Zavrieť

Porady

likvidácia s.r.o.

Prosím o radu, ako sa postupuje pri likvidácii s.r.o., ktorá niekoľko rokov už nevykazuje žiadnu činnosť, nemá žiadny majetok len nezaplatené záväzky, prípadne, kde by som sa dozvedela, čo treba robiť.
Ďakujem. Magda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Magda
    Prosím o radu, ako sa postupuje pri likvidácii s.r.o., ktorá niekoľko rokov už nevykazuje žiadnu činnosť, nemá žiadny majetok len nezaplatené záväzky, prípadne, kde by som sa dozvedela, čo treba robiť.
    Ďakujem. Magda
    Môžeme tomu rozumieť aj tak, že nie ste schopní tie existujúce záväzky uhradiť?

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    existuje aj možnosť zrušiť s.r.o bez likvidácie, keď jeden spoločník navrhne súdu, že spoločnosť nekoná už viac rokov a on zo zákona zruší spoločnosť. K tomu je potrebné potvrdenie od polície, že nemá žiadné dopravné prostriedky, od Katastrálneho úradu, že nemá nehnuteľnosti, súvahu a výsledovku ku dňu zrušenia a pod. Najskôr je potrebné podať návrh na súd, a on potom si vyžiadá ostatné doklady. Dôvodom na zrušenie spoločnosti je, že spoločnosť nemala viacej krát valnú hromadu, nepodniká.

    Ľubenka je offline (nepripojený) Ľubenka

    Ľubenka
    Ahoj som tu nová a hneď mám otázku. Chceme zrušiť s.r.o. (traja spoločníci bez zamestnancov), ale nejako sa nevieme rozhýbať. Nevieme kde začať. Či najprv zrušiť účty, alebo čo? Nemáme dlhy.Ďakujem za radu, ktorá nás rozhýbe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.