Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jozef Mihál
Ja by som to cez DoVP nerobil. Ale OK, nechcem Vás tu presviedčať, je to o výklade Zákonníka práce.
Pán Mihál , ďakujem Vám za reakciu , neberiem to ako presviedčanie , ale ako jednu z možností problémov , ktoré okolo toho môžem mať a asi to dám na poriadok . Ešte raz ďakujem .
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

p. Mihal!

Ved to neberte tak, ze na Vas utocime. Len diskutujeme. Keep smiling...

Preco myslite, ze by to nebolo v sulade so zakonnikom prace? Ma to charakter pracovnej cinnosti? Viete mnohokrat je tlak aj zo strany zamestnavatela vymyslat najroznejsie DVP - tak napriklad DVP v restauracii o zastupeni pracovnika pocas jeho dovolenky. Ale kedze takto su zastupovani viaceri pracovnici, ide v konecnom dosledku "skoro" o pracovnu cinnost. Ale kontrola na to bola (NIP) a nic nepovedali...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

ucetni_fantozzi
dobry den!

chcete povedat, ze DVP s popisom prace "spracovanie a zauctovanie dokladov za xy/2005" nema charakter vykonania prace? mne sa to zda priechodne...
Ak to vykonáva každý mesiac tak nie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Prosím hoďte mi niekto § na príkaznú zmluvu (alebo link na Poradu).
Ďakujem
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Príkazná zmluva patrí medzi klasické zmluvné typy. Upravuje ju len Obč. zákonník. /§51
Príkazná zmluva v určitých prípadoch môže nahradiť PZ .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ucetni_fantozzi
p. Mihal!

Ved to neberte tak, ze na Vas utocime. Len diskutujeme. Keep smiling...

Preco myslite, ze by to nebolo v sulade so zakonnikom prace? Ma to charakter pracovnej cinnosti? Viete mnohokrat je tlak aj zo strany zamestnavatela vymyslat najroznejsie DVP - tak napriklad DVP v restauracii o zastupeni pracovnika pocas jeho dovolenky. Ale kedze takto su zastupovani viaceri pracovnici, ide v konecnom dosledku "skoro" o pracovnu cinnost. Ale kontrola na to bola (NIP) a nic nepovedali...
Nebláznite, o 100 6 keepujem smiling, neberiem to tak.
Ak Vám už cez takéto DoVP prešla kontrola, tak som nič nepovedal, pokojne pokračujte, opakujem, že je to o výklade, ak máte kontrolou potvrdenú "zákonnosť" takýchto dohôd, niet čo riešiť.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Nemam ju potvrdenu (nie je priamo citovana v zapise), ale nemam ju ani vytknutu...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

AVO
Prosím hoďte mi niekto § na príkaznú zmluvu (alebo link na Poradu).
Ďakujem
http://www.porada.sk/showthread.php?...kazn%E1+zmluva
0 0
myrjam myrjam

myrjam je offline (nepripojený) myrjam

Na školení s prac.inšpektorátu práce jeden múdry ujo povedal, že: ak právnická osoba zamestnáva živnostníka na dohodu o vykonaní práce, je to z pohľadu IP nelegálna práca. Živnostník nemôže robiť závislú činnosť pre inú PO.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
???
To by potom nemohli existovať živnostníci popri zamestnaní. A tých je odhadom vyše 100.000
0 0
myrjam myrjam

myrjam je offline (nepripojený) myrjam

Existovať môžu, ale nemôžu ako zamestnanie (resp.DoVP) robiť to, na čo majú živnosť...je to divné, ale pišem len to, čo povedali. Možno je to vytrhnuté z kontextu.
0 0
skobka skobka

skobka je offline (nepripojený) skobka

Potrebujem vedieť, či môže zamestnávateľ uzatvoriť dohodu o vykonaní práce aj so svojím zamestnancom, pretože sa jedná o úplne inú prácu ako má pracovnú zmluvu
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Áno .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
skobka
Potrebujem vedieť, či môže zamestnávateľ uzatvoriť dohodu o vykonaní práce aj so svojím zamestnancom, pretože sa jedná o úplne inú prácu ako má pracovnú zmluvu
Môže a vo výkazoch bude zamestnanec vedený zvlášť v dvoch riadkoch.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Janka6685
Môže a vo výkazoch bude zamestnanec vedený zvlášť v dvoch riadkoch.
A prečo ho chceš evidovať v dvoch riadkoch? Veď ide o jedného pracovníka, iba VZ pre jednotlivé odvody bude mať rozdielne. To máš od niekoho odobrené, že sa to tak má robiť?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Podľa môjho názoru nie je dôvod na osobitné počítanie a vykazovanie príjmu zamestnanca. Je to len na správnom nadefinovaní položiek mzdy u zamestanca, ktorý poberá zároveň dva druhy príjmov a to z pracovného pomeru aj z dohody o vykonaní práce. Vedie ma kto mu hlavne to, že nemám ako správne vypočítať a vykázať daň zo závislej činnosti, pretože zdaniť musím cekový príjem zamestnanca po odpočítaní nezdaniteľnej časti.
V téme SP -výkaz sa riešilo zvlášť evidovanie takéhoto zamestnanca na dohodu do SP. Podľa mňa nemusím, lebo ho zvlášť na dohodu neprihlasujem.
Naposledy upravil Denda : 10.07.05 at 07:07
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
juko
A prečo ho chceš evidovať v dvoch riadkoch? Veď ide o jedného pracovníka, iba VZ pre jednotlivé odvody bude mať rozdielne. To máš od niekoho odobrené, že sa to tak má robiť?
No nie že by som to chcela, ale takúto informáciu som sa dozvedela tu na porade. Už to tu bolo x-krát riešené. Ak to tak nemá byť, tak sa ospravedlňujem, ale písalo sa, že je to takto lepšie.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nezdá sa Vám že už týždeň sa opakuje to isté?

Jeden, riadok a či dva?

Asi je najlepšie robiť tak aký je SW. Robím jeden riadok a jedného zamestnanca a DoVP je na jednej výpl. páske. Vo výpl. páske je to rozdelené a kto má SW že robí dvoch tak nech robí dvoch...

Zrejme aj SP je benevolentná a nerobí problém, ak vysvetlite, že je taký SW tak v pohode to prijme... Prosíííííííííííííííííím zmeňte tému, alebo čítajte všetko nanovo...
0 0
skobka skobka

skobka je offline (nepripojený) skobka

Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Veľmi ste mi pomohli. skobka
0 0
SOME SOME

SOME je offline (nepripojený) SOME

Prijali sme zamestnanca od júla na Dohodu o vykonaní práce, ktorý skončil SOU v júni. CHce po mne po mne potvrdenie pre úrade práce, že je u nás na DoVP, aby sa nemusel hlásiť. Poznáte niečo také, alebo o aké potvrdenie sa jedná, čo chce
od nás úrad práce?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať