Zavrieť

Porady

Skončenie PP v skúšobnej dobe, PN, ochranná lehota

Obraciam sa na vás s prosbou vo veci skončenia pracovného pomeru v skušobnej dobe.Máme zamestnanca , ktorý je toho času zamestnaný na zákl. prac. zmluvy a plynie mu ešte skušobná doba.Zamestnanec je momentálne PN .Je možné ukončiť s týmto zamestnancom pracovný pomer v skušobnej dobe aj napriek tomu že je práceneschopný.Ak áno, podľa akého právneho predpisu/zákonníka práce/.Podľa môjho názoru sa vzťahuje na zamestnanca ochraná doba v tom zmysle , že je PN, ale počula som už ja iný názor.Preto ak môžte a viete poraďte. Vopred Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zamestnávatel môže so zamestnancom ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe aj počas PN. Ak je termín skončenia 31.10. a súčasne týmto dňom začína PN-ka, za 31.10. mu vyplatíte náhradu príjmu a od 1.11. odstúpite PN-ku spolu s potvrdením o príjme na sociálnu poisťovňu.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jeho prac. pomer skončil v skúš.dobe 31.10.08.
Ak mu v ten istý den vznikla PN-ka, tak tento jeden den mu preplatíte ako náhradu mzdy za dočasnú PN a od dalšieho dna posuniete do SP spolu s potvrdením zamestnávatela o zamestnancovi pre uplatnenie nároku na nemocenské dávky.

Zamestnanec nie je v "ochrannej dobe" (podla zákonník práce § 64), lebo jeho PP neskončil výpovedou zo strany zamestnávatela a len pre výpoved od zamestnávatela platí zákaz výpovede=ochranná doba.

Ale zamestnanec je v "ochrannej lehote" (podla zákona o sociálnom poistení § 32), takže aj po ukončení PP má nárok na nemocenské vyplácané SP-nou.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
MIRONELLA - pred zadaním otázky skús najprv VYHĽADÁVANIE v už zverejnených príspevkoch, hm ?
Treba sem-tam pozrieť aj do pravidiel a etikety Porady

Zlučujem všetky témy súvisiace s toutou problematikou...

Pekný deň
0 0
dagyna dagyna

dagyna je offline (nepripojený) dagyna

Chcem sa spýtať, zamestnanec požiadal o ukončenie PP po 3 dňoch od podpísania zmluvy s pracovnou agentúrou. Poslal to písomne mailom ako prílohu. Čo mu musí dať pracovná agentúra aké papiere keď to bolo jeho prvé zamestnanie? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dagyna Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, zamestnanec požiadal o ukončenie PP po 3 dňoch od podpísania zmluvy s pracovnou agentúrou. Poslal to písomne mailom ako prílohu. Čo mu musí dať pracovná agentúra aké papiere keď to bolo jeho prvé zamestnanie? Ďakujem
A čo tak trochu pohľadať? odpovedí na túto otázku je tu neúrekom. Skús dať kľúčové slovo do vyhľadávača.
Napr. aj tu:
http://www.porada.sk/t89774-ukonceni...u-doklady.html
0 0
papierikkk papierikkk

papierikkk je offline (nepripojený) papierikkk

dna 9.11.2011 som bol normalne v praci a 10.11.2011 us nie ochorel som rano som volal I pointovy to je nieco ako majster ze som ochorel povedal ze to odkaze veducemu PN mam vystavenu 11.11.2011 na den 10.11 ale nemal som ako poslat zamestnavatelovy PN-ku poslal som ju ked som siel na kontrolu v stredu 16.11 expresne aby to na dalsi den dostali a dnes som bol na zdravotnej poistovny a tam som sa dozvedel ze mi zamestnavatel ukoncil pracovny pomer dna 9.11.2011 ani neposlali PN-ku do poistovne a 14.11 som kontaktoval jednu z personalistiek mailom a ziadal som ju o adresu komu mam poslat PN-ku takze vedeli ze som PN co mozem teraz robit mozu ma vyhodit ? prijali ma 17.10.2011
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

zamestnávateľ vám ukončil PP bez vášho súhlasu - podpisu ?
0 0
papierikkk papierikkk

papierikkk je offline (nepripojený) papierikkk

ano ani by som nevedel keby som nesiel na zdravotnu pistovnu a este stale som PN
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

papierikkk Pozri príspevok
dna 9.11.2011 som bol normalne v praci a 10.11.2011 us nie ochorel som rano som volal I pointovy to je nieco ako majster ze som ochorel povedal ze to odkaze veducemu PN mam vystavenu 11.11.2011 na den 10.11 ale nemal som ako poslat zamestnavatelovy PN-ku poslal som ju ked som siel na kontrolu v stredu 16.11 expresne aby to na dalsi den dostali a dnes som bol na zdravotnej poistovny a tam som sa dozvedel ze mi zamestnavatel ukoncil pracovny pomer dna 9.11.2011 ani neposlali PN-ku do poistovne a 14.11 som kontaktoval jednu z personalistiek mailom a ziadal som ju o adresu komu mam poslat PN-ku takze vedeli ze som PN co mozem teraz robit mozu ma vyhodit ? prijali ma 17.10.2011
Ak si ešte v skúšobnej dobe, PP sa môže ukončiť aj počas PN.
0 0
papierikkk papierikkk

papierikkk je offline (nepripojený) papierikkk

som a teraz tu PN nemusia poslat do poistovne ? mam si ju vypitat a poslat sam ci ako dalej
Naposledy upravil papierikkk : 22.11.11 at 09:07
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

papierikkk Pozri príspevok
som a teraz tu PN nemusia poslat do poistovne ?
Za čas, kedy si už bol na PN a PP ešte trval, dostaneš náhradu príjmu, potom tvoju PN odstúpia SD a dostaneš nemocenské od SP.
0 0
papierikkk papierikkk

papierikkk je offline (nepripojený) papierikkk

teraz ked som skoncil PN kam mam poslat ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak si bez zamestnania a máš platenú PNS zo SP, tak tam by si ju mal a fotokópiu do ZP......
ak si nezamestnaný tak aj na UP.....
0 0
papierikkk papierikkk

papierikkk je offline (nepripojený) papierikkk

nejsom na urade prace ja som ochorel a zamestnavatel ma vyhodil v skusobnej dobe
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ak si ukončil PN, túto treba zaslať (doniesť) napríslušnú SP.
Nezabudni sa do 7 dní po ukončení PN zaevidovať na úrad práce (toto nie je povinné ...), ide len o to, že ti možno vznikne nárok na podporu v nezamestnanosti (záleží, koľko dní si platil poistenie v nezamestnanosti).
1 0
lara66 lara66

lara66 je offline (nepripojený) lara66

Dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať ako zamestnanec, či sa na mňa vzťahuje ochranná lehota, keď som v skúšobnej dobe. Príklad, dnes mi skončila skúšobná doba zamestnávateľ so mnou rozviazal PP v skúšobnej dobe ku dnešnému dňu a v pondelok zájdem k doktorke pretože mám zdrav. problémy, platí pre mňa ochranná lehota a keď áno kam mam doručiť PN, zamestnávateľovi alebo do SP? Videla som tu už odpovede na túto otazku ale bohužial sa rôznia a ja neviem, ktorá je vlastne pravdiva. Ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lara66 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať ako zamestnanec, či sa na mňa vzťahuje ochranná lehota, keď som v skúšobnej dobe. Príklad, dnes mi skončila skúšobná doba zamestnávateľ so mnou rozviazal PP v skúšobnej dobe ku dnešnému dňu a v pondelok zájdem k doktorke pretože mám zdrav. problémy, platí pre mňa ochranná lehota a keď áno kam mam doručiť PN, zamestnávateľovi alebo do SP? Videla som tu už odpovede na túto otazku ale bohužial sa rôznia a ja neviem, ktorá je vlastne pravdiva. Ďakujem za odpoveď
ak tvoj pracovný pomer trval aspoň 7 dní, ochranná lehota, v ktorej môžeš mať začiatok PN-ky je 7 kal.dní. Začiatok PN-ky treba odniesť priamo do SP.
0 0
lara66 lara66

lara66 je offline (nepripojený) lara66

Áno trval skoro cele tri mesiace, len som nevedela či zapadám do tej ochrannej lehoty kvôli tej skúšobnej dobe, lebo niekto tu písal , že iba keď ťa zamestnávateľ vyhodí a máš PP na dobu neurčitú iba vtedy platí tá ochranná lehota 7 dni. Ďakujem za odpoveď...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lara66 Pozri príspevok
Áno trval skoro cele tri mesiace, len som nevedela či zapadám do tej ochrannej lehoty kvôli tej skúšobnej dobe, lebo niekto tu písal , že iba keď ťa zamestnávateľ vyhodí a máš PP na dobu neurčitú iba vtedy platí tá ochranná lehota 7 dni. Ďakujem za odpoveď...
Nemáš správne informácie. Ak prac.pomer trval aspoň 7 kal.dní, máš nárok na 7-dňovú ochrannú dobu po skončení prac.pomeru (neskúma sa dôvod skončenia prac.pomeru).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať