Zavrieť

Porady

EL

Zamestnanec skončil pracovný pomer k 18.5.2005, ale jeho mzda bude spracovaná až 31.05.2005. Evidenčný list pre Sociálnu stačí zaslať až po spracovaný mzdovej uzávierky?



UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Naposledy upravil wagon : 18.05.05 at 04:49 Dôvod: cýbal text
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Wagon, aj ja to posielam do konca mesiaca v ktorou spracovávam poslednú mzdu a zatiaľ nikto nereklamoval, že by to nebolo správne.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Áno do troch dní, ale po spracovaní miezd, inak to ani technicky nie je možné.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ohľadom ELDP? jedná sa o zamestnanca, ktorý od 7.4. začína poberať starobný dôchodok a ostáva zamestnaný na HPP - Dôch. jeho mesačný príjem do 7.4. bol 60 000Sk a od 8.4. sa mení na 20 000Sk. Ako by sa mal pocítať VZ do ELDP za mesiac apríl? Zamestnanec ma odpracovaný celý mesiac.
    bude mať nárok na odpočitateľnú položku v roku 2006?
    Vopred ďakujem

    adehda je offline (nepripojený) adehda

    adehda
    Ahoj Ivana, podľa mojich vedomostí starobný dôchodca na odpočítateľnú položku v roku 2006 už nebude mať nárok, podľa doterajšiej legislatívy, ale podchytila som nejaké informácie, že by sa to malo v uvedenom roku meniť, no či to bude pravda, to je ????? a čo sa týka VZ, v ELDZ aj v mzde bude VZ do 7.4.2005 zo mzdy 60000 a od 8.4.2005 zo mzdy 20000.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    Dakujem za odpoveď, čo sa týka toho VZ tak v prípade, že by sa mesačná mzda nemenila, tak by sa ten VZ mal počítať ako pomerna časť max. VZ teda zo 43 095,- (tým, že má mesačný mzdu 60 000), len trošku ma mýli tá zmena mzdy, lebo v prvom prípade sa mzda za tie prvé dni spočítava so mzdou za zvyšok mesiaca a v druhom nie?

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Podľa mňa bude mať za rok 2005 nárok na nezdaniteľnú ten dôchodca, lebo k 1.1.2005 dôchodcom ešte nebol. Samozrejme pomernu cast .... podľa mňa, myslím si správne?


    adehda
    Ahoj Ivana, podľa mojich vedomostí starobný dôchodca na odpočítateľnú položku v roku 2006 už nebude mať nárok, podľa doterajšiej legislatívy, ale podchytila som nejaké informácie, že by sa to malo v uvedenom roku meniť, no či to bude pravda, to je ????? a čo sa týka VZ, v ELDZ aj v mzde bude VZ do 7.4.2005 zo mzdy 60000 a od 8.4.2005 zo mzdy 20000.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    V roku 2005 si myslím, že má nárok na odpočitateľnú položku, z dôvou, že sa stal poberateľom starobného dôchodku až v priebehu roka, ale otazka je ako to bude v roku 2006, tiež som začula, že ako dôchodca už nebude mať nárok, len som si to chcela overit:-)

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    To čo sa týka roku 2006 je ešte len jeden z návrhov novely k dani z príjmu, ktorú by mali schvaľovať poslanci, ešte to nie je schválené. Ak to schvália tak starobní dôchodcovia by mali nárok na odpočítateľnú položku tak ako aj my ostatní :-)

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    IvanaK
    Dakujem za odpoveď, čo sa týka toho VZ tak v prípade, že by sa mesačná mzda nemenila, tak by sa ten VZ mal počítať ako pomerna časť max. VZ teda zo 43 095,- (tým, že má mesačný mzdu 60 000), len trošku ma mýli tá zmena mzdy, lebo v prvom prípade sa mzda za tie prvé dni spočítava so mzdou za zvyšok mesiaca a v druhom nie?
    neviete mi niekto odpovedať na toto? prosím
    Ja takému zamestnancovi vypracujem mzdu hneď po ukončení teda individuálne od ostatných zamestnancov.Vypracujem mzdu a všetky náležitosti čo patria ku mzde teda aj EL.Zvykla som si to preto , lebo aj tak ten zamestnanec potrebuje doklady napr. na Úrad práce apodobne takže aj EL.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    ...moj prípad je že zamestnanec ostáva v pracovnom pomere v tej istej firme len už je na HPP-Dôchodca....
    endrju, ja nemôžem predsa počítať ten druhý VZ z max. 43095, veď toľko nedosiahne, keď má HM 20 000,-???

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ivana má hlavne problém ako to dať do evidenčného listu, keďže aprílový VZ treba rozložiť do 2 riadkov. Ak ten pracovník má pravidelný prac. čas od pondelka do piatku, podľa mojich prepočtov jeho mzda za apríl bude 29524 Sk.
    Keďže sa dá presne určiť koľko zarobil do 7.4. a koľko potom, tak do 7.4. by som dala maximálny VZ za 7 dní (43095/30*7), keďže jeho príjem v tomto období je vyšší ako max. VZ, do druhého riadku (od 8.4.) by som dala zvyšok.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    Júúj, ďakujem Vám Telefonovala som do Sociálky a tam mi povedali už úplnu haluz, že VZ z 1 PP mám počítať ako pomernú časť z HM teda zo 45 000,- (???)Čo je podľa mňa totálny nezmysel...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    IvanaK
    Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ohľadom ELDP? jedná sa o zamestnanca, ktorý od 7.4. začína poberať starobný dôchodok a ostáva zamestnaný na HPP - Dôch. jeho mesačný príjem do 7.4. bol 60 000Sk a od 8.4. sa mení na 20 000Sk. Ako by sa mal pocítať VZ do ELDP za mesiac apríl? Zamestnanec ma odpracovaný celý mesiac.
    bude mať nárok na odpočitateľnú položku v roku 2006?
    Vopred ďakujem
    Podľa § 11 ods. 2 má starobný dôchodca nárok na odpočítateľnú položku v prípade, že na začiatku zdaňovacieho obdobia nebol poberateľom tohto dôchodku, , alebo ak mu dôchodok nebol priznaný spätne k začiatku kalendárneho roka a to po celý zvyšok zdaňovacieho obdobia, t.j. kalendárneho roka 2005. Padá mu nárok na odpočíteteľnú položku až 1.1.2006. Zamestnanie v roku 2005 je pre neho daňovo výhodné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.