Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra-pomooooc

Ahojte moji najmilovanejsi... Nenasiel by sa niekto, kto by mi napisal tu carovnu formulku, ktora musi byt na konci faktury vystavenej do zahranicia (ČR)? Vraj je ina pre tovar a ina pre sluzby. Ja tam mam:

" Oslobodené od dane podľa zákona č. 222/2004 § 43 odst. 1.
Vývozca výrobkov uvedených v tomto dokumente prehlasuje, že okrem zreteľne označených majú tieto výrobky preferenčný pôvod v EÚ. "

Ale vraj je to zle :-(
Usporiadat
Zuza Zuza

Zuza je offline (nepripojený) Zuza

No ja píšem iba o oslobodení, že daň je povinný vypočítať a odviesť príjemca, či je to tak dobre to nevem ale aj fa ktoré prichádzajú mne majú podobnú formulku:
My sme ale prepravcovia, takže máme služby:

"Podľa § 16 zákona o DPH je miestom dodania služby iný členský štát/according to art. 16 of the VAT statue the place of delivery is another member state/ Nach §16 des Gesätzes über MWST ist der Platz der Lieferung des Dienstes ein auderes Mitgliedstvat."

Ak je tovar, malo by byť aj prehlásenie o pôvode tovaru.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

My tam píšeme:Oslobodené od dane podla § 43 zákona o DPH. Mali sme aj kontrolu a všetko bolo OK.
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
My tam píšeme : WAT free in EU alebo Product quoted on invoice is free of WAT.

Vystavujem faktúru do zahraničia denne.
0 0
mosat1 mosat1

mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

podnikateľ - s.r.o.
A čo keď fakturujeme iba služby? Je to tiež oslobodené? My sme to vyfakturovali pred vyše dvomi mesiacmi a nikto sa nesťažoval (odberateľ). Alebo to treba opraviť? V zákone som nenašiel, že dodanie služby je oslobodené a musí to vypočítať a odviesť odberateľ...
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

My poskytujeme rozne sluzby a teda rozne §. V zmysle § 73 ods. 2 pism i) je nutne na zahrn.fa uviest odkaz na § 15 alebo 16, takze uvadzame na zahr. fa texty:
l. Podľa § 15 ods. 4 zákona NR SR č.222/2004 Z.z. v neskoršom znení je miestom dodania ... služieb ... miesto, kde sa služby fyzicky vykonajú.
II. 2. Podľa § 15 ods.2 zákona č.222/2004 Z.z. je miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnost,t.j. .... miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
prelozene to nemame.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

Objavila som,že máme nejaké (cca 4) fa urobené zle :
fakturácia prepravy platcovi DPH do iného člen.štátu a na to dané DPH
má zmysel si komplikovať život a opravovať
veď som vlastne iba poškodila seba a odviedla DPH štátu ?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ale neodviedla si dph tomu spravnemu statu.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

to prave netusim,ako si to vysporiadali v tom zahranici,ci neodviedli aj oni DPH
v pripade ,ze by som to ale chcela opravit,tak by som musela podat 4 dodatocne priznania k DPH .................................nic moc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať