Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
mackova
Caute, a ko je to DVP so študentom a ZP, nie je náhodou podmienené, že ak študent
prekročí hranice mesačného zázrobku 6500,- Sk, tak sa musí sám prihlásiť a odviesť preddavok do ZP?
Čo myslíte?
Neviem to narýchlo nájsť, keď nájdem, tak doplním, ale študent si spočíta zárobok za celý rok a až potom, ak ho bude mať vyšší, ak je neviem aká suma, tak bude platiť do zdrav. poisťovne. Skúsim pohľadať.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Takže našla som to tu na porade. Študent nemusí platiť odvody do ZP. Platí ich až po ročnom zúčtovaní, ak jeho ročný príjem presiahne 78 000,-. Až potom bude platiť do ZP.

http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=%B9tudent
0 0
bozko bozko

bozko je offline (nepripojený) bozko

Zdravím. Vie niekto, či je definovaný vek študenta odkedy môže byť zamestnaný na DoVP poprípade DoBPŠ? Všeobecvne sa berie 16 rokov, ale nie som si úplne istý. Zákonník to tuším tiež presnejšie neurčuje. Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bozko
Zdravím. Vie niekto, či je definovaný vek študenta odkedy môže byť zamestnaný na DoVP poprípade DoBPŠ? Všeobecvne sa berie 16 rokov, ale nie som si úplne istý. Zákonník to tuším tiež presnejšie neurčuje. Ďakujem.
Zákonník určuje nasledovné:

" Spôsobilosť fyzickej osoby mať v pracovnoprávnych vzťahoch práva a povinnosti ako zamestnanec a spôsobilosť vlastnými právnymi úkonmi nadobúdať tieto práva a brať na seba tieto povinnosti vzniká, ak ďalej nie je ustanovené inak, dňom, keď fyzická osoba dovŕši 15 rokov veku; zamestnávateľ však nesmie dohodnúť ako deň nástupu do práce deň, ktorý by predchádzal dňu, keď fyzická osoba skončí povinnú školskú dochádzku. "


Povinná školská dochádza je 10 ročná a trvá najdlhšie do konca škkolského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku /do školského roku sa započítavajú aj letné prázdniny/;
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Súhlas s Evinou.
0 0
bozko bozko

bozko je offline (nepripojený) bozko

Ďakujem dievčence za rady. Predpokladal som to takto nejak. Ide o dievča čo dovŕši 16 rokov v septembri a bude to nenáročná práca počas jedného letného festivalu na letisku
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bozko
Ďakujem dievčence za rady. Predpokladal som to takto nejak. Ide o dievča čo dovŕši 16 rokov v septembri a bude to nenáročná práca počas jedného letného festivalu na letisku
Tá práca bude pred dovŕšením jej 16-in? Lebo podľa všetkého môžeš zamestnať na dohodu až keď bude mať 16.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Tá práca bude pred dovŕšením jej 16-in? Lebo podľa všetkého môžeš zamestnať na dohodu až keď bude mať 16.
Rozhodujúce je, či v auguste ukončila povinnú školskú dochádzku. V septembri bude mať 16 a ak nešla neskôr do školy /zle vychádzajú roky/ a skončila ako píšem v prvej vete tak je to o.k.
0 0
bozko bozko

bozko je offline (nepripojený) bozko

Ak je to tak ako píšete, tak potom musím nájsť niekoho iného. Bude tam dosť brigádnikov a predpokladám, že sa tam preženie nie vietor, ale vetrisko. Tak radšej to mať všetko pekne ošetrené podľa litery zákona. Díky moc.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
O.K., takže nejde ani tak o vek, ako o ukončenie povinnej školskej dochádzky?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
O.K., takže nejde ani tak o vek, ako o ukončenie povinnej školskej dochádzky?
Janka ide o oba faktory aj o vek aj o skončenie povinnej školskej dochádzky. Ide o to, že povinná školská dochádzka končí v mesiaci august, ale všetci Tí, ktorí nešli neskôr do školy z titulu zle vychádzajúcich rokov budú mať v tom auguste 15 rokov a zároveň ukončenú školskú dochádzku. O tom hovorí § 11 zákonníka práce- FO je spôsobilá v 15 ale nesmie to byť pred skončením povinnej školskej dochádzky. V tom danom roku však v období september až december tých 16 rokov dovŕšia.
Naposledy upravil evina : 16.06.05 at 16:53
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evina
Janka ide o oba faktory aj o vek aj o skončenie povinnej školskej dochádzky. Ide o to, že povinná školská dochádzka končí v mesiaci august, ale všetci Tí, ktorí nešli neskôr do školy z titulu zle vychádzajúcich rokov budú mať v tom auguste 15 rokov a zároveň ukončenú školskú dochádzku. O tom hovorí § 11 zákonníka práce- FO je spôsobilá v 15 ale nesmie to byť pred skončením povinnej školskej dochádzky. V tom danom roku však v období september až december tých 16 rokov dovŕšia.


Janka zmaž prosím Ťa Tvoju citácia § 11 zákonníka, lebo naozaj neplatí v takom znení od 1.1.2004. Ja zmažem potom reakcie naň, aby sme to tu nedomotali. Ďakujem
Už som to konečne pochopila. Aspoň dúfam. Ďakujem za vysvetlenie. Chcela som pomôcť a nakoniec si pomohla ty mne.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Ešte sa chcem utvrdiť: dôchodcovia pracujúci na DV sa neprihlasujú do ZP ani pri plate 12000,-Sk. Ani pri vyššom?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
DV = Dohoda o vykonaní práce? Ak áno, tak -
neprihlasujú sa ani pri plate 1.000.000 Sk.
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

Jura,

no poprosím ťa ešte o jednu radu. §226 keďže zamestnávame upratovačku nemôže to byť opakovaná činnosť a tak píšeme každý mesiac novú a o niečom inom. Myslíš, že by bolo správne a hlavne zo zákonom keby som dala napr. tak ako si už raz písala podľa § 226 napr. zmluvu na 3 mesiace, s tým že to bude upratovačku a ďalší štvrťrok niečo iné, s tým že to samozrejme nepresiahne 300 hodín ročne?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jozef Mihál
DV = Dohoda o vykonaní práce? Ak áno, tak -
neprihlasujú sa ani pri plate 1.000.000 Sk.
A vyplývajú mu nejaké povinnosti v roku 2006 do ZP?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Denda, ročné zúčtovanie za rok 2005 sa pravdepodobne nebude robiť, takže ak ide o to, tak ani v roku 2006 žiadne povinnosti.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jozef Mihál
Denda, ročné zúčtovanie za rok 2005 sa pravdepodobne nebude robiť, takže ak ide o to, tak ani v roku 2006 žiadne povinnosti.
Ďakujem , presne o to mi išlo.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dodám, že čítať medzi riadkami vieme dúfam všetci.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Chceli by sme v jednom bare zamestnať 3 pracovníkov na DoVP.
- jedného zamestnaného, ktorý je na HPP
- jednu evidovanú na úrade práce, aby nestratila príspevky
- jednu pani na materskej dovolenke

Je to vôbec možné? Čo všetko k tomu budem potrebovať? A aké budú odvody?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať