Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

No zamestnať môžeš. Ak sa nebude jednať o o pravidelnú činnosť, ale o vykonanie konkrétnej práce. A to si v bare neviem moc dobre predstaviť. Myslím si, že by tam skôr mali byť tri skrátené pracovné úväzky napr. na 2-3 hodiny denne.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

v tom prípade by som potom musela všetko platiť, pri dohodách len úrazovku, je to teraz sa rozbiehajúci podnik, nemajú peniaze na vyhadzovanie, to by bolo také prechodné riešenie na taký polrok
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

S21
v tom prípade by som potom musela všetko platiť, pri dohodách len úrazovku, je to teraz sa rozbiehajúci podnik, nemajú peniaze na vyhadzovanie, to by bolo také prechodné riešenie na taký polrok
Gabi tak ako hovorí Ľuba2, budeš musieť vymýšľať náplň dohôd, lebo obsluhovanie v bare je opakujúca sa činnosť a to na pracovný pomer. DoVP musí mať výsledný produkt.Napr. umytie okien, upratanie baru, ale nie upratovanie baru všimaj si rozdiel......
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Ak zamestnávateľ príjme na DoVP ženu na upratovanie, teda na opakujúcu sa činnosť, bude postihovaný len zamestnávateľ, alebo aj dohodárka? Svokra totiž teraz brigáduje ako upratovačka a nedá si povedať, že upratovačky na dohodu nemôžu robiť
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
S21
Chceli by sme v jednom bare zamestnať 3 pracovníkov na DoVP.
- jedného zamestnaného, ktorý je na HPP
- jednu evidovanú na úrade práce, aby nestratila príspevky
- jednu pani na materskej dovolenke

Je to vôbec možné? Čo všetko k tomu budem potrebovať? A aké budú odvody?
na DoVP nedoporučujem...súhlasím s babami, je to opakujúca sa činnosť...ten môj krčmár nabral študentov a má svätý pokoj...a ja tiež....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
No, to je pravda. Na porade už som našla veľa takých rád, že ak to nejde na DoVP, tak zohnať študenta na DoBPŚ. Ale ani to nejde pri opakujúcej sa činnosti. Lebo to spadá pod jeden §.

Tak mám otázku: študenta nemôžem zobrať ani len na leto (dva mesiace)? By ma zaujímalo, ako to riešia v obchodoch a baroch, kde sa to počas leta študentmi len tak hemží... A ešte lepia na okná svojich predajní veľké letáky, že príjmu študentov na brigádu...
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

S21
Chceli by sme v jednom bare zamestnať 3 pracovníkov na DoVP.
- jedného zamestnaného, ktorý je na HPP
- jednu evidovanú na úrade práce, aby nestratila príspevky
- jednu pani na materskej dovolenke

Je to vôbec možné? Čo všetko k tomu budem potrebovať? A aké budú odvody?
vie mi niekto pomôcť? zatiaľ by sa jednalo len o dohodu o vykonaní práce, hlavne sa mi jedná o toho zamestnaného a evidovanú, akú náplň práce mám uviesť do tých dohôd, je to bistro s letnou terasou, prosím je to dosť súrne, dakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
S21
vie mi niekto pomôcť? zatiaľ by sa jednalo len o dohodu o vykonaní práce, hlavne sa mi jedná o toho zamestnaného a evidovanú, akú náplň práce mám uviesť do tých dohôd, je to bistro s letnou terasou, prosím je to dosť súrne, dakujem
Asi by im bolo treba písať stále niečo nové, ale neviem si predstaviť čo, lebo predpokladám, že ich potrebuješ na obsluhu. Dohoda nesmie byť opakujúca sa činnosť, ale ak ich potrebuješ len na leto, tak im urob zmluvy na každý mesiac a vždy každému napíš každý mesiac niečo iné: obsluha, umývanie riadu, upratovanie bistra, upratovanie terasy,...ale aj tak sa mi to na dohodu nezdá.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Len by som doplnila, že evidovaná môže odrobiť max. 64 hod. a zarobiť max. 3 200 Sk/mes. do 300 hod./rok. Skús ich zobrať na skrátený pracovný úväzok. Sú tam síce tiež odvody, ale len podľa mzdy.
Btw., za dohodárov odvádzaš len 0,8 % do SP na úrazové poistenie.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

veď o tie odvody zatial ide, teraz sa to celé rozbieha, nemajú prachy zatial na rozhadzovanie, a evidovanú nemôžem zobrať na skrátený, vyhodia ju, len keby som sa odvolala, že ja mám pravdu, ale to by sa zase ťahalo, včera som mala pokec s pani na úrade práce, a v kuse mi mlela, že keď pracovná zmluva, tak ju vyhodia z evidencie, jedine na dohodu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
S21
veď o tie odvody zatial ide, teraz sa to celé rozbieha, nemajú prachy zatial na rozhadzovanie, a evidovanú nemôžem zobrať na skrátený, vyhodia ju, len keby som sa odvolala, že ja mám pravdu, ale to by sa zase ťahalo, včera som mala pokec s pani na úrade práce, a v kuse mi mlela, že keď pracovná zmluva, tak ju vyhodia z evidencie, jedine na dohodu.
Ja ťa chápem, že ide o odvody. My máme ten istý problém. Máme len dohodárov, ale snažíme sa to riešiť napríklad tým, že sme požiadali ÚP o príspevok na znevýhodneného uchádzača. Ale ak chceš pomôcť známej a vieš, že ju už po lete nebudeš potrebovať, tak to je iné. Tiež sme chceli pomôcť známym a teraz sa hnevajú, že ich musíme prepustiť, lebo u nás nesmú robiť na dohodu.

Chceš pomôcť a nemôžeš!
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Pre S21:

Ja by som to riešil zo začiatku s kľudným svedomím DOVP od 1.7. do 31.8. s tým, že aj prípadnej kontrole môžem argumentovať s tým, že sú prázdniny a je to rozbiehajúci sa bar. Čo sa týka ďalšieho účinkovania pracovníkov v bare od 1.9., mali by ste mať aspoň jedného kmeňového zamestnanca aj keď len trebárs na skrátený pracovný úväzok a tí ostatní dohodári by boli iba na výpomoci. Varianta, že budem mať v bare iba dohodárov by asi u inšpektorátu práce neprešla. Toť môj názor.
Prajem pekný deň.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
juko
Pre S21:

Ja by som to riešil zo začiatku s kľudným svedomím DOVP od 1.7. do 31.8. s tým, že aj prípadnej kontrole môžem argumentovať s tým, že sú prázdniny a je to rozbiehajúci sa bar. Čo sa týka ďalšieho účinkovania pracovníkov v bare od 1.9., mali by ste mať aspoň jedného kmeňového zamestnanca aj keď len trebárs na skrátený pracovný úväzok a tí ostatní dohodári by boli iba na výpomoci. Varianta, že budem mať v bare iba dohodárov by asi u inšpektorátu práce neprešla. Toť môj názor.
Prajem pekný deň.
Súhlasím. Tiež sme plánovali argumentovať v prípade kontroly tým, že len začíname. Už by nám to asi neobstálo, preto sme začali riešiť situáciu.
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
Chcem sa opýtať, ktorá organizácia kontroluje obsah dohôd o vykonaní práce? Sociálna poisťovňa?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, potrebujem surne vediet, dohodar (z UP) sa neprihlasuje do zdravotnej poistovne tak ako normalny zamestnanec? len do SP?
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Dakujem všetkým, zatiaľ to vyzerá tak, že príjmem do PP 1 pani, na skrátený úväzok, myslela som takých 30 hodín týždenne. Ona bude ako fixná pracovníčka. Ešte zoberiem uja na dohodu a študenta tiež. Zatiaľ by to takto mohlo stačiť. Uvidíme, ako sa to celé rozbehne.

Alebo to skúsim s tou pani skrátený na 60 hodin mesačne, a možno sa mi podari vybojovať, aby ju nevylučili z uradu. Za pokus to stoji. A ked ju vylučia, tak zmenim pracovnú zmluvu na 30 hodin tyždenne. Čo vy nato?
Naposledy upravil S21 : 01.07.05 at 03:47
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Duša
Chcem sa opýtať, ktorá organizácia kontroluje obsah dohôd o vykonaní práce? Sociálna poisťovňa?
Príslušný Inšpektorát práce.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

nikulik
Ahojte, potrebujem surne vediet, dohodar (z UP) sa neprihlasuje do zdravotnej poistovne tak ako normalny zamestnanec? len do SP?
Len do SP.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aj dohodar z uradu prace, ma narok na danovy bonus??
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Nárok na daňový bonus má iba ten zamestnanec, ktorého príjem za kalendárny mesiac je vyšší ako polovica minimálnej mzdy, t.j. 3250,-Sk. Dohodár z úradu práce môže zarobiť za mesiac maximálne 3200,-Sk. Z toho jednoznačne vyplýva, že dohodár nemôže mať nárok na daňový bonus.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať