesačnú, inak už potom žiadne poplatky.
Pokiaľ máš nejaké otázky, pýtaj sa. Inak prajem krásnu dovolenku v slnečnom Bulharsku
Bea
0 0
aima2 aima2

aima2 je offline (nepripojený) aima2

sgm Pozri príspevok
Keďže som zo Žiliny, nedá mi nereagovať. Boli sme v Bulharsku v júli a cestovali sme po trase Žilina - Komárno - budapeštiansky obchvat - Szeged - Novi Sad - Belehrad - Niš - Kalotina - sofijský obchvat - Burgas - Lozenec. K jednotlivým poplatkom - maďarská matrica - tú sme mali mesačnú, keďže sme boli tri týždne v BG, srbské dialnice to sú zhruba tri platené úseky - dva kratšie po Belehrad - tie nás stáli po 410 dinárov a tretí dlhší po Niš bol za 1150 dinárov (treba rátať aj s cestou späť). Menili sme hneď na hranici eurá - asi 150 za dináre - kurz bol približne 82 dinárov za euro (aj kvôli tankovaniu) a odpočinky sme si vyberali na veľkých čerpacích staniciach - aj kvôli hygiene a čistote. Na BG hranici si treba pripraviť 2 EUR za "očistu", tento poplatok ešte stále nezrušili aj keď neviem, na čo im slúži... Bulharskú vinetu sme kupovali tiež na hranici za 13 EUR - mesačnú, inak už potom žiadne poplatky.
Pokiaľ máš nejaké otázky, pýtaj sa. Inak prajem krásnu dovolenku v slnečnom Bulharsku
Bea
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Nemáme platné pasy, potrebujeme ísť na OP, dá sa ísť touto trasou bez pasu?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
aima2 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Nemáme platné pasy, potrebujeme ísť na OP, dá sa ísť touto trasou bez pasu?
Nie. Na OP možno cestovať len v rámci EÚ, do Chorvátska, Švajčiarska a Nórska.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pozdrav z Kitenu vsetkym priatelom Poradakom posielam, keby sa dalo aj pribalim trosku slniecka z tejto krajiny. Skolenie p.Mihala som prepasla, tak dufam, ze po navrate najdem v Drakovi vsetko, co potrebujem, tak ako sa tu vzdy da najst vsetko.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

To slniečko by veru potešilo v týchto upršaných dňoch... Preto si ho uži aj za nás... Príjemnú dovolenku!
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Re: Bulharsko

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav z Kitenu vsetkym priatelom Poradakom posielam, keby sa dalo aj pribalim trosku slniecka z tejto krajiny. Skolenie p.Mihala som prepasla, tak dufam, ze po navrate najdem v Drakovi vsetko, co potrebujem, tak ako sa tu vzdy da najst vsetko.

A ja som bol v Kitene na začiatku augusta. Bol som veľmi spokojný.
0 0
miníček miníček

miníček je offline (nepripojený) miníček

Ahoj na Sicílii som bola 5 krat,nááádhera,úžas,fantázia.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Misurka, nevies prosim nieco o tomto : Hotel Flamingo 4****
Bulharsko, Slnečné pobrežie, mam ho rezervovany od 7. 7. a to letecky na 14 dni s polpenziou (druhy tyzden je gratis). .
Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil mareko : 30.06.08 at 19:34
0 0
urad.skol urad.skol

urad.skol je offline (nepripojený) urad.skol

My sme boli v Taliansku poloostrov Gargano-vieste,kemp Arkobaleno,vrelo odporúčam.Aj pre deti.50m od mora.Super!
0 0
NUMERO NUMERO

NUMERO je offline (nepripojený) NUMERO

Potrebovala by som vedieť aké počasie zvykne byť v Bulharsku v polovici septembra. Vie mi niekto poradiť?
0 0
aninkab aninkab

aninkab je offline (nepripojený) aninkab

aima2 Pozri príspevok
Prvý krát sa chystáme vlastným autom do Bulharska, chceme ísť cez Rumunsko, lebo nemáme platné pasy. Primorsko sa mi zdá z tejto debaty celkom v pohode, no chcem sa spýtať na cestu. Koľko to trvá zo Žiliny a akou trasou najlepšie ísť, prípadne kde to zistím, aké sú poplatky?
My chodíme zo ZA tiež cez Srbsko, ale tento rok ideme cez Rumunsko. Už sme išli touto trasou aj v minulosti. Žilina-Zvolen-Šahy-Vác-Budapešť-Szeged- HP s Rumunskom Nadlak-Arad-Deva-Sibiu-Ramnicu Valcea-Pitesti a Bukurešť- HP s Bulharskom Giurgiu - Russe-Varna-Burgas-Sozopol-Primorsko. Poplatky môžeš zistiť na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR (mzv.sk) (cestovanie alebo štáty sveta). Možno tam nenájdeš aktuálne ceny, ale aspoň získaš akú takú predstavu. Šťastnú cestu
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, má niekto z Vás skúsenosť s Apartmánmi Lebeď v Prímorsku? Ďakujem
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

NUMERO.Počasie v Bulharsku je podľa miestných najhoršie koncom augusta a začiatkom septembra.
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Oj konecne tema pre mna

Od 04.07 do 15.07.2008 som bol v Bulharsku, pred tym rok tiez a pred tym tiez.
Letoviska som si tam obehal, vzdy sme boli v inom (slnecne, primorsko a nakonec pomorie) A na druhej dovolenke v primorsku, sme mali auto, a obehal som si snad vsetky okolite letoviska

S toho mi jednzonacne vyplinulo, ze number ONE pre mna v Bulharsku je POMORIE. Je to tam podla mna uzasne.

Na slencom pobrezi je uz moc nemcov a anglicanov, a uz sa tak milo k slovakom a cechom nespravaju. Je to este v normle, ale cesi a slovaci im nedaju take sprepitne ako nemec ci anglican. Preto sa im viac venuju v restikach, a podobne... Je to uz vidiet.

Pomorie ma najviac turistov Bulharov, Slovakov a mnoho cechov. Nemci a anglicania su tam neni, co je dobre.

Mestecko je to velmi pekne, samotne centrum je podla mna nadherne, vybudovane, pekne vydlzdena pesia zona, krasne lavicky, lampi, krasne rastliny. Proste velmi pekne, musim pochvalit.

Ludia su tam velmi prijemni, na slovakov a cechov duplom. Pokial pocuju nas hlas, tak hned vedia a su mily Raz som tam isiel na taxiku, a pred nami isiel nejaky slovak so znackou PB Taxikar ukazuje ze slovak, a ci to neni POPRAD Som mu povedal ze povazska bystrica. Po jazde si zastavil, vytiahol si taky blok, a zapisal si PB - povazska bystrica A mal tam uz nejake znacky zapisane

Su tam fakt velmi mili a privetivy ludia. Problem s kradezami nebol len v pomori. V ostatnych dvoch dovolenkach, ludom nieco zmyzlo (tym co s nami isli v autobuse)

Su tam stale najlacnejsie ceny. Cigarety od 28 do 45SK, alkohol 700Ml hocicoho do 105 SK... Jedlo, da sa tam najest od 45 do 200 SK za obed. S tym ze ci platite 45 alebo 200, davaju doslova hovadske porcite. Tie drahsie jedla nad 150 Sk su doslova speciality, rozne STEAKY a speciality sef kuchara. Pokial sa nechcete prezierat, staci ak si objednate este jednu porciu napr hranoliek, a mate to pre dvoch

Boli sme v apartmanoch simeon, vynikajuco. 100 metrov od pesej zony, 150 metrov od hlavnej plaze. Rovno v takej prechodnej tichej casti. Oproti nam bola jedna s naj restauracii v pomori, konske porcie za super ceny a super personal. Pro odchode sme doniesli kucharovi a dvom casnikam najdrahsiu flasu cerveneho vina co tam mali. Fakt si to zasluzili.

A osobne, neriesil by som vlastnu dopravu. Dnes, uz so sa to moc neoplati, a neviem, co povazujes za predrazene.

Mna ta dovolenka vysla v januari (som ju objednal vo firstminute) na 5950 Sk bez stravy komplet. Cesta busom tam a spet, ubytovanie na 9 noci, delegat, poistenie proti insolventnosti, poistenie v allianz a komunalnu + pobytovu taxu. Vsetko.

Tento rok ideme rovnako, ale objednam v decembri, bude to este lacnejsie. Isli sme cez HECHTER a milion percentna spokojnost. Autobus sme dostali novy, mal za sebou 4 jazdu, bol super. Znacka MAN. Ten jazdi vyhradne pomorie Takze kto tam pojde este tento rok alebo buduci, bude v podstate novy.

Ma klimu, dobru, 3 LCDcka, je maixmalne tichy a rovny. Tj su v nom pod sedackami a podobne neni ziadne schody. Cize baby spali pod sedackami skrutene hlavi do ulicky, a my chlapi na sedackach Dalo sa bez problemov.

Niekto riskuje, a ide na vlastnu pest. Nieco usetri ale kolko ? Pridete vlakom alebo lieatadlom do burgasu. Co teraz ? Zhanat si odvoz do pomoria. Ked uz vas tam niekto odveze, viete mu povedat kam idete byvat ? Viete adresu ? A myslite ze ju vie on ? Tazko .. Vecsinou len vyhodi v centre letoviska a bud hladate alebo si platite taxik, a ten vas tam veze ... Dvojita platba, zbytocne peniaze. Pokial si tam aj nieco najdete, tak dokopy vas to vyjde co sa tyka dovolenky iba o par stoviek, mozno o njekau tisicku lacnejsie. Ale pokial sa vam nebude pacit, nic sa neda u delegata reklamovat, ziadneho nemate. Pokial sa vam nepaci, nic ani nenavyreklamujete, domaci vas moze poslad do prdele. To su rizika.

Pokial sa vam nieco stane, doktorovi alebo sanitku si volate sami. Takto staci zavolat delegatovi, a aj keby ste mali len obycajne prechladnutie tak doktor pride k vam do ubytovania, a vsetko zariadi. V lekarni nic nedoplacate na lieky.

A cesta spet ? Uz jedine taxikom. Ty pitaju do burgasu 40 leva, co je 500 - 600Sk . Cize spocitajte si pre a proti. TAkto len niekde nasadnete, v bulharsku vystupite, pride delegat, nahadze vas do mikrobusu, vylozi v ubytovniach, ukaze domacich. Vsetko. Ale ako chcete

V kazdom pripade som tam minul 7500 Sk mimo ceny dovolenky. 1000 Sk na darceky a 6500 na vsetko ostatne. Za 6500Sk som za 9 dni pribral 4 KG, co som bol vkuse prezrany, fajcil som jak tovaren a nachlastany sme boli s 9 dni asi 12 krat ... Nedalo sa odolat tequile na plazi za 12SK , mimo nej za 10SK

Zili sme si ako v ALL INCLUSIVE Boli sme vsade tak, kde sme chceli. Navyse tam maju prenadhernu ciernu plaz. Taxikom je to 8 leva pre 4 osoby Co je 30Sk tam a 30Sk spet. S tym ze je to 4Km , da sa to prejst aj peso
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kamaratka mojej dcery sa vratila minuly tyzden z Primorska, bola tam busom cez cestovku, bola velmi sklamana, nakolko kazdy rok chodi do Bulharska a tohto roku tam boli velmi dvihnute ceny- na uroven Slovenska, casnici vraj boli drzi, ak ste im podla nich nechali male prepitne, sami si este nieco nechali z vasho vydavku.
Mozem jej verit, co hovorila, nakolko minule roky bola velmi spokojna, s cenami, aj nas nahovarala na Bulharsko, no my sme dali na istotu- Gr.
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Preto hovorim, treba ist do POMORIA Tento rok som pisal recenziu na skrz.sk, a vsetci ludia, co sa odtial vratili, to potvrdzuju, vsetci su spokojny. Buduci rok ideme zase
0 0
Dopiriakova Dopiriakova

Dopiriakova je offline (nepripojený) Dopiriakova

Lubk0 Pozri príspevok
Preto hovorim, treba ist do POMORIA Tento rok som pisal recenziu na skrz.sk, a vsetci ludia, co sa odtial vratili, to potvrdzuju, vsetci su spokojny. Buduci rok ideme zase
Mozem sa opytat este na nocny zivot v pomori, ako to tam je su tam nejake diskoteky, je sa kde zabavit?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Moja skúsenosť je taká, že Pomorie je skôr kľudné, kúpelné mestečko. Je tam veľa reštaurácií s hudbou,kolonáda so stánkami fungujúca dlho do noci,diskoték na celú noc si moc nepamätám.
0 0
manDarinkaV manDarinkaV

manDarinkaV je offline (nepripojený) manDarinkaV

Ak chcete nejake rozne informacie o BG- kliknite na:

http://www.nadovolenke.sk/viewforum....19662d90750c3f

Dost informacii a foto som tam dala prave ja.
Konkretne o Primorsku-

http://www.nadovolenke.sk/viewtopic....19662d90750c3f

http://www.nadovolenke.sk/viewtopic....19662d90750c3f
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ahojte, práve som si prečítala všetky príspevky v tejto téme.
So sestrou a dvoma deťmi (4roky a 7rokov) sme uvažovali tento rok nad Bulharskom.
Zmenilo sa tam niečo? Ešte stále ho odporúčate?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať