Zavrieť

Porady

Prechod na EURO

Dobrý deň, používam MRP podvojné účtovníctvo, stiahol si už niekto z vás poslednú verziu 5.60? Je tam zapracovaná možnosť vyskúšať si prechod na euro menu, postupovala som podľa postupu, ale v tej novej skúšobnej firme sa mi údaje v eurách neukázali, zostali v Sk? A tiež by tam mala byť zapracovaná možnosť zasielania faktúr mailom, ale tlačítko Email, ktoré by tam malo byť, sa mi neukazuje. Ako je to u vás?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
bbbbb Pozri príspevok
Dobrý deň! Robím prvý krát ročnú uzávierku v podvojnom účtovníctve. Nie je mi jasné ako mám postupovať pri prechode na euro. Mám mať skontrolovaný celý rok 2008? Aké uzávierkové operácie mám urobiť? Prosím o radu, ako postupovať? Ďakujem.
už som tu popis presne prikladala, uzávierky pu aj ju,prejdi si predchádzajúcu stranu.
Takisto hocikde v programe po stlačení klávesy F1, sa Ti zobrazí help menu a tam klikneš na Začíname - príklady, nájdeš postup,
takisto www.mrp.sk.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
abel Pozri príspevok
Robím mzdy aj v MRP (DOS) aj v alfe. Kým v alfe mi príkazy k úhrade pri odvodoch za 12/2008 vystavilo v eurách, v MRP mi príkazy stále robí v Sk. Treba ešte čakať na nový upgrade v MRP? Na ich stránke som sa nič nedočítala.
áno. Posledná verzia je z 23.12. pre win, takže nepredpokladám, že pre mzdy v dose by bolo už euro vyriešené.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Silvia123 Pozri príspevok
Ja by som chcela prejsť na nový rok v PU čo najneskôr, teda až pokedy nebudem musieť robiť DPH-čku za január 2009, ale jediné čo sa v našej firme musí hneď od začiatku roka je -vystavovať faktúry, moja otázka je: dá sa otvoriť len nejaká dočasná firma, v ktorej budem vystavovať faktúry už len v EUR za január a keď si preklopím starý rok dajú sa tie faktúry z tej dočasnej firmy spolu s ich zaúčtovaním preniesť do roka 2009? Ja som to totižto v jednoduchom účte robila takto každý rok -lenže tam nebolo treba faktúry účtovať, takže neviem či sa to dá aj v podvojnom takto, aby mi robota nevyšla nazmar. Mimochodom čo sa týka kurzov, tak to mi všetko urobí mrp-program sám -teda všetko mi prepočíta sám konverzným kurzom??? Alebo to musím urobiť ja? A faktúry, ktoré mám v starom roku vystavené v EUR? -tie ako prepočíta? -prípadne aj všetky lízingy mám v EUR. Mám z toho obavy...
Nič nebudeš prepočítavať, program spraví konverziu Sk na Euro sám, po spustení konverzie.
Tie fa sa dajú v dočasnej firme riešiť. Export - import mám odskúšané len pri nezaúčtovaných fa, t.j. ja som si sama po importe vyšlých fa robila ich zaúčtovanie do denníka.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Dobrý večer, chcem sa opýtať, ako by sa malo zaokrúhľovať školné ( napr.poplatok za školskú družinu ), matematicky alebo eurocent nadol? Pýtam sa preto, lebo škola kam chodí moja dcéra to zaokrúhlila matematicky ( smerom dohora ).Je to správne?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dole sa zaokrúhľujú platby vo vzťahu k štátnemu rozpočtu.
Poplatok za družinu k nim zrejme nepatrí.
Alebo sa mýlim?
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Rozalka Pozri príspevok
Dole sa zaokrúhľujú platby vo vzťahu k štátnemu rozpočtu.
Poplatok za družinu k nim zrejme nepatrí.
Alebo sa mýlim?
Nemýliš, to je platba pre školu, je v tomto smere na nich akým spôsobom si to zaokrúhlia? Ja som bol na tom, že ak ide o platby nás ( rodičov ) tak že sa ta zaokrúhli tak, aby to bolo pre nás výhodnejšie. teraz to prosím Rozálka ber tak, že nešpekulujem, či dám škole o cenťák viac alebo menej, len ma to zaujíma, lebo som pozeral aj tú vyhlášku 251 a tam som nič podobné nenašiel.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podľa Generálneho zákona sa zaokrúhľuje matematicky, ak predpisy (rozne) neustanovia inak, teda výhodnejšie pre občana.
Ak tento príspevok nie je zaradený nikde (napr. Ministerstvo školstva mohlo vydať predpis), tak potom platí matematické zaokrúhlenie.
Vôbec to neberiem ako špekuláciu, človek chce mať isto, však?
Tá družina podlieha školstvu, či nebodaj je súkromná?
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Rozalka Pozri príspevok
Podľa Generálneho zákona sa zaokrúhľuje matematicky, ak predpisy (rozne) neustanovia inak, teda výhodnejšie pre občana.
Ak tento príspevok nie je zaradený nikde (napr. Ministerstvo školstva mohlo vydať predpis), tak potom platí matematické zaokrúhlenie.
Vôbec to neberiem ako špekuláciu, človek chce mať isto, však?
Tá družina podlieha školstvu, či nebodaj je súkromná?
Podlieha školstvu. Takže podľa toho čo píšeš, škola musí zaokrúhliť poplatok matematicky. Rozálka ďakujem Ti veľmi pekne.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

abel Pozri príspevok
Robím mzdy aj v MRP (DOS) aj v alfe. Kým v alfe mi príkazy k úhrade pri odvodoch za 12/2008 vystavilo v eurách, v MRP mi príkazy stále robí v Sk. Treba ešte čakať na nový upgrade v MRP? Na ich stránke som sa nič nedočítala.
tiež robím mzdy v mrp a tesne pred záverom roka som bola zvedavá ako je to s novým upgradeom na euro - univerzálny systém, tak som si tam zavolala a bolo mi povedané, že upgrade mzdy-personalistika ešte nemajú dokončený. lebo vraj mzdy za december, ktoré sa robia v januári, sa ešte robia v starom mzdovom programe (za r.2008), t.z. v slovenských korunách, s čím by som aj súhlasila, ale predsa vyplatiť zamestnanca by som mala už v eurách, odvody do fondov takisto už v eurách , aj ked do 16.1. je možne ešte asi aj v korunách ... ale ona mi tvrdila, že zamestnancov mám vyplatiť v korunách , čo je myslím blbosť, ved každý čaká na prvú výplatu v eurách ako na zmilovanie . Ked som jej protiargumentovala, tak som ju trochu zneistila, ale každopádne ten mzdový upgrade ešte nemajú hotový, resp. teraz som nevolala, tak neviem ,ale podla toho http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqSearch.aspx , ked si kliknete na riadok Konverzia na euromenu, mzdy tam stále nie su
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

robil už niekto vyplaty za 12/2008 v MRP ja som aktualizovala program a nenašla som tam nasledovné:
- mzdy nezaokruhlené na eurocent nahor
- nemožnosť vypracovať príkaz na úhradu v EUR
- mesačné vykazy v akom sú stave som nepozerala.

Podarilo sa tam niekomu dovolať ohľadne toho v tomto roku, bude aktualizácia, alebo je to potrebné urobiť ručne.

Vopred ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Už sa tu v inej téme preberalo, že MRP toto vôbec nemá vyriešené a prevoďáky v € treba zadať ručne.
0 0
marikam marikam

marikam je offline (nepripojený) marikam

To je iba vtip, to mám pre 120 ľudí robiť prevody ručne ? To sa mrp nezmohlo na nič iné ?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Prikladám link - "duálny" prev. príkaz - jednorázový pre mzdy za december.
Eurá sú ale na tri desatinné miesta-nedalo sa ináč pre rôzne zaokrúhľovanie netto mzdy a odvodov:

http://www.porada.sk/t85772-p11-prec...-odvodoch.html

PS: príspevok 218
Naposledy upravil STRELEC : 06.01.09 at 20:39 Dôvod: PS:
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

v MRP máme aktualizáciu pre mzdy.
počíta v EUR príkazy / verzia 6.00 / pre Win.
Naposledy upravil SlavkaS : 06.01.09 at 22:50
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Vďaka Slávka za info - stiahol som si všetky tri. V MaP ale nie je prev. príkaz, ktorý by riešil úhradu za december - prevod ponúka len v SKK.
Je pravda, že som to teraz len v rýchlosti prebehol a možno som niečo prehliadol.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Duálne obdobie proste preskočili. Prevodné príkazy v Eur sú len premenovanie názvu meny. Prevodný príkaz za december vlastne nevytlačíš , lebo povedzme platbu do Sociálky z výpočtu za december len nazve Eur ale neprepočíta hodnoty !
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

prepočítaj si ešte raz mzdy, pokiaľ si ich počítal pred aktualizáciu a malo by Ťi fungovať, mne funguje tak ako má.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Urobil som teraz jednozamestnancovú firmičku. Áno - výstup dáva v €. Ale:
a) drvivú väčšinu miezd už mám porobených a odovzdaných
b) nie je tu výstup - možnosť duálnej úhrady, resp. duálneho vyčíslenia čiastok k úhrade. Nie každý bude chcieť hradiť PP. Napr. má prebytok SKK v pokladni a ešte budú chcieť poplatiť aj fondy v SKK. Mzdy netto nie - tie idú (pôjdu) všetko v €.
Ale ... konečne sa rozhýbali v MRP aj u miezd.
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

STRELEC Pozri príspevok
Urobil som teraz jednozamestnancovú firmičku. Áno - výstup dáva v €. Ale:
a) drvivú väčšinu miezd už mám porobených a odovzdaných
b) nie je tu výstup - možnosť duálnej úhrady, resp. duálneho vyčíslenia čiastok k úhrade. Nie každý bude chcieť hradiť PP. Napr. má prebytok SKK v pokladni a ešte budú chcieť poplatiť aj fondy v SKK. Mzdy netto nie - tie idú (pôjdu) všetko v €.
Ale ... konečne sa rozhýbali v MRP aj u miezd.
a/ si šikovný človej ja ešte len začínam
b./ vystup /mzdová agenda/ vyplatnica mzdy duálna. Keď budú chcieť poplatiť aj fondy v SKK, pri hromadnom prikaze si označíš veci ktoré chceš zaplatiť okienko v pravo / znak USA značky NIke /, teda iba mzdy netto a odvody Ti do toho nezoberie.

Slavka
Naposledy upravil SlavkaS : 07.01.09 at 00:04 Dôvod: " kvačka "
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Vidím, že už si to poprezerala. Ja sa na to pozriem až zajtra. Teda - keď vstanem.Idem ešte zahrať piškvorky na jeden server (dúfam, že bude s kým) a pekne spinkať. Ahoj. Dobrú ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať