Zavrieť

Porady

S.R.O vs živnosť

Rozhodujem sa medzi sro a živnosťou, vie niekto poradiť koľko stojí sro: založenie, poplatky a dane ročne, odvody...
Usporiadat
jph jph

jph je offline (nepripojený) jph

Aj ja poprosiiiiiiim: jph@pobox.sk
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

alena
najnovšia skúsenosť zo živnostenského úradu v Bratislave: syn ako jediný spoločník zakladal teraz s.r.o.. so sídlom v mieste trvalého bydliska. Ako majiteľka bytu som mu napísala prehlásenie, že súhlasím so sídlom s.r.o. na uvedenej adrese, priložil k tomu kópiu listu vlastníctva a stačilo to. Prehlásenie nemuselo byť ani overené.
A budes z toho mat nejake dalsie povinnosti? Myslim vyssia dan za byt alebo to uvadzas i v danovom priznani? Aku mate medzi sebou zmluvu? Mozes ju sem prilepit (teda po vymazani osobnych udajov)?
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

nemame ziadnu zmluvu, nic mi neplati, takze ziadne povinnosti mi z toho neplynu, akurat som na postovu schranku nalepila stitok s nazvom firmy
0 0
Suzi Suzi

Suzi je offline (nepripojený) Suzi

Alenka, treba toto prehlasenie pri zakladani s.r.o. predlozit aj na Obchonom registri? Musi mat prehlasenie nejaku predpisanu formu? Alebo postacuje len jednoducho: "Dolupodpisany vlastnik nehnutelnosti YX suhlasi so sidlom s.r.o. na danej adrese." ? Dakujem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Myslím, že takéto vyhlásenie vlastníka nehnuteľnosti treba predkladať aj pri zápise do OR. Vzor prikladám:
0 0
Suzi Suzi

Suzi je offline (nepripojený) Suzi

Dakujem velmi pekne , dufam, ze to aj ja s tou s.r.o. nakoniec uspesne zvladnem a budem Vam tiez vediet poradit... Pekny den!
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vyhlasenie vlastnika sa odovzda len na zivnostenskom. Kedze je v zivnostenskom liste adresa, uz sa vyhlasenie na OR neodovzdava, ani vo vyhlaske 25/2002 nie je vymenovane.
0 0
NKI NKI

NKI je offline (nepripojený) NKI

jess
Však jasné. Každá FO - platiteľ DPH musí od 1.1.2005 prejsť povinne na PU! Potom bude aj FO viesť PU aj s.r.o..
Nie je to tak, FO platiteľ DPH môže aj naďalej účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva!
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

NKI
Nie je to tak, FO platiteľ DPH môže aj naďalej účtovať v sústave jednoduchého účtovníctva!
Neprečítal (a) si si celú tému, to je informácia z 8.8.2004, ktorú jess uvádzala, 11.11.2004 už píše :
"Ako píše Estim, povinnosť FO /platcu DPH, ktorý viedol JU/ prejsť na PU od 1.1.2005 je zrušená".

Pozri príspevok č. 55
0 0
kotlebova.jana kotlebova.jana

kotlebova.jana je offline (nepripojený) kotlebova.jana

Prosím Vás, nemohla by ste mi poslať vzor zakladateľskej aj spoločenskej zmluvy. Budem vám veľmi vďačná.Andrea z TN.
0 0
mironaj mironaj

mironaj je offline (nepripojený) mironaj

Pred namáhavou prácou kvalitné jedlo, po namáhavej práci šport ...viac
Ako vlastne vyzerá Vyhlásenie o splatení vkladu s.r.o.?
0 0
mironaj mironaj

mironaj je offline (nepripojený) mironaj

Pred namáhavou prácou kvalitné jedlo, po namáhavej práci šport ...viac
Som zamestnancom školy - vychovávateľ, tu odvadzam všetky odvody (zdrav., dôch.,nezamest.,a invalid.poist). S viacerými spoločníkmi sa chystame založiť sro. Chcem sa opýtať, 1. čo je pre mňa lepšie byť v sro konateľom alebo spoločníkom? 2. Kde má byť uvedená (zapísaná) dohoda medzi spoločníkmi o percentuálnych podieloch na zisku (v budúcnosti a ak budú), podľa vloženia vkladu do sro? 3. Je dobré (správne), ak sa ešte pred založením spoločníci dohodnú okrem odmeny (mzdy) aj na percentualnych podieloch? 4. Podiely môžu byť iba ročné alebo aj mesačné?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mironaj
Som zamestnancom školy - vychovávateľ, tu odvadzam všetky odvody (zdrav., dôch.,nezamest.,a invalid.poist). S viacerými spoločníkmi sa chystame založiť sro. Chcem sa opýtať, 1. čo je pre mňa lepšie byť v sro konateľom alebo spoločníkom? 2. Kde má byť uvedená (zapísaná) dohoda medzi spoločníkmi o percentuálnych podieloch na zisku (v budúcnosti a ak budú), podľa vloženia vkladu do sro? 3. Je dobré (správne), ak sa ešte pred založením spoločníci dohodnú okrem odmeny (mzdy) aj na percentualnych podieloch? 4. Podiely môžu byť iba ročné alebo aj mesačné?
1. to, či chceš byť spoločníkom aj konateľom, závisí od dohody medzi vami (spoločníkmi), ak budeš konateľ, budeš v zmysle Obchodného zákonníka štatutárnym orgánom firmy spolu s valným zhromaždením, čiže budeš bezprostredne riadiť firmu a ovplyvňovať jej chod, zodpovedať za vedenie účtovníctva, atď. Ako spoločník budeš spolumajiteľom firmy podľa výšky vkladu do základného imania, ale nemusíš vlastne zasahovať priamo do riadenia firmy - naviac ak by si bol konateľ, musíš dať pozor na konflikt záujmov so zamestnaním,
2. dohoda o základných veciach s.r.o. (výška zákl. imania-min. 200.000 Sk, každý spoločník aspoň 30.000 Sk, predmet podnikania, rozdelenie právomocí spoločníkov a konateľov, spôsob tvorby fondov, rozdeľovanie zisku, spôsoby scudzovania obchodného podielu apod.) bude uvedená v spoločenskej zmluve, na ktorej znení sa dohodnú všetci spoločníci a ktorí ju podpíšu (podpisy musia byť overené pre registrový súd),
3. spoločníci sa MUSIA dohodnúť na výške svojich podielov najneskôr pri zostavení a podpísaní spoločenskej zmluvy, na výške platov sa v zásade dohodnúť nemusia, to závisí od toho, či budú mať s vlastnou firmou aj pracovnú, alebo iba obchodnú zmluvu. Navyše spoločník, ak nie je konateľom ani zamestnancom nemusí mať s vlastnou s.r.o. žiadnu zmluvu,
4. neviem, ako to myslíš s podielmi, či môžu byť mesačné alebo ročné.
Vklad, ktorý sa pôsobením v zapísanej s.r.o. mení na obchodný podiel nemusí byť splatený vcelku, ale musí byť pred zápisom spoločnosti splatený u jednotlivých spoločníkov aspoň v sume 30%, pričom pri zápise do OR musí byť hodnota splatených peňažných aj nepeňažných vkladov všetkých spoločníkov aspoň 100.000 Sk.
Ak myslíš na podiely na zisku, tie môžu byť vyplácané iba ak dosiahne spoločnosť zisk, a tento môže byť vyplácaný iba ročne po skončení účtovného obdobia a po súhlase valného zhromaždenia s.r.o.

Nenahnevaj sa, mám pre teba jednu radu - vidím, že podľa charakteru otázok si v tejto oblasti (neviem, ako tvoji spoločníci) úplný začiatočník, preto odporúčam najskôr preštudovať dôsledne najmä Obchodný zákonník v časti, ktorá sa venuje s.r.o. ( §§ 105-153 ), aspoň niečo z daňových, sociálnych a zdravotných zákonov (ohľadne odvodov), a veľmi precízne zvážiť všetky aspekty spoločenskej zmluvy, a spolupôsobenia ostatných spoločníkov. Je to veľmi dôležité. Ak budú ďalšie otázky, rád zodpoviem.
0 0
mironaj mironaj

mironaj je offline (nepripojený) mironaj

Pred namáhavou prácou kvalitné jedlo, po namáhavej práci šport ...viac
Vďaka a ešte raz vďaka... Práve preto, že som úplný začiatočník sa pýtam bez ostýchu aj, na prvý pohľad pre skúsených, na smiešne otázky. Viem, že tieto otázky sú a budú pre mňa rozhodujúce, teda veľmi dôležité. Beriem si k srdcu tvoje odporučanie a určite si detailne preštudujem Obchod.zakonník a zvlášť spomínaný §... Ešte raz díky ajobs.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Ja by som okrem naštudovania Obchodného zákonníka odporúčala obrátiť sa sa šikovného právnika, ktorý sa zaoberá obchodným právom a má skúsenosti so zakladaním firiem. Určite nielen poradí ale príslušné dokumenty aj vypracuje. Nie sú to síce malé finančné náklady, ale myslím si, že je to spoľahlivé riešenie.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mironaj
Vďaka a ešte raz vďaka... Práve preto, že som úplný začiatočník sa pýtam bez ostýchu aj, na prvý pohľad pre skúsených, na smiešne otázky. Viem, že tieto otázky sú a budú pre mňa rozhodujúce, teda veľmi dôležité. Beriem si k srdcu tvoje odporučanie a určite si detailne preštudujem Obchod.zakonník a zvlášť spomínaný §... Ešte raz díky ajobs.
Nie je začo, rád som pomohol. A na ocenenie dobrej rady máme na Porade body, stačí len stlačiť tlačidlo $
0 0
mironaj mironaj

mironaj je offline (nepripojený) mironaj

Pred namáhavou prácou kvalitné jedlo, po namáhavej práci šport ...viac
Práve v tom to je "nájsť šikovného právnika" pre obchodné právo. Odkiaľ ja mám vedieť, že práve onen je šikovný? Veď každý právnik sa tvari, že je ten najšikovnejší... Ajobsko ja ani smajliky tu neviem použiť... hľadal som a na nič som neprišiel... jedine, že ti davam súhlasy... Prosím ukaž mi ako použiť smajliky... Díky
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Prosím, viete mi niekto potvrdiť, že poplatok (v kolkoch) za zápis novej s.r.o.-čky do OR od nového roku bude 25.000 Sk (namiesto terejších 10.000 )?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
iva
Prosím, viete mi niekto potvrdiť, že poplatok (v kolkoch) za zápis novej s.r.o.-čky do OR od nového roku bude 25.000 Sk (namiesto terejších 10.000 )?
Neviem o tom nič, myslím, že je to kačica
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
mironaj
Práve v tom to je "nájsť šikovného právnika" pre obchodné právo. Odkiaľ ja mám vedieť, že práve onen je šikovný? Veď každý právnik sa tvari, že je ten najšikovnejší... Ajobsko ja ani smajliky tu neviem použiť... hľadal som a na nič som neprišiel... jedine, že ti davam súhlasy... Prosím ukaž mi ako použiť smajliky... Díky
Ak odpovedáš na príspevok s CITOVANÍM, smajlíkov nájdeš hneď na ploche vľavo od písania príspevku, pridávaš ich kliknutím.

Body, teda tie dolárovky čo som napísal dávaš pri príspevku od príslušného autora, pod menom je vedľa svetielka, čo svieti zelene (ak si pripojený), alebo tmavo (ak nie si pripojený), taký oranžový štvorček. Stačí naň kliknúť, a body dostáva príslušný autor príspevku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať