Zavrieť

Porady

Chronické ľadvinové zlyhanie

Na chronické ľadvinové zlyhanie umrel kocúr menom Adrianko.
Chcela by som sa Vás spýtať, podľa čoho sa dá zistiť, že ide o takúto vážnu chorobu?
Preto sa pýtam, lebo v r.2006 v septembri sme šli na odstránenie zubného kameňa a pred zákrokom mu odobrali krv, kedy zistili tieto výsledky: urea: 11,5 Kreatin 151 fosfor 1,44
V r.2006 nám vraveli že je v poriadku a že je zdravý. Pýtam sa ja, prečo sa mu stav tak rapídne zhoršil? 2 roky mu nebolo nič.. Vždy, ked sme isli na kontrolu, boli spokojné "pani" lekárky, že je všetko v najväčšom poriadku.
V septembri r.2008 mal občasné nechutenstvo,menej papal, kus mu bolo cítiť zápach z úst, ale to bolo kvôli zubnému kameňu. /zbadala som že má enormné množstvo kameňa/. Kvôli tomu sme ho po druhý raz odniesli aby mu to odstránili, lenže "pani lekárky" mu namiesto toho aby mu pomohli, pichli mu injekciu : diazepan, nevieme kvôli čomu,/to štyria zverolekári ostali v šoku ked sa to dozvedeli/ tvrdili aby ho "naštartovali" aby začal papať. Ale nestalo sa tak, zdalo sa mi ako keby sa mu krútila hlava, nevládol na nohy /"4 nohy na 5 strán"/. Asi týždeň mu trvalo, kým sa spod účinku injekcie dostal a ako-tak aj papal, mal pravidelne potrebu. Minulý týždeň vo štvrtok sme ho znovu odniesli na kontrolu aby mu dali infúziu a aby ho vyliečili, - poznačím: bol celkom v poriadku, papal, mal potrebu, vedel spať a netrápil sa. Z kontroly sme ho už tak odniesli, že bol úplne oslabený, zo dňa na deň sa mu zhoršil stav až natoľko že už v nedelu ako keby bol ochrdnutý, nevedel už ani stať na nohe, a v pondelok už ani hlavičku nevedel držať, už nič, a dnes umrel.
Chcela by som sa na záver spýtať na diazepan,či bol správny výber tzv. liečenia v tejto situácií a taktiež na túto chorobu, ako uviedli: chronické ľadvinové zlyhanie, a tretia otázka: ako je to možné že do 2 mes. celkom zdravý kocúr, ktorý sa netrápil kvôli ničomu, zrazu umrie na takú ťažkú chorobu?
PS: výsledky: 13.okt.2008 /trnava/ - urea: 46,4, kreatin : 529
minulotýždnové /rimavská sobota/ - urea: 59,87
kreatin: 373,06

Prosím pomôžte mi v hľadaní odpovedí na moje otázky.
Naposledy upravil 20lucka201 : 05.11.08 at 07:36
Usporiadat
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
peto111 Pozri príspevok
V tomto sa jednoznacne postavim za syrika. Autorka schvalne nedala do nazvu temy, ze sa jedna o kocura. Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura... ani sa nedivim, ze zareaguje ako syrik. Ja som zareagoval rovnako. Poprosim autorku, nech da do nazvu prispevku, ze sa jedna o domaceho mazlicka, cim zabezpeci, ze vela ludi co o riesenie problemov domacich mazlickov nema zaujem, tuto temu nebude citat.
To hádam nemyslíš vážne, je to tiež len živý tvor a pri zadávaní témy, keď si ju lepšie prečítaš, zistíš o čo tu vlastne ide. Ináč,či je to zlyhanie u človeka alebo zvieratka, myslím si že problematika je veľmi podobná. Takže určite zadávateľka témy to neurobila naschvál. Prajem jej aby si našla do budúcna ďaľšieho štvornohého miláčika s ktorým bude šťastná a jej miláčik tiež!
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

peto111 Pozri príspevok
V tomto sa jednoznacne postavim za syrika. Autorka schvalne nedala do nazvu temy, ze sa jedna o kocura. Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura... ani sa nedivim, ze zareaguje ako syrik. Ja som zareagoval rovnako. Poprosim autorku, nech da do nazvu prispevku, ze sa jedna o domaceho mazlicka, cim zabezpeci, ze vela ludi co o riesenie problemov domacich mazlickov nema zaujem, tuto temu nebude citat.
ďakujem Peťo...už som si myslela,že idem sama proti davu...
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

peto111 Pozri príspevok
Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura...
Hneď v úvode je uvedené že sa tu nejedná o niekoho ale o kocúra, tak prečo si to celé prečítal? A nemohol si naraz zistiť,keďže to hneď na začiatku je "odhalená pravda"
Proste nereaguj, nečítaj a bodka!
Mimochodom ide o vážnu chorobu, resp.išlo, chcela som sa poradiť a nie to,aby na mňa poniektorí útočili, ktorí nevedia prehltnúť, že sa tu jedná o zvieratko.
0 0
peto111 peto111

peto111 je offline (nepripojený) peto111

20lucka201 Pozri príspevok
Hneď v úvode je uvedené že sa tu nejedná o niekoho ale o kocúra, tak prečo si to celé prečítal? A nemohol si naraz zistiť,keďže to hneď na začiatku je "odhalená pravda"
Proste nereaguj, nečítaj a bodka!
Mimochodom ide o vážnu chorobu, resp.išlo, chcela som sa poradiť a nie to,aby na mňa poniektorí útočili, ktorí nevedia prehltnúť, že sa tu jedná o zvieratko.
Ja som si to cele necital. Precital som prvu vetu a mal som dost. Ze kocur zomrel!!! Poviem ti uprimne, co si myslim. Prisla si sa sem vyplakat, aby ta ostatni polutovali. To je v poriadku, ja nic proti tomu nemam. Vyrozpravat sa pomoze. Tak proste daj do nazvu temy, ze ide o ladvinove zlyhanie kocura a mas po probleme, prijdu ta sem polutovat ludia s domacimi milacikmi a vsetko bude v poriadku. To je take tazke urobit?
A syrik, niesi jedina, neboj. ;-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať