Zavrieť

Porady

Hľadáme moderátorov pre Porada.sk

admin
Ahojte,

viacerí sme sa zhodli, že na Porade pribúda chaos a bezvládie, preto by sa hodilo posilniť rady moderátorov. Či už sú to odborné či neodborné rubriky.

Čo sa od moderátorov najviac očakáva?
Uzatváranie opakovaných tém a pridanie odkazu na už existujúcu tému (ak už nie je pôvodná téma neaktuálna).
Uzatváranie tém v ktorých vznikajú hádky a upozorňovanie členov.
Presúvanie tém do náležitých rubrík.
Prispievanie k priateľskej atmosfére na Porade

Ďakujem vopred za prihlášky
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Tak to je úžasné. Dúfam, že to nie je nový trend na Porade. Zadať tému, dozvedieť sa čo potrebujem a dať zmazať. Veď to bola úplne obyčajná, nekonfliktná téma, ktorá mohla poslúžiť ako zdroj informácií aj ďalším. No čo už.
Ďakujem.

P.S. Na novopríhlásenú poraďáčku bola ozaj veľmi znalá a šikovná
Petra, tak isto ako Arizona vidím, že téma bola zmazaná moderátorom na žiadosť zadávateľky témy.
Pýtam sa, čo ju mohlo motivovať k takej žiadosti? Udobrila sa z manželom? Vyhrážal sa jej niekto? Odhalil niekto jej totožnosť a mala z toho nepríjemné situácie vo svojom okolí? Vyriešila si problém a nechcela, aby niekto odhalil stopy po tom, odkiaľ čerpala rady?
Nechce sa mi filozofovať, tak len taká prosba : Čo tak trochu viac dôverovať moderátorom?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dav Pozri príspevok
Petra, tak isto ako Arizona vidím, že téma bola zmazaná moderátorom na žiadosť zadávateľky témy.
Pýtam sa, čo ju mohlo motivovať k takej žiadosti? Udobrila sa z manželom? Vyhrážal sa jej niekto? Odhalil niekto jej totožnosť a mala z toho nepríjemné situácie vo svojom okolí? Vyriešila si problém a nechcela, aby niekto odhalil stopy po tom, odkiaľ čerpala rady?
Nechce sa mi filozofovať, tak len taká prosba : Čo tak trochu viac dôverovať moderátorom?
Dav,
fajn, mohla dotyčná poupravovať svoje príspevky. Mohla požiadať ak ju niekto citoval aby to urobil tiež. Aby ostala anonymná, aby nikto ju neidentifikoval.
Ale je správne ak sa zmaže téma, ludia tam prispeli svojim rozumom, svojimi radami? To je predsa ich vlastníctvo.
Naozaj si myslím, že to sa mohlo riešiť ináč.

Tiež ked som sa rozpísala v téme, ktorá odhalovala viac ako som chcela tak som požiadala konverzujúcich poraďákov o úpravu príspevkov. A vyhoveli, lebo sme ľudia a ak chcem pomôcť tak predsa nebudem ubližovať priekmi.

Uvedomujem si, že človek sa dá nájsť hocijakým spôsobom. Na nete je priveľa informácii o nás. Ale dalo sa to riešiť aj ináč. Môj názor.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Petra, tak isto ako Arizona vidím, že téma bola zmazaná moderátorom na žiadosť zadávateľky témy.
Pýtam sa, čo ju mohlo motivovať k takej žiadosti? Udobrila sa z manželom? Vyhrážal sa jej niekto? Odhalil niekto jej totožnosť a mala z toho nepríjemné situácie vo svojom okolí? Vyriešila si problém a nechcela, aby niekto odhalil stopy po tom, odkiaľ čerpala rady?
Nechce sa mi filozofovať, tak len taká prosba : Čo tak trochu viac dôverovať moderátorom?
Veď vieš, že mám s moderátormi svoje skúsenosti, aj keď všetkým ľuďom sa snažím prioritne dôverovať. Ty si vyslovila určité možnosti, tak aj ja pridám, čo si myslím o tom ja. Ja si myslím, že to bol nick niekoho, ktorý už bol na Porade ragistrovaný, kto možno ani nepotreboval radu. Veď kto by po ôsmich rokoch, ako má povinnosť zabezpečiť náhradný byt pre rozvedeného manžela, sa teraz po prvý raz práve na Porade pýtal na to , čo má vlastne urobiť? A mal veľmi presné otázky. Nie ako analfabet. Tá téma ma zaujala predovšetkým tým, koľko intímnych podrobností bolo v zadaní uvedených. A zrazu takúto tému bolo treba odstrániť. Ja si myslím, že tam bolo daná pre zábavu. To je moja interpretácia, hoci netrvám na tom, že musí byť správna. Súhlasím s Xanti, ak to bolo ináč a bol vážny dôvod na vymazanie, dalo sa to vyriešiť aj elegantnejšie.

Ale nechcem robiť z toho kovbojku, chcela som len vedieť ako to bolo. A ten nick ešte existuje na Porade, či bol tiež vymazaný?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Veď vieš, že mám s moderátormi svoje skúsenosti, aj keď všetkým ľuďom sa snažím prioritne dôverovať. Ty si vyslovila určité možnosti, tak aj ja pridám, čo si myslím o tom ja. Ja si myslím, že to bol nick, niekoho, ktorý už bol na Porade ragistrovaný, kto možno ani nepotreboval radu. Veď kto by po ôsmich rokoch, ako má povinnosť zabezpečiť náhradný byt pre rozvedeného manžela, sa teraz po prvý raz práve na Porade pýtal na to , čo má vlastne urobiť? A mal veľmi presné otázky. Nie ako analfabet. Tá téma ma zaujala predovšetkým tým, koľko intímnych podrobností bolo v zadaní uvedených. A zrazu takúto tému bolo treba odstrániť. Ja si myslím, že tam bolo daná pre zábavu. To je moja interpretácia, hoci netrvám na tom, že musí byť správna. Súhlasim s Xanti,ak to bolo ináč a bol vážny dôvod na vymazanie, dalo sa to vyriešiť aj elegantnejšie.
S tým mám len technický problém : Ako vymazať tému, aby nebola vymazaná?
Ale vážne .
Zadávateľka témy požiadala o vymazanie témy. Ale prečo tému zadala a prečo ju nechcela mať na Porade ? Neviem odpoveď.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dav Pozri príspevok
S tým mám len technický problém : Ako vymazať tému, aby nebola vymazaná?
Ale vážne .
Zadávateľka témy požiadala o vymazanie témy. Ale prečo tému zadala a prečo ju nechcela mať na Porade ? Neviem odpoveď.
Hm,
žeby napísať novú tému? Teda vymazať učastníčku jej osobné údaje, dať tam niečo "vymyslené" lebo človek nevie čo mu život prinesie a nechať tam rady poradákov, ktorí tomu venovali čas.

Ale ja som už ticho.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Veď vieš, že mám s moderátormi svoje skúsenosti, aj keď všetkým ľuďom sa snažím prioritne dôverovať. Ty si vyslovila určité možnosti, tak aj ja pridám, čo si myslím o tom ja. Ja si myslím, že to bol nick niekoho, ktorý už bol na Porade ragistrovaný, kto možno ani nepotreboval radu. Veď kto by po ôsmich rokoch, ako má povinnosť zabezpečiť náhradný byt pre rozvedeného manžela, sa teraz po prvý raz práve na Porade pýtal na to , čo má vlastne urobiť? A mal veľmi presné otázky. Nie ako analfabet. Tá téma ma zaujala predovšetkým tým, koľko intímnych podrobností bolo v zadaní uvedených. A zrazu takúto tému bolo treba odstrániť. Ja si myslím, že tam bolo daná pre zábavu. To je moja interpretácia, hoci netrvám na tom, že musí byť správna. Súhlasím s Xanti, ak to bolo ináč a bol vážny dôvod na vymazanie, dalo sa to vyriešiť aj elegantnejšie.

Ale nechcem robiť z toho kovbojku, chcela som len vedieť ako to bolo. A ten nick ešte existuje na Porade, či bol tiež vymazaný?
Zoznam členov Porady je prístupný ,pozri link.
http://www.porada.sk/memberlist.php
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
S tým mám len technický problém : Ako vymazať tému, aby nebola vymazaná?
Ale vážne .
Zadávateľka témy požiadala o vymazanie témy. Ale prečo tému zadala a prečo ju nechcela mať na Porade ? Neviem odpoveď.
Dav, obe sme filozofovali nad príčinami Pravý dôvod sa asi nedozvieme. Ale skutočne to nechcem rozmazávať. Chcela som o tom vedieť viac len preto, že ma prekvapila rýchlosť, s akou téma zmizla po poslednom príspevku.
A tým elegantnejším spôsobom vymazania som myslela to, že ten kto mazal, by tým, čo do témy prispeli oznámil, že sa téma vymaže. Veď sme to boli asi štyri nicky , čo sme radili. Ale fakt by ma zaujímalo, či ten nick zostal, aby som v budúcnosti na jeho témy nereagovala. No môžem ja pozerať do zoznamu, keď meno nicku neviem
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
nemali sa v tejto teme hlasit zaujemcovia na post moderatorov porady? nejako sa to tu zbehlo k obvineniam....či sa mylim?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pre upokojenie všetkých "zúčastnených"
Oslovila som ss kou , zadávateľku vymazanej témy...
Či sa vyjadrí, alebo nie nechávam na jej rozhodnutí. To už žiaden moderátor ovplyvniť nemôže.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

katarina.j Pozri príspevok
nemali sa v tejto teme hlasit zaujemcovia na post moderatorov porady? nejako sa to tu zbehlo k obvineniam....či sa mylim?
Kým napíšeš príspevok, skús prečítať viac ako jeden príspevok. A ak si si všimla, diskusia už skončila
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Petra Nová Pozri príspevok
Kým napíšeš príspevok, skús prečítať viac ako jeden príspevok. A ak si si všimla, diskusia už skončila
ja som to citala cele, moja, aj ked je to z r.2008-to som narazala na to, ze nazov temy je iny ako obsah temy. preco si nezriadite nejaku sukromnu skupinu,kde si môzete menit nazory? diskusia stale frči, ved dnes tu pribúdaju prispevky...nemyslela som to v zlom, takze sa nebudem ani ospravedlnovat-samozrejme.čo ste dnes tak bojovo naladení!!!!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Xanti Pozri príspevok
Jaaaj,
a to je možné takto vymazávať témy? Na žiadosť zadávateľky? Ako mám pocit ak si ju dobre pamätám, že tam boli dobré rady, ktoré by použili aj iný poraďáci.
Vymazávanie tém nie je bežné, je to skôr výnimka. Buď vtedy , ak témy porušujú pravidlá porady,alebo ak má napr. zakladateľ témy nejaký vážny dôvod...moderátor nemôže občas vyhovieť všetkým.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

arizona Pozri príspevok
Vymazávanie tém nie je bežné, je to skôr výnimka. Buď vtedy , ak témy porušujú pravidlá porady,alebo ak má napr. zakladateľ témy nejaký vážny dôvod...moderátor nemôže občas vyhovieť všetkým.
Ja verím ,
ale vieš ak sa to tu ujme. Že založím tému, dostanem odpoved od ochotných poraďákov a požiadam o zmazanie. Tak potom naozaj človek nebude mať chuť pomáhať.
Nedivím sa Petre, že chce poznať dotyčný nick aby sa v budúcnosti nezapodievala pomocou, kt. je potom bez milosti vymazaná a pomohla len jednej dotyčnej osobe. Môj názor je, že taká osoba mohla navštíviť právnika a riešiť svoju situáciu tak. Vtedy by jej problémy neboli zverejnené na nete. Čo už.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

katarina.j Pozri príspevok
ja som to citala cele, moja, aj ked je to z r.2008-to som narazala na to, ze nazov temy je iny ako obsah temy. preco si nezriadite nejaku sukromnu skupinu,kde si môzete menit nazory? diskusia stale frči, ved dnes tu pribúdaju prispevky...nemyslela som to v zlom, takze sa nebudem ani ospravedlnovat-samozrejme.čo ste dnes tak bojovo naladení!!!!
Hovoríme o rôznych veciach. Žeby si svojimi príspevkami hľadala moderátorov....? Tvoja? Ťažko! K Tvojím doporučeniam sa nebudem vyjadrovať. To, čo som chcela vedieť, to som sa dozvedela a definitívne končím. To, čo som teraz napísala tiež nemyslím v zlom. A tiež viem, že som teraz mimo témy.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Xanti Pozri príspevok
Ja verím ,
ale vieš ak sa to tu ujme. Že založím tému, dostanem odpoved od ochotných poraďákov a požiadam o zmazanie. Tak potom naozaj človek nebude mať chuť pomáhať.
Nedivím sa Petre, že chce poznať dotyčný nick aby sa v budúcnosti nezapodievala pomocou, kt. je potom bez milosti vymazaná a pomohla len jednej dotyčnej osobe. Môj názor je, že taká osoba mohla navštíviť právnika a riešiť svoju situáciu tak. Vtedy by jej problémy neboli zverejnené na nete. Čo už.
Xanti, prešla som si tú tému. Nedivím sa Petre, že ju to zaujalo,lebo v nej radila viackrát ( k veci a výborne !) ale Ty v tej téme nemáš žiadny príspevok, tak mi trochu uniká dôvod Tvojho záujmu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dav Pozri príspevok
Xanti, prešla som si tú tému. Nedivím sa Petre, že ju to zaujalo,lebo v nej radila viackrát ( k veci a výborne !) ale Ty v tej téme nemáš žiadny príspevok, tak mi trochu uniká dôvod Tvojho záujmu.
Dav,
práve pre tie odborné rady.
Ja som tú tému čítala lebo ma zaujala hned od začiatku. Nevedela som poradiť a o to s väčším záujmom som sledovala ako sa vyvinie.

Ved som len človek a učím sa stále, no a porada mi v tom pomáha. Práve preto som sa zadivila, že tak odborné príspevky boli vymazané. Teda vlastne celá téma. Lebo život je komplikovaný a nikto nevie aké situácie mu do cesty prinesie a táto téma mohla pomôcť viacerým ľudom.

Toť už vieš dôvod môjho záujmu o danú tému. Pekný večer prajem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vidím, že sa tu rozvinula búrlivá diskusia, tak k tomu napíšem svoje stanovisko. Zadávateľka témy, minno77, požiadala (cez nahlásenie) o vymazanie témy. Viem, že témy sa nemažú len tak, ale ak sa už pre zamazanie témy rozhodla, mala na to asi dôvod, ktorý som nezisťoval. Pozrel som zbežne obsah témy a zvažoval som, či ju zmazať alebo nie.

Na jednej strane - ak nezmažem, zadávateľka bude protestovať, ak na druhej strane zmažem, môže sa ozvať niekto iný. Nakoľko v téme bola otázka zadaná dosť chúlostivo a boli tam príliš osobné problémy, predpokladal som, že kvôli tomu žiadala zadávateľka tému vymazať. Pre uchovanie témy hovorili odborné príspevky, ale keďže na tému náhradné bývanie je na porade dosť príspevkov, rozhodol som sa tému vymazať. Ak je ale záujem o uchovanie odpovedí na porade, tak tému obnovím a upravím zadanie, aby to bolo neosobné. Ale nebude to dnes, spravím to v najbližších dňoch.

Zadávateľka bola naposledy prihlásená 14.1.2010 a nemá žiadne iné príspevky, len v tej zmazanej téme.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Škoda každej dobrej rady.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Chobot Pozri príspevok
Ak je ale záujem o uchovanie odpovedí na porade, tak tému obnovím a upravím zadanie, aby to bolo neosobné. Ale nebude to dnes, spravím to v najbližších dňoch.

Zadávateľka bola naposledy prihlásená 14.1.2010 a nemá žiadne iné príspevky, len v tej zmazanej téme.
Môj názor na znovuobnovenie:
Nemá význam pochovaného znovu vyhrabávať. Pre tento prípad chcem veriť, že zadávateľka témy mala ozaj vážny dôvod, aby ju dala vymazať. Len dúfam, že to nebude nový trend a ako moderátori to postrážite.
Som proti znovuobnoveniu aj preto, lebo keď sa zmení zadanie, potom niektoré príspevky sa môžu zdať ako z inej planéty. Ten môj prvý určite.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Petra Nová Pozri príspevok
Môj názor na znovuobnovenie:
Nemá význam pochovaného znovu vyhrabávať. Pre tento prípad chcem veriť, že zadávateľka témy mala ozaj vážny dôvod, aby ju dala vymazať. Len dúfam, že to nebude nový trend a ako moderátori to postrážite.
Som proti znovuobnoveniu aj preto, lebo keď sa zmení zadanie, potom niektoré príspevky sa môžu zdať ako z inej planéty. Ten môj prvý určite.
No ja teraz neviem o čo ti vlastne ide.
Na jednej strane tvrdíš, že tvoje príspevky by pomohli aj iným a teraz ak by sa zmenili "osobné" údaje, tak by to už nemalo platiť? Veď jej možno pomohli. Možno ti mohla aj poďakovať. Ale ona asi "nestojí o reklamu". Ale to asi nebude tvoj prípad.
---------------
Ja som iba reagoval na príspevky 78,81,84,88
A potom na 98(Chobot),100
Zdalo sa mi to trochu protichodné. Možno iba mne.
Myslím, že zadávateľka má právo vymazať (alebo dať vymazať) svoje príspevky. Samozrejme potom reakcie ostatných sa stávajú irelevantné. A môžu sa cítiť aj dotknutí. Ale niekedy nejde všetko urovnať tak, aby boli všetci spokojní.
Naposledy upravil marjankaj : 17.01.10 at 23:25 Dôvod: Nechcem to ďalej rozoberať, toľko iba na vysvetlenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať