Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

"To ti je vec" ako hovorí moja dcéra. Prehliadla som tvoj súhlas. Ale mám zlepšenú náladu "na druhú". Sme síce mimo témy ale nevadí. Dobrú noc.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ste úžasní.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dohodar sa odhlasuje zo SP po skonceni dohody, u nas konci jednemu dohoda 31.07.2005, dnes mam cestu do SP, mozem zaniest odhlasku uz dnes??
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Môže ju zobrať dnes.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

dakujem pekne
0 0
LydiaBB LydiaBB

LydiaBB je offline (nepripojený) LydiaBB

Zamestnali sme študenta na DoVP od 18.7. - do 14.8.2005, na 100 hodín, odmena 8.000,- Sk, podpísal u nás vyhlásienie. Otázka: Môžem mu uplatniť nezdaniteľnú čiastku len raz?

1. Ja by som mu urobila výplatu za 7/2005 na 4.000,- Sk a 50 hod. a uplatnila nezd.sumu 7.328,- Sk vo výplat.termíne firmy t.j. 15.8. a tak isto ďalší mesiac. /Daň by teda dohodár vôbec neplatil./
2. Bolo mi povedané, že odmena sa má vyplatiť hneď po vykonaní dohodnutej práce a do 5 dní odviesť daň zo ZČ. Z toho mi vyplýva, že v 8/2005 mu odrátam z 8.000,- Sk nezdaň sumu 7.328,- Sk a zo zvyšnej sumy 672,- Sk odvediem 19% DZČ.
Ktorý postup je správny?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

V dohode o vykonaní práce môžeš uviesť, že sa odmena vyplatí aj vo viacerých sumách, nielen po odovzdaní práce. Bude pracovať v júli aj v auguste, odmenu môže mať vo výplatných termínoch. Mimochodom, keď ide o študenta, mohla si s ním uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študenta. Tam nie je podmienka o neopakovaní činností.
0 0
LydiaBB LydiaBB

LydiaBB je offline (nepripojený) LydiaBB

OK ďakujem za radu, urobím to tak, ako som pôvodne chcela t.j. vyplatím mu odmenu zvlášť za júl a zvlášť za august a uplatním nezdaň sumu 2x.
Jedná sa o mladistvého /16 ročný stredoškolák/ - pri DoBPŠ by musel mať potvrd. o návšteve školy a tiež by mi nesedeli hodiny, pracuje niekedy aj 7 hodín denne a pri DoBPŠ by mohol max. 20 hod/týždenne, to je jedna vec. Druhá vec: vraj DoBPŠ môžu mať len vysokoškoláci resp. po skončení povin.škol.doch., len tí vraj majú štatút študenta, stredoškoláci sú vraj len žiaci. Niektoré inšp.práce to vraj aj pokutujú, tak som sa pravdupovediac aj trochu zlakla, neviem, či je to pravda.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Možno uzatvoriť dohodu o vykonaní práce s invalidným dôchodcom? Niekedy bol čiastočný a úplný inv.dôchodca.Ešte to platí? A má typ inv.dôchodcu vplyv na uzatvorenie dohody o VP? Existujú nejaké limity aby mohol poberať inv.dôchodok a pritom aj príjem z dohody o VP? Dakujem za Vaše názory.Pekný deň.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

DoVP s invalildným dôchodcom môžeš uzatvoriť.
- čiastočný a úplný inv. dôchodca - takého už neexistuje, poznáme už len invalidných dôchodcov do 70% a nad 70%.
- limity, aby mohol poberať inv. dôchodok - invalidný dôchodca /po predhodnotení/ môže zarobiť neobmedzene a nemá to vplyv na poberanie inv. dôchodku.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Veľmi pekne dakujem a platby do fondov sú ako pri bežnej dohode o VP? Teda len 0,8 % na úrazové poistenie?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Áno .
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Ak ho budeš nahlasovať do soc.poisťovne prosim ťa nezabudni na prihlášku(niekde na vrchnú časť ) napísať rukou dohoda o vykonaní práce ,mala som s tým problém ,treba to písať aj pri odhláškách. Doporučujem pozrieť novelu zdravotného poistenia . Ivalidný dôchodca je pravdepodobne osoba ,ktora nieje ani jeden deň v roku zamestnaná a ani jeden deň v roku zárobkovo činnou osobou. Mám od 01.08.05 starobného dôchodcu na dohodu o vykonaní prác a ešte neviem čo platí v tomto smere pre zdravotnú poisťovňu
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Z dohôd o vykonaní práce sa neodvádza ZP - ani invalidný dôchodca, ani starobný dôchodca ani nijaký iný dôchodca. /zatiaľ je stav taký/.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Pepa
Z dohôd o vykonaní práce sa neodvádza ZP - ani invalidný dôchodca, ani starobný dôchodca ani nijaký iný dôchodca. /zatiaľ je stav taký/.
myslela som na to, že keď majú dôchodci vyžší príjem z dohôd ako 78 000,-
bolo treba podať (dôchodci sami)ročné zúčtovanie do ZP a zaplatiť poistné ,alebo sa mýlim?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Z dohody o vykonani prace odvedie zamestnavatel len urazove poistenie 0,8% a odvedie dan vo vyske 19 %. Zdravotne poistenie nema s dohodou o VP nic spolocne. Na konci roka mu zamestnavatel vystavi potvrdenie o zdanitelnej mzde.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Ahojte,vediem manželovi účtovníctvo, /SZČO platca DPH/ bez pracovno-právneho vzťahu. Akú mám možnosť to napraviť ? Som zamestnaná .ďakujem za radu.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Darana
Toreticky aj áno, ale ty nevieš či ti vôbec na tú prácu nastúpi, môže sa stať hocičo. Takže ak ho len prihlásiš prihlášou, môžeš potom v prípade potreby jednoducho prihlásenie zrušiť.
Pracovník pracujúci na dohodu o vykonaní práce ktorý je v evidencii nezamestnaných, môže odpracovať v týždni 16 hodín a zarobiť 800,- Sk.Vie mi niekto poradiť v rýchlosti číslo zákona? Ďakujem Viera
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

AGROSTAV HSV spol. s r.o.
Pracovník pracujúci na dohodu o vykonaní práce ktorý je v evidencii nezamestnaných, môže odpracovať v týždni 16 hodín a zarobiť 800,- Sk.Vie mi niekto poradiť v rýchlosti číslo zákona? Ďakujem Viera
Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Hronská Iveta
Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti
Ja len doplním, že to nájdeš v § 6, kde je definovaný uchádzač o zamestnanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať