Zavrieť

Porady

išli by ste do toho?

Chcem otvorit kaviaren v meste s cca 30- 40 000 ludmi. Priestory si chcem prenajat v rusnej casti mesta. Robil som si mensiu kalkulaciu a vychadza mi to tak, ze pri priemernej navsteve 80 ludi denne a útrate 50Sk na hlavu, po odcitani vsetkych nakladov, by som mal mesacny zisk cca 17 000Sk. Zriadovacie naklady mi vychadzaju na priblizne pol miliona, t.j. naozaj by som zacal zarabat za 2.5 roka. Otazka je: "Je podla vas navstevnost 80 ludi denne na najrusnejsej ulici realna?" Dakujem za akukolvek pomoc.
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz, tazka odpoved, pokial tam nechces nejako predavat alkohol, to by som este premyslela, inak do tvojho image by to zapadlo, kavicka, napoje , nefajcit, je to super, ale na Slovensku dost odvazne, podla mna.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

archangelsk Pozri príspevok
Dakujem za radu. Znie to zaujimavo. Ale ked ja predsa len radsej vlastnu kaviaren :-) . Nie som z tych co z toho potrebuju vytlct majland a bude mi bohate stacit ak prezijem. Ak by sa zacalo darit, tak by v ramci dalsieho rastu do uvahy pripadal aj franchise. Priznam sa ale, ze s tymi vypalnikmi ma tu celkom postrasili. Ak by sa vedeli nejaki poradaci vyjadrit z vlastnej skusenosti, bol by som vdacny. Pekny den zelam.
Alebo ak sa nachadzas na nejakom frekventovanom mieste, mozno by stalo za uvahu vymysliet nejaky "drive-in" pre kamionistov .

A vypalnikov by si mohol vyriesit velmi jednoducho (10 tis. investicia).
0 0
archangelsk archangelsk

archangelsk je offline (nepripojený) archangelsk

tetrisss Pozri príspevok
Nuz, tazka odpoved, pokial tam nechces nejako predavat alkohol, to by som este premyslela, inak do tvojho image by to zapadlo, kavicka, napoje , nefajcit, je to super, ale na Slovensku dost odvazne, podla mna.
ja myslim, ze nebude dlho trvat, a aj u nas bude platit zakaz fajcit v tychto priestoroch - tak aspon budem pripraveny. Alkohol tam bude, len nie capovane pivo. Budu koktejly aj "shots" a pivo vo flaskach. Vsetko ale len ako okrajovy sortiment. Skratka, najprv kava, potom kava, potom nealko, potom dlho-dlho nic, a potom alkohol.
0 0
archangelsk archangelsk

archangelsk je offline (nepripojený) archangelsk

rickman Pozri príspevok
Alebo ak sa nachadzas na nejakom frekventovanom mieste, mozno by stalo za uvahu vymysliet nejaky "drive-in" pre kamionistov .

A vypalnikov by si mohol vyriesit velmi jednoducho (10 tis. investicia).
lol, ze "drive-in" pre kamionistov, to by asi neslo v centre mesta :-)
A tou investiciou na zbavenie vypalnikov myslis povolenie na odstrel
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
archangelsk Pozri príspevok
lol, ze "drive-in" pre kamionistov, to by asi neslo v centre mesta :-)
A tou investiciou na zbavenie vypalnikov myslis povolenie na odstrel
alebo rovno to, co na ten odstrel sluzi.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

archangelsk Pozri príspevok
ja myslim, ze nebude dlho trvat, a aj u nas bude platit zakaz fajcit v tychto priestoroch - tak aspon budem pripraveny. Alkohol tam bude, len nie capovane pivo. Budu koktejly aj "shots" a pivo vo flaskach. Vsetko ale len ako okrajovy sortiment. Skratka, najprv kava, potom kava, potom nealko, potom dlho-dlho nic, a potom alkohol.
Preto som ti to napísala, ak majú web zistím, ale myslím, že by to už ani nestíhali.
V mojej 3,5 ročnej praxi v účte, ale ani predtým som sa v našom meste (asi si si pozrel ) s výpalníkmi nestretla. Neviem, či správny, ale môj názor je : ak neprovokuješ nie si provokovaný! Aspoň málokedy
Čapované pivo nemajú a tuším ani flaškové. miešané nápoje sú nealko aj alko, otvorené do 21,00, v nedeľu zatvorené.
Keď prišli pred začatím, pochybovala som, ale teraz im iba fandím a obdivujem ich.
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

Neviem prečo sa bojiš výpalníkov žiaden za tebou nepríde.(už to neexistuje, má to inú formu a ty pre nich niesi zaujímavý, a tieto skupiny sa orientujú na inú nenápadnejšiu činnosť.)

Ináč z čoho by si im dal výpalne ?

..... Na kaviarni sa určite nenabalíš. Už to nie je ako kdedysi, teraz máš konkurenciu na každom rohu. Možno budeš rád ked sa dočkáš tvojich 17tis.
Ide o to že aj ked máš vysoké obraty, máš žiaľ vysoké náklady
-tovar -
-drahé priestory v centre ,
-personál - ak na nom budeš šetriť určite nečakaj že budú hostom robiť
divadielko ktoré im ti naordinuješ
atd.

Toto podnikanie je o ničom ak nemáš vlastné priestory
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

za seba a za svoje okolie-preferovala by som v kazdej dobe perfektny zeleninovy salat na viac sposobov.Vtedy si viem predstavit moje obedy v Tvojej kaviarni.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Keď sme pred cca 2 rokmi začali chodiť do jednej kaviarničky- v NR na nie práve viditeľnom mieste, mala len pár hostí, dnes však je problém nájsť miesto a často to riešime dať si aspoň tú vynikajúcu kávu za barom "nastojáka" ako nič. Vynikajúce je káva so sebou.
Takže je to jednoznačne aj o tom, aby si presvedčil kvalitou nie len služieb ale aj podávaných produktov.
V tejto kaviarničke si môžeš okrem rôznych typov káv,kúpiť aj domov zrnkovú kávu, dobrý croisant(taký ako v Taliansku) alebo aspoň orechový rohlíček Takže ráno tam nemáš šancu- tak je tam plno - ráno a v podvečer - hrozne.
Táto kaviarnička je síce jedna zo sietí talianskych, ale tiež si svoje miesto našla- tiež nie hneď.
Ako to poznám aj so svojich skúseností, či z dovolenky, alebo bežne keď je človek v zahraničí- ľudia si sami odporúčajú medzi sebou, kde ísť na dobrú kávu a kde je to fajn (napr. o talianoch je to veľmi dobre známe).
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Bionda Pozri príspevok
Keď sme pred cca 2 rokmi začali chodiť do jednej kaviarničky- v NR na nie práve viditeľnom mieste, mala len pár hostí, dnes však je problém nájsť miesto a často to riešime dať si aspoň tú vynikajúcu kávu za barom "nastojáka" ako nič. Vynikajúce je káva so sebou.
Takže je to jednoznačne aj o tom, aby si presvedčil kvalitou nie len služieb ale aj podávaných produktov.
V tejto kaviarničke si môžeš okrem rôznych typov káv,kúpiť aj domov zrnkovú kávu, dobrý croisant(taký ako v Taliansku) alebo aspoň orechový rohlíček Takže ráno tam nemáš šancu- tak je tam plno - ráno a v podvečer - hrozne.
Táto kaviarnička je síce jedna zo sietí talianskych, ale tiež si svoje miesto našla- tiež nie hneď.
Ako to poznám aj so svojich skúseností, či z dovolenky, alebo bežne keď je človek v zahraničí- ľudia si sami odporúčajú medzi sebou, kde ísť na dobrú kávu a kde je to fajn (napr. o talianoch je to veľmi dobre známe).
Tak Bionda, pošuškaj, kde to v NR je? By som vyskušala aj ja.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

archangelsk Pozri príspevok
lol, ze "drive-in" pre kamionistov, to by asi neslo v centre mesta :-)
A tou investiciou na zbavenie vypalnikov myslis povolenie na odstrel


Taktiez by si mohol byt popri kaviarnicke aj kyslikovym barom. Kto nekavickuje, tak sa pride aspon nacucat sviezeho kyslika .
0 0
martin1000 martin1000

martin1000 je offline (nepripojený) martin1000

ja iba tolko že pol miliona by som vrazil niekde inde a by som mal ztoho viac ako len 17 000 pre mna a to je ajtak len taky predbezny vipočet
0 0
liveman1 liveman1

liveman1 je offline (nepripojený) liveman1

martin1000 Pozri príspevok
ja iba tolko že pol miliona by som vrazil niekde inde a by som mal ztoho viac ako len 17 000 pre mna a to je ajtak len taky predbezny vipočet
A kde inde? Poraď, keď si taký múdry. Mať dnes polmilióna nič neznamená, to má kadekto.
0 0
SLAVKA.H SLAVKA.H

SLAVKA.H je offline (nepripojený) SLAVKA.H

No poviem ti že aspoň chuť podnikať ti nechýba. V prípade že vezmeš zamestnancov dosť značne ti stúpnu náklady a rôzne povinnosti ohľadom bezpečnosti práce, platenia sviatkov, péčok, PN a iných vecí na ktoré si musia vyrobiť a pracovná morálka dnešných zamestnancov je tiež dosť negatívna. Ďalším problémom je hygiena a colný úrad kde sa nahlasuješ v prípade že predávaš alkoholické nápoje. Tvoje rozhodnutie tiež dosť záleží od výšky nájmu, umiestnenia prevádzky, kvality služieb a personálu a prínosu niečoho nového či vytvorenia príjemnej atmosféry pre zákazníka. Tak ti držím palce.
0 0
archangelsk archangelsk

archangelsk je offline (nepripojený) archangelsk

dakujem vsetkym za odpovede. tak som sa rozhodol. idem do toho. Tak drzte palce. Dam vediet ako som dopadol.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

archangelsk Pozri príspevok
dakujem vsetkym za odpovede. tak som sa rozhodol. idem do toho. Tak drzte palce. Dam vediet ako som dopadol.
Tak ešte raz: Držím palce aj na nohách. Moji klienti súhlasia s kontaktom, mám e-mailovú adresu, ale lístoček s ňou ma čaká na stole v robote. Tak v pondelok ti ju napíšem v SS (dúfam,že nezabudnem) a potom už je to na Vás, ale sú to jedni z mojich najzlatších zákazníkkov - V I P .
Samozrejme ako ti písala Martina, nezabudni sa registrovať na Colnom úrade, hygiene, ak budeš zamestnávať ako si písal na Daňovom a pri prihlásení zamestnanca na jeho ZP a na SP, ale ak máš dobrú/ého účtovníka/čku, tak toto nemusíš ty vedieť, len ťa musí zaujímať koľko za to.
Ak by si niečo potreboval kľudne napíš SS, odpoviem. Mám(nie ja osobne, ale v klientele - sorry) 4 prevádzky tohto a podobného typu.
Naposledy upravil Krtko : 02.11.08 at 21:06 Dôvod: nesprávna štylizácia
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
archangelsk Pozri príspevok
Chcem otvorit kaviaren v meste s cca 30- 40 000 ludmi. Priestory si chcem prenajat v rusnej casti mesta. Robil som si mensiu kalkulaciu a vychadza mi to tak, ze pri priemernej navsteve 80 ludi denne a útrate 50Sk na hlavu, po odcitani vsetkych nakladov, by som mal mesacny zisk cca 17 000Sk. Zriadovacie naklady mi vychadzaju na priblizne pol miliona, t.j. naozaj by som zacal zarabat za 2.5 roka. Otazka je: "Je podla vas navstevnost 80 ludi denne na najrusnejsej ulici realna?" Dakujem za akukolvek pomoc.
Ahoj,
ako sa darí s kaviarňou ? Tiež sa radím do radu ľudí, ktorí plánujú otvoriť prevádzku tohto typu. Malá kaviareň, nefajčiarska, bez alkoholu, miesto pre deti, dobrá káva a čaj ... úsmev a tak Napíš, ako sa Ti darí, či to ide podľa Tvojich výpočtov ... Môžeš mi trochu poradiť aj s úvodnými kalkuláciami nákladov pre kaviareň ? To by bolo fantastické
Díky a veľa hostí želám
0 0
warrior warrior

warrior je offline (nepripojený) warrior

no, ja zase mam skvelé miesto, určite by ľudia chodili, ale akosi mi peniažky chýbajú ....a nejedná sa o veľkú sumu...majte sa...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať