Zavrieť

Porady

Oplati sa mi pracovat v OVB Allfinanz?

Dobrý deň, mala by som ísť pracovať pre spoločnosť OVB Allfinanz, ale nie som si istá, čo mi z tej spolupráce s nimi vyplýva. Tam by sa asi mala zakladať živnosť. Čítala som teda tie príspevky tu okolo nej, ale neviete, aké tie odvody sa platia a asi v akej výške alebo podľa čoho sa počítajú? Naozaj sa v OVB oplatí robiť? Vynáša to vôbec dáke peniaze, keď som doteraz na tom skôr prerobila, aj keď uznávam, že tam ešte nie som regnutá.
Môj vedúci mi stále opakuje, že ak napr. z 20 prehovorím 3 za hodku, tak mam asi 750 euro, ale to sa mi nejako nezdá, šak to tuším musia aj uzavrieť zmluvu so mnou, či nie? Vraví mi tiež, že kde inde chcem toľko zarobiť, keď nie tu!? Že je to úžasná práca a že najprv musím skúsiť a potom uvidím, či mi sadne, či je pre mňa. ...ale ja neviem, bojím sa že sa tým k dačomu uviažem, čo budem potom sakra veľmi ľutovať.

Toho pána poznám od mája, ale nie vždy mal čas, bo má veľa aktivít a tak už čokoľvek sa ho spýtam, tak je zo mňa na nervy, že nad čím pochybujem a prečo nejdem do toho, ale inak mu to celkom dobre ide, to prehováranie. Zaškoľuje ma jeden pán pod ním, ale na ňom vidno, že ho to baví...

Mala som skúsenosti aj s inými skupinami, dokonca som to v jednej z nich dotiahla aj na to štvrťročne školenie v hoteli, ale tam to nejako vždy padlo...ale tuto to vyzerá tak, že už som do toho riadne namočená a ja neviem, čo mam robiť, on už chce aby som budúci týždeň doniesla všetko na registráciu pod NBS...

Niečo o mne:
Zatiaľ študujem na výške, neviem si predstaviť túto prácu ako doživotnú, chýbalo by mi to objavovanie nových firiem, metód, postupov a spôsobov, ktoré pri svojej práci vykonávajú jednotlivé firmy. Bojím sa pri tejto práci o svoj čas, ktorého nemám až tak, že by som mohla nim mrhať a to isté, či tam aj vôbec dačo zarobím, keď to mam už robiť tam.... V budúcnosti neplánujem ostať tu v BA, ale buď úplne preč zo SR, alebo dakde inde, možno aj na východ SR. Aj toho sa bojím, že ma OVB zaviaže na Blavu a že tu budem musieť preto zostať, alebo budem mať neskôr s tým problémy. Mam pocit, že pre mňa je ten kariérny plán, kvôli tomu ako KP s odrezaným vrchom, keďže viem, že to dlhodobo robiť nebudem, aspoň nie doživotne, alebo aspoň nie tak že by som tomu zasvätila celý svoj život...
Keď by som to náhodou skúsila tam pracovať a nebude mi to vyhovovať je problém s výpoveďou, čo potom bude treba pri ukončení spolupráce s nimi? .....či na to radšej teraz nemám myslieť? Ani starať sa o to?

Budem len rada, ak sa dakomu bude chcieť mi poradiť s týmto problémom... Vopred všetkým ďakujem, aj za to že si nasli čas prečítať aj tento môj príspevok, poprípade naň reagovať. Veľmi mi to pomôže. Ešte raz Ď A K U J E M !!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Stanislav 1975 Pozri príspevok
pre jednicku na trhu :-)
"Najlepší idú za nami" = asi si počkám na nich .
0 0
Gabriela Révová Gabriela Révová
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gabriela Révová Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.
Milé
a aj zmluvy si odovzdala? Uzavreté
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Gabriela Révová Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.
Gabika čo vlastne robš pre OVB, aké analýzy? Zaujíma ma to.
0 0
Gabriela Révová Gabriela Révová
Finančné analýzy s klientmi : poistenie, úvery
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gabriela Révová Pozri príspevok
Finančné analýzy s klientmi : poistenie, úvery
SKlamem ťa, ale pokiaľ neuzavrieš zmluvu. Poistnú úverovú tak peniaze žiadne nedostaneš.
0 0
Gabriela Révová Gabriela Révová
Áno .
0 0
Gabriela Révová Gabriela Révová
Všetky zmluvy boli uzavreté a schválené.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
ale v ovb su velmi sikony ludia.
tak krasne vedia zbierat informacie, a nielen z analyz, ale aj s pohovorou ci skoleni. No akrurat kto profituje su oni a financne institucie.


chcem sa informovat, ty o tom mas aky doklad, ze si uzavrela zmluvu?

a co ti vravy ovb, kedy vyplatia?

Vie niekto aky je postup podla obchodneho zakonnika?
Naposledy upravil MikiHalasko : 28.04.10 at 15:02
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Gabriela Révová Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.

Gabriela, nestačí odovzdať analýzy ale mať podpísané zmluvy ako písala Xanti..ale pozor zmluvy musia mať uvedené tvoje MA (maklérske číslo) a s tvojím podpisom, vtedy ti prináleží provízia......spracovanie zmlúv napr. v poisťovniach trvá v priemere 2 mesiace pokiaľ sa nevyskytnú nejaké nedostatky, napr. nesprávne vypísaná zmluva, chýbajúce doklady k zmluvám..predpokladám, že si k odovzdávaným zmluvám priložila aj doklad o zaplatení napr. poistného ak sa jednalo o poistné zmluvy....treba volať na centrálu a pýtať sa čo sa deje so zmluvami....ďalej po akceptovaní zmlúv od poisťovní sa spracovávajú údaje k vyplateniu provízií...ak si zmluvy odovzdala až po termíne uzávierky, posúva sa aj čas na vyplatenie provízií...
na tvojom mieste volám na centrálu a pýtam si k telefónu človeka, ktorý ma na starosti konkrétnu spoločnosť, ktorej sa zmluva týka..takisto ak si odovzdávala zmluvy tak sa odovzdávajú s ASL formulárom, kde ti centrála s pečiatkou a podpisom pracovníčky na recepcii potvrdzujú prevzatie zmlúv, takže pred telefonátom na centrálu si treba nachystať ASL formulár a kópiu zmluvy o ktorú sa zaujímaš aby si vedela presne identifikovať zmluvu..potom sa dopátraš prečo nemáš vyplatenú províziu..

btw. a kde do kelu je tvoj pridelený vedúci resp. získateľ???? ..ten by ti mal dať takéto inštrukcie!!..nielen ako získať klienta ale mal ťa poučiť o systéme odovzdávania zmlúv, vyplácania provízií a ako postupovať v prípade nejakých problémov tipu nevyplatené provízie, reklamácie zmlúv zo strán fin. spoločností a pod.
1 0
Gabriela Révová Gabriela Révová
Ďakujem pekne každému za užitočné rady. S pozdravom
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Osobne som proti tomu aby financnych poradcov robili ludia bud bez vysokoskolskeho ekonomickeho vzdelania alebo bez aspon 3-5 rokov v praxe vo financnom sektore. Bohuzial niektore nemenovane firmy vezmu kohokolvek. Dostane zopar skoleni ktore su viac motivacne nez odborne, ukazu mu ako sa vyplnaju niektore zmluvy, ukazu mu aky postup sa nabiflovat a hajde do zivota.

Lenze takto to fungovat nemoze, Zijeme v 21. storoci a je nepripustne aby v obdobi vysoko sofistikovanych financnych produktov radili ludia ktori ani netusia co je to casova hodnota penazi, skryta jadrova inflacia, diskontacia na sucastnu hodnotu, bez toho aby poznali aspon zaklady fungovania ekonomiky, vztahu urokovych sadzieb k inflacii, k naviazanym urokovym sadzbam, bez toho aby poznali faktory ovplyvnujuce devizove trhy a pod.

A hlavne ma mrzi jedna vec. Ze strasne vela takycto ludi rozsirilo po krajine jeden HROZNY A NEODPUSTITELNY MYTUS.

A na tom pride o peniaze aj vacsina sporitelov v DSS< nakolko isty podpredseda istej nemenovanej modrej strany krstnym menom Ivan hlasa ten isty blud.

Tym bludom je ze financne trhy z dlhodobeho hladiska rastu. A ze teda dlhodobe investovanie ma zmysel. To je taka hovadina ako vymocit sa do mora a dufat ze zrazu bude cele zltej farby.

Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0. Z kratkodobeho hladiska mozu rast aj klesat. Ale z dlhodobeho hladiska su nulove. Nakolko financne trhy su prenesenym vyjadrenim kondicie ekonomiky a vztahov v nej. A ekonomika vzdy osciluje na sinusoidnom principe z dlhodobeho hladiska okolo nuly.

Lenze ak si vezmem tych kadejakych rychlokvasenych odbornikov - ktori sa zrazu z murarciny, cukrarciny a co ja viem z toho zrazu preorientovali na financne poradenstvo, tak vidim ze vsetci do jedneho co robia pre taketo spolocnosti veria vyssie uvedenemu bludu. Vsetci Vam budu kreslit v tych svojich pseudoanalyzach krasne rastuce krivky, ze ak by ste ich predlzili nad ramec toho papiera kde ich oni kreslia, tak im vyjdu az do neba. Tito ludia sa vytesuju z buducich nominalnych hodnot, ale realna casova hodnota penazi im nic nevravi..

Co uz. Najvyssi cas seknut celemu systemu MLM vo financom poradenstve poriadne po prstoch. Opatovne by som MLM vo financom sektore povolil az vtedy, ked bude uz pre deti na zakladnych a strednych skolach povinne financne vzdelavanie. Aby nemohli tak lahko naletiet na tie bludy co rychlokvaseni financni poradcovia ludom predkladaju.
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

profesional Pozri príspevok
Osobne som proti tomu aby financnych poradcov robili ludia bud bez vysokoskolskeho ekonomickeho vzdelania alebo bez aspon 3-5 rokov v praxe vo financnom sektore. Bohuzial niektore nemenovane firmy vezmu kohokolvek. Dostane zopar skoleni ktore su viac motivacne nez odborne, ukazu mu ako sa vyplnaju niektore zmluvy, ukazu mu aky postup sa nabiflovat a hajde do zivota.

Lenze takto to fungovat nemoze, Zijeme v 21. storoci a je nepripustne aby v obdobi vysoko sofistikovanych financnych produktov radili ludia ktori ani netusia co je to casova hodnota penazi, skryta jadrova inflacia, diskontacia na sucastnu hodnotu, bez toho aby poznali aspon zaklady fungovania ekonomiky, vztahu urokovych sadzieb k inflacii, k naviazanym urokovym sadzbam, bez toho aby poznali faktory ovplyvnujuce devizove trhy a pod.

A hlavne ma mrzi jedna vec. Ze strasne vela takycto ludi rozsirilo po krajine jeden HROZNY A NEODPUSTITELNY MYTUS.

A na tom pride o peniaze aj vacsina sporitelov v DSS< nakolko isty podpredseda istej nemenovanej modrej strany krstnym menom Ivan hlasa ten isty blud.

Tym bludom je ze financne trhy z dlhodobeho hladiska rastu. A ze teda dlhodobe investovanie ma zmysel. To je taka hovadina ako vymocit sa do mora a dufat ze zrazu bude cele zltej farby.

Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0. Z kratkodobeho hladiska mozu rast aj klesat. Ale z dlhodobeho hladiska su nulove. Nakolko financne trhy su prenesenym vyjadrenim kondicie ekonomiky a vztahov v nej. A ekonomika vzdy osciluje na sinusoidnom principe z dlhodobeho hladiska okolo nuly.

Lenze ak si vezmem tych kadejakych rychlokvasenych odbornikov - ktori sa zrazu z murarciny, cukrarciny a co ja viem z toho zrazu preorientovali na financne poradenstvo, tak vidim ze vsetci do jedneho co robia pre taketo spolocnosti veria vyssie uvedenemu bludu. Vsetci Vam budu kreslit v tych svojich pseudoanalyzach krasne rastuce krivky, ze ak by ste ich predlzili nad ramec toho papiera kde ich oni kreslia, tak im vyjdu az do neba. Tito ludia sa vytesuju z buducich nominalnych hodnot, ale realna casova hodnota penazi im nic nevravi..

Co uz. Najvyssi cas seknut celemu systemu MLM vo financom poradenstve poriadne po prstoch. Opatovne by som MLM vo financom sektore povolil az vtedy, ked bude uz pre deti na zakladnych a strednych skolach povinne financne vzdelavanie. Aby nemohli tak lahko naletiet na tie bludy co rychlokvaseni financni poradcovia ludom predkladaju.
Tak v tom prípade by aj samotné poisťovne mali do terénu poslať ekonomicky a vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Banky za prepážky dtto. Trošku mi to zaváňa samoľúbosťou. Poisťovací reprezentant mi tiež vykresľuje super krivky rastu. Je len na mojom zdravom rozume čomu uverím a čomu nie. Inak ani tí super ekonómovia a finančníci všetko nevedia. Ak by vedeli, tak by sa netvárili tak bezradne pri krízach.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Samozrejme tym som myslel ze by tieto podmienky mali byt pre kazdeho kto predava akymkolvek sposobom financne produkty. Avsak u bank a poistovni u ludi co sedia za prepazkou je to lepsie aspon v tom, ze oni prechadzaju pomerne casto (aj ked nie dostatocne rychlo) skoleniami na tuto problematiku a maju dokonca v pracovnych zmluvach samovzdelavanie v tejto oblasti.

Toto nie je samolubost. Ja osobne ziadne financne produkty nepredavam.

Spoliehat sa na zdravy rozum u beznych ludi ma zmysel vtedy, keby poznali aspon zakladnu pojmologiu. Lenze stat robi vsetko pre to aby nemali ani sajnu o tom ako to vo financom svete funguje.

Bezradne sa tvaria ti ekonomivia pri krize ktori bud netusia ako na to, alebo ktori sa na jej vzniku podielali.
Svet uz ma odskusane praktiky a riesenia ako na hospodarsku krizu. Koniec koncov ide o cyklicky sa opakujuci jav. Ale je v zaujme bohatych aby kriza trvala co najdlhsie - tak sa vytvaraju najvacsie rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. A preto tu nie je zaujem krizu riesit.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Avsak u bank a poistovni u ludi co sedia za prepazkou je to lepsie aspon v tom, ze oni prechadzaju pomerne casto (aj ked nie dostatocne rychlo) skoleniami na tuto problematiku a maju dokonca v pracovnych zmluvach samovzdelavanie v tejto oblasti.
zažil som ich veľa a rozhodne sú na tom poisťováci z poisťovní aj baby v bankách horšie ako sprostredkovatelia z externých sietí (a už tí sú dosť slabí). Na tých školeniach v banke sa učia (ako inak) koľko a ako predať. Na pobočkách v bankách sú presne zadefinované cieľe koľko termiňákov, účtov, garantovaných vkladov, fondov, úverov a hypoték majú predať. A podľa toho sú nastavované odmeny. Že by zrovna toto malo viesť k profesionalite sa povedať nedá.
0 0
Trip Trip

Trip je offline (nepripojený) Trip

profesional Pozri príspevok
Osobne som proti tomu aby financnych poradcov robili ludia bud bez vysokoskolskeho ekonomickeho vzdelania alebo bez aspon 3-5 rokov v praxe vo financnom sektore. Bohuzial niektore nemenovane firmy vezmu kohokolvek. Dostane zopar skoleni ktore su viac motivacne nez odborne, ukazu mu ako sa vyplnaju niektore zmluvy, ukazu mu aky postup sa nabiflovat a hajde do zivota.

Lenze takto to fungovat nemoze, Zijeme v 21. storoci a je nepripustne aby v obdobi vysoko sofistikovanych financnych produktov radili ludia ktori ani netusia co je to casova hodnota penazi, skryta jadrova inflacia, diskontacia na sucastnu hodnotu, bez toho aby poznali aspon zaklady fungovania ekonomiky, vztahu urokovych sadzieb k inflacii, k naviazanym urokovym sadzbam, bez toho aby poznali faktory ovplyvnujuce devizove trhy a pod.

A hlavne ma mrzi jedna vec. Ze strasne vela takycto ludi rozsirilo po krajine jeden HROZNY A NEODPUSTITELNY MYTUS.

A na tom pride o peniaze aj vacsina sporitelov v DSS< nakolko isty podpredseda istej nemenovanej modrej strany krstnym menom Ivan hlasa ten isty blud.

Tym bludom je ze financne trhy z dlhodobeho hladiska rastu. A ze teda dlhodobe investovanie ma zmysel. To je taka hovadina ako vymocit sa do mora a dufat ze zrazu bude cele zltej farby.

Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0. Z kratkodobeho hladiska mozu rast aj klesat. Ale z dlhodobeho hladiska su nulove. Nakolko financne trhy su prenesenym vyjadrenim kondicie ekonomiky a vztahov v nej. A ekonomika vzdy osciluje na sinusoidnom principe z dlhodobeho hladiska okolo nuly.

Lenze ak si vezmem tych kadejakych rychlokvasenych odbornikov - ktori sa zrazu z murarciny, cukrarciny a co ja viem z toho zrazu preorientovali na financne poradenstvo, tak vidim ze vsetci do jedneho co robia pre taketo spolocnosti veria vyssie uvedenemu bludu. Vsetci Vam budu kreslit v tych svojich pseudoanalyzach krasne rastuce krivky, ze ak by ste ich predlzili nad ramec toho papiera kde ich oni kreslia, tak im vyjdu az do neba. Tito ludia sa vytesuju z buducich nominalnych hodnot, ale realna casova hodnota penazi im nic nevravi..

Co uz. Najvyssi cas seknut celemu systemu MLM vo financom poradenstve poriadne po prstoch. Opatovne by som MLM vo financom sektore povolil az vtedy, ked bude uz pre deti na zakladnych a strednych skolach povinne financne vzdelavanie. Aby nemohli tak lahko naletiet na tie bludy co rychlokvaseni financni poradcovia ludom predkladaju.
professional: rad by som sa spytal, ako si prisiel na to ze 'Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0.'
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Trip: Financne trhy su vyjadrenim kondicie ekonomiky. Tak ako rastie ekonomika, tak tak rastu financne trhy. Tak ako klesa ekonomika, klesaju financne trhy. Ziadna svetova ekonomika z dlhodobeho hladiska nerastie. Kazda ekonomika z dlhodobeho hladiska osciluje okolo nuly. Preto aj financne trhy osciluju okolo nuly. Ide o sustavny matematicky uzatvoreny princip. To ze je to tak sa dnes uz ucia na kazdej vysokej skole ekonomickeho zamerania v prvom rocniku.. Je to nepopieratelne. Dolezite je si samozrejme pri tomto principe uvedomit, ze je tam ale medzi ekonomikou a financnymi trhmi casovy posun. Bavime sa samozrejme o funkcnych financnych trhoch. Tj. nie o nasej Slovenskej burze ktora nema v podstate takmer ziadne obraty a vacsina pozicii je pomerne nelikvidnych.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Filip Glasa: Ano, viem ze maju kvoty. Avsak mal som moznost - ako nezucastneny pozorovatel spoza zkla - vidiet 2 krat nahodou skolenia v bankach - bol som tam za uplne inym ucelom...
Skutocne sa snazia tym sliepockam vysvetlit ako to funguje. Dokonca to dostanu v tlacenej forme a mozu si to pozerat ked nemaju klienta akurat pri sebe ziadneho. Samozrejme ze mnoho z tych prepazkovych su lenivci a tie skolenia si len odsedia a nic nechapu a ani si to uz viac potom nepozru. Ale to uz je vec na strane ludi co vykonavaju predaj. Ale ti co ich zamestnavaju aspon urobili co mohli..
To vies, ked raz niekto chce ignorovat svoju pracu.. nepomoze sebelepsie skolenie..
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

profesional Pozri príspevok
Filip Glasa: Ano, viem ze maju kvoty. Avsak mal som moznost - ako nezucastneny pozorovatel spoza zkla - vidiet 2 krat nahodou skolenia v bankach - bol som tam za uplne inym ucelom...
Skutocne sa snazia tym sliepockam vysvetlit ako to funguje. Dokonca to dostanu v tlacenej forme a mozu si to pozerat ked nemaju klienta akurat pri sebe ziadneho. Samozrejme ze mnoho z tych prepazkovych su lenivci a tie skolenia si len odsedia a nic nechapu a ani si to uz viac potom nepozru. Ale to uz je vec na strane ludi co vykonavaju predaj. Ale ti co ich zamestnavaju aspon urobili co mohli..
To vies, ked raz niekto chce ignorovat svoju pracu.. nepomoze sebelepsie skolenie..
- pracovnicka pracujuca pre jednu instituciu sa musi naucit len produkty svojej firmy, ak je sikovna, vie toho vela, pripadne aj viac, ale aspon pozna podmienky toho, co predava,
- financni poradcovia by mali mat prehlad o celom financnom trhu,
no zo skusenosti viem, ze maju akurat jeden velky chaos,
cest vynimkam a ozajstnym profesionalom, pri ktorych priznacne je to, ze maju v prvom rade vzdelanie plus ine pridane hodnoty, a medzi nimi som este nestretla "krajcirku"
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Tak ti poviem, rocne ma oslovi asi 10-12 OVB-kov.
Za posledne min. 3 roky VS vzdelanie vobec nejake mal z nich 1. Bol strojar. A hadajte co mi kazdy z nich chcel natlacit..?.. Investicne zivotne poistenie. Drviva vacsina z nich o inych produktoch ani nepoculi. Proste tlacia len to co im hodi najviac..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať