Zavrieť

Porady

odist alebo zostat

Som vydata 14 rokov, uz dlhsiu dobu nam to neklape.Myslim si, ze som pre manzela len sluzkou, ktora navari, operie, atd, mam pocit, ze si ma vobec nevazi, ze vsetko co robim je pre neho samozrejme, ze ja to musim on nie len moze.
Vobec mi doma nepomaha, na vsetky prace doma som sama , ziadne slovo dakujem, prosim a uznani ani nehovorim. Domacnost financujem ja , len ked ho osvieti tak kupi nieco detom aj to nie casto, (len si setri ako minule povedal, aby mal z coho zit na dochodku)a bolo by toho iste viac, ale najviac ma trapi ten fakt, ze si vobec nevazi mna ako zenu.
Riesim dilemu odist ci neodist. Viem mala by som sa o tom s nim porozpravat , ale mam pocit, ze to nema zmysel v tom, ze vsetky rozhovory, ktore sme v minulosti viedli, sa skoncili s tym, ze na vine som len ja.
Poradte co robit.
Viem je to dost nesuvisle , ale niekedy je to tazke v kocke vyjadrit svoje pocity.
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Je ťažké radiť, keď nepoznáme všetky súvislosti. Vážne sa s ním porozprávaj a to tak, že si stanovíš svoje podmienky. Dáš mu na výber, buď sa na niečom dohodnete a bude to plniť, alebo to nemá zmysel. Povedz mu, čo ti vo vašom vzťahu chýba a čo by si rada zmenila. Uvidíš, ako bude reagovať a či je ochotný pre teba niečo urobiť, teda nech ukáže, či mu na tebe záleží. Až potom sa rozhoduj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a čo tak prestať mu poskytovať full servis, možno ho to nakopne a prestane to považovať za samozrejmosť.
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Po 14 rokov manželstva sú možno už väčšie deti a nástáva akési prázdno vo vzťahoch. Veľa krát sa začínajú až v tomto období spoznávať manželia, lebo veď deti boli malé, riešila sa situácia bytová, jednoducho nebol čas na takú komunikácia v zmysle, ako sa máš, čo prežívaš, čo vlastne očakávaš,...

Neviem, či sa Tvoj manžel takto správa od určitého času, alebo to bolo stále. Ja by som už dnes neriešila situáciu radikálne, ale najprv by som chcela nadviazať na pekné, čo bolo kedysi a začala rozmýšľať nad komunikáciou, ako ho dokopať na rozhovor. Napr. možno by som ho pozvala na neutrálnu pôdu a zisťovala, jeho predstavy o spoločnom živote a potom by som predostrela vlastné predstavy.

Isté je, že radí sa ľahšie ako koná. Tak prajem veľa zdaru. Nie vždy je všetko takým, ako sa nám zdá
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Doma "musim" pomahat, co mam kamošov, tak tiež. O financovani domaceho rozpočtu ani nevravim. Myslel som, že to tak funguje všade.Nechapem....
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Viete, dnes som počula dobrú radu do manželstva. Muž keď príde domov, tak prvé čo príde, vyobjíma deti - ZLE. Prvé čo urobí, má vystískať ženu a potom deti (platí aj naopak). Rodičia sa často upnú na deti a prestávajú spolu komunikovať, vlastne jediná komunikácia, čo prebieha je o deťoch. Lenže tie vyrastú a osamostatnia sa. A zrazu v domácnosti zostanú dve samostatné jednotky, každá s vlastným životom, lebo už nie je o čom.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Súhlasím s Líviou aj Willmou.
Najviac by Vám pomohla komunikácia, aj keď viem ako ťažko sa k nej dopracovať. V najhoršom prípade by pomohla aj nejaká nestranná osoba, ktorá by miernila vaše emócie a hlavne by to mala byť osoba, pred ktorou by mal tvoj manžel rešpekt a bral jej slová vážne.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

dobra rada nad zlato: uprimne sa zamysliet sam nad sebou, ze co robim zle. od toho sa vsetko odvija...
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Xkrát som čítala tvoju tému. Aj ja mam dceru s tými istými problémami ako máš ty, navyše jej manželovi je ešte prednejší krčma. Dcera má naročné povolanie, popri tom studuje vysokú školu a nie je nič príjemné,keď príde po 12hodinovej službe domov a doma ju čaka opitý manžel. Vnuka beriem zo školky a do večera je u nás. Ani pre malého by nešiel. Za svojho 5 ročného manželstva od neho 2 krát odišla a zase sa na jeho naléhanie vrátila, ale nič sa nezmenilo.
Môj názor : Jste mladé a obetovať sa mužovi ( i keď je to otec vašich detí ) je podľa môjho názoru obetovať seba samú. Nie je pravda,že deti vyrastú a zrazu nemajú rodičia čo robiť. Aj veľké deti potrebují záujem a starostlivosť rodičov a navyše, správanie rodičov doma je pre dieťa najvätším príkladom.
Rada: Nezostávať v takomto manželstve. Kvôli sebe aj kvôli deťom.
Prajem ti, šťastné rozhodnuti. Nie všichni muži sú rovnakí.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

duves Pozri príspevok
Doma "musim" pomahat, co mam kamošov, tak tiež. O financovani domaceho rozpočtu ani nevravim. Myslel som, že to tak funguje všade.Nechapem....
Určite nemusíš, nehanbi sa a povedz to tak ako to je: Ty pomáhať chceš.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ono ani niekedy nejde priamo o to fyzické pomáhanie. keď príde muž domov po náročnej makačke, tak asi sa hneď nechytí vysávača a nejde povešať prádlo. skôr ide o to, aby si nesadol hneď pred telku a vykrikoval cez chodbu, že chce pivo a čo je na večeru. takže napríklad my doma sa snažíme robiť kompromis - nejaký stred medzi tým.
p.s. asi treba najskôr vyskúšať rozhovor, ale neviem poradiť čo ďalej, keď to nepomôže
0 0
zollo zollo

zollo je offline (nepripojený) zollo

Komunikujte komunikujte lebo dopadnete ako ja s manzelkou.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
vasulka Pozri príspevok
Xkrát som čítala tvoju tému. Aj ja mam dceru s tými istými problémami ako máš ty, navyše jej manželovi je ešte prednejší krčma. Dcera má naročné povolanie, popri tom studuje vysokú školu a nie je nič príjemné,keď príde po 12hodinovej službe domov a doma ju čaka opitý manžel. Vnuka beriem zo školky a do večera je u nás. Ani pre malého by nešiel. Za svojho 5 ročného manželstva od neho 2 krát odišla a zase sa na jeho naléhanie vrátila, ale nič sa nezmenilo.
Môj názor : Jste mladé a obetovať sa mužovi ( i keď je to otec vašich detí ) je podľa môjho názoru obetovať seba samú. Nie je pravda,že deti vyrastú a zrazu nemajú rodičia čo robiť. Aj veľké deti potrebují záujem a starostlivosť rodičov a navyše, správanie rodičov doma je pre dieťa najvätším príkladom.
Rada: Nezostávať v takomto manželstve. Kvôli sebe aj kvôli deťom.
Prajem ti, šťastné rozhodnuti. Nie všichni muži sú rovnakí.
Súhlasím s tebou a viem o čom hovoríš. Hlavne s tým názorom a radou. Je to iba strata času!
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

viem, ze by pomohol rozhovor, ale s nim sa tazko vedu rozhovory, stale z nich vyjdem ja ta blbá on je presvedceny o svojej pravde, ze ja so ta zla, on sa vraj menit nepotrebuje zmenit sa mam hlavne ja, mozno teda istotne je chyba aj vo mne, ze malo komunikujem ale pochopte neda sa komunikovat, ked z toho tak ci tak vyjdete ako nejaky blbec, zeste to vy, kto robi chybu,
ale napriek tomu sa na ten rozhovor chystam, len nabrat odvahu lebo navyse on pri tychto rozhovoroch nevie byt kludny doslova vrieska a ja to neznasam ja som za pokojne riesenie problemov
Tak mi drzte palce, nech naberiem odvahu
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Podľa toho, čo som prečítala, vlastne si už sama a sebestačná žena, ktorá riadi rodinu, stará sa o domácnosť a deti. Tento problém sa nestal zo dňa na deň, ale pekne postupne 14 rokov sa stupňoval a bude sa stupňovať ďalej. Preto si myslím, že ani komunikácia, ktorá tu asi nebola už nebude postačovať na to, aby sa ten vzťah upravil. Z hľadiska toho, aby sa zachránila rodina nemá zmysel ísť touto cestou. Deťom sa síce ublíži, ale prežijú to a možno budú menej trpieť, akokeby ostalo všetko po starom. Rozhodni sa správne a myslí tiež na seba a deti. Taký otec je o ničom. Ak už teraz myslí na seba viac ako na rodinu, tak nech ostane sám. Sám si vybral cetu.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Iba by som chcela vedieť, či ste sa už vnútorne rozhodla od neho odísť a teraz len hľadáte pomoc a spôsob ako to urobiť? Ono u veľa ľudí to je tak, že už sú aj rozhodnutí, len sa to ťažko realizuje, potrebujú postrčiť.

Ak naberiete odvahu a budete s manželom viesť rozhovor, tak navrhujem riešiť budúcnosť - nie kto je a nie je na chybe (aj na to príde) hlavne nazačiatok nastoliť otázku, čo bude ďalej, najlepšie, aby každý z vás bol spokojný a šťastný - teda aj vy. Viem z vlastnej skúsenosti, že sa ťažko hovorí s človekom, ktorý nepočúva, iba kričí svoje - ja som hysterka. Chvalabohu zatial si to priznám, aj keď to moje okolie strašne otravujem a nervózni. Ak manželovi bude ľahostajné vaše šťastie a spokojnosť, tak mu treba dať na javo,že to myslíte vážne.

Vyberte si z mojich slov to, čo potrebujete, aby Vás naštartovalo k riešeniu Vášho problému. Veľa odvahy, nervov a hlavne vydržať dotiahnuť to do pre všetkých dobrého konca!
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

viacmenej som rozhodnuta, odist,ale su tu deti 14,10 rocne dievcata, ktorym ked som to povedala tak mladsia zacala plakat, starsia, ze nech to nerobim, otca maju radi, to nemozem popriet on sa im venoval aj venuje niekedy az prilis.
Ja moz potrebujem nakopnut aby ma niekto postrcill a povedal je to spravne smam z toho kroku strach
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Verím, že deťom na tebe tiež záleží a budú chcieť, aby si bola šťasťná a spokojná, a keď to znamená, že nebudeš s ich otcom, pochopia to. To že budú bez otca bývať neznamená, že s nimi nebude - fráza, ale pravdivá a myslím si, že aj ty budeš mať na nich viac času. Plač a strach prejde, je to o zvyku.
Kým naberieš odvahu, tak maj dopredu rozmyslené svoje kroky, aby sa nestalo, že budeš musieť chtiac-nechtiac cúvnuť. Stoj za svojím a vydrž!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Inak trochu filozofie si neodpustim. Ženy, matky, ako vychovavate synov? Tak, že potom co bude dospely a ak si raz najde manželku, tak si bude trhat vlasy (ta nevesta), alebo predsa len inak?
A za dalsie, kde ste mali oči, ked ste boli zamilovane? Vtedy vam nevadilo, že domacnost je prenho tabu? Alebo na zaciatku pomahal?

Nasa starsia ma uz asi 3 roky takeho mamlasa, co ho doma tiež nic nebavi robiť (dcera, 22r, byva u nich v RD). Už jej moja draha povedala,že co ju čaka. Co boli u nas naposledy, ked sme boli na dovolenke a sme sa vratili tak chlapec iba pred telkou vylapeny a ovladač v ruke a prepinal o 100 šesť až mu moja draha povedala ci teda sa ho spytala, že či ho to baví, že či je to zmysel jeho života. Mladí zbalili svoje švestky a hajde preč k nim.

Podla mna ta televizna romantika a nič nerobenie skončí dieťatkom a prvou fackou, čo magorko príde z krčmy podguraženy (kamaratmi vyprovokovany), že kde ma večeru.
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

co sa tyka toho pomahania, tak pomahal ale len kym sa nenarodila starsia dcera, potom prisiel s tym, ze ked si to zasluzim tak mi bude a ze to co robim ja moze robit aj kazda ciganka...vtedy mi to to druhy krat trklo, ze nie som pre neho nic,
ale inak dik za povzbudive slova, a rady, ale to hlavne bude na mne konecne vyriesit tento svoj problem, ale som rada, ze este su ludia, hoci su mne neznamy pomoct radou, povzbudivym slovom , ale ako som hovorila to hlavne bude na mne hlavne sa odhodlat a ....asi musi byt o tom clovek vnutorne presvedceny, aby ozaj za svvojim doterajsim zivotom urobil hrubu ciaru a zacal takmer odznova
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
demolu Pozri príspevok
Som vydata 14 rokov, uz dlhsiu dobu nam to neklape.Myslim si, ze som pre manzela len sluzkou, ktora navari, operie, atd, mam pocit, ze si ma vobec nevazi, ze vsetko co robim je pre neho samozrejme, ze ja to musim on nie len moze.
Vobec mi doma nepomaha, na vsetky prace doma som sama , ziadne slovo dakujem, prosim a uznani ani nehovorim. Domacnost financujem ja , len ked ho osvieti tak kupi nieco detom aj to nie casto, (len si setri ako minule povedal, aby mal z coho zit na dochodku To šetrí aj pre Teba, alebo iba sebe)a bolo by toho iste viac, ale najviac ma trapi ten fakt, ze si vobec nevazi mna ako zenu.
Riesim dilemu odist ci neodist. Viem mala by som sa o tom s nim porozpravat , ale mam pocit, ze to nema zmysel prečo si to dopredu vzdala? v tom, ze vsetky rozhovory, ktore sme v minulosti viedli, sa skoncili s tym, ze na vine som len ja.
Poradte co robit.
Viem je to dost nesuvisle , ale niekedy je to tazke v kocke vyjadrit svoje pocity.
Urob si zoznam : na ľavú stranu jeho dobré vlastnosti - na pravú zlé a uvidíš ,ktorá strana bude dlhšia , ale buď spravodlivá , lebo seba vždy tak trochu šetríme a skresľujeme pravdu a potom sa rozhoduj .

Páči sa mi výrok jedneho "juhoslovanského" filmového réžiséra - meno som si nezapamätala : Odvtedy čo som oklamal sám seba - neverím nikomu .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať