Zavrieť

Porady

matka a brat chori na schizofreniu

dobry den.
tymto prosim o uzitocne rady ohladom problemu matky a brata chorych na schizofreniu. vacsinu problemov som vyriesila,ze momentalne su obaja umiestneny v dss,no nakolko su vazne a chronicky chory s malou moznostou uzdravenia,problemy sa nikdy neskoncia,preto budem vdacna za akekolvek informacie,ktore potrebujem ohladom nich. podotykam,ze sme sa so sestrou snazili o nich postarat bez ich umiestnenia do dss,no nebolo to mozne nakolko ich stav bol vazny.brat sa pokusil zabit mamu a sud mu nariadil umiestnenie do dss kovarce. je zbaveny svojpravnosti na pravne ukony,jeho kuratorom je mestsky urad partizanske,soc.odd.moja 1otazka je-citala som ze su povinny mi dat suhlas s prehlasenim jeho trvaleho pobytu v dss,nakolko je tam uz vyse roka.je to tak? mama chce predat byt v partizanskom a obavam sa, ze o par rokov sa bratovi zlepsi stav, nakolko tam je nuteny brat pravidelne lieky na schizofreniu a kde pojde potom.nakolko ho poznam(aj mna v minulosti pichol nozom do stehna),nikdy sa nezmeni a nebude schopny zit sam,ma problemy aj s alkoholom,no viem ze sa nezmieri byt do konca zivota v dss,preto sa obavam,kde pojde potom.mesto ako kurator je povinne mu poskytnut ubytovanie ak mu pomozu vybavit prepustenie z dss? upresnim,ze ja som vydata v zahranici,sestra v bratislave,mame male deti.mama je v dss z vlastneho rozhodnutia,aj ked sme jej navrhli ze moze byt s nami,no ona chce pokoj a v dss plavecke podhradie sa jej momentalne velmi paci.casto chodi na navstevu dcery v bratislave.ohladom nej rozmyslam nad obmedzenim sposobilosti na pravne ukony,lebo sa obavam,aby ju niekto podvodom nepripravil o jej byt,no sestra odmieta byt kuratorkou a ja mam trvaly pobyt v taliansku. tak neviem,ci to bude mozne.dalej sa obavam ci to neskomplikuje jej situaciu v dss. to je 2otazka,na ktoru ak viete mi odpovedat,budem rada.
Usporiadat
carni carni

carni je offline (nepripojený) carni

dobry den, chcel by som vediet viac o dedicnosti tejto choroby aka je sanca ze ju budem mat. Matka to dostala ked som mal 3mesiace pretoze som odmietal aby ma kojila. Jej otec to dostal az teraz na stare kolena ale neviem isto ci je to schizofrenia ... moze to byt uz vekom tiez mal niake paranoje ale to je u starych ludi bezne...dostal niake lieky, ale musi pri nom stale niekto byt, nemoze byt sam, kedze mam len 17 nejdem sa na pytat nikoho z rodiny. Matka ma sestru a brata.. jej sestra ma dve deti tam nevidim ziadne priznaky. bratranec si huli travu od 7triedy ma 19 nic mu neni zatial :p ... ale z jej bratovej strany to maju obidve deti aj zena neviem ci to je schizofrenia ale niesu v poriadku moc sa nevidame deti su este na ZS a nevizera to s nimi dobre. Jej bratovi nic neni ale deti a jeho zena niesu v poriadku, mohli to dostat aj z jej strany to uz neviem ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...nkVvXf9ZyQN5Kw

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...io66KpKReaHHpQ

Mr. Google Ti dá veľa odpovedí,, len si daj do vyhľadávača ,,je schizofrénia dedičná"
0 0
carni carni

carni je offline (nepripojený) carni

to som uz precital ...tam je napisane akurat ze vyskyt schizofrenie v rodine zvysuje sancu ... preto som napisal sem, ake s tym mate skusenosti...
Naposledy upravil carni : 22.05.12 at 10:10 Dôvod: pridat
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

carni Pozri príspevok
dobry den, chcel by som vediet viac o dedicnosti tejto choroby aka je sanca ze ju budem mat. Matka to dostala ked som mal 3mesiace pretoze som odmietal aby ma kojila. Jej otec to dostal az teraz na stare kolena ale neviem isto ci je to schizofrenia ... moze to byt uz vekom tiez mal niake paranoje ale to je u starych ludi bezne...dostal niake lieky, ale musi pri nom stale niekto byt, nemoze byt sam, kedze mam len 17 nejdem sa na pytat nikoho z rodiny. Matka ma sestru a brata.. jej sestra ma dve deti tam nevidim ziadne priznaky. bratranec si huli travu od 7triedy ma 19 nic mu neni zatial :p ... ale z jej bratovej strany to maju obidve deti aj zena neviem ci to je schizofrenia ale niesu v poriadku moc sa nevidame deti su este na ZS a nevizera to s nimi dobre. Jej bratovi nic neni ale deti a jeho zena niesu v poriadku, mohli to dostat aj z jej strany to uz neviem ...
Tvoja matka určite nedostala schizofréniu z toho, že si odmietal, aby ťa kojila.
Mohla trpieť aj popôrodnou depresiou, ktorá sa medzi ľuďmi ľudovo hovorí ,,buchlo mlieko do hlavy", táto porucha je spôsobená prudkou hormonálnou zmenou po pôrode.
Neviem si predstaviť dosť dobre 3-mesačné dieťa, ktoré nechce materinské mlieko. Dieťa v takom veku potrebuje napĺňať základné potreby, medzi ktoré prijímanie potravy určite patrí a pokiaľ má matka dosť mlieka, po kojení je dieťa spokojné a nevyberá si medzi fľaškou a prsníkom za predpokladu, že mu nebola daná fľaša s mliekom a dieťa zistí, že je pohodlnejšie a menej pracné pitie práve z fľaše.

Takže na túto teóriu zabudni. Ledaže, práve tá popôrodná depresia niečo u Tvojej mamy spustila...

A k otázke aké je riziko, že dostaneš schizofréniu Ti zodpovedne neodpovie ani odborník. Všeobecne patríš do rizikovej skupiny, ale celý život schizu dostať nemusíš presne tak, ako schizu môže dostať človek, ktorý po svojich predkoch nemal najmenší dôvod prísť k takejto Dg.

Tvoj starý otec nemusí mať schizofréniu, môže sa jednať o stareckú demenciu, alzheimera apd. Jeho zdr. stav by najlepšie posúdil lekár.
Príliš veľa premýšľaš nad týmito vecami a robíš chybu. Určite sa vyvaruj alkoholu, ľahkým drogám /o ťažkých ani nehovorím/. Všeobecne užívanie drôg nakopne psychiku a to, že niekto ,,huli " trávu a nič mu nie, neznamená, že o týždeň, mesiac alebo rok mu tiež nič nebude.
Naposledy upravil danushka : 22.05.12 at 10:31 Dôvod: doplnenie
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

mils Pozri príspevok
Ahojte, chcel by som poradiť ľuďom, ktorí začínajú pociťovať príznaky paranoje a schyzofrénie a napriek tomu si myslia, že sú zdraví. Všimol som si, že na tomto svete sú aj zlí ľudia, ktorí potebujú za každú cenu niekomu škodiť (myslím si, že v mojom prípade v mene "dobra") - môj prípad. Neviem čím som sa ich dotkol, ale začali na mne používať metódy, aby príznaky zodpovedali daným chorobám. Stertol som sa stým ešte párkrát predtým,u iných ľudí, ale samozrejme som tomu neveril a smial som sa. Takže napíšem vám ako to chodí. Najprv ste sledovaný a sú zhromažďované údaje o vašich zvykoch. Neviem koľko, túto fázu som nepostrehol. Potom prídu "štartovači". V mojom prípade to boli naozaj štartovači áut:-)Vždy keď som išiel z domu niekto vedľa mňa naštartoval auto a odišiel. To sa ale nedialo raz za týždeň, ale každý, alebo každý druhý deň. Najprv si to samozrejme nevšimnete, ale skôr, či neskôr áno. No a potom začínate pozorne sledovať svoje okolie a to je ich zbraň. Vystihnú veci, ktoré sú okolo nás v značne veľkom množstve a ZNÁSOBUjÚ ich. V mojom prípade to začalo tým, že každé ráno, keď som išiel do práce alebo z práce prešlo okolo mňa behom 5=tich minút asi desať áut s vypnutým jedným svetlom. ďľšia metódy : autá dodávky s otvorenými zadnými dverami, autá s výraznými nápismi, autá s prívesnými vozíkmi. Všetko toto sa deje nezávisle na čase v ktorom opúšťate byt, alebo prácu. Ak sa nebojíte, prídu na rad zle vyzerajúci chlapci, ktorí sa vám zjavujú všelikade po ceste za deň, tak 3 várky. Ak ani to nezaberá, pokračujú v kombinácii týchto metód, až kým neodídete na psychiatriu. Je mi jedno, čo tu budete písať, chcem len pomôcť ľuďom, ktorí sa boja o svoj život, sám som sa 2x bál a nebolo to nič príjemné. Ni nešibe vám, ono sa to naozaj deje. Brával som tvrdé drogy a mám pocit, že niekto poterbuje svetu dokázať, že z nich vzniká paranoja. Nebudem na nikoho ukazova, kým som si neni istý, ale je to veľká komunita, v mojom prípade rátam minimálne 30 ľudí a myslím si, že to zo štátom nemá nič spoločné... tak si urobte názor kto to je... Ja nebudem nikoho očierňovať kým si nebudem istý... Ak týmto poradím čoilen jednému človeku budem spokojný. Majte sa pekne
PS Viem, že sú aj ľudia, ktorí týmito chorobami naozaj trpia....
Milý mils, práve si mnohým poradil. Nie je schizo ako schizo. Tá jedná odozneje časom, keď vyhodíš piko...
1 0
carni carni

carni je offline (nepripojený) carni

to mi povedali : ) ja som nic nenamietal... ked matka nebrala 2 tyzdne lieky vtedy som zitil ze ma schizofreniu, potom si ju odviezli...no tazke drogy urcite nie sem tam zbehnem na hausku semtam si dam travu vynimocne, akurat som fajciar no:p
Naposledy upravil carni : 22.05.12 at 10:51
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať