Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Uzavreli sme dohodu o vykaní práce na 25.000,- Sk s panom , ktorý je zamestnaný.

Z tejto sumy treba do SP 0,8%-úrazové
ZP sa prihlasuje tento pán sám, lebo presiahol 6.500,-Sk
DÚ 19 % zo 25.000,-Sk

Súhlasiíte s mojou úvahou?
Díky.
Usporiadat
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

sak ja sa to pre teba pýtam, ja sa len popri tom zveziem :-)) a daco nové dozviem :-)))

xena77
dobre, neplati do SP nic zamestnanec, ale co zamestnavatel? Ten za neho tiez nic /okrem UP 0,8%/ neplati? Kto potom za neho plati tie ostatne odvody do soc. poist.?:-)
Velettka, dufam, ze nevadi, ze som sa na to pytala...aj ked ty si polozila otazku...:-) xixii
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Nikto .
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Velettka
sak ja sa to pre teba pýtam, ja sa len popri tom zveziem :-)) a daco nové dozviem :-)))
no skvele...ty si zlata....:-) inac, pepa nam dal odpoved, ze nikto...:-))) hmmm...neviem, staci nam toto?:-)
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Pepa
Nikto .
akoze nikto? tomuto dost nerozumiem. To sa moze?:-)
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

xena77
akoze nikto? tomuto dost nerozumiem. To sa moze?:-)
No dobre teda, už tu bolo o tom síce veľa popísaného ale skrátka: pokiaľ je človek "zamestnaný" na DoVP zamestnávateľ odvádza len úrazové 0,8% a NIČ INÉ, čo sa týka sociálnej poisťovne - je to v zmysle zákona, nemá žiadnu inú povinnosť. Dohodárovi vyplýva povinnosť doplatiť si zdravotné poistenie v prípade, ak jeho príjem prekročí nejakých 80 tis. Sk /v roku 2006 za rok 2005/ ALE POZOR bude zmena zákona o ZP, možno od 1.9 .Neviem čomu nerozumieš. Pýtaj sa konkrétnejšie, prosím.
Naposledy upravil Pepa : 20.07.05 at 15:25
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ty brďo, tak toto som si veľmi rýchlo vytlačila. Ja mám súhlas p. Mihála. Ďakujem pán Mihál. Po úmornej práci s DPH je toto to najpozitívnejšie z dnešného dňa.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Pepa
No dobre teda, už tu bolo o tom síce veľa popísaného ale skrátka: pokiaľ je človek "zamestnaný" na DoVP zamestnávateľ odvádza len úrazové 0,8% a NIČ INÉ, čo sa týka sociálnej poisťovne - je to v zmysle zákona, nemá žiadnu inú povinnosť. Dohodárovi vyplýva povinnosť doplatiť si zdravotné poistenie v prípade, ak jeho príjem prekročí nejakých 80 tis. Sk /v roku 2006 za rok 2005/ ALE POZOR bude zmena zákona o ZP, možno od 1.9 .Neviem čomu nerozumieš. Pýtaj sa konkrétnejšie, prosím.
diky erika, ja tomuto vsetkemu co si napisala rozumiem...
len ma zaujima..predsa do soc poist. zamestnavatel neodvadza len UP /teda teraz hovorim o tom, ked ma zamestnanca v prac.pomere/,ale odvadza do soc.poist. aj ine polozky...Toto sa vobec, ale vobec dohodarov netyka? Kto za nich plati potom SP, IP, PvN, GP, PdRF..? Ci toto sa tyka vylucne len vo vztahu zamestnavatel vs zamestnanec? A zbytocne to sem pletiem?
Dakujem za vase reakcie...
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Pepa
Ty brďo, tak toto som si veľmi rýchlo vytlačila. Ja mám súhlas p. Mihála. Ďakujem pán Mihál. Po úmornej práci s DPH je toto to najpozitívnejšie z dnešného dňa.
das si to aj zaramovat?:-)))))xixixi...
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

xena77
das si to aj zaramovat?:-)))))xixixi...
Na tento súhlas som HRDÁ. A možno aj ....
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

xena77
diky erika, ja tomuto vsetkemu co si napisala rozumiem...
len ma zaujima..predsa do soc poist. zamestnavatel neodvadza len UP /teda teraz hovorim o tom, ked ma zamestnanca v prac.pomere/,ale odvadza do soc.poist. aj ine polozky...Toto sa vobec, ale vobec dohodarov netyka? Kto za nich plati potom SP, IP, PvN, GP, PdRF..? Ci toto sa tyka vylucne len vo vztahu zamestnavatel vs zamestnanec? A zbytocne to sem pletiem?
Dakujem za vase reakcie...
Odpovedala si si sama.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Pepa
Odpovedala si si sama.
tak diky....:-) pekny den prajem...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
xena77
Dakujem za vase reakcie...
...je moja reakcia, treba si trošku otvoriť zákon o sociálnom poistení...stačí úvodné paragrafy...
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Jozef Mihál
...je moja reakcia, treba si trošku otvoriť zákon o sociálnom poistení...stačí úvodné paragrafy...
neplacte prosim Vas, nie je preco. Mojou naplnou prace nie studovat zakony, no bohuzial moj uctovnik mi nic nepovie, takze preto sa tu vypytujem a overujem a zistujem a vzdelavam sa...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
xena77
Mojou naplnou prace nie studovat zakony, no bohuzial moj uctovnik mi nic nepovie, takze preto sa tu vypytujem a overujem a zistujem a vzdelavam sa...
...pri pohľade na Váš profil vidím "mzdár". Žeby mzdár nemal v náplni práce študovať zákony?
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Jozef Mihál
...pri pohľade na Váš profil vidím "mzdár". Žeby mzdár nemal v náplni práce študovať zákony?
ziadna mne vyhovujuca moznost tam nebola...a myslela som, ze sem chodim preto, aby som sa dozvedela to, o com ma osoba, ktora to ma u nas na starosti, zabudne informovat, alebo jednoducho nema cas...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

xena 77: Moja obľúbená veta: zabiť a zakopať (takého lajdáka, čo si neplní povinnosti riadne)
1198.gif  
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Paula
xena 77: Moja obľúbená veta: zabiť a zakopať (takého lajdáka, čo si neplní povinnosti riadne)
to je v pohode, zatial som tu nasla vzdy to, co som potrebovala...:-)
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Pepa
Ty brďo, tak toto som si veľmi rýchlo vytlačila. Ja mám súhlas p. Mihála. Ďakujem pán Mihál. Po úmornej práci s DPH je toto to najpozitívnejšie z dnešného dňa.
Navrhujem nové tlačidlo "Súhlas od Jozefa Mihála".
Zaregistroval som už viackrát vylepšenie nálady "odsúhlaseného" prispievateľa.:p:p:p
Mimochodom, mne vylepší náladu to, že iným sa zlepší nálada. Aj preto chodím denne na Poradu a zaraďujem sa do kategórie "Poraďák - závislák".
Jozefovi preto odporúčam nešetriť "Súhlasmi".
Naposledy upravil endrju : 20.07.05 at 17:14
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Andrej, ale aj tvoj súhlas by potešil. Možno sa dočkám.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Pepa
Andrej, ale aj tvoj súhlas by potešil. Možno sa dočkám.
Erika, už som môj súhlas "udelil" minimálne jednému (ak nie viacerým) Tvojim príspevkom. Určite nevynechám najbližšiu príležitosť na nové udelenie súhlasu. Tvoje príspevky sú kvalitné a tak to určite nebude problém.

Richard by mal ešte vymyslieť nejakého super usmiateho smajlíka, ktorý by dokázal vyjadriť moje zlepšenie nálady po tejto "odbočke" v diskusiách.
:p:p:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať