Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Potvrdenie nepoznám žiadne, nech dá fotokópiu DoVP, to by mu malo určite stačiť.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

U nás keď niekto robí na DVP, na úrade práce ich to nezaujíma a hlásiť sa musí chodiť každý týždeň.

A teraz zase chce ÚP - oddelenie posudkových činností informáciu, kde máme sídlo firmy a ako často ho navštevuje nejaká naša sprostredkovateľka. Ako mám vedieť, či som povinná im takúto informáciu poskytnúť?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

MáriaPaM
U nás keď niekto robí na DVP, na úrade práce ich to nezaujíma a hlásiť sa musí chodiť každý týždeň.

A teraz zase chce ÚP - oddelenie posudkových činností informáciu, kde máme sídlo firmy a ako často ho navštevuje nejaká naša sprostredkovateľka. Ako mám vedieť, či som povinná im takúto informáciu poskytnúť?
Aká Vaša sprostredkovateľka?, sprostedkovateľka čoho?,
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

My práve zamestnávame človeka nezamestnaného na DoVP. Úrad práce chcel po nás podpísanú zmluvu, ktorú sme s týmto človekom uzavreli. A potom kontrolujú či sme neprekročili mesačnú sadzbu 64 hodín mesačne a sumu 3200,- mesačne. A potom ešte chcú po nás mesačne potrvdenie (po výplatách), koľko má mzdu a koľko odrobil, aby si to skontrolovali.

SOME
Prijali sme zamestnanca od júla na Dohodu o vykonaní práce, ktorý skončil SOU v júni. CHce po mne po mne potvrdenie pre úrade práce, že je u nás na DoVP, aby sa nemusel hlásiť. Poznáte niečo také, alebo o aké potvrdenie sa jedná, čo chce

od nás úrad práce?
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Máme zamestnanca na DOVP od 01.02 do 31.12.
01.05 sme ho prihlásilii na SP na úrazové poistenie. Máme posielať na SP nulové výkazy, ak mu výplata bude vyplatená podľa DOVP až 31.12. ?
0 0
SOME SOME

SOME je offline (nepripojený) SOME

SOME
Prijali sme zamestnanca od júla na Dohodu o vykonaní práce, ktorý skončil SOU v júni. CHce po mne po mne potvrdenie pre úrade práce, že je u nás na DoVP, aby sa nemusel hlásiť. Poznáte niečo také, alebo o aké potvrdenie sa jedná, čo chce
od nás úrad práce?
Už viem, čo chceli, napísala som obyčajné potvrdenie že, je prijatý na DoVP od 1.7.2005 a to im úplne stačilo.
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

Chcem sa opýtať, ak mám zamestnaného na DoVP a má mesačnú odmenu 6500,-
pritom má podpísané vyhlásenie, vznikne mi daň mínusom, čo s tým? Daň je potom nulová, neodvádza sa? Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

vcielka
Chcem sa opýtať, ak mám zamestnaného na DoVP a má mesačnú odmenu 6500,-
pritom má podpísané vyhlásenie, vznikne mi daň mínusom, čo s tým? Daň je potom nulová, neodvádza sa? Ďakujem
--------
áno, nulová, teda nemáš čo odviesť.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Tak.Tak. Veru tak.
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
Znovu som navštívila našu pobočku SP a niesla som im registračné listy - prihlášky študentov , ktorí pracujú u nás na DoBPŠ a vrámci konverzácie mi milá pani pri priehradke povedala, že nevie, čo sa s tými reg.listami bude robiť a či za ich nepodanie bude pokuta, lebo oni (rozumej Sociálna poisťovňa) na ich evidenciu nemá software a tak ich len ukladajú na kopu!!!!!
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

To isté sa stalo aj mne, zákonom máme povinnosť ich predkladať a oni s nimi nič
nerobia - kocúrkovo!!!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nakoniec asi budú dávať pokuty za to, že sme im tie registračné formuláre nedodali, lebo ich nebudú mať zaevidované. To ich asi nebude zaujímať, že ich síce majú, ale v nejakej kope, ktorou sa im nechce zaoberať.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Žiadne Kocúrkovo.

Slovenskoooóóó...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Duša
Znovu som navštívila našu pobočku SP a niesla som im registračné listy - prihlášky študentov , ktorí pracujú u nás na DoBPŠ a vrámci konverzácie mi milá pani pri priehradke povedala, že nevie, čo sa s tými reg.listami bude robiť a či za ich nepodanie bude pokuta, lebo oni (rozumej Sociálna poisťovňa) na ich evidenciu nemá software a tak ich len ukladajú na kopu!!!!!
Presne to tak je aj u nás. Už pred mesiacom mi to hovorila kámoška.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

ahojte, mam jednu otazocku. Nestiham to tu vsetko citat, a z toho, co som precitala, som sa nikde nedozvedela odpoved na moju otazku. Mam kamosa, ktory je vedeny na Urade prace. Nasiel si pracu. Ale zamestnavatel chce len na DoVP. Je mi jasne, ze za neho bude zamestnavatel platit 0,8% UP, zdravotne ani nic ine nie a ubde mu zrazat z tejto sumy 19% dan....Mna ale zaujima, ci sa tento chalan musi odhlasit z uradu prace aby mohol dohodu vykonavat. A potom zdravotne poistenie doplaca sam pri rocnom zuctovani ak presiahol hranicu....??? ...neviem aku?:-) a co so socialnym poistenim? S tymto si nevieme dat rady. Prosim o pomoc...
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ak chce ostat na UP prihlaseny moze, ale nesmie ako DoVP prekrocit mesacnu hranicu 3200.-mesacne a 64hod.mesacne. Dalej nesmie presiahnut 16 hodin tyzdenne. Ak mu bud chciet davat viac, tak sa bude musiet odhlasit..... Na zdravotne sa musi prihlasit, len ak presiahne minimálnu mzdu mesacne.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Velettka
Ak chce ostat na UP prihlaseny moze, ale nesmie ako DoVP prekrocit mesacnu hranicu 3200.-mesacne a 64hod.mesacne. Dalej nesmie presiahnut 16 hodin tyzdenne. Ak mu bud chciet davat viac, tak sa bude musiet odhlasit..... Na zdravotne sa musi prihlasit, len ak presiahne minimálnu mzdu mesacne.
diky Kaca...:-) xixixi..inac, cely cas ako sme spolu telefonovali, som mala sefa pri sebe, takze preto tak stroho:-) ale keby ste chceli sem prist pracovat, dalo by sa dohodnut..:-) xixixixi
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

:-))) A mna by este zaujímalo nieco o tej sociálnej, ak prekrocí min. mzdu clovek,ktorý nie je vedený na UP, ale proste pracuje len na DoVP co platí do sociálnej. Co je povinný platit a kolko?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Velettka
:-))) A mna by este zaujímalo nieco o tej sociálnej, ak prekrocí min. mzdu clovek,ktorý nie je vedený na UP, ale proste pracuje len na DoVP co platí do sociálnej. Co je povinný platit a kolko?
Ak pracuje len na DoVP do SP neplatí nič.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Pepa
Ak pracuje len na DoVP do SP neplatí nič.
dobre, neplati do SP nic zamestnanec, ale co zamestnavatel? Ten za neho tiez nic /okrem UP 0,8%/ neplati? Kto potom za neho plati tie ostatne odvody do soc. poist.?:-)
Velettka, dufam, ze nevadi, ze som sa na to pytala...aj ked ty si polozila otazku...:-) xixii
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať