Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Angela Angela

Angela je offline (nepripojený) Angela

Chcem sa spýtať :
Máme pracovníkov v TPP , ktorí majú súčasne uzavretú dohodu(u toho istého zamestnávateľa) musia dostať dve výplatné pásky?????

Môže byť takáto dohoda uzavretá na tú istú činnosť ako TPP?
Naposledy upravil Angela : 11.11.05 at 09:30 Dôvod: doplnenie otázky
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Anonymka
Chcem sa spýtať, aké sú limity (hodiny, odmeny) v prípade DVP s evidovaným nezamestnaným, ktorý nedostáva podporu. Súrne.Dík.
a ešte jedna otázka. A má táto osoba nejaké povinnosti, ktoré vyplývajú z DVP? Bude mu vyplatená odmena z dohody vo výške 3200 x 2 mesiace = 6 400 Sk. (daňové, odvodové...) Ďakujem za rady. Opäť.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Angela
chcem sa spýtať :
Máme pracovníkov v TPP , ktorí majú súčasne uzavretú dohodu(u toho istého zamestnávateľa) musia dostať dve výplatné pásky?????
Nie, nemusia.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Anonymka
a ešte jedna otázka. A má táto osoba nejaké povinnosti, ktoré vyplývajú z DVP? Bude mu vyplatená odmena z dohody vo výške 3200 x 2 mesiace = 6 400 Sk. (daňové, odvodové...) Ďakujem za rady. Opäť.
Musí to nahlásiť na ÚP. Platí úrazové poistenie. Ak si podpíše vyhlásenie k dani, môže si uplatniť nezdaniteľnú časť.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

ak zamestnanec v HPP uzavrie u toho istého zamestnávateľa aj DOVP na nejakú celkom inú a jednorazovú činnosť, je treba ho nahlásiť do SP, keď je tam už evidovaný z pozície HPP?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno musíš ho opäť prihlásiť a dokonca na výkaze uvedeného zamestnanca uvádzaš 2 krát.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Muška
áno musíš ho opäť prihlásiť a dokonca na výkaze uvedeného zamestnanca uvádzaš 2 krát.
Určite? Mne to takto program nerobí, neprihlasujem ho ani druhý krát, a vo výkaze je na jednom riadku, kde vymeriavací základ pre úrazové poistenie je vyšší ako ostatné poistenia.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

čo sa týka toho uvádzania vo výkaze, tiež to nebudem mať dvakrát, ale spolu pri tom jednom zamestnancovi, pod jedným rodným číslom
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
To či môžem zamestnať invalidného dôchodcu na DoVP som sa tu dočítala. Ale chcela by som sa opýtať, či mu môžem dať podpísať vyhlásenie, samozrejme, ak ho už nemá podpísané u niekoho iného. Zaujíma ma ako sa posudzuje invalidný dôchodok z hľadiska príjmov. Je to to isté ako starobný dôchodok? Viem že platilo, že invalidný dôchodca si mohol uplatniť celú NČZD, ale starobný dôchodca len rozdiel medzi dôchodkom a NČZD. Zmenilo sa u invalidných dôchodcov niečo?
A druhá otázka by bola, či môžem zamestnať na dohodu človeka na účtovníctvo.
Ďakujem za odpovede.
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Myslim si, ze zalezi na tom, ako to riesi softwer, ale je jednoduchsie pre kontrolu ak je 2 x a ma aj 2 vyplatne pasky (program firmy Softip BB).

Marta
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

ja robím so Softipom a mám jednu pásku, jeden riadok vo výkaze
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som sa raz spýtala na SP, že aj náš program dovoľuje mať v jednej výplatnej páske aj dohodu aj TPP, avšak som dostala povedané, že v žiadnom prípade to tak nemôže byť, lebo v prípade zaokrúhľovania oberiete SP možno o korunu a ako potom oni k tomu prídu.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

zuso
To či môžem zamestnať invalidného dôchodcu na DoVP som sa tu dočítala. Ale chcela by som sa opýtať, či mu môžem dať podpísať vyhlásenie, samozrejme, ak ho už nemá podpísané u niekoho iného. Zaujíma ma ako sa posudzuje invalidný dôchodok z hľadiska príjmov. Je to to isté ako starobný dôchodok? Viem že platilo, že invalidný dôchodca si mohol uplatniť celú NČZD, ale starobný dôchodca len rozdiel medzi dôchodkom a NČZD. Zmenilo sa u invalidných dôchodcov niečo?
A druhá otázka by bola, či môžem zamestnať na dohodu človeka na účtovníctvo.
Ďakujem za odpovede.
Pokiaľ viem, nič sa nezmenilo - stále platí že si môže uplatniť celú NČZD.
Účtovníctvo je podľa mňa opakovaná činnosť, nemalo by to byť na dohodu...
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Ďakujem za odpoveď.
No a keby som zamestnala na to učtovníctvo niekoho len povedzme na mesiac - dva. teraz ku koncu roka sa to hodí nie?
Ešte ma trápi ZP. Platí pri invalidnom dôchodcovi to, že ak zarobí z DoVP viac ako 1/2 priemernej mzdy, musí odvádzať do ZP?
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

zuso
Ďakujem za odpoveď.
No a keby som zamestnala na to učtovníctvo niekoho len povedzme na mesiac - dva. teraz ku koncu roka sa to hodí nie?
Ešte ma trápi ZP. Platí pri invalidnom dôchodcovi to, že ak zarobí z DoVP viac ako 1/2 priemernej mzdy, musí odvádzať do ZP?
Na mesiac - dva to ide aj na dohodu
Ak príjem z dohody presiahne v súčte za september až december 2005 sumu 13000 Sk, bude povinný po skončení roka 2005 podať ročné zúčtovanie poistného, v ňom vyčísliť úhrn dosiahnutého príjmu za obdobie september až december 2005 a vypočítané poistné zaplatiť zdravotnej poisťovni.
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Fajn to je super, to mi uniklo, takže ak dám vznik DoVP teraz v polovici novembra, možem uplatniť celú NČZD, tak isto december, a dam jej príjem do tych 13000,- a nemusím odvadzať ani daň a ona nemusí odvádzať nič do ZP. Je to spravne? Až ma to tak potešilo.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Správne

Bude sa odvádzať iba odvod na úrazové poistenie 0,8%
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Ešte raz moc moc ďakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

beatap
ja robím so Softipom a mám jednu pásku, jeden riadok vo výkaze
Aj ja mám jednu pásku, ale vo výkaze to pracne oddeľujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuso
Fajn to je super, to mi uniklo, takže ak dám vznik DoVP teraz v polovici novembra, možem uplatniť celú NČZD, tak isto december, a dam jej príjem do tych 13000,- a nemusím odvadzať ani daň a ona nemusí odvádzať nič do ZP. Je to spravne? Až ma to tak potešilo.
Maximálne 12999,-. Pri 13000 sa odvádza.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať