Zavrieť

Porady

odist alebo zostat

Som vydata 14 rokov, uz dlhsiu dobu nam to neklape.Myslim si, ze som pre manzela len sluzkou, ktora navari, operie, atd, mam pocit, ze si ma vobec nevazi, ze vsetko co robim je pre neho samozrejme, ze ja to musim on nie len moze.
Vobec mi doma nepomaha, na vsetky prace doma som sama , ziadne slovo dakujem, prosim a uznani ani nehovorim. Domacnost financujem ja , len ked ho osvieti tak kupi nieco detom aj to nie casto, (len si setri ako minule povedal, aby mal z coho zit na dochodku)a bolo by toho iste viac, ale najviac ma trapi ten fakt, ze si vobec nevazi mna ako zenu.
Riesim dilemu odist ci neodist. Viem mala by som sa o tom s nim porozpravat , ale mam pocit, ze to nema zmysel v tom, ze vsetky rozhovory, ktore sme v minulosti viedli, sa skoncili s tym, ze na vine som len ja.
Poradte co robit.
Viem je to dost nesuvisle , ale niekedy je to tazke v kocke vyjadrit svoje pocity.
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
demolu Pozri príspevok
vystihli ste to v podstate presne, citim sa nejak tak podobne, pretoze aj po tom vcerajsom rozhovore, ktory som si pripravila v hlave, ze to a to poviem som z toho vysla tak, ze pochybujem sama o sebe,davam si to za vinu, ze ja som ta, ktora to zavinila, ze co ked on to mysli dobre je mi z toho zle som v takom kruhu neistoty v seba, v to ci som normalna ako mi tvrdi, , ze keby ma nemal rad tak ma davno vykopne atd...
ale vystihli ste to
Zlatá moja, ak si rýchlo s triezvou hlavou nepovieš všetky klady a zápory tvojho manžela a nespočítaš si ty sama, kto doma robí a čo robí pre rodinu, ale musí to byť bez akejkoľvek zaujatosti, tak budeš prešľapovať neustále na jednom mieste a nikdy zo začarovaného kruhu nenájdeš východisko. Potrebuješ sa uistiť a najlepšie od cudzej osoby, ktorá však tvoju rodinu pozná, či naozaj dobre rozmýšľaš. Nemáš také úmysly náhodou? Nechceš počuť názor nezaintesovanej osoby, ktorá vás pozná? Zlatá moja, podľa mňa robí na teba psychický nátlak, aby ťa zneistil a znížil tvoje sebavedomie a aj naďalej využíval tvoje služby a výhody a žil si ako v perinke. Asi si nevie predstaviť ako by to bolo, keby žil sám a musel by sa o všetko postarať iba on. Ja by som jednoznačne povedala, že by si mala odísť. On ti nestojí za to ponižovanie, ktoré musíš znášať. Myslím, že ak zostaneš, tak sa tie hádky môžu zvrhnúť aj na niečo iné. On si totiž bude vyžadovať tvoju poslušnosť, aby si nevystrkovala rožky. Keď totiž vidí, že dostávaš rozum, tak ho to štve
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

hovorila som to rodicom, oni maju podobny nazor ako ja , ale su to rodicia oni vidia veci inak, v podstate vzdy su na strane svojho dietata,
potom som tieto svoje pocity hovorila kamaratke, ona mi to viacmenej potvrdila, pozna aj manzela a bola prekvapena, ze je to tak
inac manzel mal priklad aj v svojom otcovi, v podstate aj svokor si nevazil pracu svokry, a ona mu robila vsetko (musela stihat deti, domacnost, pole, opatrovat svoju mamu, svokru atd,(podobne ako ja)(ziju na dedine a tam sa velmi nenosilo, aby zena odisla od muza), podriadila sa,
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

hovorila som to rodicom, oni maju podobny nazor ako ja , ale su to rodicia oni vidia veci inak, v podstate vzdy su na strane svojho dietata,
potom som tieto svoje pocity hovorila , kolegyni aj kamaratke, ona mi to viacmenej potvrdila, pozna aj manzela a bola prekvapena, a cudovala sa, ze nedava ani korunu na domacnost, a ako to zvladam financne, ale k niecomu to bolo dobre, pretoze som sa naucila hospodarit vravela, ze ked je to tak tak by som mala odist, len musim byt rozhodnuta, lebu uz cuvnut nesmiem tak ako vtedy ked som stiahla prvykrat tu ziadost na rozvod
inac manzel mal priklad aj v svojom otcovi, v podstate aj svokor si nevazil pracu svokry, a ona mu robila vsetko (musela stihat deti, domacnost, pole, opatrovat svoju mamu, svokru atd,(podobne ako ja)(ziju na dedine a tam sa velmi nenosilo, aby zena odisla od muza), podriadila sa,
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nemá zmysel zostávať v takom manželstve, v podstate deti trpia. Budú ti to v budúcnosti zazlievať, že nemali pokoj v rodine.
Toto je ukážka manželstva pre tvoje deti? Všetci si myslíme, že by sme mali kvôli deťom zostať spolu, lenže toto je jeden veľký, velikánsky omyl. Ak deti vidia, že rodičia žijú ako psi, alebo ako cudzí ľudia, vôbec to nie je dobre. Keď by si s nimi bola sama, určite by mali viac pokoja a nečakali, kedy čo bude. A by tiež.
Niečím podobným som prešla a toto je výsledok, ktorý ti píšem. Viem, každý prípad je tak trocha iný, a iba ty vieš najlepšie posúdiť, čo sa deje, ale ak si vnútorne presvedčená, zariaď sa a odíď. Viem, určite sa bojíš, čo ak ti nedá v budúcnosti pokoj, ak odídeš, čo ak nevyjdeš s peniazmi atď.? Je toho veľa. Ver mi, ak budeš musieť, všetko zvládneš a možno ti pomôžu rodičia alebo kámošky, susedia. Ale toto, čo teraz prežívaš je iba obyčajná strata času, ktorá nikam nevedie.
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

Dakujem, za Tvoje povzbudive slova, pomohli mi, a viem aj to ze to nema perspektivu, len sa rozhodnut, viem ze bude robit problemy s byvanim, u rodicov, a istotne aj ine ale este sa ta spytam, mozem dat ziadost na rozvod z dovodu neprispievania do domacnosti ,alebo s tym, ze mi nepodakuje, nepoprosi a pod resp si nevazi, pracu zeny ako takej
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Áno, môžeš. Ak dokážeš, že neprispieva a utráca po krčmách, tak môžeš a môžeš požiadať aj o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva a podať žiadosť o stanovenie výživného pred rozvodom. Toto všetko som si zozbierala po internete. Plánujem sa totiž rozviesť, len čakám na vhodnú chvíľu, aby sme spoločne splatili dlhy a potom pa pa. Takisto máme rozdielne názory na život, na svet a vôbec nefungujeme ako manželia, iba pri sebe občas žijeme. Každý si v podstate žije svoj svet a on iba uteká od problémov a nie aby ich riešil. Je toho strašne veľa, čo ma taží, dúfam, že ma dovtedy neporazí, kým splatíme dlhy.
0 0
demolu demolu

demolu je offline (nepripojený) demolu

dokazat mozem len vydavky za byt z vyisov z uctov, pokladnicne bloky za stravu , oblecenie a od nemam, len svedectvo deti

aspon mam to stasti, ze nechodi po krcmach
dakujem este raz a drzim palce aj tebe
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

Ahoj asi sa ti moja odpoved nebude páčiť, ale tiež si myslím že všetko je o komunikácii, ktorú ste určite zanedbali. Ked príde manžel z práce vždy sa porozprávame aký bol den, čo sa udialo, čo ideme robiť alebo nerobiť). Takže skús to ešte rozdýchať. Ked vidím okolo seba samé rozchody je mi z toho smutno. Samozrejme musíš si určiť hranicu čo ešte môžeš znášať. Tiež nie som zástanca vzťahu za každú cenu. Tak ti držím palce aby si sa dobre rozhodla.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Veru, môžeš požiadať o výživné aj počas manželstva. Nebude sa mu páčiť, ale súd mu to môže vyčísliť aj spätne. Skús zájsť na sociálku, sú tam ľudia, čo pomáhajú ľuďom pri rozvodoch a aj so všetkým okolo toho.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

demolu Pozri príspevok
Dakujem, za Tvoje povzbudive slova, pomohli mi, a viem aj to ze to nema perspektivu, len sa rozhodnut, viem ze bude robit problemy s byvanim, u rodicov, a istotne aj ine ale este sa ta spytam, mozem dat ziadost na rozvod z dovodu neprispievania do domacnosti ,alebo s tym, ze mi nepodakuje, nepoprosi a pod resp si nevazi, pracu zeny ako takej
Dievča zlaté, a ešte jednu vec sa musíš naučiť. Naučiť sa nazývať problémy tými správnymi slovami. Na tomto predsa nemôžeš stavať rozvod. Tvoj manžel má oveľa horšie povahové vlastnosti a tie treba vymenovať pred súdom dopodrobna a nie v takejto skrátenej verzii. To potom vyzerá, že nevieš čo od dobroty. Vidíš predsa aké argumenty používa tvoj manžel. Aby ťa nimi pred súdom neprevalcoval.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Demola... veru... veru...
Kazu Pozri príspevok
... Nauč sa nazývať problémy tými správnymi slovami.
Urob si revíziu svojho sebavedomia... aké si mala kedysi... a aké máš dnes... Ak sa na svoj život pozrieš z tohto uhla... som presvedčená, že si včas uvedomíš ako sa mu pomaly darí urobiť z Teba chuderu... LEN na Tebe je... ktorou cestou chceš ďalej ísť... myslím, že výslednice sú nezrovnateľné......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
vrabcek1 Pozri príspevok
Ahoj asi sa ti moja odpoved nebude páčiť, ale tiež si myslím že všetko je o komunikácii, ktorú ste určite zanedbali. Ked príde manžel z práce vždy sa porozprávame aký bol den, čo sa udialo, čo ideme robiť alebo nerobiť). Takže skús to ešte rozdýchať. Ked vidím okolo seba samé rozchody je mi z toho smutno. Samozrejme musíš si určiť hranicu čo ešte môžeš znášať. Tiež nie som zástanca vzťahu za každú cenu. Tak ti držím palce aby si sa dobre rozhodla.
vrabcek1... myslím, že ani Tebe sa nebude moja odpoveď páčiť...... S arogantným blbcom... ktorý si potrebuje svoje komplexy fúkať psychickým deptaním svojej partnerky - doma, tam, kde to nikto nevidí a nepočuje... s tým veru nenakomunikuješ vôbec nič... Leda ak sa včas spamätáš a dokážeš tvrdo čeliť jeho atakom... V opačnom prípade mu dáš šancu zaradenia do kategórie domáceho násilia......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
demolu Pozri príspevok
dokazat mozem len vydavky za byt z vyisov z uctov, pokladnicne bloky za stravu , oblecenie a od nemam, len svedectvo deti
aspon mam to stasti, ze nechodi po krcmach
dakujem este raz a drzim palce aj tebe
Súdu nemusíš dokazovať NIČ viac... len svoje PRESVEDĆENIE že s ním nedokážeš ďalej žiť... pretože si zaslúžiš žiť so svojimi deťmi inak... úcta a pochopenie takýmto chlapom nehovoria naozaj vôbec nič... ...
Uvedom si podstatu, že podaním žiadosti (či samotným rozvodovým rozsudkom) riešiš len "papierové" súvislosti... Svoj spôsob života však musíš zmeniť už pri tom presvedčení... pojednávania sa zvyknú ťahať dlho a občas aj škaredo... Ale deti potrebujú pohladiť, najesť a obliecť každý deň... Zváž si preto naozaj, či v týchto podstatných veciach si na to všetko už teraz sama... alebo v čom sa bez neho nevieš zaobísť... ... Podľa toho sa rozhoduj ako vykročíš ďalej...
0 0
racing racing

racing je offline (nepripojený) racing

Myslím, že si sa vybrala správnou cestou, oslobodiť sa z tohto vzťahu bez úcty a začať žiť sama so sebou, konečne byť slobodná a samostatná. A deti?
Snáď to sami raz pochopia. Časom ...V puberte a v svojom dozrievaní neraz slovom ublížia. Tak držím palce do novej etapy života!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak ma napada jeden vtípek:
Mamička rozpráva dcérke rozprávku o princovi na bielom koni.
Dcérka sa opýta:
"Maminka aj ty si čakala na princa na bielom koni?"
Mama odpovie:
"Čakala, čakala, ale prišiel iba kôň"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať